Păreri Minuscule - La vallée des fourmis perdues

(2013)

Minuscule: Aventura furnicuțelor rătăcite

dido pe 20 Noiembrie 2014 21:21
Superb!
A fost o adevarata incantare sa urmaresc acest film!Francezilor le-a iesit!Peste imaginile din natura perfecte au suprapus o intreaga lume de insecte si animalute,care mai de care cu o figura mai tampa si mai amuzanta,vizual filmul e perfect!Nu a fost nevoie de rostirea vreunui cuvant,umorul situatiilor smulge hohote de ras iar drama micului personaj principal nu-ti va scapa!Mie mi-a placut foarte mult asa ca vi-l recomand si voua!
Mihai2508 pe 18 Mai 2016 16:37
Frumos
O animatie reusita, si frumoasa, desi este un film fara replici, este unul interesant si care merita vazut, este foarte amuzant, si iti poate da o stare placuta. Peisajele sunt superbe, iar felul in care au fost realizate personajele e bine gandit, iar ochii acestora sunt superbi. O animatie ce merita vazuta
cosmin742000 pe 19 Aprilie 2015 09:15
Un film de animatie franco-belgian excelent cu mesaj ecologic .
Haruka pe 23 Noiembrie 2014 13:30
Da, e un film frumusel. E o incrucisare intre animatie si non-animatie. Pe unii ii poate plictisi, dar ce film cucereste toti oamenii?!
adrian_mihai_vasu pe 14 Aprilie 2015 14:46
întrebare
E dublat în română?
E important pentru cei cu copii mici.
Ar trebui să scrieți asta în prezentarea filmului.

simona_d_d pe 18 aprilie 2015 16:09
Nu e nici dublat, nici subtitrat, fiindca nu se vorbeste in film.
danut_iulian pe 26 Februarie 2017 15:06
O animatie destul de buna destul de atractiva.
Poate ar fi fost mai interesant daca se vorbea ceva in el asa e cam plictisitor.

asmodeus_10 pe 03 Iunie 2015 00:56
Minuscule - La vallée des fourmis perdues
insectele sunt dragutza dar filmul incepe cam ca un film de groaza iar pe parcurs cand arata drumul buburuzei e putin cam plictisitor dar in rest actiunea e misto.