Păreri Titanic

(1997)

Titanic

SAndrei2000 pe 02 Noiembrie 2013 15:51
O adevarata capodopera mondiala!Va ramane pentru totdeauna in sufletele si in mintile celor care l-au vazut...
LoveV pe 10 Octombrie 2013 00:15
O adevarata Capodoperă
E un film foarte frumos, merita toate premiile pe care le-a primit si poate mai multe. O poveste de dragoste deosebita si o coloana sonora frumoasa.
adevar_sau_provocare pe 28 Septembrie 2013 17:23
Ce nota??
ma mira comportamentul unora,sincer nu stie sa aprecieze un film,adica ''Titanic''?sa aiba nota 8.8?pe bune? ma asteptam la un 9.5 sau ceva de genu dar 8.8?eu i-am dat nota 10-capodopera,am ramas fara cuvinte,pacat ca a murit Jack :(
Buum pe 16 August 2013 15:56
Un film foarte bun, care la fiecare urmarire observi inca ceva nou la el. Sunt convins ca este cel mai urmarit film din istorie,iar acesta a contribuit mult la realizarea actorilor principali.
vladimir84 pe 08 August 2013 22:05
Este fara indoiala o capodopera si va ramane unul dintre cele mai bune filme din toate timpurile.
luizaiza pe 23 Iulie 2013 23:42
Acest film isi merita din plin toate premiile care le-a obtinut, am plans la el desi eu nu prea plang la filme...Merita vazut,e o CAPODOPERA...
wings1104 pe 21 Iulie 2013 15:27
Este unul dintre cele mai bune filme facute vreodata si nu accept cuiva sa nege acest lucru. Leonardo Di Caprio si Kate Winslet joaca exemplar, coloana sonora e fantastica (in special "My heart will go on" de la Celine Dion, una dintre cele mai reprezentative melodii de dragoste), iar James Cameron a dovedit prin acest film ca este un "titan" printre regizori. Un film perfect, care merita cu mult mai mult de nota 10.
malina.elena pe 09 Iulie 2013 22:18
malina.elena
titanic este un film favorabil mie si chiar pana acum la-m vazut de 3-4 ori si niciodata nu ma satur sa-mi vad actori preferati!!!
Mr.Bean99 pe 04 Iulie 2013 13:50
Doamne,Sfinte ce film ... ! este un film fenomenal.........o adevarata capodopera.
alexandrache pe 09 Iunie 2013 02:16
Superb!!!
Filmul de care nu ai cum sa te saturi niciodata!!!!!nota 10
black_mamba pe 23 iunie 2013 17:28
Vorbeste pentru tine!
alexandrache pe 18 ianuarie 2014 23:07
doar nu vorbeam pentru tine mah spartule.....
alexandra.petronela pe 05 Iunie 2013 11:01
In sfarsit dupa atatia ani,am apucat si eu sa il vad cap-coada. Ce pot spune este ca,niciodata nu se va mai realiza un film , atat de reusit. Nimic nu mai este spectaculos in ziua de azi si cred ca deja stim care este finalul lor.. de la primele minute..
Ce pot sa mai spun,un film de miliarde si actorii la fel.

diMatteo pe 25 Martie 2013 17:06
Magnific, superior, briliant
Un film exceptional pe care nu ai voie sa-l ratezi in viata pe care o mai ai de trait daca nu l-ai vazut inca
DanCot pe 15 Februarie 2013 22:21
E misto. Nu mi-a placut ca au transformat Titanic intr-o poveste de dragoste. Cred ca merita nota 7.6 cum i-a dat-o IMBD. Voi cei cu " Îi di zeşi numa " ati vazut prea putine filme pentru al compara pe asta. Ii dau un 8. In opinia mea asta merita.
d4rk_ang3l91 pe 07 Aprilie 2012 17:47
cine a vazut filmul in 3D il rog sa zica parerea lui, deoarece as vrea sa il vad si eu la cinema in zilele astea:)
IuliuLuchian pe 07 Aprilie 2012 13:00
3D
Efectele 3D aduc multe elemente pozitive filmului. Scenele doar in lumina lunii si cele din interiorul de lux al vaporului sunt un castig fata de varianta 2D. Titanic in 3D aduce privitorul mai aproape emotional de tragedia petrecuta acum 100 de ani.
Sunetul a fost extraordinar mai ales in momentele de suspans.
Am vazut filmul in 2D de foarte multe ori de fiecare data descoperind lucruri noi insa in 3D este experienta suprema pe care o poti trai cu acest film.

MissSnowdrop pe 06 Aprilie 2012 13:42
E un film bun si s-a muncit mult sa se creeze atmosfera de pe vas cand se scufunda...cine stie poate o vom trai si noi in 2020 cand se va reconstrui Titanicul :))
Lustruc pe 04 Iulie 2010 12:50
Un film care este mirific de privit in prima parte si dureros in a doua.Desi cliseeic si uneori chiar ridicol, un film care are putere de a te face sa plangi nu poate fi numit prost.
S.Gaga pe 16 Februarie 2008 23:32
un film extraordinar, dar nu stiu daca merita chiar toate oscarurile pe care le-a castigat. au mai fost filme bune in acelasi an nominalizate la oscar. :)
Gaandalf pe 08 Iulie 2004 14:10
te-ai trezit shi tu dupa 1000 de ani sa zici k Titanic este cel mai bun film ... ma faci sa rad. Respectele mele lui Cameron k la acea vreme s-a angajat intr-un proiect destulde indraznetz... dar scenariul n-are nici o treaba ...
enrico21 pe 19 Mai 2012 22:17
pfff
deci chiar nu mia placut nu inteleg cum se fac asenmenea filme.....iepurii is mult mai buni
tatucu_alin pe 27 martie 2015 21:40
Esti praf....si pulbere.
Mr.Halloween pe 12 iulie 2015 20:05
Doamne fereste!!! Nota 1 pentru bijuteria din '97 si nota maxima(ca-mi vine aiurea sa zic 10) pentru mizeria din 2010... Ce oameni, frate...
lili22 pe 22 Noiembrie 2012 19:04
o mizerie de film
L-am vazut la televizor, am mai baut o coca sa rezist pina la sfirsit, asa ceva nu exista, babute senile care arunca diamante in ocean.
Povesti de dragoste dintre o femeie bogata si un baiat sarac...aiurea
Mie de ce nu mi se intimpla chestii de astea?Sa ma indragostesc de unul sarac si sa arunc totul pe geam.
Pe mine nici nu ma intereseaza ce s-a intimplat cu Titanic...

Ovidiu239 pe 5 februarie 2013 20:06
Un film legendar, esti tu praf, ramai la Twilight
VIBERS pe 7 mai 2019 18:49
Lili esti penibila.Se vede ca ai frustrari foarte mari, suferi pt ca nu esti bagata in seama.Esti genul ala de femeie care se crede super inteligenta dar in realitate nimeni nu da doi bani pe tine.Trezeste-te la realitate si nu mai fa pe interesanta, ca mai mult ca sigur esti o nulitate.Sa te indragostesti de unul sarac :)))))))))), asta e problema ta ma fatuco, nimeni nu te vrea, asta este frustrarea ta.Iti respect parerea legata de film, desi exagerezi cu nota aia, dar cum sa spui ca nu ati mai vazut vapoare scufundate, cum dracu sa spui asa ceva.Tu esti o MIZERIE, nu filmul.Mult noroc in viata, ai nevoie desi esti o cauza pierduta.
Ovidiu239 pe 05 Februarie 2013 20:19
Magnific
Titanic - Vasul se scufunda, filmul ramane...o capodopera
Nu stiu daca poti cere mai mult de la un film: dramatism, suspans, romantism si o poveste de dragoste sfasaietoare; "Titanic" le are pe toate!
O capodopera cinematografica, bazata pe intamplari adevarate, ecranizata excelent de unul dintre cei mai buni regizori ai tuturor timpurilor, James Cameron, care atentie, a castigat 3 premii Oscar doar pentru acest film! Au fost mai multe ecranizari ale vasului ce s-a scufundat in 1912, dar asta e fara indoiala cel mai bun si printre cele mai bune filme facute vreodata. Nota pe care o da IMDb-ul este absurda dupa parerea mea, asta e un film de top 10 in opinia mea. Dar noroc ca mai exista si premii, iar "Titanic" a castigat nu mai putin de 20 de premii, 11 dintre ele fiind Oscaruri, cele mai multe din istorie la egalitate cu "Ben-Hur" si "Lord of the Rings: The Return of the… citeşte

lili22 pe 5 februarie 2013 20:27
Ovidiu, iti doresc sa vezi cit mai multe filme bune, peste citiva ani vei zimbi vazind ce-ai scris.Sa stii ca toata lumea se schimba , odata cu trecerea anilor.Mai vorbim dupa ce vei fi student.
robertsandu pe 17 februarie 2014 13:42
Eu sper ca Ovidiu să nu se schimbe, să nu cadă în categoria snobilor care mânjesc un film doar pentru că e prea popular, sau pentru că ne prezintă o poveste de dragoste improbabilă. Filmele au puterea de a ne permite să evadăm – spiritual, mental, cum vreți voi – din lumea în care trăim și să intrăm într-o lume imaginară. Titanic aproape că recrează o epocă, este un film uriaș. Încă sunt oripilat că sunt anumite persoane care cred că, dacă-ți plac Malick, Bresson, Hitchcock, Wilder, Ford sau mai știu eu cine, trebuie automat să dai în cap unui film de un entertainment și un escapism total ca Titanic, doar pentru că e accesibil. Ideea că filmele sunt demne de a fi înțelese doar de cei învățați, instruiți, e una de o pervertitate ieșită din comun. Vorba lui Herzog, imens regizor, filmul e arta iliteraților, nu a savanților. Filmul aparține maselor și așa și trebuie să fie. Titanic, Avatar sunt filme care reprezintă o mare, mare forță a cinematografiei. Aceea de a chema oamenii la cinema.
SarpeleCocosat pe 08 Noiembrie 2012 17:39
Nu stiu daca isi merita toate oscarurile pe care le-a luat dar cu siguranta este un film foarte bun.
Superbul pe 17 Octombrie 2012 23:28
Nu prea e nimeni care sa dea nota mai mica decat 10 !!! Foarte tare filmu m-am uitat de multe ori la el.
SANDA45 pe 22 Septembrie 2012 09:33
Un film perfect Marca James Cameron, un film care a impresionat pana la lacrimi.Intr-un cuvant o capodopera.:X
Iulidesprefilme pe 13 Septembrie 2012 21:30
Mi-a plăcut tot în filmul lui Cameron. Îl revăd cu plăcere, deşi mă întristează teribil, iar muzica mă răscoleşte...are nişte secvenţe antologice, care-şi merită fiecare un comentariu aparte şi "curge" de la un capăt la altul impecabil.
deadlord pe 22 August 2012 15:37
Un film superb. Cred ca este primul film la care am plans.
piratcarabbean pe 14 August 2012 22:29
Cel mai tare film ever!!!!!!!!!Super tare filmul,cred ca cel mai bun film din toate timpurile!!!!!
danii1234 pe 14 August 2012 15:06
nu am ce comenta ! la ce regizor si actori asa si film.;x Va ramane intotdeauna in istoria filmelor si in mintea oamenilor l-as putea vedea la nesfarsit o poveste de dragoste impresionanat si nu numai efectele speciale folosite ;x capodoperaaaaaa
Leah pe 03 August 2012 00:11
Doar 8,7?????Un film atat de premiat si de iubit ?Doar atat :|?
CrisstinaM pe 27 Iulie 2012 23:20
Un film de nota 10. Cred ca toti am fost impresionati de actiunea, personajele si complexitatea sa.
dicaprio12 pe 17 Iulie 2012 11:10
Cel mai frumos film din lume!
Pur si simplu ador filmul asta. E cel mai frumos film pe care l-am vazut vreodata!
superstitioasa pe 25 Iunie 2012 20:46
Wow, asta da film :)
Deci toate filmele(poate gresesc) care sunt bazate pe fapte reale sunt extraordinare, dar sunt si mai extraordinare cand se gaseste cineva sa il puna in valoare, bravo James Cameron inca o data:).
MaFi0tY pe 18 Mai 2012 00:38
Trebe sa nu ai inima sa nu iti dea unpic lacrimile la acest superb film . NOTA 10 O CAPODOPERA .
ducu1991 pe 25 Aprilie 2012 11:17
Un film de nota 10 felicitari lui James Cameron un mare regizor
Mihaela195 pe 17 Aprilie 2012 23:37
Un film foarte frumos, dar si foarte trist. Am plans de fiecare data cand l-am vazut.
Allexandrra pe 17 Aprilie 2012 17:44
Nu cred ca exista cineva care sa nu fi vazut acest film sau sa nu fi auzit aceasta poveste. Un film exceptional!
roxi1996 pe 16 Aprilie 2012 20:11
extraordinar un film foarte bine reusit cu actori foarte buni este super merita vizionat l-am vazut de 4 ori dar tot as mai sta sa il vad inca o data
teddybearpictures pe 14 Aprilie 2012 11:50
Acum l-am vazut si in 3D. E foarte fain. Merita vazut. Va doresc vizionare placuta
Ghemot pe 13 Aprilie 2012 00:33
La așa o capodoperă, este demnă de apreciat relansarea sa în format 3D.
Eu însă am o mare dilemă: De ce rulează doar în așa puține cinematografe? În Iași de exemplu, nu ai unde să-l vezi?!?!?!?!?!?!?!??!?!

CosminaZgZ pe 08 Aprilie 2012 00:30
Tocmai l-am vazut la cinema in 3D aici in Italia si imi sustin ideea k este cel mai bun film realizat vreodata.Este unic,este perfect.Cred k mai bn de 50 de ori l-am vazut,fara sa exagerez, dar pe calculator si d fiekre data am plans.Cea mai frumoasa si tragica poveste de dragoste.E uluitor cum fiekre dintre protagonisti isi sacrifica viata unul pt celalalt.Oare exista asa iubire si in viata reala?Scena cea mai emotionanta ramane pt mine cea in kre Rose ii da drumul lui Jack lasandu-l sa se scufunde in ocean.E extraordinar sa vezi kum lumea ,desi au trecut 15 ani de la aparitia pe marele ecrane,continua s mearga sa-l vizioneze.Un film memorabil si celebru,o capodopera autentica!!!!
d4rk_ang3l91 pe 8 aprilie 2012 12:59
mersi cosmina, deci se merita vazut la cinema:)deoarece l-am vazut de vreo 15 ori pana acuma...si l-as vedea si la cinema in varianta 3D:)
leeland22 pe 31 Martie 2012 09:51
nu ma plictisesc niciodata de filmu asta...las vedea iar si iar si iar:X....e un film f bun...
D.Ionut pe 03 Decembrie 2011 02:50
Isi merita toate premiile adjudecate
________________________________
Nota: 10

Vlad2003 pe 01 Decembrie 2011 20:29
a fost foarte frumos eu ii dau nota 10 trebuie obligatoriu de vazut
DARK333REM pe 01 Decembrie 2011 14:52
TiTaNiC
Un film superb,o opera de ArTa.Pot sa-l vad de 1000 de ORI,ca tot nu ma satur de iel.
Gaby_Gabycool2011 pe 27 Noiembrie 2011 18:11
Titanic
Un film special,al copilariei mele,si un adevarat blockbuster,insa in acelasi timp,o poveste de dragoste dulce si captivanta,nota 3861954864398654736435456765456743627642749127364926545688738197347556475684855856 !!!!
krisscrissy pe 20 Noiembrie 2011 09:28
superb filmul, plang la el de fiecare data cand il vad din partea mea acest film merita nota 10 cu felicitari pentru ca este o capodopera!
ramady pe 18 Noiembrie 2011 02:20
Nota intr`adevar e suprinzator de proasta...doamne doar e "Titanic" cred ca au auzit de el si bunicii mei...sa fim seriosi indiferent de filmele care s-au produs si o sa se mai produca,nu se compara,gaditi-va la ce tehnologie au acum si mii de actori si idei,atunci era emotzia acceea,drama,Leonardo:-"....a fost filmul cu cele mai mari vanzari...o istorie pe fundal,,nu niste chestii albastre prin univers"...si indiferent de asta,Indiferent ca "Avatar" a intrecut cel mai vandut film al tuturor timpurilor(Titanic), asta inseamna ca pana acum nu l-a detronat nimeni,doar cel care l-a creeat(Cameron),si cred ca era singura persoana in stare sa o faca.
P.S
Daca exista IMDB atunci sigur avea nota 10:X

darkbone pe 18 Iunie 2011 23:15
filmul vietii mele
vad filmul asta in continuu de pe la vreo 4 ani. atunci ma uitam la el in fiecare zi, acum cel putin de 2 ori pe an.
FoxHound pe 09 Decembrie 2010 21:58
Capodoperă!
Capodoperă de film, nam cuvinte, isi merita pe deplin toate premiile obtinute.
Go 1 2 3 ... 10 11 12 13