Păreri Only You

(2019)

Doar tu

danutza_cs pe 20 Iunie 2020 16:38
Traieste clipa...
Cele mai mari greseli in viata le faci atunci cand iti proiectezi toata energia pe ceva ce vrei sa obtii si nu vezi ceea ce ai deja, nu te bucuri si nu traiesti fiecare zi ca un dar. Frumos film, o lectie de viata!
marta.b pe 18 Martie 2020 23:44
Cei doi protagoniști reușesc să transmită dramatic trăirile, strădaniile și chinurile lor de a concepe un copil, precum și deznădejdea ce îi cuprinde în urma încercărilor eșuate, pe fondul adaptării amândurora noului cuplu pe care-l formează și pe care încearcă din răsputeri să-l păstreze.
monallyssia pe 24 mai 2020 16:01
Tocmai am văzut acest film și m-a impresionat mult. Sunt încercări într-un cuplu care testează sentimentele și le așează mai bine la locul lor, în așa fel încât cei doi să și le reprezinte așa cum sunt. În cazul lor, era vorba clar despre iubire, caz în care se poate trece prin și peste orice. Bănuiesc că și pe tine te-a impresionat filmul. P.S. Nu am înțeles cine și de ce a dat acel dislike. Mi-ar plăcea ca persoana care nu a fost de acord cu comentariul tău (implicit acum și cu al meu) să justifice care este motivul.
marta.b pe 2 iunie 2020 18:19
Iti multumesc pentru like, dar si pentru parerea impartasita, precum si pentru asumarea si argumentarea aprecierii atat a filmului, cat si a comentariului meu. Fireste ca am fost si eu impresionata de povestea celor doi, asa cum sunt foarte pasionata de drame, de povesti de viata pline de emotie, incercari si suspans. Mi-ai inseninat ziua, multumesc din nou! :)
lili22 pe 11 Aprilie 2021 19:10
Dulcegarii, istericale, ca de ce nu raman gravida, plansete, despartiri.Si niste actori mediocri.
Pac-Pac pe 25 Iunie 2020 08:40
Doar tu
Am văzut filmul recent și tot recent am descoperit Cinemagia. Așa că: iată primul meu comentariu, sper să iasă bine.
El are 26 de ani, ea 29, apoi 32, ca în final să recunoască realitatea: 35. Nu, nu e povestea lui Macron. Și dacă mă întrebați pe mine, așa-ți trebuie dacă întrebi o doamnă câți ani are. El e cam ca Făt Frumos, e tânăr, arătos, e DJ și doctorand, nu prea bea nici nu prea fumează și e extrem de serios în dragoste: mulți din zece tineri ar fi pus pușca jos față în față cu cei aproape 10 ani de diferență. El nu, dom ’le, ba mai mult, înțelege perfect nevoia ei de maternitate și-i propune să facă un copil. Așa ceva nu „se” există, fără numai în filme! Dar e film, he he, atractiv și bine realizat. Ea arată foarte bine, mi se pare marea realizare a filmului, cum a fost aleasă actrița, cum a jucat și cum a fost… citeşte