Păreri Venom

(2018)

Venom

andyy pe 27 Decembrie 2018 01:36
Un film cu efecte speciale foarte bine realizate. Si cam atat.
iceman11 pe 24 Decembrie 2018 22:37
Merita vazut,un film care promite mult,nu vei fi dezamagit.
user-5c0b67feb2aa7 pe 08 Decembrie 2018 08:49
Am vazut filmul si sincer pot spune ca in opinia mea e cel mai bun film pe care l-am vazut la cinema...Filmul dispune de o poveste destul de buna care se concentreaza pe Venom si Eddie Brock (Tom Hardy) , actori foarte bine alesi , actiune , efecte speciale foarte reusite , o mica pata de umor si o senzatie de suspans.
Filmul e facut in asa fel incat , desi Venom e un "Super Villain" , aici , lucrurile iau o intorsatura in asa fel incat Venom pare "TheGoodGuy" ... Recomand ! 10/10

G1a pe 01 Noiembrie 2018 10:48
In calitate de fan, obligatoriu de vazut!
Desi poate usor previzibil, nici nu avea cum altfel, mai toti cunoastea benzile desenate, povestile eroilor, un film bun plin de actiune si umor.
roby_shidoby pe 28 Octombrie 2018 13:09
O bataie intre venomi !!!
Un film foarte bun, marca Sony. Ar putea face un cu Shocker, Spider-Man, Venom si Elecro. Echipa A sai aiba pe primii 2, echipa B pe ultimii 2. Ce tare ar fi!
andrei_oarga pe 24 Octombrie 2018 19:35
Un film bun,cu mult umor,efecte bine realizate si o interpretare foarte buna din partea lui Tom Hardy!
AlexBoSS74 pe 20 Octombrie 2018 13:06
L-am vazut aseara si mi s-a parut foarte misto filmul, actiune din plin si de multe ori imprevizibila, suspans, momente de umor si cateva scarry/scarboase, cat sa nu apara degeaba printre genuri si horror pe Cinemagia:). Rolul lui Eddie a fost jucat super, si-a facut bine treaba actorul.Merita sa-l vedeti, este chiar un film bun de la Marvel, dupa dezastrele(parerea mea) de Infinity War si Omul furnica si viespea..
lavvw pe 19 Octombrie 2018 09:44
wow, ce film!
E un film foarte bun. Se pot identifica mici clisee Marvel, dar filmul nu e previzibil. Plin de actiune si umor, efecte speciale foarte bune, montaj perfect. Nu exista un actor mai bun decat Hardy pentru acest rol. Nu se justifica efectul 3D...aceeasi greseala ca de obicei - faci filmul 3D ca sa ai incasari mai mari, dar tai mult din calitate. Trecand peste asta, merita sa dati bani pentru a vedea acest film. Chiar e impresionant, iti capteaza interesul si atentia.
Raluca87 pe 14 Octombrie 2018 01:48
Azi l-am vazut filmul si nu m-am asteptat sa fie asa bun. Mi-a placut de Eddie si Venom. Sunt sigura ca o sa-i faca o continuare. Acum astept filmul cu Morbius pe care il stiu tot din desenele cu Spider Man. Nu l-as numi cel mai bun film din 2018 acela este Misiune Imposibila Declinul.
Slightly pe 29 decembrie 2018 21:43
Ti-a placut asa e ? Pai, nu ma mira prostia de care dai dovada, te-ai nascut cu ea, doar esti femeie. (Evident femeile pe care le cunosc sunt inteligente, pt ca au legatura cu mine)
user-5bc19717132af pe 13 Octombrie 2018 09:57
Foarte bun filmul.Am ramas zambind la final.Cel mai frumos din 2018 pana acum.Merita vazut la cinema????
user-5ad79477aaab5 pe 12 Octombrie 2018 17:09
A fost cel mai tare film al anului 2018!Il recomand tuturor cu caldura!
user-5ae43a25b6594 pe 10 Octombrie 2018 23:25
Un fillm bun. Relatia dintre Eddie Brock si Venom este una extrem de buna, scenele de actiune la fel bune, umorul asa si asa, uneori fortat dar are si minusuri precum povestea de originie a lui Eddie, grabita de tot, lasa de dorit si efectele 3d la cateva scene. Recomand, merita banii de un bilet la cinema!!
user-5bbe281f2fc96 pe 10 Octombrie 2018 19:33
Un film genial, amuzant si cu siguranta de vazut!. Mi-a fost putin teama inainte sa-l vad pentru ca citisem anumite pareri ca nu-l vom vedea foarte mult pe Venom in adevarata s-a splendoare(Costumul Complet) decat la scena din trailer, TOTAL FALS, au fost o gramada de scene cu costumul complet ceea ce m-a bucurat extrem de mult, scene amuzante, actorii foarte buni, Hardy a jucat excelent, DAR.... exista si un dar, m-a dezamagit efectele 3D, cu siguranta se putea lucra mai mult, nu ma intelegeti gresit dar in scenele anumite scene 3d imi scoteam ochelarii si nu vedeam nici-o diferenta, cu siguranta se putea lucra mai mult pe partea asta, dar e ok per total a fost un film excelent, cel mai bun pe anul asta, merita vazut!!.
crisalisa pe 10 Octombrie 2018 11:57
Când Eddie Brock dobândește puterile unui simbiot, va trebui să elibereze alter-eul său "Venom" pentru a-și salva viața.
DarkCat pe 07 Octombrie 2018 15:16
Mi-a placut!Si Tom Hardy si Venom te cuceresc imediat..Pentru mine a fost un film simpatic si amuzant,aptept continuarea! ;)
luci_lucy pe 06 Octombrie 2018 01:49
Super filmul are tot ce vrei nu stiu ce zice lumea dar parerea mea ca film va spun sa il vedeti ..
CMC90 pe 05 Octombrie 2018 21:59
Nico se pare ca nu prea ai fost atenta la film...mai lasa fb macar la film...al 3 lea a murit cu doctorita (mazga aia neagra de pe podea era un simbiot), iar al 4lea e carnage de la final ( in urmatorul film o sa il vezi ;) )
mihai_barbu pe 20 August 2018 02:55
apare si in trailer (carnage) daca nu ati vazut trailerul
filip.marian78 pe 13 August 2018 10:57
eu am auzit ca in film o sa fie si simbiotul carnage
spartacus pe 03 Decembrie 2018 14:02
Am văzut și eu filmul, fiind atras initial de trailer si de actorul principal: pe ansamblu, mi-a plăcut. Are efecte speciale reușite peste medie, Tom Hardy este perfect ales, dar ce nu am inteles eu si o consider marea ”bilă neagră” este secvența din finalul filmului ce introduce acel personaj dubios ”Red” jucat de Woody Harrelson!?! Adică toate celelalte filme care au mai folosit această fază cu adăugarea a încă o secvență la finalul-final al filmului te lămurea cât de cât asupra secvenței, dar de data aceasta secvența din Venom este total aiurea. Poate că ea are sens pentru fani înrăiți al universului Spiderman-Venom, dar filmul ar fi trebuit să se adreseze tuturor cinefililor, nu doar fanilor anterior menționați, nu credeți??...Astfel, secvența din final pare pusă total aiurea și fără niciun sens. Părerea mea.
carmen_angelus_romila pe 19 Octombrie 2018 10:29
Un thriller sf. redutabil, cum nu am mai vazut de mult timp, in care, actiunea este bine conturata si evoluiaza progresiv, efectele speciale sunt mai verosimile, iar admirabilul actor Tom Hardy, interpreteaza excelent, un personaj exponential si de viitor al genului.
Octaz pe 11 Octombrie 2018 23:33
Villianul meu preferat!
Am fost la fel de entuziasmat ca si atunci cand aveam 10 ani si urmaream desenele animate Spiderman cand am auzit ca se face un film cu si despre Venom! Wow! Cel care a avut ideea de a face filme speciale cu villians din benzile desenate a fost foarte inspirat! "Venom" l-am urmarit la Grand Ultra Cinema si am experimentat un filme cu efecte speciale la un cu totul alt nivel! Desi am citit ca filmul nu a fost atat de apreciat, eu nu am decat cuvinte de lauda, m-am simtit bine urmarindu-l si chiar am ras copios. Se spune ca daca nu e facut de MARVEL, un film cu super-eroi este fara farmec. Poate ca asa este, pentru ca pe alocuri parca am simtit ca filmul nu a atins marele potential pe care il are si parca nu a oferit tot ce putea oferi, Venom este atat de complex incat ai asteptari foarte mari de la el. Chiar si asa merita vazut si abia astept urmatoarele filme din aceasta categorie de… citeşte
ion.ion1992 pe 08 Octombrie 2018 20:06
Parker cel mai tare in acest film .......,,,,,,,,,,,,,,,
user-5bb91f4caf08d pe 06 Octombrie 2018 23:47
Unul dintre cele mai bune filme al anului...recomand la toata lumea...
maaiii pe 22 August 2018 07:37
Ba, deci nu stiu cine naiba v-o zis da ala nu e Carnage!! Carnage e rosu, un phihopat si un criminal in serie.Simbiotul cu care se bate venom(ala gri) este riot (daca nu stiti cine e cautati).In trailer Mai apre si scream (alt simbiot).Este logic ca villani filmului sa fie lifefondation simbiots.Momentan il avem riot(care pare sa fie cel principal), dar care trage simbiotu de pe Eddie ca anti-venom si formeaza arme din maini ca si lethal(care deci nu trb sa fie neaparat in film) si scream.In total sunt 5 dar sunt prezentate doar doua.Prima aparitie a acestor simbioturi a fost in 1993 in Venom: Lethal Protector.
Slightly pe 29 Decembrie 2018 21:41
Un film pentru pulifrici
Daca vrei sa iti pierzi timpul, iti recomand Tom&Jerry. Acest film ca si celelalte gen Spider-Man, Transformers, Captain America, Super Idiot vs Mega Cretin, etc etc etc, este un film pentru copii in corpuri de adulti.

Atat de TEMBEL sa fii sa dai nota peste 2 la o tampenie ca asta!!!

E incredibil NIVELUL DE PROSTIE IN ROMANIA! Si ce e mai trist, ba tata, este ca TOTI PROSTII SE CRED DESTEPTI!

makomomo pe 10 ianuarie 2019 12:53
Calmeaza te, sunt filme pt fun, distractie, relaxare, sa iti mai vada okiul si altceva decat telenovele turcesti :D Nu inseamna ca esti cretin si prost daca te uiti la asa ceva. Iti recomand niste filme de la bollywood sa vezi acolo cum se face un film cu efecte de iti vine sa urli
Manusa pe 07 Octombrie 2018 23:35
Un film asteptat de multi, iar eu ma numar printre cei care au asteptat cu nerabdare. Un film foarte bun, dupa parerea mea, reusit, cu actori foarte buni si la fel efectele si povestea. Nu incape nici o indoiala ca nu au nimerit actorul pentru acest rol, Tom Hardy se potriveste perfect acestui film.
Phantom_sub pe 07 Octombrie 2018 18:47
E foarte bun.
E mișto. Singurele dezavantaje pentru mine sunt efectele 3D care se vad in ceata in scenele panoramice și nu doar. Când se lupta simbiotii, nu prea poți să distingi cine care e, dar per total merita. E de nota 7,5-8. Imediat după final e o scenă care lasă loc liber pentru partea a doua si dup generic mai e o scenă mai lunga.
vasilache pe 06 Octombrie 2018 18:08
Cel mai tare film din anul ăsta e pizda rău ❤❤
ionion1992 pe 24 Septembrie 2018 14:28
Foarte tare filmul mult suspans acim lam vazut si recomand
AlexGo0d pe 24 septembrie 2018 18:55
Cum poti sa spui ca ai vazut un film care nici macar nu a aparut inca? Un film nu dureaza 2 minute, acela se numeste trailer.
boghiu_andrei pe 25 septembrie 2018 21:11
Ai vazut pe dracu. Fa un bine tuturor si sterge-ti contul.
Go 1 2