Păreri The Conjuring 2

(2016)

Trăind printre demoni 2

alinagabriela96 pe 22 Iulie 2016 23:33
Un film cu adevărat HORROR! Merită văzut din toate punctele de vedere !
oprea_roberto pe 16 Iulie 2016 18:09
Un film horror de nota 10
lizzle_m pe 15 Iulie 2016 21:37
Nu trebuie ratat!
Am vizionat filmul acum 2 zile la Cinema, este foarte bun si raman la parerea ca nu trebuie ratat!
Este printre putinele filme care intrece prima parte, partea 1 din 2013 dupa parerea mea este sub aceasta. Actori foarte buni, poveste foarte buna, regizor foarte bun, efecte foarte bune! Are de toate! Este cel mai bun film horror din 2010 pana acum, parerea mea :)

cinemacritic pe 30 Iunie 2016 18:29
super
Si cand te gandesti ca e inspirat si asta dintr-o poveste reala...
xerses pe 18 Iunie 2016 11:51
Filmul a fost bine realizat; povestea "prinde" repede iar interpretarile actorilor au fost foarte convingatoare.
catalin_ionut_23 pe 08 Martie 2016 12:37
Sunt curios despre ce o sa fie vorba in partea 2 .Primul a fost un film foarte bun care mi-a placut.Astept premiera din iunie
andystarx pe 18 Ianuarie 2017 14:29
CU mult sub prima parte ,care nici ea nu a fost extraordinara ! Mult mai plictisitor,static,lipsit de substanta,tresari la cateva faze,dar nu mai horror nu este !
SYNDJ pe 26 Septembrie 2016 02:28
Cel mai lung horror
Cred ca e cel mai lung film horror facut vreodata (130 de minute).

Am revazut pe repede inainte si Conjuring 2013. Initial ii acordasem nota 6, dar am constatat ca a fost i-am dat mult prea putin. Avand in vedere ca e foarte interesant, cu o ambianţă infricosatoare, mi-am schimbat nota din 6 in 8. Nu acelasi lucru il pot spune referitor la The Conjuring 2, mai slab, mai plictisitor decat prima parte, dar cu machiaje/efecte bune. Cred ca doar o data am tresarit la TC2, iar atunci cand demonul a vorbit prin acea fetiţă, răspunzând intrebarilor adresate de acel reporter, eu personal mi-am mai pierdut din interes.

Mariobv pe 07 Septembrie 2016 22:30
Un film horror bun,dar sa afirmi ca e inspirat din realitate mi se pare o insulta la adresa inteligentei.
Bogdan.Alexandru pe 02 Iulie 2016 17:15
Ma asteptam sa ma sperie mai mult. Prima parte nu mai stiu exact cum a fost, dar aceasta s-a bazat mai mult pe poveste decat pe fazele la care sa tresari, ceea ce mie mi-a placut mult. Putin mai mult "horror" daca era ar fi fost perfect.
robinn_cruso_gmail_com pe 13 Iunie 2016 16:50
Robinson 13.06.2016
Mai slab decat prima parte,cam tras de par ma asteptam la mai bun prima parte a fost mult mai infricosatoare,pentru mine nu merita mai mult de nota sase.
misumosu pe 25 iunie 2016 06:42
tras de par? gresesti categoric
Go 1 2