Păreri The Witcher: Blood Origin

(2022)

The Witcher: Originea sângelui

OviStof pe 03 Ianuarie 2023 01:49
Sunt în asentimentul unui tip care, pe al lui canal de YouTube, presupunea că nota mică de pe IMDb (de la 3.8 a urcat la 4.3) este dată ca urmare a ieșirii lui Henry Cavill din serial. Altfel, mie mi-a plăcut acest scurt prequel. Am avut permanent senzația că sunt în universul Witcher.
xerses pe 30 Decembrie 2022 21:57
Nu a fost un serial reusit, cel putin din primele episoade pe care le-am vazut pana acum.
Shisui pe 30 Decembrie 2022 08:51
Sincer să fiu, pe mine nu a reușit să mă prindă mai deloc. Deși...am reușit cu greu să îl duc până la la capăt, pot spune că merită să îl vezi odată, într-o zi ploioasă sau într-o zi în care nu ai chef să ieși din casă.
Personajele mi s-au părut destul de superficiale mai ales interacțiunile dintre ele. La fel și story-line-ul, parcă a lăsat în unele momente acțiunea neterminată și te pierdeai în timpul serialului.

Costirik pe 27 Decembrie 2022 03:07
Pe imdb acest prequel a fost pur si simplu desfiintat doar pentru diversitatea distributiei. Cum au inceput sa apara elfi de culoare, personaje asiatice, gay, minione sau cu dizabilitati, au sarit cu note de 1 si review-uri ofensatoare. E adevarat, nu e o capodopera, e o mica aventura in universul The Witcher, dar sa judeci un serial in acest mod e absolut dezgustator.