Păreri X-Men: Evolution

(2000)

X-Men: Evolutie

MissBlossom01 pe 21 Decembrie 2010 18:14
Vai ce mai imi placea asta cand eram mica :))))..
Ce vremuri.Imi placea de Jean Grey,dar ea e mult mai interesanta decat lasa sa se vada din desene...Phoenix..forta cosmica..immortal..
Si datorita astuia acum sunt o mare fana X-Men(aici ma refer la filme,dar si la benzi desenate.Evident ca nu am citit toate benzile desenate pentru ca sunt FOARTE multe,dar m-am documentat).Astept filmele X-men din 2011-2012! Mai ales X-Men:First Class :D

bogdanuuu pe 06 Aprilie 2010 23:01
ohooo....x-men...cat de inebunit eram dupa personajele din acest serial;)).....le iubeam nu alta....de fapt daka stau si ma gandesc si akum imi plac;;);))...mai ales wolverine;))
ayska pe 07 Iunie 2014 16:18
Când eram mică,era desenul meu preferat.Îl iubeam,știam fiecare episod.Eram îndragostită de Kitty Pride,de Wolverine,de Rogue,visam să mă căsătoresc cu Lance Alvers.Îl admiram pe profesorul Xavier și voiam să existe în realitate.
Acum desenele reprezintă niște tâmpenii din care copiii nu mai au ce învăța.De fapt,nici nu le poți numi desene:sunt filme cu (și despre)adolescenții,în care actoriii se prostesc mai ceva decât preșcolarii de grupă mică.Eleviii nu mai învață ce înseamnă prietenia,loialitatea,dragostea care poate apărea între oameniii care nu împărtăsesc același sânge.Acele personaje din ”X-men:Evolution”,”Justice League”sau ”Transformers”transmiteau ceva.Iar ”acel ceva”îi ambiționa pe copii să învețe ce înseamnă onoarea,munca în echipă,cum noi,oamenii ori mutanții,putem ține unii la alții ca la propria… citeşte

Dark_werewolf13 pe 3 iulie 2014 23:00
Am acelasi crez ca si tine. Dar acum rar se mai fac desene precum cele enumerate de tine mai sus, din pacate.
alex_il_fenomeno pe 13 August 2013 18:41
Rulase intr-un timp pe ProTV, si l-am urmarit in principal pentru ca eram un fan al serialului de animatie X-Men realizat de Saban, si de asemenea vroiam sa vad ce poate si acesta. Daca in primele episoade mi-a luat ceva timp sa ma invat cu grafica, insa dupa aceea am ramas profund impresionat de povestile prezentate, ritmul, aventurile protagonistilor si tensiunile ridicate de fiecare data prin problematica atat de vasta... Nu este deloc rau, si ar merita urmarit de fani cred ca si acum.
Crist11 pe 06 Iulie 2011 17:18
NOTA 20....Imi plac foarte mult, cand eram mic eram mort dupa asa ceva.
bugs pe 27 Martie 2011 20:25
Cea mai buna serie X-men, mai buna decat cea din anii 90.
Iamsaved pe 25 Septembrie 2010 13:36
Ma uitam cand eram mica la toate episoadele,tin minte ca am avut odata o pana de curent fix in mijlocul unui episod,deci daca inca mai tin minte ziua e clar:D
neagoe liliana pe 25 Februarie 2005 14:47
este cel mai frumos film,cel putin asa cred eu.as vrea sa se scoata si partea x-men 3.
Mihai2508 pe 08 Decembrie 2016 11:48
Absolut superb
Un desene animat absolut superb, care il urmaream de fiecare data cu cea mai mare placere, si asteptam fiecare aventura a echipei X-Men.
cosmin742000 pe 23 Noiembrie 2015 23:00
Pana si cei de la Traznitii au ajuns sa faca misto de filmele cu super-eroi
omucuvaloare pe 02 Mai 2015 15:26
L0ve pe 23 August 2013 01:47
Comentariul a fost de sters de utilizatorul care l-a lasat.
valichimistu pe 29 Iulie 2011 14:56
O noua serie
ar fi foarte tare sa continue x-men evolution cu o noua serie da sa pastreze actori animati tot pe cei din x -men evolution
dlena pe 12 Aprilie 2011 18:14
dupa cum s-a mai zis cea mai buna varianta a povestii cu mutanti. super personaje - sunt cele mai bine realizate
Zmau Bogdan pe 15 Iulie 2008 11:37
este un film care mia placut si as vrea sal mai vad deoarece nul mai dau la tv
deadlord pe 04 Septembrie 2012 16:44
Sperb desen. Foarte bun scenariul. M-a impresionat.