Păreri The Ridiculous 6

(2015)

The Ridiculous 6

Manusa pe 04 Ianuarie 2016 20:56
Pot spune ca filmul a avut cateva scene amuzante dar.....doar atat. Din pacate nici acum Adam Sandler nu reuseste sa sparga gheata cu acest film, este amuzant dar totusi parca glumele si scenele comice sunt rasuflate. Din pacate nu este foarte reusit, capitolul la care exceleaza este distributia.
aiuritul99 pe 21 Decembrie 2015 08:18
Rateu total
Avand o distributie buna,filmul,lasa mult de dorit.Sunt cateva momente comice si...atat.Nu va asteptati la o mare comedie,privind distributia.Aparentele inseala.
Xander11 pe 28 Decembrie 2022 21:55
Nu merita filmul
Comedie? Niciun caz. Nu poate fi vorba de asa ceva. Pe scurt, Tommy(Adan Sandler) este crescut de niste apasi si capata numele Cutit Alb, iar la un moment dat isi cunoaste tatal biologic (un raufacator) care este "rapit" de banda sa. Pleaca in cautarea lui, iar pe drum isi intalneste cei 5 frati vitregi, trec prin multe aventuri si revin inapoi in tabara pentru ca Tommy sa se insoare cu aleasa lui, Vulpe Fumatoare (Julia Jones). Cateva zambete smulse, dar nu ras in hohote. Pierdere de timp.
xerses pe 09 Iunie 2019 21:32
Pacat.... cu asa distributie de comedianti, sa rezulte asa un mare fis....
YulianHD pe 18 Noiembrie 2016 00:30
Pentru o Sambata in Familie.
Tipic Sandler , un film care merge vizionat intr-o sambata cu familia la ora 20:30 pe ProTV sau mai stiu eu ce . Avem si 2 actori care au jucat in incredibilul serial Lost : Luke Wilson , respectiv Jorge Garcia , de asemenea nume ca Steve Buscemi si Rob Schneider sunt si ele puse acolo pentru a mai scoate un "lol" de la spectator , de asemenea aflam ca Taylor Lautner are 3 sfarcuri ( nimic nou ) .Deci pentru o sambata in familie isi merita nota .
ValentinaV pe 29 August 2016 22:01
e un film care merita vazut. mie mi se par greu de digerat western.urile, dar acesta nu a fost plictisitor niciodata, apar tot felul de intorsaturi de situatie originale, final chiar bun, iar actorii joaca bine.
acesta este singurul western la care m.am uitaat cu drag