Păreri The Invisible

(2007)

Invizibil

Draoqs P pe 11 Noiembrie 2008 00:31
Hmm... ce ciudat cautantd detali pe internet despre acest film am observat ca este o anumita categorie de oameni care nu stiu sa aprecieze un lucru daramite un film, pe mine personal acest film ma atins fix in inima, atat tema cat si actori sunt de o exceptie foarte buna, nu maoi pricepe eu la criticat de filme dar stiu cand un film este bun, dar cum traim in democratie fiecare isi da cu parerea cum poate mai bine. Foarte bun filmul si chiar merita vazut. Sincer
tinutsa pe 27 ianuarie 2010 22:47
de acord cu tine! :D
eduard_stratan pe 9 noiembrie 2020 21:38
Se pare ca cu cat esti mai analfabet cu atat primesti like-uri mai multe!
Beowulf7 pe 20 Aprilie 2009 19:28
Nu stiu ce parere aveti voi dar......Deci mia placut la nebunie filmul asta:X:X Este absolut superb
rrs85 pe 17 Mai 2009 14:04
o productie care imbraca numai superlative, l-as considera (fara exagerare) un film de pus la colectie.. drama are ca si fundament un storyline foarte captivant, la o adica pare-se ca te regasesti, asa usor-usor, printre randurile povestii!!! un film ce trebuie vazut, repet foarte reusit!
claudiu-daniel pe 12 Martie 2009 22:32
nu stiu voua cum vi sa parut dar mie chiar mia placut filmul asta.
John9 pe 20 Ianuarie 2011 17:20
foarte interesant... e chiar captivant... nu trebuie ratat...
R-Malasorte pe 11 Mai 2009 16:31
Filmul este intradevar bun iar subiectul este si el interesant.Sigur unora ce prefera filmele de actiune cu multe arme,lupte si femei dezbracate nu vor aprecia acest gen de film.Cei care nu va incadrati in categoria mentionata inainte urmariti-l cu incredere.
shadowofnight pe 20 Ianuarie 2010 19:01
Um...pentru mine e foarte greu sa vizionez cu placere un film atata timp cat POVESTEA este proasta sau plina de clisee. Povestea din 'The invisible'' e un exemplu perfect. Proasta, plina de clisee, confuza, super-folosita, nerealista. Inca nu am nicio idee de ce devii fantoma cele cateva ore/zile de DINAINTE sa mori, nu am nicio idee de ce fatuca aia e singura care il putea auzi pe Nick si nu am NICIO idee de ce fantoma trebuia sa strige la toata lumea si sa sparga si darame absolut tot, chiar daca era CONSTIENT de faptul ca nimeni nu il auzea sau vedea. Banuiesc ca e pentru simplul motiv de a face filmul mai lung. In filme, ma enerveaza ingrozitor de mult cand se foloseste 'frustrarea adolescentina' sau cum vreti sa o numiti excesiv si pentru scopuri comerciale. Um...coloana sonora, ca sa ma leg si de ea, nu a iesit cu nimic in evidenta, nimic care sa ma impresioneze.
Singurul… citeşte

m3_G3nRtN pe 18 August 2009 03:34
Nu am de gand sa ma contrazic... "The Invisible" ca majoritatea capodoperelor nu a avut un titlu care sa ma intrige, insa fiindu'mi recomandat am ales sa il ''urmaresc''. Filmul, dupa parerea mea, este unul bun. Ca multe alte ''pelicule'' de acest gen... a fost relativ marcant. Regia este foarte buna si pe parcursul filmului sunt multe imagini care iti raman in minte. So, as I'm out of ideas that must be all I have to say. (Inainte sa te decizi vezi comentariu : R - Malasorte 11 Mai 2009 - 16:31)
Cortez Arkaxhiu pe 16 Februarie 2008 16:09
Deci e o mare prosteala acest film!!!! Care a urmarit bine detaliile si`aa dat seama :1. cineva te bate de te omoara si pe urma ierti practic aceasta persoana pt k vezi k a dus o viatagrea ...prosteala 2.multe greseli in fil;m ala sta atat timp si nu moare poe urma si cu baraju la sfarsit.. o prosteala de film cel mai prost care l`am vazut vreodata !!!! NU VA UITATI LA EL
bogdi_07_yo pe 2 octombrie 2009 23:58
Ma ce destept esti ...Pai l-o fi batut fata pe ala dar ce farmec mai avea filmul daca il gaseau pe ala in putrefactie dupa 1 an in canal sau daca reusea sa iasa si se ducea sa o bage pe aia in puscarie ... Asa ti-ar fi placut mai mult ? Filmul e foarte frumos
mvpsebi pe 19 aprilie 2011 23:53
Bine ca stii tu sa "scri" LadayD ! ;)
marius93 pe 28 Iunie 2009 14:14
Mi-a placut mult filmul asta. Justin Chatwin are o prestatie buna, la fel si Margarita Levieva. De asemenea, merita mentionata si coloana sonora, in special melodia lui Remy Zero, Perfect Memory, care e extraordinara.
Codrutz pe 20 August 2010 16:13
Un film de care nu multi au auzit, si se dovdeste a fi ceva nemaintalnit pentru mine intr-un film. Chiar mi-a placut. Sunt cateva scene care cu siguranta o sa va placa. Vi-l recomand!
aalichyaa pe 09 Decembrie 2010 00:41
un film frumos, merita vazut in special alaturi de familie...dar nu aduce ceva nou in domeniul scenariilor...avem o varianta asemanatoare in The invisible din 2007, numai ca acolo este mai dramatic...oricum le recomand de vazut ambele :D
manfreid88 pe 17 Iunie 2010 17:28
e un film foarte bun... cortez, habar nu ai ce scrii. se vede ca stii cum sa apreciezi un film! L! actorii joaca f bine, scenariul e bine gandit si detaliile, de care d-alde cortez sau daddyxtc habar nu au ce si care sunt, sunt cheia spre intreaga poveste.
daddyxtc pe 15 Octombrie 2009 01:39
execrabil
Acest film ar putea place numai unei adolescente. In rest extrem de slab la toate capitolele...regie, actorie (aici facand poate exceptie doar actorul principal), scenariu absolut lipsit de originalitate, si restul ..chiar si muzica este de multe ori nepotrivita. Repet, numai o fatuca la 'inceputurile' ei ar putea aprecia acest film infantil. Asa ca ....evitati-l !
mu_zz_i pe 21 Decembrie 2007 17:25
Un film bun cu o idee foarte buna. De asemenea si coloana sonora este buna, iar sfarsitul eu unul nu l-am prevazut in totalitate. E ceva nou fata de ce a aparut anul asta.
Kriss_Kringle pe 05 Octombrie 2007 03:34
Cristian daca s-au facut sute ca filmul asta atunci mentioneaza cateva din ele ca pe mine m-a lasat memoria sincer.
edy21 pe 01 Septembrie 2010 22:55
Un film obligatoriu de vazut chiar dc. nu-i o capodopera dar un film de nota 9 este !!!
Subiect foarte bun mai rar intalnit, UN FILM foarte bun cu prestatii foarte bune, si in final UN film foarte romantic si foarte emotionant !!!!

dege` pe 10 Iulie 2008 22:37
Interesant:)
cristian pe 20 Septembrie 2007 16:03
mi se pare un film foarte slab...low buget, un film de duzina, s-au facut sute ca el, e arhisaturat subiectul!!! nu recomand!!
Get0dac pe 11 Decembrie 2013 18:08
Chiar nu stiu ce sa spun de spre filmul asta....nu a fost ''rau'', dar nici nu m-a dat pe spate. Emotionant pe alocuri, ultima sa parte trepidanta si tensionanta, finalul insa dezamagitor, din punctul meu de vedere.
Filme pe aceasi tema, dar mai bune....Ghost (1990), serialul Ghost Whisperer (2005) si as mai recomanda The Lovely Bones (2009)

NmpN pe 27 Martie 2012 22:35
E ceva in genul Awake...De mult tin sa ma uit la filmul asta si pana la urma am facut-o. Nu pot spune ca am ramas dezamagit ca nu e asa dar finalul mi s-a parut cam ambiguu . Nu stiai cand el este auzit si cand nu . Adica Annie nui stiu de ce il auzea:| Ideea filmul este foarte buna insa mi s-a parut ca a fost slab dezvoltata . Per total filmul merita cam nota 6 ...
Dana04 pe 05 Aprilie 2012 21:15
Am vazut acest film acum vreo 4 ani si nu am stiut cum se numea si imi placuse foarte mult si mi am dorit sa l vad din nou si l am vazut acum este filmul meu preferat super fain
Dar_kvampire pe 02 Februarie 2012 10:07
Super filmu si ciudat povestea foarte buna actiunea filmului si ea este buna si actorii joaca bine 10
margott pe 03 Ianuarie 2012 01:09
Asemanator ca subiect cu The Lovely Bones (2009), care oricum e mult mai bun decat The Invisible.
danymury pe 24 August 2011 03:03
foarte bun filmul, ideea foarte tare, recomand pentru cei care le place genu
SpiderNight pe 21 Aprilie 2011 05:09
Trebuie sa fi dement sa spui ca acest film e o tampenie.Cel mai bun lucru pe care il poti face e sa iti iei popcorn,sa te faci comod si sa lasi filmul sa ''curga''.
drift pe 20 August 2010 23:52
este un filmul destul de bun ,parerea mea este ca merita vazut
clau pe 21 Noiembrie 2008 20:00
foarte dragut filme de vazut.. zic eu. un alt film cu o tema asemanatoare ar fi fost just like heaven oricum sunt total diferite in rest si chiar merita vazute...nu mi-a placut finalu-desi nu st intotdeauna adepta happy end-urilor cred ca aici ar fi mers foarte bine unul ...in rest un film chiar bun merita vazut;
ps o iertase pt ca inainte n-o cunostea nu stia nimic despre viata ei si in final ea chiar il ajuta si da putea sa stea trei zile fara sa moara n-ai auzit de coma

ctomescu pe 11 August 2009 22:24
Eu nu stiu ce-i cu voi. M-am luat dupa comentariile de aici si am pierdut degeaba aproape 2 ore din viata. Userul "Cortez Arkaxhiu" a pus punctul pe i.
bogdi_07_yo pe 3 mai 2010 20:13
ba nu
Mitza_MvP pe 16 Ianuarie 2017 01:19
Un film care mi-a intrat la suflet si mi-a ramas intiparit in minte inca de la prima vizionare...pentru ca ohohooo,au fot destule....
Fictiune imbinata cu o poveste neasteptata de dragoste,care la inceput parea imposibila,poveste in care cei doi protagonisti,diferiti din foarte multe puncte de vedere,descopera incet,incet ca ii leaga multe lucruri si incep prin a se aprecia si a-si intelege reciproc motivatiile faptelor lor...
Un film superb....pe care il revad din cand in cand si de fiecare data imi trezeste aceeasi emotie ca prima data cand l-am vazut...

alex_il_fenomeno pe 16 Februarie 2014 17:47
Un film cum nu am mai vazut chiar de multa vreme, o drama impresionanta ce a combinat emotia cu fictiunea, prezentandu-ne niste aspecte nebanuite ale personajelor,cel putin daca le judecam dupa primele aparitii, de asemenea reusind sa ne puna si pe ganduri cu privire la unele probleme ce ne depasesc, in frunte cu intrebarea pe care ne-am pus-o cu totii adesea: „Ce este dincolo de moarte?”. Revenind la film, a fost surprinzator, o ambianta atat de calda, doi protagonisti ce isi descopera atatea noi laturi, necunoscute chiar de ei, un soundtrack deosebit de calm indiferent de situatia, si, mai presus de toate, un final surprinzator, totusi in concordanta cu povestea, dar care a reusit chiar sa ma intristeze... Il recomand oricarui cinefil.
MrHolmes pe 29 Martie 2013 23:00
Invizibil
Din trailer, intelegi un lucru, dar filmul este mai mult de atat. Subiectul e interesant, destul de captivant filmul. Nu joaca la cote inalte actorii, dar e ok. Finalul putea fi ceva mai pozitiv.
pisicuta1 pe 23 Decembrie 2012 21:23
un film interesant ,are un subiect alt fel merita vazut,
zumzooma pe 07 Decembrie 2012 17:19
Un SF cu accente de drama.Mi-a placut ideea si conceptia in sine despre timp,puterea de a ierta si de a merge mai departe.Foarte frumos.
xerses pe 27 Martie 2012 14:57
Mi-a placut mult povestea iar filmul a sustinut-o extrem de bine.
giulea pe 02 Februarie 2012 20:04
..ar fii minunat daca l-as si putea vedea: unde poate fii accesat pt vizualizare??
fanfirth pe 02 Februarie 2012 14:49
Daca vreti sa urmariti acest film cu sufletul la gura, va sfatuiesc sa nu va uitati la trailer. E rezumat totul acolo. Poate datorita varstei actorilor principali filmul e ca un teen-movie ceva mai dark. Cu toate astea, pe mine m-a prins povestea dar...am vazut trailerul inainte si asfeptam secventa urmatoare.
andressya pe 02 Februarie 2012 11:57
interesant filmul!!!! merita vazut mai ales pt adolescenti
Puscas_marin pe 23 Februarie 2013 18:28
Un alt film care demonstreaza faptul ca NU trebuie sa aiba nota mare pe IMDB pentru a fi un film bun. Nota 6 este ridicol de mica.. Eu ii dau cel putin un 9.
andreeamaria567 pe 08 Decembrie 2012 20:00
parere
la inceput cand am vazut filmu` mam gandit daca sal urmaresc si daca merita vazut.. se pare ca la sf am avut dreptate . chiar merita vazut.
flower26free pe 25 Noiembrie 2012 01:05
mda
sincer filmul chiar merita vazut!! este superb.un scenariu ff bun si bine pus in 'scena'
marysakyna pe 01 Februarie 2012 19:10
mary@
filmul este destul de bun..mai ales banda sonora...Mi-e personal mi-a placut foarte mult ,deoarece ideea este fabuloasa....nu stiu daca parerea mea este comuna ..dar eu zic ..ca e un film dea dreptul mirific..si trebuie vazut :))