Păreri X-Men: The Last Stand

(2006)

X-Men: Ultima înfruntare

myka pe 30 Mai 2006 13:18
Un film x-traordinar(cliseu, stiu...dar se potriveste)
Moisa Aron pe 30 Mai 2006 13:56
Continuarea acesta nu pare sa fie ca si in cazul altor filme, adica urmatorul sa fie mai rau ca celalat si din contra e tot mai bun. Asa ca si fan X-men ce sunt din copilarie aveti cele 5 stele de la mine
Mortsiingropat pe 30 Mai 2006 16:16
Un film bun, dar cam scurt. Poate 15-20 de minute in plus, folosite pentru dezvoltarea personajelor ar fi facut din X3 un film mai bun decat X2. Totusi este superoir primului si se apropie de cel de-al doilea(cea mai buna adaptare dupa benzi desenate, dupa parerea mea si nu numai).
menace pe 31 Mai 2006 15:53
Foarte bun!
summerflickfan pe 31 Mai 2006 20:55
Un film bun, desi sub nivelul lui X2.
tigerallied pe 31 Mai 2006 21:46
4 stele din partea mea merita vazut
spice pe 01 Iunie 2006 13:53
Un film absolut spectaculos!
Claca pe 02 Iunie 2006 00:45
Un film excelent!!Pacat ca a trebuit sa moara Jean.Oricum filmul trebuie vazut,iar daca esti fan x-men nu ai voie sa-l ratezi!ii dau 5 stele ca-s fan:D
mini-me pe 02 Iunie 2006 11:35
Lupta din final este senzationala!
ich pe 02 Iunie 2006 13:59
cred ca e mihto...da` beletu` cat e?
Ala_verde pe 02 Iunie 2006 17:40
Sa ii fut ma...nu apare pietro ( quicksilver )...nu apare nici sora-sa....astia parca trebuiau sa fie copii lu magneto...ma rog...nu mai apare ala albastru :) ( nightcrawler ) ...wtf...cu el a inceput X2, ce dreaq...sinister nici nu incape vorba...avalanche...nu l-am vazut...( poate l-ati vazut voi :-? )...faza cu jean grey e aiurea...ce rost mai avea sa sacrifice atatia mutanti daca nebuna asta mi-i omora pe toti de una singura ? ( si cand zic toti...ma refer la TOTI :)) )...e tras de par...ca sa nu mai zic ca nu apare GAMBIT x-( ... filmu' e un kkt...singura faza care imi place este cand magneto mishca piesa aia de sah... in rest...NOTA 0...nici macar punctu din oficiu nu il merita...mai bine stateam in suspans toata viatza vazand doar X1 si X2 decat sa scoata rahatu' asta de film...si-au batut joc de poveste, de personaje si cel mai grav..si-au batut joc de publicul care se astepta… citeşte
cylon pe 02 Iunie 2006 19:09
Ratner s-a descurcat surprinzator de bine. Cred ca Singer s-ar fi descurcat mai bine, axandu-se mai mult pe personaje, dar este totusi un film bun, depasind prin actiune si prin efecte vizuale primele doua filme. Nu pot sa nu ii dau 5 stele, chiar daca s-a indepartat foarte mult de materialul sursa.
kk pe 03 Iunie 2006 16:22
Un film foarte incitant, cu scene de actiune fantastice si efecte speciale exceptionale.
Jules pe 04 Iunie 2006 08:29
Pentru Ala_verde: se vede ca singura sursa de informatii privind universul X pentru tine este gunoiul ala de desen animat X-Men Evolution, care contrazice benzile desenate mai ceva ca filmele. Quicksilver si Scarlet Witch n-aveau ce sa caute in film pentru ca nu au fost introdusi de la inceput, din primul sau macar al doilea film. E vina lui Singer, care s-a indepartat foarte mult de materialul-sursa, modificand personaje si eliminandu-le pe altele. Acelasi motiv si pentru lipsa lui Gambit. El a aparut abia la inceputul anilor 90 in universul Marvel si versiunea din benzile desenate este extrem de enervanta. In prezent este unul dintre calaretii lui Apocalypse. Cat despre Nightcrawler, ar fi avut un rol foarte mic, aproape un cameo din cauza scenariului si actorul, Alan Cumming, a urat procesul de machiaj, care dura cam 4 ore, asa ca nu avea rost sa mai apara. Lipsa lui este explicata in… citeşte
deco pe 07 Iunie 2006 01:34
acum am vazut filmul asta...PREA MARFA va asigur k nu e o dezamagire
Ala_Verde pe 07 Iunie 2006 16:47
wtf...am vazut toate episoadele din toate seriile de dsn animate x-men si e-men evol. si totushi...intzeleg ca nu puteau sa faca filmul EXACT ca acolo dar totushi...las-o balta...puteau sa il bage pe gambit..chiar si acum la sfarshit...iar la jean grey...kktu ala de entitate dispare...( asta pentru cine a vazut episodu' 3x15 "fate of the dark phoenix" ) ... ce sa zic...imi pare rau ca se termina aici...chiar daca multi ar spune ca regizorul a pus ultima scena cu un motiv anume...wut-ever...sincer sa fiu nici nu ma asteptam sa fie ca povestea originiala...dar au exagerat la multe kestii...
cici pe 07 Iunie 2006 17:45
Super film!
www. pe 08 Iunie 2006 09:25
superb filmu' mega bestial mi-a placut foarte mult si ce daca nu respecta desenele a ctiune a avut cfteala la fel ,dramatism sa nu mai vorbim ,a fostsi un un pic de romantism ce mai tot tacamul.In concluzie a fsot foarte tare.
Reiko pe 08 Iunie 2006 10:14
E un film frumos,chiar mi-a plact,dar am vazut ca Magneto isi recapata puterile nu cumva va aparea si 4.
Green Devil pe 09 Iunie 2006 01:38
Ala_Verde, ar trebui sa stii ca filmele nu s-au bazat pe desene, ci pe benzile desenate. Evolution respecta si mai putin decat filmele materialul sursa. Desenele din anii 90 se apropie cat de cat de comics, dar si alea sunt departe. Ar trebui de asemenea sa stii ca filmele se bazeaza pe linia de benzi desenate Ultimate X-Men(ultimele 2 filme, pentru ca linia a fost lansata intre X1 si X2), care este extrem de diferita de cea plasata in universul 616. Acolo Phoenix este o alta personalitate a lui Jean si face parte din evolutia ei si nu este o entitate cosmica. De asemenea, Juggernaut este mutant si nu este fratele vitreg al lui Xavier. Ar trebui sa-ti mai imbogatesti cunostiintele privind X-Men inainte de a critica. Faptul ca ai vazut desenele(Evolution este un gunoi care masacreaza materialul sursa) nu inseamna nici cat negru sub unghie cand le compari cu cei 40 de ani de benzi… citeşte
vlad neagu pe 09 Iunie 2006 13:31
are dreptate james howlett II,oricum un film super tare!!!
neamtzu pe 09 Iunie 2006 14:12
dupa cum s-a terminat...cred si sper sa urmeze si x men 4!!! vreau si eu nijte detalii despe filmul WOLVERINE!!!plz
rapidist 1000% pe 09 Iunie 2006 15:01
Ce sa zik?Filmu e super tare ,dar tot x-men 1 ramane cel mai bun.
Mark pe 09 Iunie 2006 19:19
Nu sunt prea multe detalii despre filmul Wolverine. Deocamdata se rescrie scenariul. Nici macar nu se stie sigur daca va fi un sequel sau un prequel la seria X-Men.

Cat despre The Last Stand, nu am decat cuvinte de lauda. Un film excelent pentru sezonul de vara, iar interpretarea lui Sir Ian McKellen e, ca de obicei, fantastica.

karl pe 10 Iunie 2006 00:27
Foarte bun. Sub X2, dar era si greu sa il egaleze. Sper sa faca X-men 4.
gaga pe 11 Iunie 2006 00:22
Super film. Famke arata super si chiar m-a inspaimantat cand o luase razna.
zel pe 11 Iunie 2006 16:10
bret ratner de unde l-au adus pe asta eu deja nominalizez filmul asta ca cel mai prost film al anului . brian singer a facut treaba buna cu primele 2 parti. pacat ca la lasta pe al 3 lea ca sa-l faca pe superman .
gurka pe 12 Iunie 2006 05:24
Dr. Evil, cum poti sa zici ca nu are final deschis? Magneto incepe sa isi recapete puterile, ceea ce inseamna cel mai probabil ca leacul e temporar, iar scena de dupa genericul de final il arata pe profesorul Xavier in trupul pacientului Moirei. Mai deschis de atat nu se putea. Oricum, filmul e super.
Radu IoNuTz pe 12 Iunie 2006 20:23
Cu siguranta X-MEN 3 e cel mai tare film in 2006.:D
kino pe 13 Iunie 2006 21:37
Super film. Sper sa nu se limiteze doar la 3 filme. Oricum, pana la X4, abia astept sa apara sin-offurile cu Wolverine si Magneto.
carlos pe 13 Iunie 2006 23:47
Super fain. Abia astept sa-l mai vad o data si sa cumpar DVD-ul cand va aparea.
curcan pe 15 Iunie 2006 02:41
E super misto filmul. Merita banii ca sa-l vezi la cinematograf pentru ca efectele speciale sunt super si arata grozav pe ecranul unui cinematograf.
gargantua pe 15 Iunie 2006 23:49
Super cool film.
szollo alex pe 17 Iunie 2006 15:51
Superb film,mai ales ca scapa lumea de Cyclops.
Abia astept sa-mi iau cartea de la Corint,sunt fan inrait X Men ,mai ales Logan/Wolverine e misto
Un alt element beton e Bestia,mutantul paros si albastru.

3,14 pe 17 Iunie 2006 23:53
Cel mai bun film de actiune al anului pana acum. Super tare!!!!!!!
michael_mike pe 20 Iunie 2006 00:07
Tare filmu...Hugh Jackman e tare
Branda Tamas pe 20 Iunie 2006 19:50
Un film foarte bun, plin de actiune si cu un final incredibil care m-a impresionat din primul moment
gasca pe 21 Iunie 2006 02:01
Scena de la casa lui Jean e fantastica. Arata bine, e emotionanta si muzica e fantastica. Cea mai tare scena din toata trilogia.
cainerosu pe 21 Iunie 2006 23:49
Super tare filmul. Actiunea e la inaltime si coloana sonora incredibila.
kiki pe 23 Iunie 2006 00:37
Super filmul. Cam scurt, dar merge. Actiunea e super misto.
Katie pe 23 Iunie 2006 18:07
Desi toate partile din seria X-Men au fost foarte reusite, X-Men III:The Last Stand a fost cel bun.A tinut publicul in suspans fiecare minut, a fost trist si intamplarile au fost neasteptate.Interpretarea actorilor a fost una de laudat, la fel si efectele speciale.Brett Ratner a facut o treaba a-ntaia!
buburuza pe 23 Iunie 2006 19:21
Un film grozav. Un pic repezit, dar foarte bun. Actiunea e super, efectele speciale la fel, iar actorii sunt foarte buni(Ian McKellen e fantastic, ca de obicei).
ursbrun pe 25 Iunie 2006 04:00
Film tare, frate. Nu e Lista lui Schindler, dar e un film foarte bun pentru genul sau. Ii dau 5 stele pentru ca e un film de actiune foarte bun.
caraiman pe 28 Iunie 2006 03:06
Mai Dr. Evil, poate ar trebui sa mai vezi filmul o data ca sa intelegi. Xavier si-a transferat constiinta in trupul unui pacient al Moirei aflat in coma(pacientul care apare in inregistrarea pe cre o arata elevilor la inceputul filmului, cand spune ca un telepat suficient de puternic si-ar putea transfera mintea in trupul sau). Daca nu ai stat 10 minute sa vezi scena de dupa "credits", cred ca o poti gasi pe net pe undeva. Puterea lui Leech(Jimmy in film) nu a fost niciodata permanenta, iar dr. Rao mentioneaza ca nu pot decat sa cultive serul de la el, fara a-l replica. Leacul e temporar. A spus-o chiar si Ian McKellen, care nu era sigur daca Ratner va folosi scena cu el miscand piesa de sah. Cand a vazut pentru prima oara filmul, s-a declarat incantat de faptul ca a folosit-o, deoarece este o indicatie a faptului ca leacul e temporar si lasa usa deschisa ca el sa revina in rolul lui… citeşte
Farista pe 28 Iunie 2006 17:30
nu am vazut inca filmul si am si eu o intrebare inainte sa-l iau ... ce se intampla cu Rogue? Apare in film? Are un rol important sau doar cu prezenta? Din cate am auzit, Jean e cel mai puternic mutant...BULLSHIT. O urasc, ma enerveaza la culme. Dupa parerea mea, Rogue e cea mai tare si e si frumoasa. Jean suck! Ma enerveaza si ea si Scott. Pacat ca nu apare si Gambit. Astept informatii pt k dak nu apare si Rogue nu ma mai uit la film! Nu vreau s-o vad pe proasta aia de Jean!! Yuuuuk!!!
python pe 29 Iunie 2006 04:08
Apare Rogue, dar are un rol mic, mult mai mic decat in primul film si cam la fel, poate un pic mai mic decat in X2. Si Phoenix este cel mai puternic mutant din film(si arata bine). In comics este o problema intens dezbatuta. Jean este considerata gazda perfecta pentru Phoenix, astfel incat devin una si aceeasi forta, considerata la fel de puternica precum unele forte cosmice(Galkactus de exemplu). Totusi, as spune ca Hyperstorm e cel mai puternic mutant, intrucat are toate puterile fortei Phoenix innascute etc. Este greu de spus care este fortele cu adevarat puternice in universul Marvel pentru ca puterile se schimba foarte des, odata cu scriitorii comics-urilor. Totusi, The One Above All(practic Dumnezeu) este cea mai puternica forta, urmat de Living Tribunal, reprezentantul sau care face ce spune numele sau: judeca actiunile oamenilor, mutantilor, oricarui tip de fiinta.
python pe 29 Iunie 2006 04:14
Dr. Evil, chiar daca le arata mormintele, nu inseamna nimic. Trupul lui Scott nu l-au gasit deci mormantul nu inseamna decat o piatra funerara, la fel si Xavier(care oricum e viu, vezi scena de dupa generic). Cat despre Jean, ea invie mereu. Oricum, circula zvonul ca Ratner a filmat mai multe scene de final, printre care una in care casa se zguduie, iar cand Wolverine iese afara sa vada ce s-a intamplat, in locul mormantului lui Jean este un crater imens(Jean a inviat). Scena a fost folosita la test screening-uri in Franta se pare. Poate va fi pe dvd. Concluzie: final foarte deschis.
Farista pe 29 Iunie 2006 12:27
bine k mi-ai zis... k sa nu-l mai iau degeaba. Ma mai si enervam. Primul X-men a fost suuuper, mai ales k Rogue era personajul principal. Al doilea... hmm... aja si aja, doar partile cu Rogue si frumosul de Bobby park :)) ... eu stiu k Rogue era considerata cea mai puternica ... k poate sa ia puterile la prosti :)) ... Die Jean, burn in hell, bitch ... asta e, caut alt film... ms pt raspuns. Forza Farul!
gica pe 30 Iunie 2006 02:59
Sa stii k totusi merita sa-l vezi, mai ales daca vrei s-o vezi moarta(din nou) pe Jean. Rogue ia leacul si ramane cu Bobby, dar se pare ca leacul e temporar si, avand in vedere ca X3 a facut deja cam 420 milioane de dolari in intreaga lume, X4 e o reala posibilitate. O varianta pentru X4 e sa se axeze pe mutantii tineri, revenind puterile lui Rogue si sa primeasca puterile lui Ms. Marvel.
kiwi pe 04 Iulie 2006 01:29
Un film grozav, de o mie de ori mai incitant si spectaculos decat Superman Returns.
Go 1 2 3 4 5