Păreri The Musketeers

(2014)

Mușchetarii

leonard88 pe 28 Ianuarie 2014 00:03
are perspectiva
Povestea e aceiasi ca in toate filmele realizate pe baza romanului scrisde, Dumas. Dar firul epic aici e despicat in patru, musketarii intampinand mai multe pericole si sper in cat mai multe sezoane. Parisul e acelasi al secolui al-XVII-lea murdar si plin de pericole si intrigi. Actiunea e pe cale sa inceapa.
Razvan600 pe 06 Februarie 2014 09:46
De vazut
Un serial foarte bun realizat dupa romanul scris de Dumas, are actiune, actori buni si este si amuzant pe alocuri. Coloana sonora este excelenta. Sper la cat mai multe sezoane si sper ca scenaristii sa-si faca treaba cat mai bine ca serialul sa devina si mai bun decat este in momentul de fata.
Beastmaster pe 03 Februarie 2014 04:30
foarte bun
mai ales judecind dupa seriozitatea actorilor si dificultatea de a recrea atmosfera franceza a evului intunecat. Distributia actritelor insa nu este prea fericita din punctul meu de vedere, nici una nu m-a convins dupa 3 episoade. O viziune mai intunecata, in ton cu moda acestor ani, decit ceea ce am vazut pina acum pe tema celor trei muschetari.
Raluca87 pe 07 Februarie 2019 20:38
Interesant serialul imi place. Muschetarii au parte de multe aventuri. Actiunea are loc in Paris dar serialul este filmat in Cehia. Daca v-au placut cartile eu zic ca merita urmarit chiar daca nu respecta evenimentele din carti. As fi vrut mai multe sezoane, 30 de ep sunt prea putine.
rzw pe 13 Septembrie 2015 10:33
Frumos si interesant.
Un serial foarte frumos si captivant. Muzica este excelenta. Sezonul 2 este de aceeasi intensitate dar din punctul meu de vedere serialul nu mai este asa de frumos fara Cardinal. Avea un rol important in serial si se simte lipsa lui. Coloana sonora foarte frumoasa. La cat mai multe sezoane.
Andrei843 pe 06 Aprilie 2015 13:59
E destul de bun serialul. Totuși, în sezonul doi parcă se simte absența Cardinalului.
ghirageorge pe 31 Decembrie 2014 10:44
Din ce am auzit eu sezonul 2 incepe pe 2 Ianuarie :D Un serial bun din toate punctele de vedere:poveste,actori,comedie....etc...in el ai de toate pentru toti.
chrisminca pe 29 Iulie 2014 11:27
Este un serial exceptional din punctul meu de vedere. Chair daca nu este prea cunoscut.
Catalinq pe 01 Decembrie 2016 14:32
Capodoperă
Un serial foarte bun cu foarte multă acțiune . Totul se petrece în Paris și uneori în împrejurimi iar misiunea de bază a Musketarilor este de a proteja familia regală... Nota 10.
Bernadette pe 15 martie 2019 21:56
M-aș bucura să corectați titlul serialului dat în română. Corect e Muschetarii, nu MuȘchetarii. Numele lor vine de la muschetă, nu de la muȘchetă.
Bernadette pe 15 martie 2019 21:57
Comentariul meu se adresează paginii/site-ului CineMagia.
silviu1985 pe 06 Ianuarie 2016 11:00
super tare
film despre francezi.. actiunea se petrece exclusiv in Franta.. si filmul are actori 100% din UK si se vorbeste engleza...
actiunea este foarte buna.. pacat ca are doar 2 sezone ...

ADBadea pe 10 Februarie 2014 20:27
Se pare ca s-a uitat cel mai important lucru, si anume ca filmul este facut este dupa romanul lui Dumas. Stilul care nu se respecta, redarea evenimentelor. Asta nu prea conteaza. Deci nu o sa conteze nici filmul prea mult.