Păreri Old Dogs

Vechi tovarăși

Letty pe 13 Ianuarie 2010 15:17
E incredibil cum puteti sa cotati cu numar maxim de stele un film pe care nu l-ati vazut, doar pe baza trailerului ! Sunteti in firea voastra ?!
lyghts pe 21 februarie 2010 23:23
La fel si cu comentariile!
andu7zu pe 29 decembrie 2010 18:36
da ....treceam pe aici adica ma uitam la comentari ..... si ma minunam cum pot uni oameni sa vorbeasca inaite sa vada/sau chiar si dupa .......
victor_neo75 pe 15 Ianuarie 2010 13:18
John Travolta & Robin Williams intr-o comedie penibila !!!
Nu inteleg cum de majoritatea userilor au pus 7-10 stele la o comedie la care nu prea se rade.
Genul asta de poante fizice merge la Stan si Bran, dar nu si la o poveste la care doi actori de 50-60 de ani se prostesc ca niste liceeni in tot filmul.

Toate poantele bune au fost in trailer, in film nici nu mai conteaza. Numai cui i-a placut 'Year One' (Anul Unu) sau 'Couples Retreat' (Vacanta All-Inclusive) poate sa se amuze la glumele absurde din 'Old Dogs'.

Vizionare placuta sper !

aspireseries pe 19 ianuarie 2010 23:18
Ai fost la cinema sa-l vezi? Parca e alt feeling acolo... oricum am ramas peste medie la el, au fost destule poante pe-acolo, intr-adevar usor de intelese, dar per total il recomand.
Robyka pe 9 mai 2010 18:06
eu am ras la 'year one' foarte mult, dar aici m-am cam plictisit... depinde foarte tare de compania in care te afli.
marllenn pe 13 Iunie 2009 13:33
mary
super filmu abia ast sal vedem mai ales cu actori de nota 10
Satana_cu_Cioc pe 05 Decembrie 2009 11:51
...
un rahat de film care nu aduce absolut nimic si pe langa asta are niste glume de te doare capul

BallGr33zy pe 25 decembrie 2009 09:49
bine mah "amuzantule" daca tu zici!!!
veronica210 pe 7 martie 2010 15:00
pai bine zici mai...
up pe 24 Noiembrie 2009 20:58
relaxant
un film relaxant,e in general un film de duminicacu multe faza comice nota 10
Robyka pe 9 mai 2010 18:07
nu pot sa cred ca ai dat nota 10... de-aia au unele filme comune si cu subiect plictisitor note asa de mari... pentru ca sunt votate de persoane fara simtul umorului si care n-au habar ce-nseamna un film reusit.
Praetorian pe 14 Ianuarie 2010 06:00
Bunicel
O comedie mediocra cu unele glume chiar haioase . John Travolta si Robin Williams au fost actorii de nota 10 insa din pacate se vede ca au imbatranit . Nota 6 .
cuntss pe 24 ianuarie 2010 17:53
dc. tu zici ca de vina este varsta,te rog vizioneaza stand up comedy :Robin Williams: Weapons of Self Destruction (2009). Mediocritatea nu provine din cauza actorilor,ci a prostilor de scenaristi,care nu sunt in stare sa puna in valoare talentul actorilor.Take a look la :Robin Williams: Weapons of Self Destruction,si vei vedea diferenta dintre glumele scrise si reproduse de R.W asa cum vrea el nu cum cinta unii scenaristi,regizorisi alti penibili.
Praetorian pe 26 ianuarie 2010 00:46
Prin "se vede ca au imbatranit" nu ma refeream la faptul ca filmul a fost slab din acest motiv . Ma refeream la faptul ca nu mai primesc roluri in filme de top din cauza varstei .
vlad4s pe 03 Ianuarie 2010 11:13
Old dogs
Mi - a placut filmul asta.Chiar nu ma steptam la o comedie asa de buna.Actori buni,poveste medie, comedie la greu.Frumos film!Merita vazut
simona-iustina pe 14 Ianuarie 2010 13:03
E destul de ok ! M-a binedispus! Sunt cateva glume foarte bune.
scrawl pe 12 Iunie 2009 11:48
hahaha
Foarte tare...sper sa fie tot filmu' ca traileru'...ca in ultimul timp toate filmele clasificate ca fiind comedii incep bine si o dau in drame...
Wonka pe 12 Iunie 2009 14:20
super comedie , cu actori potriviti , abia astept sa il vad :D
claudiu7boss pe 22 Iunie 2009 14:40
supeeeerrrr ce trailer si actori joaca in el cred ca o fost scump filmul abia astept sa-l vad sper sas fie filmul mai tare ca trailer-ul si bine ca chiar comedie comedie nu o apuca cu alceva drama sau romantism nota 10+
BEKIR pe 20 ianuarie 2010 23:28
super super super .nota 10+
dream pe 23 Februarie 2010 19:10
sub trailer!!!
Asteptarile create de trailer au fost uriase. Distributia era una remarcabila. Ma asteptam sa vad o comedie mult mai reusita. Are si momente extrem de amuzante, dar are si glume rasuflate. Un film usor peste medie, dar mult sub asteptari!
tero pe 02 Ianuarie 2010 23:58
super
acest filme este extraordinar de bun numai numele actorilor vorbesc de la sine iti dai seama ca e o comedie buna:)) cred ca va avea un mare succes si sper sa il pot vedea si eu la cinema filmul este o adevarata capodopera Travolta a fost mereu un actor bun filmul este o adevarata capodopera
par4zi7u pe 12 Iunie 2009 16:53
mama da cred ca o sa fie o comedie extraordinara ....din trailer pare sa fie o comdie de nota 10 acum sa asteptam filmul
ID0N pe 18 Decembrie 2009 00:04
PRRRRRRRRRRRRRRRA
JAJAJA IN ASTA JOACA RESIDENTE "CALLE 13" ARTIST TATT00 ...
balas23 pe 11 Iulie 2010 11:28
Mult sub asteptari
Am vazut ieri acest film. Speram sa vad o comedie reusita avand in vedere actorii care joaca. Din pacate a fost un film destul de slab facut de Walt Disney. Nici macar povestea nu e una prea reusita. Lipsesc glumele reusite, se exagereaza in scenele de la Zoo cu gorila si pinguinii. Nu a fost neaparat pierdere de timp vizionarea filmului insa se putea face mult mai mult.
cezarika21 pe 01 Iulie 2013 22:46
Momente penibile
Un film slab şi plictisitor din cauza scenariului nereuşit, deşi John Travolta şi Robin Williams se chinuie să mai salveze câte ceva. Dar numai cu strâmbături, călcat în rahat de câine, fugă de o gorilă şi lovituri cu mingea de golf în testicule nu prea iese un film de calitate. Dezamăgitor.
xx-tinna pe 11 Februarie 2011 14:19
plictisitor.... cateva glume reusite... le numeri pe degetele de la o mana... atat.. din pacate
balika pe 13 Septembrie 2010 04:28
sub asteptari
Dupa cum a fost prezentat filmul, m-am steptat sa rad in hohote. Mai mult de cateva zambete nu a reusit sa scoata din mine. Sunt cateva momente haioase dar deja consumate. Slabut fata de distributia aleasa.
Costy_Craiova_fan pe 10 Martie 2010 16:45
sincer nu am rezistat decat 30 de min dupa care l-am inchis...mi s-a parut extrem de plictisitor!
BiGGeek pe 01 Martie 2010 19:51
Un film destul de plictisitor, nu stiu unde ati picat voi, de la ras, dar ma rog.
veronica210 pe 21 martie 2010 11:31
au picat in cap si nu mai gandesc bine :))
paradox_utopic pe 15 Decembrie 2010 21:01
slab..fortat..
slab film..poantele sunt fortate...plictiseala... doar numele actorilor ridica filmul...
mircea_pop pe 30 Aprilie 2010 13:53
Travolta ai fost beat de ai acceptat sa joci in filmu asta ?
danucu pe 21 Ianuarie 2010 08:54
Un film OK
e ok. nu e cine stie ce, dar merge. are ceva faze amuzante, din pacate le stiam din trailer. e falimy oriented, asa ca puteti duce copiii fara nici o problema la acest film.
Iulidesprefilme pe 02 Ianuarie 2013 22:41
Uneori şi americanii sunt în criză...de inspiraţie!...
sill49 pe 01 Februarie 2012 17:53
film naspa
Este un film cu putine faze de ras si prea "tras de par".
MNarcis pe 05 Noiembrie 2011 22:42
Ma asteptam la un film bun si surpriza totala (abia am rezistat pana la sfarsit); nici cei doi actori foarte buni nu au putut sa salveze acest film, un scenariu foarte, foarte slab........daca aveti probleme cu somnul recomand acest film (pentru ca sigur veti dormi ca niste prunci)
margott pe 06 Iunie 2011 14:54
Numai comedie nu e, are doar cateva faze mai nostime, si cam atat. Nu zic ca e un film prost, dar daca s-a vrut a fi comedie, nu prea au avut inspiratie scenaristii. Mi-a facut placere sa-l vad doar pentru Robin Williams si Travolta.
mgf2768 pe 13 Aprilie 2010 17:00
Intr-adevar, foarte bun filmul. Ca sarea, dar nu in bucate ci in ochi...
mariuszmeu pe 13 Martie 2010 21:53
nota -1
o alta porcarie fara precedent .cu asa actori merge un subiect mai captivant .
mona921 pe 05 Martie 2010 21:40
plictisitor
f f f f plictisitor...dupa 10 minute l'am inchis .. credeti'ma nu merita
veronica210 pe 23 Februarie 2010 23:02
Mda..cand a aparut traileru m-a facut sa rad..chiar credeam ca o sa fie cea mai tare comedie..doar joaca si Travolta..dar m-am inselat.. Filmul e chiar pentru copii.. m-a dezamagit total..
Edbah pe 22 Februarie 2010 08:55
Comedioara mediocra, buna de vazut doar in lipsa de altceva.
Ma asteptam la mult mai mult, avand in vedere distributia.

Piratu pe 16 Ianuarie 2010 23:11
Mediocru
Ma asteptam la o comedie tare cu cei doi actori celebri,dar totul a fost o dezamagire.
cinephile pe 23 ianuarie 2010 20:00
Chiar e o comedie super tare cu doi actori celebri !
diz3lgirl pe 15 Ianuarie 2010 10:14
minunat
e superb filmul. am ras in prostie... e film de vazut in cinema cu colegii..cu lacrimi radeam toti :))
smileys-funny pe 14 Ianuarie 2010 17:24
www.smileys-funny.blogspot.com
o comedie la care am ras cu pofta,demult nu am mai vazut un film asa bun
Jim pe 03 Ianuarie 2010 02:58
Neeeeeeeeeext
Dezastru. Pacat de actori. Pacat ca e ultimul film in care a jucat Bernie Mac.
Nimic nou si ce e vechi e prost.

Ionutzzzz pe 28 Decembrie 2009 22:38
Super tare filmul
Dupa ce am vazut trailerul in cinema,am picat jos de ras,deci cred ca daca este totul la fel ca in trailer,v-a fil cel mai reusit film!!!
Florinnm pe 19 Decembrie 2009 03:28
Abia astept acest film,care,sper sa se ridice la inaltimea asteptarilor :D .
Blade21 pe 18 Februarie 2010 16:11
ce panarama de film.......daca asta se poate numi comedie atunci cred ca ne-am pierdut de mult simtu umorului si radem la orice glumita tipic americana cum gasim prin majoritatea serialelor de comedie de doi lei de pe la ei......
imi pare rau pentru travolta si robin williams dar chiar mi se pare ca s-au injosit cu rolurile astea.....
un mare actor nu joaca in chiar orice.......

veronica210 pe 23 februarie 2010 23:03
ai dreptate
lfcalexandru pe 24 Aprilie 2010 15:44
Cand am vazut Robin William si John Travolota am zis ca e mare comedie...dar a fost slabut...
tudor_myh pe 22 Februarie 2010 02:14
Antistres
O comedie simpla dar buna , in care poti sa vezi printre altele ... la ce este bun un porumbel pe terenul de golf , merita vazut .
Getbeget pe 19 Februarie 2010 20:40
In primul rand, ce se poate spune este ca se rade uneori cu gura pana la urechi. La propriu!
Unele scene sunt foarte hazoase. Chit ca poantele nu sunt deloc noi, totusi nu m-am putut abtine sa rad in hohote.
Este cea mai buna comedie pe care am vazut-o in ultimul timp, cu amendamentul ca multe asa -zise comedii mi-au parut fade si fara niciun farmec.
Ca parte negativa, as nota lipsa de originalitate a scenariului si a poantelor, dar si evidenta imbatranire (trecerea anilor nu iarta pe nimeni, din pacate) a lui Travolta (pare cam artificial, s-a ingrasat) si a lui Robin Williams.
Oricum, filmul merita vazut.

roxykim pe 19 Februarie 2010 09:01
Nu este o drama dupa un caz real sau un film care sa-ti solicite intelectul. Este o comedie cu actori foarte buni, care te deconecteaza dupa o saptamana plina de munca, stres si lucruri serioase. Eu am ras de nu am mai putut. Il recomand.
Rau pe 18 Februarie 2010 21:44
SUper !!
Merita vazut cu orice ocazie !! Este o comedie de familie foarte buna . nu este chiar de nota 10.... dar un 9 merita !!! Vizionare placuta :D
Tim3a12 pe 05 Februarie 2010 17:13
nu stiu cum a ajuns la zmeura de aur.:|
dar premiiile alea stupide chiar nu conteaza:-j
nu`mi vine sa cred in ce rol au jucat robin williams si john travolta.:))le sta destul de bine.;)
app ft draguti copii lui Fremont.:))
eu l`am vzt l cinema si poate ca din aceea cauza mi se pare mai fain .:)

SergiKa pe 05 Februarie 2010 01:40
deci.......filmu ii si si.....au fost 3 faze la care am ras in sala ca nebunii.
1) faza cu solaru
2) faza cand erau la golf
3) cand or intrat la gorila in cusca

Roxy_Bichonica pe 12 Ianuarie 2010 13:25
Trebuie sa-l vad si eu
Trailerul e interesant, iar Robin Williams e unul dintre preferatii mei!
ANKA_adaus pe 11 Ianuarie 2010 22:26
simpatic
este un film relaxant, am ras cu pofta la cateva faze, este genul de film de vazut in familie
djdms pe 22 Februarie 2010 10:53
Am ras copios la acest film. Foarte bun. Merita vazut