Păreri The Goonies

(1985)

Tâlharii

Vorador pe 24 Mai 2012 00:33
''I'm a Goonie and I never say die!''
Un film care a trecut de testul timpului,poate fi admirat de intreaga familie,pacat ca la noi nu este mai polular.
CocosulBogdi pe 30 Martie 2014 12:06
Super film! In copilarie a fost unul dintre preferatele mele!!
matew10 pe 16 Iunie 2011 12:58
Aventura vieti unor tineri strengari ii duce pe urmele unui pirat faimos plin de bogatii. Avem o aventura deosebita plina de neprevazut, situatii comice si grotesti menite sa ofere buna dispozitie oricarui om dornic de relaxare si amuzament. Norocul ii ajuta pe tinerii curajosi, raman uniti si salveaza comunitatea de la disparitie. De remarcat jocul actoricesc al hotilor si al grasului.
Ammelie pe 02 Mai 2011 14:14
The Goonies (1985)
Un film de aventuri foooarte simpatic. cum nu cred ca se mai fac in aceasta era dominata de sintagma 'politically correct'. Filmul nu e doar unul pentru copii, cum ar parea la prima vedere, ci e chiar foarte interesant, fresh si captivant. O placere. 7/10
alextarau pe 11 Septembrie 2014 12:52
Aventură pură.
Steven Spielberg a făcut o treabă foarte bună când a scris această poveste despre prietenie. Filmul este foarte intens, plin de aventură și nu ai timp să te plictisești pe tot parcursul său. Răsturnările de situație și momentele pe muchie de cuțit dau o aromă aparte acestei peripeții inițiatice, făcând din The Goonies un film excelent. Se vede că a avut un buget mare, deoarece nu are greșeli, actorii sunt buni, iar decorurile realiste. Ținând cont că am copilarit fără telefon sau internet, acest audio-vizual mi-a amintit de copilărie și m-am regăsit oarecum în el. În caz că nu ați văzut încă filmul, vi-l recomand. Vizionare plăcută!
tedy_jackson_dennis pe 04 August 2014 12:29
Foarte frumos filmu' a aparut intr-o sambata la Cartoon network parca.
Dar oricum e genial filmu'

ion_cristian_susanu pe 4 aprilie 2016 15:20
cum pot sa vad filmu
RazvanLupescu pe 10 Noiembrie 2013 22:44
Filmul copilariei mele, imi aduc aminte cum stateam neclintit in fata TV-ului, nu puteam sa ma dezlipesc de pe scaun...il vedeam pe video, tradus de Irina Margareta Nistor...ce vremuri...Capodopera, cei care au copilarit la inceputul anilor '90 stiu ce vorbesc...
Raluca87 pe 24 Aprilie 2019 19:38
Foarte bun acest film de aventuri pentru copii. L-am vazut cand eram mica, mi-au placut atunci aventurile copiilor in cautarea comorii lui One-Eyed Willy si imi place si acum. Merita revazut, nu mai fac filme ca acesta azi.
ion_cristian_susanu pe 04 Aprilie 2016 15:22
max
eu am vazut filmul cand eram mic dar cum sa-l vad aici
andystarx pe 06 Februarie 2016 02:21
Un film de aventuri cu copii,pe care il aseman un pic cu Stand By me,foarte bun,pe care ma bucur ca l-am vazut ! Ar trebui sa se mai faca si in zilele noastre asemenea filme ,dar din pacate nu prea se mai fac !Are multe momente amuzante,si m-a binedispus !