Păreri Stardust

(2007)

Pulbere de stele

Dragosh02 pe 03 Decembrie 2008 00:13
Ft tare filmul! Un adevarat basm,potrivit pt toate varstele.
mtraianc pe 26 mai 2010 11:53
supe filmul ,, de acord cu ,,pt. toate varstele nota 10
mitso pe 02 Iulie 2009 01:17
Pulbere de stele si noi odata cu ele : )
Daca filmul e SF inseamna ca e doar destinat copiilor ? atunci rezulta ca adultii stau tare prost cu imaginatia : )))
IchigoWolf pe 7 septembrie 2010 19:14
Mi-ai exprimat in totalitate gandurile :)
bogdan pe 25 Decembrie 2007 15:10
este un film de nota 10 ,unul dintre cele mai bune merita vazut!!!
Alina_Maria pe 19 Septembrie 2009 00:15
Superb!
Un film cu adevarat superb!!!!!Povestea este emotionanta si te captiveaza inca de la inceput.Actorii sunt extraordinari.Michelle Pfeiffer este perfecta pentru rolul vrajitoarei, iar scena cu Robert de Niro balerina este prea tare :)) !
iaht pe 06 Decembrie 2007 17:52
un film excelent
Rippa pe 7 martie 2014 16:52
e un monument de prostie...
doddydeea pe 29 ianuarie 2018 15:43
MONUMENTA DE PROSTIE??? HABAR N-AI CE INSEAMNA ARTA CINEMATOGRAFICA! SAU PE TINE NIMIC NU TE EMOTIONEAZA SI N-AI STROP DE IMAGINATIE!!! IN CAZUL ACESTA SCUZE, DAR MATALUTA ESTI MONUMENY DE PROSTIE...
ME pe 24 Noiembrie 2007 18:46
Un film care merita vazut!One of mu fave!<3
orlandita pe 19 Decembrie 2008 17:45
super tare filmul
eu pe 10 Noiembrie 2007 10:38
Un film absolut superb.....printre cele mai frumoase facute vreodata!
i l pe 19 Octombrie 2007 19:41
este un film foarte bun...din partea mea are 10
Daniel Gabriel pe 02 Iunie 2008 16:21
cu adevarat superb. Excelent in toate: efecte, actori, regie, scenariu, sunet, tot. Asa trebuie facut un film fantastic nu ca toate porcariile ce ies in ziua de azi...ei bine nu-l egaleaza pe LOTR (pe care nu cred ca o sa-l mai egaleze nimeni)dar este un film ce-si merita banii. singurul regret e ca nu a avut nici macar o nominalizare la Oscar in timp ce Busola De Aur a primit pe nedrept cam multe.
claudiu-daniel pe 24 Iunie 2008 23:44
haideti cinefililor ca asta chear e film superb filmul efecte de nota 10 si romantic si aventura are de toate e tare filmul
Alex pe 02 Decembrie 2007 09:23
Un film de exceptie.Unul ba chiar cel mai frumos film d aventuri:X:X:X
cosmin ion pe 24 Octombrie 2007 23:20
super tare frate, mai ales de niro
Clara D pe 20 Octombrie 2007 12:26
-The best!
Nu pierdeti ocazia de a viziona filmul!
L-am vazut si cred ca va place oricui, indiferent de varsta.
Subiect interesant si actori de valoare.
***** pentru film

Se acorda din partea publicului ***** pentru actorul Robert de Niro
si inca ***** din partea juriului.

mtraianc pe 26 mai 2010 11:55
de acord . super filmul , nota 10 ,
cosmin_kedii pe 15 Martie 2012 16:32
Am citit doar una dintre cărţile lui Neil Gaiman, acest lucru ma determinat să cred că mai multe dintre cărţile sale ar trebui să fie transformate în filme. În cel mai pur sens, filmul a fost dincolo de excelenta si niciodată un moment plictisitor.
Andreeaea pe 12 Ianuarie 2010 01:58
O poveste interesanta care iese din categoria filmelor tipice cu zane, troli and co. Are si actiune, romantism si faze amuzante. Merita vazut!
cosmin742000 pe 23 Ianuarie 2013 01:20
Unul dintre putinele filme fanthasy foarte bune din ziua de azi ,facut dupa un roman excelent , transformat apoi in comics , a reusit sa le intreaca
ANA pe 15 Decembrie 2008 21:07
frumos filmul...iar FAZA CU DE NIRO BALERINA LE INTRECE PE TOATE :))
ely pe 23 Decembrie 2008 21:35
hai s nu exageram, totusi...e pt fetele de 13-14 ani, cam asa.
ok, cat de obiectiva pot s fiu, zic despre stardust k e simpatic: aventuri, fantezie, iar de niro (gay? c'mon!) e penal de tot. dar e de vazut intr-o dupa amiaza, cand n-ai ce face.

cat despre numele uber-cunoscute, ele doar justifica bugetul incredibil al filmului (150 milioane d dolari). eu am facut gafa sa-l vad la cinematograf...pierdere de vreme, pe bune.
oricum, pentru fanii genului, e fainut ;)

cavallioty pe 15 decembrie 2009 14:37
bugetul filmului a fost de 70 mil nu 150 mil$
SAndrei2000 pe 09 Februarie 2015 21:20
Poate unul din filmele de aventura care te surprinde,bine facut si cu un subiect uimitor...
Ar trebuii sa vedem mai ades acest gen de filme care nu conteaza in ce an sunt facute sau perioada din film,doar te lasi dus de val...

diMatteo pe 15 Decembrie 2013 17:07
Fenomenal!!!
Nici nu ma asteptam sa vad un film asa de bun. Am trait fiecare moment, fiecare clipa si nu m-am plictisit deloc.
A fost foarte bun filmul, trebuie vazut.....are din toate cate umpic...si e imprevizibil...

PseudonimulMeu pe 27 Iunie 2013 00:10
Ador filmul asta(mai ales pt. joaca Claire Danes in el)!! E perfect daca vrei sa te relexezi mai ales daca ai langa tine si prietenii! Toti actorii au fost tari. Nu mai puteam de ras cand ii vedeam pe fratii aia cum se omorau intre ei sau pe Robert De Niro cum dansa in costum de balerina :)).
radu3455 pe 26 Decembrie 2012 11:35
un film minunat pentru toate varstele,se imbina foarte bine fantasticul cum romantismul dar are si unele faze amuzante,merita vazut nota 10
zincagabriela pe 05 Martie 2011 01:30
unul dinte cele mai frumoase filme,care cu siguranta merita vazut
ionutzoo7 pe 17 Ianuarie 2011 02:22
Unul dintre putinele filme vazute in ultimul timp, care a reusit sa ma binedispuna si sa ma introduca in atmosfera sa de la inceput..Nu ma dau in vant dupa filmele fantastice,dar asta ma cucerit.E foarte bun.....de la mine nota 10...
Say_Onutza pe 30 August 2010 11:24
Sincer,prima data nu m-a interesat acest film,insa,urmarind niste stiri de pe MTV(acum foarte mult timp),am aflat ca Rihanna si-a tatuat 12 stelute pe ceafa,fiind inspirata de acest film(stiu ca dupa aceea si-a tatuat mai multe) .Asa ca am facut rost de el si m-am uitat si eu si trebuie sa recunosc ca este un film superb,cu o poveste foarte frumoasa si foarte fermecatoare,insa dupa parerea mea,ar fi putut sa gaseasca o actrita mai potrivita pentru rolul stelei,insa tot a fost un film interesant.
mvpsebi pe 18 August 2010 13:59
O productie magica..de la personaje, la povestea absolut superba..unul din cele mai placute filme pe care le-am vazut !
psihologu pe 18 August 2010 08:22
Ok
Pulbere de stele este unul dintre cele mai bune film din ultimul timp.Reprezinta frumoasa poveste de dragoste dintre steaua Yvaine si tanarul Tristan . Avand si momente amuzante cum ar fi fantomele celor 5,6 sau 7 frati decedati ce critica modul de gandire al celorlalti. Chiar si Robert De Niro dansand pe melodia Can-can au facut ca acest film sa fie placut atat de catre adulti cat si de copii.
MadaxD pe 06 Iunie 2010 11:49
Iubesc filmul mai ales pentru impletirea dintre taramul magic si cel real si despartirea lor printr-un zid!
cataradu pe 28 Martie 2010 14:04
frumoasa povestea ecranizata, are originalitate, un pic de comedie si aventura, neverending story
rih_ciup pe 01 Ianuarie 2010 17:40
Un film foarte frumos. Bun pentru toate varstele. Prima data cand am aflat de el l-am vazut de trei ori intr-o saptamana, si tot m-as mai uita de 10 ori la el. Povestea foarte buna, iar atmosfera de poveste te vrajeste. Obligatoriu de vazut.
portofel pe 3 ianuarie 2010 11:35
Eu nu l-am vazut inca,desi il am,dar sunt foarte curioasa sa-l urmaresc.O sa-ti urmez sfatul.
dyxdyx pe 26 Decembrie 2009 22:48
excelenta poveste
si ei 2 sunt 'de poveste' se potrivesc de minune sh sunt foarte naturali

liz pe 09 Noiembrie 2009 14:06
mie chiar mi-a plăcut filmul:)...şi nu sunt copil mic...ci mare:))
eu zic că merită văzut, te binedispune şi e şi funny
faţă de ce există pe piaţă e chiar super.trust me:)

Vuscan Andrei pe 01 Februarie 2008 02:05
film de nota 10...superb
liviu pe 07 Decembrie 2007 16:22
Filmul este interesant, uneori te tine cu sufletul la gura si are actori f buni :-D. Daca nu avea la final acea faza atat de banala si mai mult pt copii cand vrajitoarea cea rea este invinsa filmul era excelent. Povestea este si ea foarte frumoasa cu un final fericit.Stardust seamana putin cu LOTR : in LOTR se cauta inelul , aici se cauta steaua.
Din partea mea 9/10

aripidezapada pe 04 Aprilie 2010 18:41
super
Chiar frumos, te lasa sa mai visezi, in lumea asta in care incercam sa fim cu picioarele pe pamant.

Stiu totusi ca atunci cand el era transformat in soricel si ea i-a destainuit ca admira iubirea oamenilor, se referea mai mult la felul in care oamenii se indragostesc... Descrierea facuta e perfecta pentru starea de indragostit :) Dar iubirea e mai mult decat indragosteala.

Oricum, e plin de de toate, dar nu l-as recomanda persoanelor pragmatice, 100% rationale si care sunt moarte dupa genul actiune.. (aia cu batai eventual)

oana29 pe 05 Aprilie 2010 15:15
Stardust
Foarte plictisitor pe alocuri filmul asta, de-abia am rezistat pana la final
nu ma asteptam sa joace asa prost michelle ph

AeroX pe 29 August 2009 17:25
Cam penibila faza la sfarsit cu "steluta" care a omorat ultima vrajitoare........dar in rest o placere.....:) mai ales dansul lui Robert de Niro.
Vegetarian pe 23 Decembrie 2023 13:47
La 64 de ani Robert de Niro este căpitanul Shakespeare .. =
truesensation pe 18 Octombrie 2012 12:22
O poveste interesanta si foarte frumoasa de care m-am bucurat cand aveam vreo 16 ani. Mi-a placut filmul
Iulidesprefilme pe 11 Septembrie 2012 20:19
Ca de obicei, Robert De Niro în rol de compoziţie- demenţial, mai ales în scena în care e travestit!
matew10 pe 26 Aprilie 2012 16:49
Un basm plin de fantezie, mister si o epica palpitanta. Nostalgia basmelor din copilarie, entuziasmul si umorul sunt valentele acestei istorioare plina de neprevazut, rasturnari de situatie si ambiente salbatice. Avem parte de un scenariu bine pus la punct, de asemeanea un plus pentru naturaleatea si jocul actoricesc al lui Claire Danes.
relax007 pe 08 Aprilie 2012 11:22
capodopera
superb filmul,o capodopera de zile mari,nu il pierde-ti
MNarcis pe 13 Noiembrie 2011 13:36
Un film frumos, are aventuri si este captivant, este un film usor si relaxant, merita vazut o data!
MsDiorCherry pe 30 Septembrie 2011 11:13
Superb filmul!!!!! recomand tuturor...oricarei varste...,este un film reusit din toate punctele de vedere!
Sorin87 pe 15 Septembrie 2011 23:15
Stardust
O surpriza placuta pentru mine filmul asta. Nu sunt mare impatimit de fantezie si nu sunt multe filmele pe care le plac din aceasta categorie.Merita nota 10
danymury pe 08 August 2011 12:50
o poveste frumoasa, plina de romantism, actiune si comedie genial impletite..frumos
dlena pe 15 Iulie 2011 13:53
Robert De Niro interpreteaza unul dintre cele mai amuzante roluri ale sale:D
Crist11 pe 06 Iulie 2011 00:45
L-am vazut de cateva ori si sub nerabdator sa-l vad iar...
Filmul in sine are o poveste bine gandita.

xerses pe 01 Iunie 2011 17:05
O poveste excelenta.Iar interpretele feminine te lasa "mut" cu interpretarile.