Păreri Rebelde Way

(2002)

Rebelii

Ruxy pe 09 Februarie 2006 13:52
Va rog sa mai dati serialul Rebelii pe Tvr2 sau o sa ma spanzur din cauza voastra si o sa las si o scrisoare in care scriu dc mam spanzurat si o sa vedeti ca o sa va inchida televiziunea.........o sa aflati la Stiri........."O fata sa spanzurat din cauza ca Televiziunea Romana nu a mai dat o data serialul Rebelii-caz unic in lume".Deci facetzi ce vreti dar o sa ma avetzi pe constiinta.MULTUMESC ca ma ascultati.............
Raul Iguana pe 06 Februarie 2006 09:36
E cel mai frumos serial din lume!!!!!!!!Pacat ca lau bagat la ora 9 dimineatza si nu mai e la 17, dar oricum ma uit si intarzii la scoala in fiecare zi pt a urmarii "Rebelii" in fiecare diminineazta de Marti pana Vineri.Am toate albumele lor si cred ca e cea mai frumoasa muzica pe care am ascultato vreodata!!!!!!!!
Daca va place atat de mult grupul "Rebelii" va RECOMAND sa urmariti filmul "ERREWAY 4 CAMINOS" e super tare si asta.Aaaaa....Si dupa ce se termina "Rebelii" sper sa mai dati o data serialul dar mai pe seara ca o sa avetzi cea mai mare audientza din tara asta e parerea mea sper sa o cititi!!!!!!!MULTUMESC ca ati dat atentie acestu mesaj!!!!!!!!!!Mie imi place tot grupul "Rebelii" dar am o pasiune mai mare pt.
(Mia)Luisana.Cititi acest mesaj si asculti ce va spun.........MULTUMESC!!!!!!

Preda Iarina pe 24 Ianuarie 2006 08:21
Hello , rebelii , sunteti cei mai tari!!!!!!
as vrea sa nu se termine niciodata rebelii , si voi sa mai faceti si alte filme , va iubesc , sunteti cei mai tari!coolB-)

Sebe Sanzy pe 28 Noiembrie 2005 12:20
E super marfa totul despre viata super palpitanta, a unor adolescenti k noi!!!!!!!
plus k baietii sunt super deliciosi si muzik p kre o fac cei 4 e divina!!!!!

georgiana pe 28 Noiembrie 2005 09:24
Eu cred ca REBELII este cel mai bun serial.Imi pare rau ca este numai la ora 9 dimineata.
sunteti cei mai tari!!!!!!!!!!!!!

Talvan Madalina pe 27 Noiembrie 2005 15:54
wow e super misto serialul "Rebelii" mai ales de Marizza dar si de ceilalti.
Andreescu Loredana pe 26 Noiembrie 2005 11:56
ma si mie-mi place,dar ce folos ca sunt 318 episoade ,sunt la 275 acum si nu mai pot sa le vad din cauza ca il difuzeaza la 9 dimineatza:/ de ce nu l-au lasat la 17 cum era pana acum?deci vreau neaparat sa -l dea din nou de la 17!!!!!
bibi_bia pe 23 Noiembrie 2005 21:13
aceasta trupa e cea mai tare de pe mapamond mie imi plac mai mult melodile deoarece nu mai am timp sa ma uit la serial , m-am uitat in vacanta., dar acum cu greva am mai urmarit
postul TVR2 are o mare auditie in timpul episoadelor
PA

untaru raul pe 22 Noiembrie 2005 22:56
este super tare serialul rebeli la-m urmarit de foarte mult timp si imi place foarte mult cand a fost ziua mea am primit in dar primul meu cd cu errevay si mi-a placut foarte mult imi place de Marizza in special si de ceilalti
isztojka sonya pe 22 Noiembrie 2005 21:07
since?!

CEL MAI TARE FILM VAZUT VREO DATA!!!!!!

ESTE FOARTE BINE PRONUNTATA REBELITATEA!SI ASTA PLACE TINERILOR! MORTAL , defapt nici nu am cuvinte sa-mi exprim admiratia!

Mincu Carmen pe 22 Noiembrie 2005 19:19
Dragii mei rebelii,
urmaresc zilnic rebelii .Sunte-ti cei mai tari am toate melodiile voastre mie imi place ''Para cosas buenas,, stiu si spaniola putin asa ca buenas cosas.
Ceau,
Carmenutza

Bogdan pe 19 Noiembrie 2005 10:14
este super tare serialul rebelii dar imi pare rau ca nu-l mai pot vedea pentru ca acuma il difuzeaza la ora 9 dimineata si eu sunt la scoala
Lazaroiu Cristian pe 17 Noiembrie 2005 13:38
Este cel mai tare film pe care l-am putut viziona vreodata. Felicitari celor care l-au oraganizat. In rest, n-am cuvinte...
amalia pe 15 Noiembrie 2005 15:54
Salut!Celor din Roman le place fffff. tare serialul REBELII.Avem si noi o rugaminte:daca se poate vrem sa dati Rebelii dupa-amiaza, pentru ca dimineata suntem la liceu
MMMMMMMMMMMUUUUUUUULLLLLLTUMMIIIIIIMMMMMM!!!!!!!

DIDI_benja rulzzz pe 10 Noiembrie 2005 10:58
IN rolul principal e shi BENJAMIN ROJAS!!!!!Anyway serialul e super tare shi trupa erreway la fel!!!
Osiac Diana pe 10 Noiembrie 2005 10:55
E super mishto serialul!Il ador!!!!!Iar ERREWAY e cea mai tare trupa!!!!!!INsa am shi eu o obiectie:In rolul principal e shi BENJAMIN ROJAS!!!(baiatul ku kei mai frumoshi ochii)!
Alexandra J pe 02 Noiembrie 2005 15:14
Serialul "Rebelii" este singurul serial care imi place la nebunie. Ador personajele serialului si muzica pe care o canta Erreway. eu consider aceasta formatie ca fiind cea mai TARE din univers. Si asa e ....:P
crisstina pe 06 Septembrie 2005 19:06
E misto serialul . Marizza e cea mai tare ! O micutza rebela
l3thal pe 17 August 2005 00:31
este pur si simplu cel mai bun serial care l-am vazut pana acum. Am toate albumele trupei Erreway si nu pot decat sa ii felicit
robert pe 20 Iulie 2005 11:57
cel mai tare serial pt adolescenti si singurul. imi place la nebunie si formatia care si-au facut-o e cea mai klumea
popa cipriana pe 30 Iunie 2005 16:49
ii iubesc pe rebelii !!! cel mai mijto serial si cea mai mijto trupa !!! tinetio tot asa ERREWAY !!! cei mai tari !!!
olah andrada pe 20 Februarie 2005 15:14
Serialul 'Rebelii' e cel mai tare, cel mai bestial. Imi place foarte mult deoarece prezinta viata de zi cu zi a unor adolescenti rebeli, care sunt impreuna si la bine, si la rau.
Ene Maria Diana pe 19 Februarie 2005 12:41
Imi place foarte mult serialul Rebelii de pe TVR2.
Imi pare rau ca acuma nu-l mai pot vedea deoarece la orele 17.00 pe TVR2 intra TVR Timisoara.Este un SUPER si COOL serial. Imi place insa si trupa despre care am auzit ca sar putea sa vina si in Romania.

ALINA pe 17 Iunie 2008 15:58
Sunt foarte fericita ca s-a redifuzat pe acasa tv telenovela REBELDE.Insa as ruga producatorii sa difuzeze telenovela seara dupa ora 19:00 pentru ca unii dintre fanii sunt la scoala si nu o pot urmarii si sa se dea reluarile dimineata de la ora 11:00.Cred ca unora dintre fanii le-ar placea.Sunteti de acord cu mine, nu?
eu si cu mine pe 12 Iunie 2008 22:05
Sincer, nu am vazut decat cateva secvente din "Rebelii" si nu pot sa imi fac o parere. Stiu vreo 2 melodii de-ale lor dar nu pot sa zic ca ma omor dupa ele. Motivul: chiar daca piesa in sine suna bine, vocea celor de la Erreway e... eew. Parerea mea. In schimb Rebelde e super tare. Ma rog, e o telenovela, e plina de clisee, e previzibila, siropoasa si tot tacamul. Dar unele secvente sunt chiar marfa, formatia imi place foarte mult, liceul din Rebelde mi se pare mult mai tare decat ala de pe TVR2 si personajele sunt interesante (cel putin alea principale). Cred ca personajele au totusi trasaturi de personalitate ceva mai distincte, nu sunt ca in majoritatea telenovelelor, impartiti doar in "aia buni" si "aia rai". Iar orice ai spune, membrii RBD arata mult mai bine decat Erreway. Ma rog, ca tipele din RBD se imbraca ca niste paiatze, asta e alta problema. Ar trebui sa aduca inapoi… citeşte
scumpyka pe 16 August 2011 22:03
soooooper
a fost cel mai tare serial pentru adolescenti,am avut ce invata din el,daca s-ar mai difuza as fi cea mai fericita
estera12 pe 06 Septembrie 2010 13:09
O telenovela pe care au urmarito milioane de tineri doar datorita distributiei de exceptie.
gabriela pe 01 Noiembrie 2008 09:13
imi place foarte mult de voi nu am pierdut nici un episod datimi si mie id vostru plz a meu este gaby_dragutza_2008 bagatima imi place de toti dar cel mai mult de mia ca seamana cu mn
scumpyka pe 16 august 2011 22:05
ai dreptate si mie imi place mia fffff mult
Rezi Paula pe 01 Martie 2007 17:38
Mi se pare cel mai misto film pentru k este pe gustul tinerilor din ziua de azi.Fii REBEL!!!!!
lavinia lavinia pe 29 Iunie 2008 08:52
mie imi mai plac erreway....sunt cei mai tari ... au fost primii nu k rebelde care si in unele concerte am vazut k se imbraca la fel kum sau imbrakt cei din erreway...oricum ERREWAY THE BEST
eu ROXYY pe 03 Decembrie 2007 09:54
RBD ca trupa sunt supre tari.. dar serialul care a fst p acasa... sincer nuj d c a trebuit sa copieze serialul d p tvr2 ,... nu s potriveau in rolurile acelea in primul rand pt ca sunt prea mari...nu i-ati vazut p cei din rebeldeway care intr-adevar erai adolscenti?! cei din rebelde sunt prea maturi...dar in fine,fiecare telenovela cu fanii ei ;)
Sandu Alina pe 04 Martie 2007 22:06
Salut rebeli super tare serialullll
alinad09 pe 19 Aprilie 2011 19:33
de miliarde de ori mai bun decat RBD!!! cand am vazut ca urma sa inceapa o noua telenovela, rebelde, credeam ca e vb de acestia... asta s-a intmplt acum cativa ani... abia asteptam, deoarece nush din ce cauze nu am mai apucat sa vad sfarsitul de la rebelde way, care era difuzat pe tvr2... si cand am vazut pe acasa ca e vb despre alt film, si cu alti actori, mi-am zis ca e o mega-prostie, mai ales ca era copiata dupa rebelde way.
diana malutan pe 12 Martie 2007 19:34
a fost frumos serialul dar nu l-am vazut pe tot
lavinia pe 08 Septembrie 2008 22:33
in primu rand rebelde way pareau ku adrvarat rebelii nu k rebelii .....in primu rand in nici un liceu din toata lumea nu o sa vedeti fetele asa machiate ....in rebelde way erau naturali...mai alea marizza...
Sticsulets pe 09 August 2009 21:20
HA !
de ce atatea pareri despre RBD ? despre ei e vorba aici ? patetic ! nu mi.au plaqt de la inceput pentru simplu fapt k au repetat istoria degeaba. se stie ca nu s.a copiat telenovela dar s.a mai faqt odata numai ca de data aia cu actori mexicani nu cu argentinieni. rebelde way au fost primii si originalii. cris morena , producatoarea a mai decis s faca telenovela odata. tot ea i.a despartit pe cei 4. cum a faqt si cu rbd. sau nu inca :) nuj ce draq castiga facand asa cva dar fie. cert e k rebelde waya fost primu serial si chiar daca aveau varste de 23 respectiv 24 de ani nu inseamna ca nu pareau mult mai adolescenti decat cei din RBD. as da orice sa mai fie difuzat odata serialul , numai k de data asta as vrea sa fie pe akz. tvr2-ul nu este foarte vizualizat de populatie :D pe cand acasaaaaaaa :"> cam atat am avut de spus :P
Alecsandra pe 16 Septembrie 2008 14:22
nu inteleg dc toata lumea confunda serialul Rebelde Way care a fost difuzat pe TVR2 cu cel de pe AcasaTv, Rebelde. Cel de'al doilea e o copie al primului.Au copiat povestea filmului, numele actorilor si ca sa vezi si'au facut si ei trupa peste noapte. Rebelde Way, in care joaca membrii formatiei Erreway e mult mai misto, parerea mea (si a jultora care l'au urmarit) Macar nu e copiat ...asa cum e cel de e AcasaTV :)))
popa elena pe 25 Iunie 2008 18:57
va rog mai dati odata rebelii....va rog..cum ati lasat rebelde pe acasa lasati si rebelii pe tvr 2 va roggg...:((:((:((...
mia pe 01 Iulie 2008 12:59
hai sa va zic o chestie cu RBD-u vostru... in primu ran nici nu au putut fii originali... pe langa faptu k au copiat numele persoanajelor din Rebelii... au copiat si multe din actiunile lor... si in al 2lea rand nici macar nu par niste rebeli..dupa parerea mea...mai ales cum se matzaie Mia aia pe acolo...naspa... uitati-va la Rebelde way sa vedeti cam cum ar fii faza asta cu rebelii.... nici macar nu v'ati uitat la filmu 'Rebelde way' si spuneti k i naspa... uitati'va la tot filmu si dupa aia comparati
Hangman's Joke pe 15 Iulie 2008 15:22
RBD au avut mai mult succes tocmai fiindca sunt mai falsi. No offence, dar, cum s-a mai zis, rebelde way erau mai naturali, pareau mai copii. RBD sunt mai superficiali, liceul, vestimentatia lor, toate sunt cu fite. Erreway inca exista, insa in componenta de 3 doar. Au avut succes si inca au. Ca nu au ajuns in Romania, asta e altceva. Poate ca nici nu si-au dorit.
tibzone pe 30 septembrie 2009 23:33
de acord cu tine :) Erreway e o trupa placuta .. RBD ... fitze frate