Păreri The Children of Huang Shi

(2008)

Copiii din Huang Shi

Mist pe 21 Mai 2009 11:50
Foarte bine realizat,cu actori de exceptie:Michelle Yeoh,Yun-Fat Chow si Radha Mitchell.Vi-l recomand!
Fimul ne arata cum George(Jonathan Rhys-Meyers) incearca sa salveze un grup de copii orfani.In finalul filmului putem vedea scurte fragmente din intreviuri cu cativa din adevaratii supravietuitori.

balta67verde pe 10 Aprilie 2017 17:45
Un film exceptional, mi-a placut foarte mult, m-a impresionat. Ma mira faptul ca nu a luat nici un fel de premiu, mai ales daca facem comparatii cu unele rahaturi care au primit o duzina de premii si statuete. Cam asa sta treaba cu criteriile politice ...
blackpussycat pe 30 Septembrie 2010 21:12
un film bun despre razboaie si nu numai,merita vazut,actori buni super film
Vegetarian pe 23 Ianuarie 2014 01:54
Evadare din Huang Shi
Bazat pe fapte reale, filmul spune povestea unui tânăr englez care în anii '30 a venit în China devastată de război pentru a conduce un grup de 60 de băieţi orfani peste munţii înzăpeziţi până la marginea deşertului Mongoliei, unde puteau fi in siguranţă.

La inceputul filmului scrie ... `` This true story based at her life .. .``

Filmul asta a fost difuzat online la National tv sub numele de Evadare din Huang Shi , Sunt 10 filme aici care contin cuvintele Huang shi . Sper sa fie acceptat numele in romana propus de mine la wiki aici .

iulian94 pe 23 Iulie 2013 13:46
Este un film chiar foarte bun, bine realizat si cu o poveste minunata. Nota 9
Nemesis2009 pe 28 Februarie 2010 23:32
Un film de exceptie, nu ezitati sa il vizionati. Impresionant si foarte bine realizat. Este de retinut faptul ca este inspirat din realitate.
stricted pe 04 Iulie 2021 11:56
Un film cu mare incarcatura emotionala… .
benhack pe 01 Iulie 2018 00:17
Excelent filmul! Merită chiar și revăzut! Subiect, regie, actori decor ...toate la superlativ. Si mai ales o lecție de istorie și umanitate.