Păreri The Batman

(2022)

Batman

mihaigeniu pe 05 Martie 2022 19:00
Foarte slab..atât de mici sunt mizele de fapt si e copiaza din toate părțile, The Dark knight si Seven o grămada, The crow, fără a a avea ceva de spus...numai zic ca faza asta ca Batman era dat afara de politisti din încăpere la locul crimei si asta tot timpul e..
superdepeche pe 18 Aprilie 2022 08:21
baby batman
Alt film din seria mai prost nu se poate aceleasi clisee ,acelasi parcurs al evenimentelor si 3 ore inutile petrecute la cinema!
Daca inainte batman avea asa un aer superior barbatesc ,acum acest limbric batman sau baby batman nu inteleg ce vrea de la noi.
Gotham city de 2 ani fara un erou ,pe urma se intampla tot felul de lucruri prin oras si intervine baby batman ...bla bla...

user-6205580b868f0 pe 01 Martie 2022 09:42
Este o greșeală majoră punând un actor de culoare neagră și un pic mai tinerel să-l joace pe Gordon,original el trebuia să fie alb și mai bătrân,iar Bruce e total diferit de cel din benzile desenate,prezintă un nivel foarte mare de antisocialitate și depresivitate ceea ce nu-l cuprinde deloc.
Smrs pe 13 Martie 2022 16:48
Interesant
Conștient de faptul că vizionarea la cinematograf aduce un plus important în impresie, m-am dus și l-am văzut. Filmul este foarte bun doar pentru cine nu a urmărit tot ce s-a inventat cu Batman, în rest este cel mult interesant. E o poveste nouă într-o zonă unde nu mai ai ce să scoți și merită apreciat, dar de aici încolo deja încep lucrurile rele: filmul e ca un ghiveci, cu de toate, fără început, cu un final care lasă loc de continuare (Joker promițându-i lui Ridler evadarea) și cu reinterpretarea ciudată a personajelor. Concret, Pinguinul care altădată era un rival de temut acum e un mafiot de mâna a doua care stă la taclale cu Batman, ciudată și toată politica de a lega infracțiuni mici de unele mari, iar Batman să fie prezent la toate, la fel și ideea că Wayne senior era un corupt ți Catwoman care este departe de a fi o supereroină. De asemenea,… citeşte
dobritoiu_rzvan_cristian pe 14 Martie 2022 00:17
Slab spre foarte slab,mult intuneric,ploua tot timpul pana si in incaperi ploaie....picaturi,l-am vazut la cinema ,cinefil fiind de 20 de ani+ nici un suspans nici o miscare aparte pana si finalul e parca de nicaieri...pacat 3 h de film cu scene slabe un batman ,,davist'' as putea spune.
Go 1 2