Păreri State of Play

Jocuri la nivel înalt

Dana04 pe 18 Iunie 2011 17:12
Foarte bun film!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Obligatoriu de vazut!!!!!!!!!!
UITATI-VA!!!!!!!!!!!!!!!

Vorador pe 06 Mai 2011 18:13
Distributie buna , subiect complex dar bine lucrat . Investigatia jurnalistica facuta de cei doi ziaristi , deslusesc itele conspiratiei corporatiei implicate, jocul congresmenilor ,adevarul despre crime facute la comanda , scotand adevarul la suprafata ,chiar daca acesta loveste in cei apropiati.Foarte bun filmul,pe mine nu m-a plictisit deloc si sper sa vad si miniseria tv.
Da-Luck pe 12 Aprilie 2011 15:15
the final
sincer mi-a placut filmul aceste, actiune , emotii, mister toate imbinate atat de bine
CristiN pe 03 Februarie 2011 02:04
Ce pot sa zic , mie mi-a placut filmul . Fiecare cu genurile lui . Gusturile nu se discuta .
aayana pe 04 Ianuarie 2011 15:00
Russell Crowe are rolul unui ziarist devotat, cu accente de detectiv dar şi un spirit de echipă la fel de mare. Parcă s-a îngrăşat puţin, e haios aşa.
Ben Affleck are un rol foarte serios pe care şi l-a însuşit cu brio. Datorită celor doi filmul este interesant. Mi-a mai plăcut şi Robin Wright Penn. Ca prestaţie actoricească nu este extraordinară dar ca femeie la patruzeci şi ceva de ani, arată bestial.

Interesant până la urmă. La câteva faze chiar am râs. Apare un poliţist şi zice că el nu e fratele mai mic a lui Bamby. Replică bună de ţinut minte:

Detective, until last night, we
didn't actually know what we had here.

Bullshit.
Who do you think I am,
Bambi's baby brother?

Mai sunt câteva faze tari. Russell îi face cadou colegei de la ziar un colier cu pixuri. Unul din ăla e bun în orice birou.

NebunaticuL77 pe 23 Decembrie 2010 12:43
Nebunaticul77
Un film extraordinar dupa parerea mea,n-am cuvinte..Ce sa mai zic de Russell Crowe dar nici Stephen Collins nu e prea prejos,are si el un important in film.Un film reusit
SoKaT pe 23 Decembrie 2010 12:16
Foarte bun filmul , mi-a placut . Nota 8 de la mine !!!
ciprianus pe 07 Decembrie 2010 22:46
un film ft bun
recomand acest film...foarte bun si mai ales cu un scenariu ce il recomanda...este un scenariu posibil si in zilele noastre, sa ma exprim asa...:P
merita vazut :)

elmedico pe 04 Octombrie 2010 17:09
Un film foarte bun, un scenariu excelent!!!!!!!!!!!!!!!
Florina18 pe 01 Septembrie 2010 18:45
Un film foarte bun cu un Russell Crowe si un Ben Affleck intr-o interpretare de zile mari.
psihologu pe 17 August 2010 21:03
Titlul descrie cel mai bine acest film. Un film bun, un scenariu bun si doua interpretari bune ale lui Russel Crowe si Helen Mirren care ies in evidenta. Ma asteptam sa fie un ritm mai alert , suspans la o cota mai ridicata cu situatii pe muchie de cutit si care sa-ti capteze atentia in proportie de 100% gen Dosarul Pelican sau Teoria Conspiratiei. Cu toate ca multi spun ca e un thriller reusit si plin de suspans eu zic ca filmul puncteaza mai mult pe partea de drama si ii iese foarte bine acest lucru. Nu stiu daca imi va ramane prea mult in minte filmul asta dar il recomand cu placere pentru o vizionare. Nota de 7 este cea mai realista pentru acest film!
claudiu-daniel-lugoj pe 02 Februarie 2010 20:20
Un film foarte interesant,unde ne spune de ce presa este o adevarata forta intr-un stat,daca nu ar fi presa libera intr-un stat cu siguranta multe minciuni ni se vor arunca in fata.De ecea e esentiala presa sa fie libera intr-o tara.Un film foarte bun ce trebuie vazut zic eu,mie unul mia placut acest film.
carmen_angelus_romila pe 25 Noiembrie 2018 09:42
Un veritabil thriller dramatic,cu doi actori consacrati, Ben Affleck si Russell Crowe avand drept tema, o misterioasa investigatie ziaristica si care, in cele mai multe dintre cazuri, descopera implicari politice, interese materiale si crime.
sabinalin pe 23 Februarie 2014 19:47
Traim intr-o lume in care imaginea e cea care conteaza in primul rand, nu conteaza ce spui sau mai ales ce faci, important e sa dai bine in mass-media, presa e cea care te ridica si tot ea te coboara, politicienii trebuie sa fie foarte atenti cand ofera iluzii pentru ca asta e cam tot ce au ei de oferit, iluzii, in filme se intampla sa se darame cateodata esafodajul mizeriei si sa iasa la iveala gunoiul de sub pres, mai exista jurnalisti care sa incerce sa afle adevarul, la ei ca la noi nu... "State of play" are sansa de a beneficia de regia lui Kevin Mac Donald, unul dintre cei responsabili de excelentul "The last king of Scotland", Mac Donald se descurca foarte bine si pe terenul thriller-ului si dozeaza impecabil tensiunea astfel incat sa mentina atentia treaza pana la sfarsit, poate finalul un pic prea conventional e cel care strica oarecum impresia generala foarte buna, Russell… citeşte
samur1 pe 03 Iunie 2009 22:39
aici este subtitrare f buna
bovoro pe 17 Noiembrie 2009 21:17
Un Russel Crowe gras, cu burta, dar cu plete de adolescent visator. Un Ben Affleck schematic si neinspirat. Care are o nevasta jucata de Robyn Wright Penn care in viata reala este cu vreo 7-8 ani mai mare decat el. Cand i-am vazut unul langa altul am inteles de ce personajul lui Affleck isi inseala nevasta cu o pasarica mai tanara decat ea cu vreo15 ani. Film mediocru.
RAZvann15 pe 04 Noiembrie 2009 05:30
mi'am pierdut timpul...vad ca pe aici face furori dar mie nu mi'a placut absolut deloc
Go 1 2