Păreri The Vampire Diaries

Jurnalele vampirilor

curca pe 02 Februarie 2012 19:06
stefan
imi place atat de mult filmul acesta...........imi place la nebunie de stefan .....e cel mai tare film cu vampiri
AlissuLilly pe 29 Ianuarie 2012 13:21
super tare
un serial genial e chiar tare iar toti actorii sunt de nota 10!
Apriil pe 27 Ianuarie 2012 23:39
T.V.D.- Heeelp !!!!!!!!!!!!!!
Guys help me , please !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! De ce nu a aparut inca ep 13, sau l-au oprit din nou ???
BiaB pe 08 Ianuarie 2012 20:05
Serialul este destul de bun,care dupa parerea mea chiar merita vazut!Are actori foarte buni,talentati si o actiune captivanta.
LavyXX pe 06 Ianuarie 2012 17:47
TVD
Cel mai tare serial..are o actiune super si este foarte interesant.Actorii sunt super hot mai ales Stefan si Damon in special Damon care isi joaca rolul extraordinar de bine si fara el serialul n-ar fi fost acelasi..pur si simplu eu de abia astept sa-l vad pe el...are un sarcasm si cateodata e "ironic"..deci e suuuper hot...Un serial care nu trebuie ratat
adanceronthefloor pe 05 Ianuarie 2012 20:09
De ce nu se difuzeaza si la tv??:(( As vrea sa-l vad pe AXN sau oriunde la tv,dar numai sa fie:)
iannny pe 05 Ianuarie 2012 13:20
Genial serialul:XX merita vazut,o poveste interesanta ,iar Demon e adorabil chiar daca e oarecum personajul negativ:X,sper sa fie atatea sezoane cat sunt si cartile:)
lyqrycy pe 02 Ianuarie 2012 22:26
Serialul meu preferat,imbina perfect lumea fantacy cu romance si drama ,iar prezenta lui Ian ii da acel plus de umor si eleganta care ma face sa nu ratez nici un episod.Recomand tuturor celor care vor sa incerce ceva nou sa nu rateze acest serial.
puica pe 31 Decembrie 2011 20:00
Ma cam plictisit in ultimul timp....dar nu e vina lor ci a scritoarei :))))))))))))))
adelinutsa pe 30 Decembrie 2011 18:34
Dintre toate serialele cu vampiri , The vampire diaries este cel mai bun !!!
gaby_x pe 11 Decembrie 2011 17:03
serialul meu preferat.nu o sa mai fie altul ca el,iar pe langa yhe vampire diaries cred k Twilight e 0
cris2703 pe 24 Noiembrie 2011 21:41
Nu ma omor dupa "vampiri" dar serialul asta M-A PRINS
NU sunt fan filme/seriale cu vampiri dar acest serial chiar imi place mult si m-a prins f.tare :)). Il recomand!
Apocalypto pe 23 Noiembrie 2011 17:46
Interesant
Un serial cu o poveste captivanta. Suspans, tragedie, actiune, drama, ceva comedie...chestii captivante, intr-un cuvant, interesant !
Beatryce pe 10 Noiembrie 2011 18:39
:))
Cat creier tre' sa ai ?:))
Cum sa compare cnv sa twilight cu VD ?:))

Denisa96 pe 06 Noiembrie 2011 21:19
Perfect!
Deci, dupa parerea mea ii mult mai bun decat Twilight, sunt fana Twilight dar dupa ce am vazut acest serial sunt convinsa ca il intrece. Multi il compara dar nu are rost fiindca sunt foarte diferite!
AimeeLov pe 30 August 2011 01:43
Un serial foarte bun al genului.Mie imi place foarte mult.
Poveste interesanta, care te tine in suspans non-stop, actori buni si frumosi, decoruri interesante, coloana sonora foarte buna...Are cam tot ce ii trebuie pt a fi un serial de top.

danutza012694 pe 26 August 2011 13:55
Vampire Diaries e cu adevarat un serial pe cinste cu vampiri...actorii sunt fascinanti mai ales cei doi vampiri sexy si incantatori...Super merita urmarit !!!!
creatsa18 pe 22 August 2011 14:27
cel mai tare serial cu vampiiiri =p~ la fel si cartile merita citite :X astept cu nerabdare sezonu` 3 :X 8-|
itscristinaa pe 17 August 2011 23:45
Absolutttttt minunat serialul astaaaa! Doamne, toti actorii sunt atat de frumosi! SUPERB SERIAL. Si clar este de un milion de ori mai bun ca Twilight.. chiar daca acesta este un serial.. In orice caz, are o coloana sonora superba si chiar te emotioneaza la unele scene. PAREREA MEA!
marynwtza pe 10 August 2011 19:44
prima data cand am auzit titlul (de pe un site unde unele persone intrebau si altele raspundeau) am crezut ca serialul este unul de groaza, dar dupa ce am aflat despre ce este vorba in film mi-am zis ca s-ar putea sa-mi placa asa ca i-am dat o sansa. dupa vreo zece episoade pot spune ca mi-a cucerit inima si abia astept sezonul 3. dar pe cine credeti ca va alege elena? pe stefan sau pe damon?
p.s. sunt sigura ca stefan va scapa de klaus. elena, damon, bonnie si ceilalti nu se vor lasa pana nu-l vor salva.

Rozzy pe 29 Iulie 2011 16:37
Sincer... am ajuns din intamplare sa urmaresc The Vampires Diaries, iar dupa primul episod am realizat ca intr-adevar imi place (mai ales ca eu sunt pasionata de orice inseamna supranatural si NU e horror).
In fine, este evident mai bun decat Twilight, chiar daca nici in The Vampires Diaries nu sunt niste actori foarte buni.

maddamadu pe 28 Iulie 2011 14:03
abia astept sezonul 3:x:X
The Vampires Diaries e mult mai tare decat Twilight
are mai multa actiune
si actori mult mai frumosi parerea mea:x

GossssipGirl pe 19 Iulie 2011 18:57
adoor serialu` asta...din primu episod pe care lam vazut am devenit dependenta...abia astept sa inceapa sez 3:X:X:X:X ...recomand tuturor The Vampire Diaries..:X:X:X:X:X
miculkinder pe 28 Iunie 2011 13:04
superb[:X]
The vampire diaries este cel mai tare...actiuniile par atat de reale mai ales efectele speciale...cand crezi k totul va fi bine atunci apar din ce in ce mai multe probleme...este un film special...putin asemanator ku Twilight dar nici nu se compara ku the vampire diaries...mult succes in continuare!...sh cat mai multe seriale posibile:X
Ale25 pe 28 Iunie 2011 05:59
ale
spuneti mi va rog cand apare sezonul 3!?
va roooooooog!

darkangel_4U pe 25 Iunie 2011 07:41
super romanele
imi place de katerina;)e super sexy rolul...filmul este atat de bun ca scenariu fiindca se ia dupa romane,care mi se pare mult mai tari decat twilight sau true blood,totul este mult mai pasional
xDeiu pe 18 Iunie 2011 18:29
Genial serialul. Abia astept sezonul 3 in toamna sa vad ce se mai intampla
Blacky93 pe 11 Iunie 2011 16:52
Am vazut primele doua sezoane si am citit si cartile..Sincera sa fiu filmul este super fain!Si da e mai fain decat Twilight!Serialul e mai bun decat cartile si sunt diferente mari,dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa le cititi.
dandi pe 04 Iunie 2011 22:23
Am terminat sezonul 1 de vizionat si este foarte bun filmul, la inceput parca ma plictisit dar de la ep 3 a inceput sa-mi placa,cei care nu l-ati vazut nu ezitati sa-l cedeti deoarece e un film bun.
daemonvampire pe 04 Iunie 2011 12:02
the vampire diaries
cel mai tare serial din lumeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
DeeaDiana pe 28 Mai 2011 18:13
In partea a 3a a seriei vor fi multe surprize. Desi nu prea are legatura filmul cu, cartea, sper ca Wlena sa fie cu Damon :x
kamyo2011 pe 23 Mai 2011 18:59
e foarte tare filmu....abea astept sa inceapa sezonu trei:X:X:X: si chiar vreu sa imi cumpar toate cele 13 carti
RedHead pe 23 Mai 2011 13:26
Ne place
Ce pot sa spun. O poveste cu vampiri si varcolaci, insa diferita cu actori buni (la propriu si figurat). Un serial frumos, te apuca dependenta. Astept urmatorul sezon.
Recomand cu caldura.

baby.piiiis pe 22 Mai 2011 11:07
Eu cred ca nu ar trebui sa se faca o comparatie intre Twilight si TVD. Eu am vazut si Twilight si urmaresc si TVD si nu mi se par deloc asemanatoarea, probabil de asta imi plac amandoua asa de mult. Intradevar, si in Twilight si in TVD este vorba despre o fata care se indragosteste de un vampir si face parte dintr-un "triunghi amoros", dar in Twilight a3a persoana este un varcolac si in TVD este tot un vampir. In rest povestea este diferita. Si vampirii sunt foarte diferiti : in TVD, autoarea s-a inspirat din legendele despre vampiri, iar in Twilight este doar imaginatia autoarei.
Eu, cum am mai zis, le-am vazut pe amandoua si imi plac foarte mult, chiar nu inteleg compartia.

Bezelutza pe 18 Mai 2011 14:52
astept cu nerabdare sezonul 3 care se anunta a aparea in septembrie 2011 .. sezonul 2 are un final neasteptat care ne tine in suspans pana la urmatorul sezon..
Ioana-Andreea18 pe 16 Mai 2011 21:55
Deşi la început eram fermecată de seria "Twilight", în momentul în care a aparut acest serial am şi uitat de Robert Pattinson. Recunosc, primul film din această serie a fost foarte frumos, dar după ce am citit cărţile şi am văzut următoarele 2 filme am fost dezamăgită ...
Oricum, "The Vampire Diaries" e cel mai tare :X

Rosalinda22 pe 14 Mai 2011 02:22
bestial
The Vampires Diares este fenomenal ,un serial captivant, care te face sa traiesti cu sufletul la gura fiecare moment din actiunea sa .Eu una ador acest serial si contrar a ceea ce s-a spus mai sus referitor la faptul ca elena i-ar apartine lui stefan si nu lui Damon .cred ca ar trebui sa va mai ganditi putin la asta, eu tind sa cred ca elena ii apartine de fapt lui Damon si nu lui Stefan ,nu am nimik cu stefan,din contra, mi se pare un scumpik si el dar Damon a protejat-o pe Elena mai mult ca el ,plus ca se potrivesc mult mai bine parerea mea
maryanaaaaaaa pe 12 Mai 2011 18:40
am o colega care sa uitat prima la el si imi povestea mereu dar nu ma interesa"ce sa ma uit eu la ala" :))) dar am vaz un videoclip pe youtube cu secvente din film si am zis sa ma uit! deci e FOARTE MIJTO serialu si ptr prima oara ador personajul negativ(deamon):x:x
Secret_marius pe 09 Mai 2011 19:19
un serios exeptional
...asa film nam vazut in viata mea..am asteptat cu ardoare..sa vina si sezonu 2..ca muream de oftica..ca il vazusem doar pe 1....deci in totalitate..filmu este exceptional..si se aseamana si un pic ci twilight..nota 10
truesensation pe 08 Mai 2011 18:39
Cel mai tare serial
sunt atrasa de filmele cu supranatural , iar Vampire Diaries mi se pare cel mai bun ! :X
miky901 pe 03 Mai 2011 17:38
The Vampire Diaries
de fapt Stefan nu are 200 de ani ci 161 pana in ep 162 candles unde implineste 162 ;)
legolas05 pe 02 Mai 2011 20:18
unul din serialele mele favorite...am vazut doar primul sezon...o sa ma uit si la urmatoarele
alexandra.patricia pe 25 Aprilie 2011 18:13
Parintii Elenei n-au murit intr-un accident de masina?
JustAny pe 10 iunie 2011 22:32
Defapt, cei care au murit erau adoptivi. Dar mama adevarata a Elenei este Isobel, sotia profesorului de istorie Alaric, iar Isobel este facuta vampir de Damon, iar tatal Elenei este unchiul ei.
edy21 pe 09 Aprilie 2011 11:18
Cand am vazut primele 2 episoade nu stiu dar nu prea ma impresionat si m-a cam plictisit dar l-am urmarit mai departe si trebuie sa va spun ca e un serial super !!! super, extrem de captivant plin plin cu suspans si mister si da chiar nu e Twilight.
Tema serialului e super dar nu ma mir pt.ca scenaristul serialului e Kevin Williamson cel care a scris scenariul si la toate cele 4 Scream. Nu prea mai am zice toti actorii de la a la z joaca bine mai ales Nina Dobrev asa ca urmaritil pt.ca e INCREDIBIL de bun.

HiArmand pe 04 Aprilie 2011 14:08
Cum puteti urmari
Intrati pe vplay.ro inregistrati-va si avezi acolo colectii si dati acolo :D
korina0o0 pe 03 Aprilie 2011 22:21
imi spune si mie cineva cu sa fac sa vad filmul ???? :D
DancingVampire pe 4 aprilie 2011 00:16
http://vplay.ro/serials/browse.do?sid=7 e serial :)
DancingVampire pe 03 Aprilie 2011 14:08
Serios?
Am văzut mai multe comentarii legate de Twilight decât de The Vampire Diaries. De unde toată tevatura asta cu comparaţiile dintre acestea două? Mie mi se pare total aberant. Cel puţin unii ar trebui să vadă tot înainte să comenteze şi să spună că este făcătură and so on. Singurele asemănări dintre TVD si Twilight sunt: dragostea dintre un vampir şi o muritoare, faptul că un vampir se hrăneşte cu sânge de animal, existenţa vârcolacilor şi... gata! Da, sunt o fană atât TVD, cât şi Twilight, dar să fim sinceri! Nu există termen de comparaţie între cele două.
Revenind la subiect, este serialul meu preferat, atât din punct de vedere al acţiunii, cât şi al actorilor. şi ar merita să fie difuzat şi la noi...

flori0304 pe 10 aprilie 2011 16:58
ei asta ne strica pe noi intodeauna...comaratiile,nu am inteles niciodata de ce trebuie sa compari mereu doua sau mai multe filme intre ele,cred ca-i specific noua...si-n viata de zi cu zi comparam intodeauna lucrurile
DancingVampire pe 12 aprilie 2011 10:17
exact. tipic românesc
YoAnNa12 pe 03 Aprilie 2011 13:08
Wow !!! Un serial superb !! Nu trebuie ratat... Deabia astept sa apara episodul 17 din sezonul 2 ;)
Drew pe 08 Martie 2011 21:38
Cel mai bestial serial. Actori care joaca bine si sunt si foarte frumosiii,mai ales Damon. :x Merita vazut !
maria_pa pe 07 Martie 2011 18:30
Ador serialul asta, sunt obse data..l-am vazut de 2 ori si acum il vad a treia oara :))
Go 1 2 3 4 5 6