Păreri The Last Letter from Your Lover

(2021)

Ultima scrisoare de dragoste

1900toamna pe 25 Iulie 2021 21:08
O poveste de dragoste
Recomand filmul romanticilor. L-am urmarit datorita actriței Shailene Woodley, nu imi pare rau. Coloana sonora e superba.
elianna pe 24 Iulie 2021 17:35
Investigatia unei jurnaliste aduce la viata o poveste de dragoste neimplinita, veche de 50 de ani.
ioana1007 pe 29 Iulie 2021 21:07
Foarte slab, spre penibil...Pierdere de timp, am vazut dulcegaria asta pina la final...ooff
bainca pe 9 septembrie 2021 01:31
interesul poarta fesul azi . Ce sa stiti voi de Dragoste , uite dulcegaria asta este frumoasa dar veche pentru ca sexul si banii sunt la putere azi . Totul superficial , preferati ura si nu dragostea
Dragos.87 pe 30 Noiembrie 2023 21:59
Un film bun, poate derularea poveștii nu m-a cucerit însă modul cum este editat, a reușit să mă cucerească total..Acea atmosferă ai anilor '60, parfumul, coafura, costumația acelor ani, chiar a reușit să-mi inspire o mare credibilitate, cu atât mai mult jocul actorilor..cel puțin, Shailene Woodley, are o prestație formidabilă, a reușit să mă convingă încă de la filmul "sub aceeași stea"..Oricum, filmul nu e rău, deși dacă era aprofundat mai mult, în poveste reușea să stârnească o mare speranță la Oscar..Îl recomand, merită!
clauditz pe 26 Ianuarie 2022 08:12
Un film de dragoste, foarte emotionant pe final. Filmul intrepatrunde 2 povesti paralele, la 50 de ani diferenta, jurnalista, in vremurile noastre care gaseste intamplator o scrisoare de dragoste in arhiva redactiei si in paralel se prezinta povestea de dragoste din spatele scrisorii. Filmul nu exceleaza in actiune, actori sau poveste, e un film relativ banal si usor. E un film de delectare, placut.