Păreri The Others

(2001)

Ceilalți

lucianablaga pe 16 Noiembrie 2012 18:21
un film care te tine destul de mult in suspans..cu un final neasteptat..
Sebastian96 pe 13 Noiembrie 2012 17:39
Este un film foarte bun,bine gandit cu actori excelenti si un subiect de asemnea uimitor...
deadlord pe 27 Octombrie 2012 16:07
Un film incredibil. M-a impresionat foarte mult, iar finalul a fost foarte neasteptat.
wwwwzzzyyx pe 10 Septembrie 2012 23:18
f bun
un thrillerl psihologic de exceptie.finalul este extrem.nu ma asteptam la asa final destul de greu de inteles.cred ca uni au inteles finalul altcumva
Stefanzy pe 09 Septembrie 2012 00:08
Well...ce sa spun? Un film horror de nota 10! :D Si nu este o idee copiata gen:un virus nenorocit baga zombi intr-un oras alea alea. Na ce pot spune e tare!
danutzz92 pe 30 August 2012 01:57
MAI DEVREME SAU MAI TARZIU TE VOR GASI
Cel mai bun horror vazut de mine nota 10 merita vazut
alex_il_fenomeno pe 28 August 2012 11:31
un film care te lasa fara cuvinte ! la propriu . daca la inceput surprinde prin atmosfera aceea interesanta , de parca ne-am gasi intr-o Anglie premoderna , actiunea ne atrage din plin prin momentele de asteptare , precum si decorurile , din care nu trebuie sa omitem casa si elementele care vor constitui actiunea de mai tarziu ... oricum , cred ca nimeni nu isi putea imagina ce avea sa urmeze , fiind atat de surprins la final sa aflu asa ceva !! un film de neratat , intrucat este mult prea bun .
mihaelatb pe 18 August 2012 14:04
la fel ca si Abre los ojos, este un film la care te gandesti mult dupa aceea, este alternativa, real / ireal. Depinde de unde privesti. Fiecare tabara considera ca lumea lui este cea reala. Nu stiu in ce categorie sa-l clasific, horror sau altceva de acelasi fel, dar m-a luat cu frig de cateva ori. Realizarea este superba, ceata, casa aceea imensa, stranie, sumbra si peste toate, albumul... In ceea ce priveste distributia... Nicole Kidman si Fionnula Flanagan au o interpretare de 10 .
Becool pe 21 Iulie 2012 00:42
Cel mai tare film.......Faptul ca actiunea principala se transforma in alta este super. Are o parte mare de mister si psihologie....un film extraordinar! Il recomand 100% nota 10+!
omega13 pe 13 Iunie 2012 10:37
Un film cu totul spectaculos , care merita cu adevarat vazut ! Nicole Kidman joaca extraordinar . Totusi cel mai tare m-a impresionat ideea filmului . 10 din partea mea!!!!
Florina1976 pe 26 Mai 2012 14:39
tensionant
Este un film realizat foarte bine, am banuit de ceva timp ce era, nu va spun ca sa nu stric suspansul si va recomand sa-l urmariti daca vreti sa va tensionati un pic. Personal nu-l consider horror, thriller, nu-i asa de dur. Mi-a placut pt ca e altfel.
BiaB pe 24 Aprilie 2012 20:24
Foarte bun film...de fapt ce spun?Este excelent!Deci un film horror asa de bun nu am mai vazut pana acum.Sper sa mai intalnesc asa filme.Merita vazut!Finalul a fost incredibil de surprinzator iar prestatia actorilor a fost in conformitate cu asteptarile mele.Ma bucur ca am vizionat acest film.
Ccucu pe 03 Aprilie 2012 15:00
Un film cu u nfinal extraordinar. M-a atras mult acest film, e foarte reusit, il recomand
CY0ny pe 12 Octombrie 2011 22:34
Capodopera
genial filmul atat pot s spun.deci dupa ce s-a terminat filmul am mai ramas vreo 10 minute cu gura cascata la monitor gen wtf???absolut genial finalul nota 10
Vorador pe 21 Septembrie 2011 19:47
,,They Are Here, Invisible, but Here''
Un film care nu trebuie ratat.Nu ma asteptam ca povestea sa ia o astfel de intorsatura.
Lulli pe 14 Septembrie 2011 14:27
Un film foarte bun !
Cât suspans... cât mister ! Foarte bun filmul. Aş vrea să vă întreb... şi-a dat cineva seama de final sau măcar a bănuit ??
reivan pe 10 Septembrie 2011 17:28
Daca as fi avut probleme cu inima chiar nu m`as fi uitat la filmul asta!
Bun de tot

cadastrut pe 16 August 2011 23:18
final fara cuvinte
nota 10 ce sa mai zic,pentru cei ce nu l-au vazut nu ratati o capodopera.
xerses pe 03 Iulie 2011 15:04
Un film interesant de urmarit cu un joc exceptional al actritei Nicole Kidman.
lariss14 pe 21 Iunie 2011 11:30
Este un film foarte bun, un thriller psihologic cu final neasteptat merita vazut!
into_the_labyrinth pe 11 Mai 2011 14:49
Un Amenabar poate mai putin "exploziv" ca de obicei, cu dialoguri scurte, taioase - dar pe masura ce inaintezi in desfasurarea actiunii, frica atotcuprinzatoare si fundalul gotic (unul intr-adevar de exceptie) te vor cuprinde si vei deveni extrem de curios sa afli deznodamantul. Care, trebuie sa precizez, este unul exceptional. Un film original si "a must see" pentru amatorii de horror de calitate
collorfull pe 09 Ianuarie 2011 21:17
Un film de groaza in adevaratul sens al cuvantului diferit de celelalte si cu actori buni merita sa-l vezi pt ca pe parcursul sau se creeaza acel suspans pe care trebuie sa il ai la un astfel de film iar finalul intr-adevar neasteptat........
edy21 pe 28 August 2010 22:39
Foarte bun film genul filmului nu este chiar de groaza ci mai degraba drama mister si thriller dar oricum este un film magnific cu prestari excelente Nicole Kidman dovedind incodata de ce este capabila avand si ea o prestatie geniala iar finalul este total ne-asteptat gen The Sixth Sense.
Filmul asta l-am vazut de mult timp si de multe ori dar nu conteaza de cat de mult timp si de cate ori pt. mereu va fii un favorit si mereu v-a fi un film magnific !!
Un film cum mai rar vezi...

comment pe 29 Iulie 2010 09:22
foarte tare filmul. mi.a placut la nebunie. stiti pe parcursul filmului familia centrala era bantuita, cand sa aflii intr.un final ca de fapt ei erau cei care nu ii lasa in pace pe cei vii. ingrozitor... un film care merita toate laudele si merita vazut
ilynca pe 27 Iulie 2010 01:26
Desi nu sunt un fan al genului, mi-a placut foarte mult filmul. Nicole Kidman e perfecta pentru rol, nu as vedea pe altcineva in locul ei. Iar finalul imprevizibil face toti banii.
minadi pe 10 Iulie 2010 19:24
finalul filmului m-a lasat fara cuvinte...
asta face acest film unul dintre cele mai bune drame/thrillere psihologice.

nota 10 si pentru nicole kidman care face un rol foarte bun.

ciobotaru pe 07 Iulie 2010 21:57
un film bun , despre , cum bantuim noi fantomele , al doilea film regizat de Alejandro Amenábar , vazut de mine dupa Agora
jolly pe 06 Iulie 2010 00:06
scarry
mda, un film psihologic execelent........ma duce gandul la "the sixth sence" o productie mai veche, la fel de buna (cam seamana).........
alexcretu75 pe 29 Iunie 2010 14:49
Ideea filmulul este una extraordinara.Acesta e cel mai bun film din 2001.Are actori foarte buni.
fleurdelautomne pe 27 Iunie 2010 14:52
reteta clasica a unui thriller de succes. pe langa prestanta naucitoare a lui nicole kidman, filmul are cu adevarat o poveste de spus
andreea1407 pe 21 Septembrie 2009 23:49
Nu am cuvinte sa descriu cat de mult mi-a placut filmul.De 1000 de ori daca las vedea si tot nu mas plictisi de el.Actorii joaca extraordinar! si un final cu totul si cu totul neasteptat.....MERITA VAZUT!!!!!!!
Aratron pe 08 Septembrie 2009 21:39
merita vazut
Daca v-a placut acest film va mai recomand 2 la fel de bune, dupa parerea mea : "Fragile" si "Il Orfanato".... vizionare placuta!
violeta chiscop pe 06 Martie 2008 16:51
Un film in care Nicole KIDMAN a facut un rol monumental ,merita oscarul pt. el .Un film pe care l-am urmarit de nenumarate ori cu aceeasi emotie .
ralu pe 11 Februarie 2008 18:51
da..nu e horror dar e psihologic intr-adevar iar finalul chiar surprinde..e mai indicat sa te uiti la el cu spatele la usa nu la perete..;)
no name pe 29 Aprilie 2007 19:07
Din 2003 nu am vazut un film la fel de bun, adica chiar daca la multe filme am spus WOW dar dupa 2-3 zile ai si uitat; Acest film iti ramane la fel ca si o carte buna, chiar si la a tz-a vizionare.
merita vazut cu boxele la maxim cu perdelele trase si cu spatele la perete...

mu_zz_i pe 17 Ianuarie 2007 18:08
E un film bun cu un sunet pe masura si cu un suspans la limita. Cat despre Nicole Kidman: stie sa joace orice situatie.
corina pe 17 Ianuarie 2007 15:28
super tare filmu ...este mai mult psihologic..cred ca l-am vazut de vreo 4 ori.merita
mihai770 pe 14 August 2005 15:05
filmul e prea tare...
horror fara sange si efecte speciale...

Catalin pe 13 August 2005 18:30
trebuie sa va contrazic. parerea mea este ca "al saselea simt" e mult mai bun.
dar, o parere e o parere, deci...

Vlad pe 02 Noiembrie 2004 00:00
Unul dintre cele mai interesante filme pe care le-am vazut.Tenta horror si sinistra il face chiar mai bun decat Al Saselea Simt.Nicole Kidman este din nou geniala!
Alin pe 30 Octombrie 2004 16:30
hey, ce pot sa zic.ma bucur cand vad ca oamenilor carora le-a placut filmul asta isi pot exprima coerent parerile.nu vezi asta prea des pe forumurile astea de la cinemagia.
Alexx pe 04 Octombrie 2004 04:08
Sunetul face tot filmul.
Dan Gerose pe 14 Decembrie 2003 19:15
Unul din filmele care mi-a mai atenuat parerea proasta pe care o am despre Nicole Kidman. Scenariul excelent si foarte bine ecranizat.
tibijuve pe 2 ianuarie 2011 17:10
daca ai o parere proasta despre Nicole Kidman, ai o problema cu capul. Ai vazut macar 2 filme cu Nicole Kidman?
Mircius pe 13 Februarie 2003 22:25
Un film in care Nicole Kidman face un rol foarte bun, avand in vedere ca nu prea joaca in astfel de roluri. Cat despre film, hmmmm, nu m-a impresionat foarte tare. Finalul insa mi-a placut, chiar ca nu ma asteptam. 3 stele din partea mea.
Ionescu Mihai pe 20 Ianuarie 2003 00:00
Un excelent film care iti da fiori, Alejandro Amenabar demonstreaza ca se pot face filme foarte bune pe teme care de la inceput nu promit foarte mult.
Bogdan Honciuc pe 09 Ianuarie 2003 00:00
Unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut in 2002. Si singurul pe care l-am vazut de trei ori. Nicole Kidman este exceptionala: indraznesc sa cred ca este 'the next best thing' dupa Meryl Streep. Abia astept s-o vad (sa le vad, de fapt) in "The Hours"...
Sandra pe 28 Decembrie 2002 00:00
Cel mai \"spooky\" film de la \"The Sixth Sense\" si cel mai bun! Am fost pe deplin satisfacuta si de aceea il recomand impatimitilor genului cu caldura! Merita banii!
Manduteanu Iulia pe 21 Octombrie 2002 00:00
Este genul de film pe care l-ar fi scris M. Night Shyamalan in cazul in care ar fi renuntat la 'Al Saselea Simt'. Insa avandu-le deja pe amandoua, cei de Hollywood au epuizat subiectul,impreuna nu mai lasa loc de alte interpretari. Faptul ca trebuie sa ne multumim cu ele este mai mult decat indeajuns, 'The Others' satisface si el curiozitatea spectatorului ahtiat dupa necunoscut. Ajunge chiar si mai departe,este unul din putinele filme pe care nu le poti prezice, care uluieste prin modalitatea originala si cutremuratoare de interpretare a unei intamplari.Totul depinde din ce punct de vedere privesti situatia, stiind asta poti intr-adevar realiza un film original,indraznesc sa afirm chiar genial, precum a reusit Alejandro Amenabar cu 'The Others'.
Kuhaylan pe 10 Decembrie 2016 16:27
WD 1
............................................................
spiritul pe 07 Noiembrie 2014 02:40
Un film ce iti da de gandit...
Cu un final neasteptat!

Go 1 2 3 4