Păreri State of Play

Jocuri la nivel înalt

Anna23 pe 14 Septembrie 2011 03:04
O poveste foarte interesanta, te tine in suspans de la inceput pana la sfarsit, actori de nota 10 ;) Obligatoriu de vazut
marcusARCUS pe 29 Mai 2009 19:53
State Of Play
Foarte bun filmul. Russell Crowe e genial in rolul asta si mi-a placut foarte mult.Dar nu bate Gladiator.Ca neatuuri Helen Mirren si Rachel McAdams.Doamne ce femei antipatice!
catalin28c pe 23 iunie 2013 10:55
Rachel McAdams antipatica?
Theodor2011 pe 16 martie 2016 09:29
catalin28c, este parerea lui. Nu trebuie sa ne placa l-a toti Rachel McAdams, nu trebuie sa avem toti aceleas pareri. Opinile de cele mai multe ori difera. marcus nici eu nu cred ca joaca mai bine ca in Gladiatorul. In CAPODOPERA Gladiatorul, Russell Crowe a avut cea mai buna prestatie din cariera sa cinematografica de pana acum. (rolul vietii) Dar pana la urma nu le comparam sunt doua roluri total diferite.
euconu pe 23 Iunie 2009 04:20
Obligatoriu de vazut
Un film foarte bun, cu o intriga plauzibila, jucat excelent, cu un ritm alert dar nu exagerat. In concluzie, nota 9 - obligatoriu de vazut !!!
rrs85 pe 24 Septembrie 2009 12:11
foarte bun, antrenant, plin de o dinamica aparte, complex... :)
dar nu stiu, nu imi amintesc de vreun film de-al lui Russell Crowe sa nu imi fi placut...

Ilila pe 24 August 2009 12:45
Intrebare
Cum este completata distributia pe aceasta pagina? In ordinea aparitiei pe pelicula?
Rachel McAdams are un rol important in acest film si o regasesc undeva pe la sfarsitul listei...

claudiu-daniel-lugoj pe 2 februarie 2010 20:21
buna remarca.
adabunea pe 16 august 2015 05:20
E bine ca apare totusi la sfarsitul listei, pentru ca am intalnit situatii cand actorii principali nu erau trecuti deloc, nici macar in "vezi toata distributia"!(chiar si la sfarsitul ei).
cuckoo'nest pe 18 Iunie 2009 14:03
foarte bun filmul, actori alesi bine,poveste interesanta,foarte bun
Eustake pe 06 Iunie 2009 22:09
Film bun, mai ales multumita lui Russel Crowe. Nu se arunca in fantezii sa ca ajunga incredibil, dar nici nu te lasa doar cu banalitati. Te tine in priza, te face curios si pleci din sala gandind ca ai investit niste bani, nu ca ai cheltuit aiurea.
Letty pe 05 Iunie 2009 14:12

arbatel pe 19 mai 2014 11:38
Foarte bun comentariul ! Foarte bun comentariul ! Foarte bun comentariul ! Foarte bun comentariul !
Theodor2011 pe 27 ianuarie 2016 13:09
:))
cap94xxll pe 12 Septembrie 2009 22:00
State of Play
Mie mi sa parut ca Russell Crowe si Ben Aflleck au intrat foarte bine in rolurile lor si nu numai ei si de aceea filmul a iesit atat de bun,asta pe langa scenariul foarte bine realizat de cei din productia filmului,una peste alta filmul este foarte bun si merita sa il aveti in colectia voastra personala.Nota mea este 9.
GianLuca pe 15 Martie 2010 22:57
bun film... mai ales interpretarea lui rusell crowe
Morphy pe 20 Octombrie 2009 20:54
Russell Crowe intr-o forma de zile mari. Restul nu mai conteaza.
RomaniaMare pe 17 Aprilie 2010 03:10
Foarte,foarte bun filmul! Russell Crowe iarăși și-a arătat clasa.Îmi plac la nebunie acest gen de filme.
Mbi pe 30 Mai 2010 00:58
ok,recunosc.Un film bun,iti da de gandit..interesant final.Nu ma asteptam,sincer!
Radu1711 pe 21 Februarie 2010 15:14
radu1711
bun filmul, misterios dar reusit pana la urma,are mult suspans
White.Lily pe 04 Ianuarie 2010 20:56
Categoric, unul dintre filmele bune ale lui 2009 care trebuie vazut.
Nu sunt o fana prea infocata a lui Russell Crowe insa rolul acesta chiar mi-a placut. A fost foarte simpatic.
De asemenea mi-a placut f mult felul in care a descurs intriga. reuseste sa-ti mentina interesul pe tot parcursul filmului.

luciivan pe 15 Noiembrie 2009 11:17
Foarte bun filmul, actorii bine alesi, State of play reia miniseria BBC din 2003. Oricum cititi despre compania Blackwater si veti vedea ca multe lucruri din descoperirile lui Cal reprezinta chiar lucruri reale.
Bogatyr pe 08 Septembrie 2009 01:57
Film foarte bun cu un subiect din zilele noastre ("industria" mercenarilor americani). Corespondentul in realitate al "Point Corp" este "Blackwater". Ca bonus: Russell Crowe joaca foarte bine.
cosmindumi pe 07 Septembrie 2009 22:02
Mie mi-a placut filmul. Merita vazut. Rossell Crowe, ca de obicei excelent, chiar si Ben joaca binisor ;)
Marse pe 30 Ianuarie 2010 19:31
foarte bun filmul .. acum 10 min l-am terminat de vazut.. o poveste foarte interesanta care de la inceput te face atent... actorii buni toti :D.. scenariu foarte bun
ce sa spun ... merita vazut

Lewis85 pe 14 August 2009 13:12
Bun filmul.....nu e de mirare ca a castigat 2 Oscaruri in 2010
mausyo pe 18 august 2009 22:32
de cand s-a inventat calatoria in timp o.O ?
cap94xxll pe 12 septembrie 2009 22:03
Poate a vrut sa spuna ca se va inscrie la o nominalizare la unul din cele doua categorii de premii:globul de aur si Oscarul.
kl pe 27 Iunie 2009 20:13
e ok filmul!!!
merita vazut , e un film realist , fara prea multe efecte speciale, Russel Crowe joaca foarte bine ,abia astept sa apara si varianta dvd...
shooter pe 28 iunie 2009 19:42
comentariul tau se refera la filmul de mai sus?????????????????????????????????????sau ai gresit filmul????? 1.ce e atat de realist in filmul asta???? 2.care efecte speciale nu au fost prea multe?????????????!!!!!!!!! eu am impresia ca tu nu ai vazut filmul asta si dai asha la mishto o parere pe aici....este???
kl pe 29 iunie 2009 21:48
ok , e de ajuns ...
shooter pe 05 Iunie 2009 14:23
doar daca nu aveti ce face.totul e slab in acest film de la prestatia actorilor pana la subiect.ben affleck sub orice critica
gemeinus pe 14 Mai 2009 13:23
bun filmul dar pacat de rolul lui Russell.

*prietene tu ai probleme cu un anumit cuvant, esti cumva un basinos complexat de miros?

cosmin742000 pe 17 Februarie 2017 09:29
Jocuri la nivel inalt realizate la un nivel foarte jos.........................
Pavelino pe 14 Februarie 2012 01:39
'Nu conteaza cat de lung ai parul, important e cat si cum gandesti" si Crowe chiar isi pune mintea (si parul) la contributie in acest film; foarte interesant stilul de caine de vanatoare al lui Russel Crowe.Recomand pt cei ce sunt dispusi sa vada un film bun.
mtraianc pe 22 Octombrie 2011 18:42
foarte bun
este un film foarte bun ,, merita vazut , ..................................................
Lulli pe 30 Iunie 2011 22:23
Bun :)
L-am văzut mai de mult... Mi-a plăcut ! Russell Crowe e un mare actor si o dovedeste in toate filmele lui !
Andyyyyyy pe 20 Mai 2009 13:30
de subtitrare stie cineva?k nu gasesk p nikaieri!!!!!!!
cosmin_kedii pe 14 Martie 2012 08:30
Turnat este extraordinar, mai ales Crowe, Bateman, şi chiar McAdams Dacă sunteţi în căutarea pentru un thriller inteligent, cu un exerciţiu excelent, atunci aceasta este film potrivit pentru voi
MNarcis pe 10 Noiembrie 2011 22:33
Foarte bun filmul, am ramas surprins, un film cu suspans f bun si f imprevizibil, si un final bun demn de un film mare, merita vazut macar o data!
C_999 pe 19 Septembrie 2009 18:47
Shooter iti dau dreptate. Si tu ai atipit la el? Pe B.Aflecea nu l-am considerat niciodata actor asa ca nu m-a surprins rolul prost , R.Crowe desi s-a ingrasat ca un porc de Guineea n-a jucat foarte rau . Scenariu plictisitor
user-626d9bb09d2fa pe 30 Aprilie 2022 23:31
Mi-era dor de un film mai vechi, cu intriga, joc actoricesc foarte bun, suspans și final neașteptat. Parca altfel erau filmele înainte...mai bune, cu un story tell. Numai pentru actori, dacă nu pentru tema filmului și tot merita sa vizionezi!
lavara_laiarna pe 15 Noiembrie 2020 09:57
Doar calitatea anumitor actori face filmul vizionabil măcar de curiozitate. . o singură dată.
niggeremall pe 01 Mai 2020 10:46
un `insight` alterat procentual intr-o america a coruptiei, crimei, curvasarelilor politice, jonglerii situationale cu fel si fel de detalii, mindfuck caracteristic unor filme care parca dupa ce-au fost facute n-au parut destul de interessante, asa ca au facut din ele puzzle la montaj si alte tralalaluri. personal mi-a placut subiectul. privatizarea unor baze de date guvernamentale e o chestie care te-ar cam pune pe ganduri ca american. oricum din punctul asta de vedere chair si-n ziua de azi viata bate filmul. rau!
mihaelatb pe 21 Septembrie 2019 07:39
un film slab, care are asa o nota mare pe IMDb, fiindca trateaza probleme americane.Americanii fiind principalii votanti pe site-ul cinematografic (sau de cinefilie). Senatori, inarmare, servicii secrete si o moarte la metrou. Un Russell Crowe care nu m-a impresionat de loc, o Helen Mirren - pe care eu o apreciez-care nu avea ce sa arate in cele 10 minute in care a aparut si un Ben Affleck jucand la fel de prost si inexpresiv, ca de obicei. Povestea cu stirea care v-a da peste cap lumea politica si va aduce ziarul X in prim plan , este ahicunoscuta,punerea in scena mi s-a parut slaba!
xerses pe 16 Iulie 2015 17:24
Un film care reuseste sa cucereasca atat prin jocul actorilor cat si prin intriga fooarte interesanta.
XShadowX pe 01 Februarie 2015 11:01
BUN
Foarte bun filmul cu actori de renume si un plot bine inchegat , misterios si cu mult suspans , un MUST SEE
Andrei843 pe 14 Aprilie 2014 13:29
Sincer nu ma prea impresionat acest film. Aveam alte asteptari de la el. Asta e parerea mea.
lili22 pe 12 Ianuarie 2014 09:01
te tine in priza filmul
Desi nu mor dupa acest gen de filme, l-am urmarit cu atentie pina la sfirsit.Pacat ca Helen Mirren a avut un rol scurt si nepotrivit.
Sorin87 pe 24 Decembrie 2013 01:41
State of Play
credeam ca este o pierdere de timp dar nu a fost asa, povestea filmului foarte bine pusa la punct si actiunea deasemenea
GreenWeed pe 24 Noiembrie 2013 22:26
bun filmul intradevar :) recomand si eu.
intradevar te tine in priza de la inceput ... pana in ultimul minut ... sa`u chair ultimele secunde .

SunmaN112 pe 25 Iunie 2013 21:30
Cred ca este unul dintre cele mai bune filme vazute de acest gen .
Milioane si milarde de felicitari !

NmpN pe 14 Mai 2013 02:09
Frumos, interesant . Un film care te tine in suspans si cu o asemenea distributie clar nu poate fi un esec . Finalul este unul pe masura, iar singurul minus il reprezinta coloana sonora. Recomand!
radu3455 pe 19 Ianuarie 2013 12:25
un film foarte bun cu o distrbutie la fel de buna unde Russell Crowe este in zilele lui bune nota 8
sirmaximus26 pe 03 Septembrie 2012 09:38
STATE OF PLAY SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
foarte bun film actiune drama crima super tare filmul acesta
alin.cristian pe 19 August 2012 09:33
Un film bun, cu o distributie interesanta, dar nimic surprinzator, o mica doza de originalitate, cateva clisee, Ben Affleck (desi intr-o zi proasta), si o prezenta feminina, Rachel McAdams (mi s-a parut destul de stearsa). Oricum, filmul, desi previzibil te poate tine in priza in cele doua ore de vizionare.
DiCaprio21 pe 24 Iulie 2012 14:03
bun filmul , ben affleck si russel crowe joaca foarte bine , iar eu zic ca filmul merita vizionat . e bun !
GALD pe 30 Iunie 2012 22:50
Nu este un film de marca - artistic, ci documentar. Protagonistii nu incearca sa creeze personaje remarcabile, ci prin prestatia consacrata a lui Russell Crowe si Ben Affleck sa reuseasca sa aiba relevanta si credibilitate in afirmatii.
Miezul preconizat ar fi fost conspiratia valabila de la facerea lumii - interesele economice de grup genereaza sau sting conflicte.
Din pacate, cu toata sfortarea sentimentala, subiectul a esuat intr-o poveste marunta despre capriciile unui congresman, care in pozitia sa amplifica subiectul dar nu-l fac sustenabil la cotele amplificate (moare repede).
Pentru jurnalisti este o lectie de trezire din letargie si rumoristica si alimentare creativa a ambitiei profesionale.

pisicuta1 pe 28 Aprilie 2012 15:51
f bun si ameritat sa il vad si de 2 ori ,actori talentati o poveste reala !
catasmile17 pe 25 Martie 2012 22:53
Un film interesant, captivant !!! Este o poveste bine pusa la punct !!!