Păreri Orient Express

(2004)

Orient Express

Sorin Rusu pe 20 Septembrie 2004 11:16
Ce poate sa iasa dintr-un film regizat de Nicolaescu in care joaca Dan Bittman, Alina Chivulescu si Imola Kezdi? Nimic altceva decit un ghiveci de prost gust, o aiureala... Am sa merg sa il vad numai in cazul in care nu gasesc ceva mai bun de facut. Eu cred ca eventual puteau fi cooptati in distributzie si afona aia de la HIQ, evetual antitalentul de Loredana Groza, poate chiar Andreea Marin si de ce nu Raluca Moianu! La cit de absurda e alcatuirea \distributiei numai ei mai lipseau. Sa ne pazeasca Dumnezeu de "proiecte" cinematografice de genul asta!!
atticus pe 30 August 2004 17:54
Oameni buni,voi chiar ati vazut filmul ,ori vorbiti din amintiri despre sergiu nicolaescu ? Nu vi se pare ciudat ca de fiecare data cind este concurs CNC doar anumiti oameni reusesc sa castige proiecte ? Bineninteles doar sunt aceiasi oameni in comisii.Nu va spune nimic CURMAZAN ,TANASE,etc slugi credincioase unui individ potrivit pe proverbul /cine se aseamana ,se aduna / Trebuie sa dispara NICOLAESCU pentru ca cinematograful sa renasca.
crydead pe 14 Ianuarie 2004 10:45
Da.
dana pe 13 Ianuarie 2004 20:51
scenariu infantil . echipa aferenta anilor 70 . modalitati de exprimare rudimentare pentru cinematograful anilor 2000 .actori plictisiti si greoi , lipsiti de farmec si credibilitate .imagine prafuita , lipsita de dinamism , spectacular si norme de compozitie . sfarsitul decadent a unui cineast care a insemnat candva ceva pentru o generatie careia nu i s-a oferit la timpul potrivit succesele cinematografului international. bani irositi.
Vegetarian pe 02 Iunie 2012 21:13
Este un film potrivit si pt lista : Barbati care au relatie amoroasa sau de prietenie in film cu femei mult mai tinere .
. . La tara sau pe culmi , tacerea si intunericul sunt exasperante , se vaita printzu in filmu asta ! Linistea si aerul curat mult visate de multi oraseni au dezavantajele lor .
. . mai bine singur su un cactus decat in rea adunare .
. . . Printu traieste ca un pustinic in palatu lui si prietenul sau nu sa casatorit datorita caracterului meskin si vulgaritatii femeilor .. Mai bine nu mai amana sa vanda tot si sa plece la Paris . Dar cand un somnambul merge pe marginea acoperisului daca e trezit brusc risca sa cada .
. . Profita de viata , altfel esti pierdut !
. . daca tineretea ar sti si batranetea ar putea !?

caroldaniel67 pe 30 Aprilie 2010 12:55
Am filmul...
... pe DVD! dar imi pare rau! E slab, slab, slab! Obositor, incalcit si o interpretare jenanta desi sunt cativa actori importanti! pacat!
Go 1 2 3