Păreri The Stranger

(2022)

Jocul decepției

liana10 pe 12 Noiembrie 2022 01:29
O poveste lungă și plictisitoare. Niciun suspans. Chiar dacă se bazează pe un fapt real, e un teatru prost de la un capăt la altul. Și criminalul pune botul cu ușurință și zice tot. Absolut tot. Ce-am râs. Not!
stricted pe 20 Octombrie 2022 19:37
Un thriller plin de suspans, inspirat din povestea adevărată a uneia dintre cele mai extinse investigații bazate pe o operațiune sub acoperire din Australia.
mladitza pe 09 Martie 2023 22:30
un thriller mai aparte
In general mie imi plac filmele lente, pentru ca de obicei au un scenariu mai elaborat. Mi-a placut acest film, a fost foarte interesant ca ne-a dezvaluit constructia capcanei intinse de politie criminalului. Misiunea politistului sub acoperire chiar a fost dusa la bun sfarsit, dar deznodamantul ne-a lasat si lui si noua un gust amar...
Filmul merita vizionat pentru scenariul bun, atmosfera sumbra si misterioasa si mai ales pentru cele doua interpretari actoricesti magisrale: nu stii care e mai bun decat celalalalt, Joel Edgerton sau Sean Harris.