Păreri Train to Busan 2

(2020)

Train to Busan 2: Peninsula

_xXx_ pe 28 Decembrie 2020 23:21
Daca faci abstracție de limbă...e ok! A fost mult mai buna prima parte!
Si.. într-adevăr, coreenii fac filme foarte bune! Si iarăși nu ratez ocazia sa reamintesc cât de penibili am ajuns in domeniul cinematografiei! Noi..tot cu panarame, tentative de filme gen...Miami Bici! Ăștia suntem.. ce-am fost și ce-am ajuns!

dany6960 pe 20 August 2020 23:34
Ce filme fac coreenii astia! Plin de suspans de la un cap la altul si cu zombalai alesi pe spranceana. Unde mai pui la socoteala si urmaririle cu masini printr-un oras apocaliptic. Concluzia o dau ultimele 2 replici: "În câteva ore vă va aştepta o nouă lume. /
Nici lumea care o ştiam nu era rea."

imagine pe 29 Noiembrie 2021 19:46
Incredibil de prost
Am pierdut timpul. O idiotenie de film pentru copii. Nici efectele speciale nu erau cum trebuie, masinile cadeau mai repede decat prevede gravitatia, in fine, nu mai zic. Execrabil
mihai2407 pe 27 Noiembrie 2020 07:08
Neasteptat de bun
Chiar nu ma asteptam sa fie ceva de el dupa media de aici
Busanhaeng e bun in felul lui iar asta e bun in felul sau
Ambele mi-au placut foarte mult pentru ca sunt gandite si facute bine.
Busanhaeng l-am azut de 2 ori iar acesta a fost prima data.
Chiar nu mi-am pierdut timpul degeaba si pot spune ca a fost un film de nota 8-9 insa la cate filme am vazut eu, nu merita chiar 9

Costirik pe 25 Octombrie 2020 23:10
Vin Diesel a fost extrem de suparat pe sud-coreeni. Acestia i-au furat ideea pentru Fast & Furious 11 ( ultimul din serie ) cu Paul Walker in rol de zombie.
evernote pe 11 Ianuarie 2022 18:38
Neașteptat de slab,dar măcar amuzant .
xerses pe 29 August 2020 14:48
Da, este un film care are ceva clisee in el, dar in lipsa de altceva, merge.
user-606ef974ed744 pe 19 Noiembrie 2023 13:22
Mult, mult mai slab decât Tren Spre Busan 1...primul a fost excelent, unul din cele mai tari filme cu zombi apocalipsa din ultimii 20 ani, dar asta, Tren spre Busan 2 Peninsula e slăbuț, mult, mult inferior primului... oricum dacă nu aveți altceva de făcut... merge.