Păreri The Vampire Diaries

Jurnalele vampirilor

wild04 pe 03 Martie 2011 09:50
O poveste foarte buna despre vampiri ce intrece Twilight.
bizaumonica pe 24 Februarie 2011 19:26
bizaumonica
e mortal filmu le inttrege pe toate!mai ales damon este super imi place si de stefan,dar....
Casy20 pe 15 Februarie 2011 13:48
HahAha
Cel mai tare serial care a fost facut in 2009-2010....cel mai tare...asteptam sa vedem ce se mai intampla si in 2011
Andrey18 pe 06 Februarie 2011 18:53
Nina
Imi place contrastul dintre Elena si Katherine. Pe de o parte fata dulce si cuminte, respectiv mai rigida dar focoasa. Joaca rolurile foarte bine si este si foarte frumoasa pe deasupra.:D
Raluca.D pe 04 Februarie 2011 17:00
O prietena m-a tot batut la cap sa incep sa ma uit la serial;recunosc,eram spectica pentru ca nu ma dau in vant dupa chestiile cu vampiri,varcolaci etc.Dar am luat primul episod,apoi ai doilea,si acum recunosc ca am devenit un fan inrait.E extraordinar cum dragostea,drama,misterul si supranaturalul se imbina atat de bine.Nota 10,fara doar si poate!
camy15 pe 01 Februarie 2011 13:48
The Vampire Diaries
The Vampire Diaries este cel mai sexy serial de vampiri si sooper tare deci am vazut toate episodele din sezonul 1 si 2 care bineinteles nu este tot dar leam descarcat pe calculator si nu esty zi in care sa nu ma uit la vreau episod si sezonul 2 este soopre tare si interesant abia astept sa vad episodul13 si celelalte episode,succes la filmarea celorlalte episoade
matna pe 27 Ianuarie 2011 18:14
Deci ador serialul asta :x! Imi plac ambii vampiri,dar mai mult as inclina spre Damon care e dur si misterios ,si de precizat hot :"> :x:x:;x;x;x;x;;x;x
Mi-ar fi placut ca Elana sa dezvolte o relatie de iubire si cu Damon,dar :-< ...ramane de vazut ce va urma in serial :x .

denisuk pe 22 Ianuarie 2011 13:46
foarte tare serialul :X

o poveste frumoasa, si niste actori super draguti >:D

Viaţa cu Winnie pe 19 Ianuarie 2011 09:23
Recomandare serial: The Vampire Diaries
Singurul lucru pe care îl regret este faptul că nu am vacanţă. Astfel, doar seara când ajung acasă reuşesc să mă uit cât de mult pot. În două zile am reuşit să văd 7 episoade, stând cu sufletul la gură, nerăbdătoare să aflu ce se întâmplă mai departe. Nu ştiu dacă pasiunea mea pentru vampiri [...] citeşte
winterinmyheart pe 18 Ianuarie 2011 22:51
Ador acest serial. Este foarte captivant si imi place foarte mult. In acest serial mi-am descoperit si acotorul preferat, Ian Somerhalder pe care il ador. Este un tip foarte amuzant atat in film, cat si in viata reala. Filmul este de nota 10. Merita vazut:x
Sync pe 16 Ianuarie 2011 17:43
fenomen
comparatia asta cu twilight nu cred ca isi are locul,eu am citit cartile twilight si sunt fenomenale,sa nu uitam ca aici comparam un film cu un serial si amandoua sunt fantastice nu cred ca cineva poate spune ca unul dintre ele e mai bun
denny_denyy pe 16 Ianuarie 2011 12:14
E pacat ca au sarit mult de la subiectul cartiilor, dar oricum este cel mai super serial.Damon este cel mai frumos:X:X:X:X
Svastica pe 12 Ianuarie 2011 10:36
Simpatic serial:DActiunea este interesanta iar actorii desi sunt tineri sunt buni;)
MissLady pe 10 Ianuarie 2011 15:41
MIe una imi place!Dar am ceva sa va zic:Serialul n-a copiat Twilight!Defapt,cartile au fost scrise si publicate inainte sa apara cartile Saga Amurg!Asa ca nu mai comentati prosteste!
AnnaMaria19 pe 08 Ianuarie 2011 20:04
unul din serialele preferate,imi place foarte mult,iar actorii sunt superbi
Olympica pe 06 Ianuarie 2011 22:24
ce pot spune mai mult decat ca iubesc acest serial?E serialul meu preferat. La inceput am fost incapatanata si nici macar un episod nu am vazut. Dar totul s-a schimbat, intr-o zi...o zi super frumoasa. Pana atunci, mi se parea ca Twilight is the best, dar totusi, desi imi placea foarte mult, tot creadeam ca Stephenie Meyer a copiat de la L.J. Let's be serious! Tvd e scris cu 15 ani inainte! Serialul e minunat...
amareea pe 01 Ianuarie 2011 19:04
E super serialul, presupun ca vor fi 4 sezoane,deoarece sunt 4 romane, le as fi cumparat dar sunt cam scumpe :D
de1utsa pe 26 Decembrie 2010 12:32
Ar trebui sa modifici..
Parinti Elenei nu au murit intr-un accident de avion,ci de masina si Elena era in masina dar o salveza Stefan..fara ca ea sa stie.Si Damon nu incearca sa o ucida...iar rivalitatea dintre Stefan si Damon porneste de la faptul ca si Damon o iubeste pe Elena..
sweety9 pe 23 Decembrie 2010 21:46
the vampire diaries
Ador serialul asta:X:X:X:X:X...cel mai bun:X:P...........................
clau_ditza091 pe 19 Decembrie 2010 01:22
Un serial dragut. Prezenta vampirilor si a fantasticului face serialul mai interesant, il deosebeste de restul serialelor despre adolescenti difuzate de CW. Ian Somerhalder aduce un plus serialului, iar personajul sau, Damon, e bine construit.
Alisska_c04 pe 17 Decembrie 2010 17:31
super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Raluca87 pe 28 Noiembrie 2010 23:02
Il ador
Mi-a placut mult acest serial, pacat ca s-a terminat. Abia asteptam zilele de vineri sa-l vad, imi placea ca mereu se termina interesant si abia asteptam sa vad urmatorul episod. Am citit si cartile datorita serialului unii au urmarit serialul datorita cartilor lui J. L. Smith dar la mine a fost invers. Mi-au placut mult Damon si Elena aka Delena. Vreau sa-l revad.
alexandra2010 pe 01 Septembrie 2010 18:12
cum a spus si Matza T.V.D nu este Twilight.am citit in revist cum ca ar fi fost facut sa semene cu Twilight. da,filmul este diferit de carte si evenimentele se petrec mai repede,dar ce daca?am citit cartile(ma rog....am citit 3 dintre ele,acum o citesc pe a 4-a) si sincera sa fiu,nu imi pot imagina o Elena cu parul blond si un Jerremy fata...poate nu au vrut sa gaseasca actorii ca in carte.in legatura cu ce a spus 'pee' amandoi sunt frumosi...dar damon are un farmec aparte si ii da un plus,iar Twilight nu e facatura. :P
Onnu pe 01 Septembrie 2010 07:27
heyy pana la urma unde pot vedea si eu expisoadele??
byapoopye pe 20 septembrie 2010 20:56
le poti vedea pe V PLAY.RO ;)
alexandra027 pe 18 August 2010 23:59
twilight sigur nu e TVD! daca a-ti fi citit cartile v-ati fi dat seama :-j povestea este total diferita :-j, doar inceputul e asemanator :-j ... cat despre twilight ... nu e o facatura , dar tot TVD e mai frumos...cat despre carti ...as zice invers deoarece cartile sunt prea seci cu prea putine detalii. mie personal nu imi place modul in care povesteste...
nu am de gand sa critic parerea nimanui, deoarece daca nu ne putem respecta reciproc parerile atunci chiar nu stiu ce sa mai zic :-j

irina0128 pe 18 August 2010 18:46
"părinţii ei au murit într-un accident de avion." Defapt era un accident de masina.
marilena_alexandra pe 12 Iunie 2015 10:24
TVD
Cel mai bun serial din istoria seriallor :) LOVE STELENA :* FOREVER STELENA
seriale_favorite pe 17 Februarie 2015 09:10
Si eu am citit cartea si pot sa spun ca am ramas placut surprins. Nu ma asteptam ca serialul sa fie atat de complex. Voi unde urmariti episoadele? Eu aici:

XShadowX pe 22 Ianuarie 2015 14:21
Best TV-SERIES EVER !
In primul rand recunosc ca am inceput sa il vizionez la cererea iubitei mele deoarece am considerat ca este doar o poveste siropoasa de dragoste intre doi adolescenti insa cu mare drag m-am inselat si pot spune acum ca este un serial de exceptie , bazat dupa niste carti scrise bine si cu niste personaje exceptionale, actori draguti , tineri si plin de talent ! URMARITIL cu incredere si aveti rabdare si la final imi veti multumi
maria_olga pe 16 Noiembrie 2013 20:44
love vampire
iubesc filmul, asta e preferatul meu, il ador!!!!!!!!! ..e oxigenu din aerul meu ....... :* :*
miyuki pe 07 Noiembrie 2013 18:32
Mai bun ca twilight
am fost fana twilight...insa doar primul episod a fost captivant si cu adevarat reusit...restul mai putin.In schimb tvd e genial....cu fiecare episod e din ce in ce mai tare!
demi4you pe 24 Octombrie 2013 00:22
Serialul preferat
Cand am aflat prima data despre serial (pe atunci deja citisem primele 4 carti), nu prea am vrut sa-l vad deoarece crede-am ca nu va fi la fel ca in carti. Cand in sfarsit m-am decis sa incep sa-l vizionez, am fost cam derutata la inceput avand in vedere toate confuziile in legatura cu cum erau descrisi cei din carti si cum aratau cei din serial. Lasand acest aspect deoparte, acest serial a ajuns sa fie serialul meu preferat (alaturi de Supernatural). Iubesc povestea foarte mult si astept mereu cu nerabdare sa apara urmatorul episod. Desigur nu am ramas doar pentru ca actori arata foarte bine (ceea ce este foarte adevarat), dar si pentru ca serialul m-a invatat multe lucruri pe parcursul ultimilor trei ani. Sunt atat de multe lucruri de invatat de la personaje, si bune si rele. Chiar daca e vorba despre vampiri, varcolaci, vrajitoare sau hibrizi sentimentele, defectele si calitatile tot… citeşte
Alices0210 pe 05 Mai 2012 23:44
Dupa ce m-am uitat la "True Blood", acest serial a decazut in ochii mei. Personajul principal, Elena, e patetic, comparativ cu Sookie din "True Blood".
Hannibal88 pe 6 iulie 2012 00:10
Poate ca a decazut in ochii tai, dar sa nu uiti ca aceste doua seriale nu se pot compara intre ele, deoarece, simplu, una e recomandata minorilor si alta e interzisa minorilor, sau in cel mai bun caz primeste un 15+ Cred asta spune ceva/baate undeva, nu { ca tot m-am saturat sa se compare aste' 2 seriale }
Crist11 pe 05 August 2011 13:24
Un serial superb, actori sunt foarte buni, insa nu prea imi place cum a decurs ' povestea ' in sezonul 2, prea multe secrete si raspunsuri putine.
Imi place foarte mult cum joaca Damon, stiind ca el joaca in acest serial din cauza asta m-am apucat, pentru ca il ador cum joaca din Lost, ma bucur pentru serial, sper ca sezonul 3 sa fie mult mai frumos.

xerses pe 04 August 2011 09:58
Un serial foarte bun despre vampiri.Imi plac personajele si-mi place cum este interpretat fiecare rol.
JustAny pe 09 Iunie 2011 22:24
Vampire Diaries
Mai intai va spun cum am auzit de Vampire Diaries si apoi va spun si parerea despre acest serial:

Eu imi i-au saptamanal o revista, si la aceea revista era o carte. Aceea carte se numea "Jurnalele vampirilor-Jurnalele lui Stefan, Inceputurile". Prima data nu prea voiam sa o iau, dar apoi mi-am zis sa vad cum este cartea. Dupa prima pagina mi-a placut. In patru zile, am terminat cartea care avea avea parca 200 si ceva de pagini. Apoi, cand am terminat, am inceput sa caut pe site-uri sa ma uit la serial.

Parerea despre serial: Acuma, sa nu va suparati pe mine, dar cred ca Vampire Diaries e mai bun decat Twilight. In Twilight vampirii sunt putin cam...Iar filmul e putin cam prea siropos. Si nu inteleg de ce se zice ca ar fii horror Twilight, fiindca in cele 3 filme nu am vazut nimic de speriat, ca lumea. In Vampire Diaries, totul e mai diferit. Vampirii sunt… citeşte

lav pe 15 Aprilie 2011 23:39
un serial bun...adevarul ca la primele 5 ep am cascat..dar apoi a fost uluitor...nu mam deslipit de calculator 2 zile...nu neaparat ca m'a surpins prin cv diferit...dar are un damon ironic cu niste replici hilare"edward is such a whimp"....plus cateva rasturnari de situatie...incat isi face treba pt un serial de gen....ce nu inteleg eu e c se intampla cu sez 2...pare asa aiurit....ori au vrut sa'l faca complex..incat l'au bombordat din toate partile....si au uitat fire narative....elijiah ba moare,ba revine,moare,invie.de klaus m'am plictisit ca tot nu mai apare..iar varcolacii...sunt sau nu sunt..plus ca de marea dragoste a lui damon pentru elena abia se mai sugereaza ceva.in vara cand am citit ce se va intampla in sezonul 2 se contura cu totul altcv...of..si in fiecare vineri astept poate poate ma surprinde cu ceva...in schimb dupa marea revenire ei tot in jurul cozii se invart...eu… citeşte
Gumitza pe 29 Aprilie 2011 17:05
aproape ca partile din saga twilight..nu
?..........

DancingVampire pe 20 ianuarie 2012 02:20
nu
amirabaragan pe 11 Ianuarie 2013 14:46
este cu mult mai slab ca Twilight!intotdeauna voi prefera Twilight!si Stephenie nu a copiat Twilight dupa TVD! Twilight este mai original!
mik_ta_monik pe 23 Octombrie 2010 18:32
pfff
Sezonul 2 are doar 6 episoade???si restul? sau o lasam in coada de peste?...cam aiurea totusi:(
Go 1 2 3 4 5 6