Păreri Miami Bici

(2020)

Miami Bici

SpectatorulVlad pe 22 Februarie 2020 23:18
Rar mi-a fost dat sa vad un film mai slab. Pe langa asta, ala cu 5Gang e de Oscar....
Fara ritm, glume slabe, de clasele 5-8, momente moarte, story fara logica... Liniste de mormant in sala, singurele chicoteli s-au auzit la injuraturile din film. Sa spui despre asta ca e cel mai bun film romanesc de comedie ever este o blasfemie la adresa seriei B.D sau Nea Marin miliardar.... Jenant.

radudangratian pe 23 februarie 2020 01:41
Esti sigur ca ai fost la Miami Bici?
sorident pe 7 mai 2020 03:18
Mama, tu chiar l-ai vazut si pe asta si pe ala cu 5Gang? Eu, dupa experienta cu asta nici nu risc la celalalt!
gaby_luk_2007 pe 16 Februarie 2020 17:02
Pe bune ? Codin Maticiuc actor? Ce scoala de actorie a facut asta? Un film de 2 lei nici nu trebuie sa il vizionez doar coperta spune totul si nici subiectul filmului nu e unul care sa captiveze ori te uiti la desene animate ori la mizeria asta de film cu niste pseudo-actori e tot una.
schilviu pe 22 februarie 2020 23:15
Daca nu l-ati vazut, de ce spuneti ca e o mizerie..? Vizionati-l fara prejudecati si apoi mai discutam... Cineva spunea cam asa: "cel mai usor lucru este sa vorbesti despre ceva ce nu cunosti/la care nu te pricepi"
sorident pe 7 mai 2020 03:10
Ai sa razi, dar Codin Maticiuc e singurul lucru bun din film. De departe.
zatyy pe 16 Februarie 2020 09:36
Exista filme romanesti bune si exista genul asta de "filme".Cu siguranta va fi o productie pseudoamericana(pt ca americanii fac totul bine si misto,nu ?) in care marii actori Bromania si restul ne vor uimi cu profunzimea lor si tranzititiile acestora .Cu riscul de a fi superficiala,pot sustrage esenta dintr un "film" care arata pe coperta de prezentare o pereche de buci si doi tipi uimiti ca la prima vizionare a unui film porno rusesc din 75'.S-a dat startul la injurat!P.S am vazut filmul si nu mi am schimbat parerea.
Dartex pe 4 aprilie 2020 15:52
ok boomer
blackmore pe 19 Februarie 2020 12:30
O comedie la care rad doar cei care rad cand li se arata degetul
walachus pe 16 martie 2020 21:52
sa mori tu ?
blackmore pe 21 martie 2020 01:46
walachus sau decervelatii
petrica_grigore pe 05 Aprilie 2020 01:57
Eu nu m-am prabusit în găleata cu admiraţie

Aaaa trebuie minim 50 de caractere? Hai ca scriu 50 de caractere:

sideral pe 25 Februarie 2020 13:02
Pina si comentariile se vede ca sunt scrise de terte persoane pentru a creste ratingul...ce tupeu trebuie sa ai si ce jos a ajuns nivelul cinematografiei daca asemenea filme cu asemenea actori (nu chiar toti), ajung sa ruleze in cinematografe publice...rusinos...
iondomolu pe 25 februarie 2020 15:14
nu cred
nikelton pe 22 Februarie 2020 12:02
Am fost la premierea. Sala 90% plina. Am ras, m-am simtit bine, mi-a placut. :)
Mergeti sa-l vedeti si dupa va puteti da cu parerea.

P.S.: Trailerul nu m-a uimit foarte tare.

sannyuu pe 23 februarie 2020 11:18
filmul ăsta românesc are cumva subtitrare? sunt surd, la filme românesti greu înțeleg :D
radudangratian pe 24 februarie 2020 00:31
Daca nu este o gluma cel putin nepotrivita, iti spun ca filmul este subtitrat partial, in momentele in care nu se vorbeste romana.
user-5e4eeaa998ff1 pe 20 Februarie 2020 22:27
Nu va mai dati cu parerea daca nu ati vazut filmul. Ce sa-i faci, asta-i romanu "il vad gratis pe net peste cateva luni". Mergeti si vedeti filmul, iar apoi sa va dati cu parerea. Doar ce am iesit de la film, super profesional si amuzant. Se vede ca s-au investit multi bani.
user-5e5a7a9e2285c pe 29 Februarie 2020 16:54
Asa porcarie, greu mi-a fost dat sa vad. Cred ca daca esti fan Vacanta Mare, o sa iti placa tare mult. Personal, am plecat cand au inceput sa bage manele si nu din snobism ci pentru ca nu am râs la nici o faza pana in momentul ala. Florin Piersic jr, joaca bine dar atat.
dannnnn pe 27 Februarie 2020 14:23
Deci filmul acesta este o mizerie de nedescris. Deobicei nu las review-uri pe cinemagia, dar am tras linia la acest film. Nu are nici o parte comică, doar pentru cei care au impresia că să înjuri ca la ușa cortului este amuzant. Nici firul acțiunii nu are nici o noimă... meh, mai mult râd dacă îmi dă cineva 2 pumni în gură, decât la filmul ăsta.
netflix-movies pe 26 aprilie 2020 18:52
Aici puteți HD4K 2020 o copie excelentă GO: FMOVIES21.ORG
dany6960 pe 19 Februarie 2020 22:57
MIAMI BICI 2: MUJDEIUL REVINE
Ai dat lovitura, Codine. Rolul Piciu e ca si turnat pentru tine, genul asta de roluri ti se potrivesc manusa. Iar alaturi de Bila (Matei Dima) faceti un cuplu umoristic de urmarit si pe viitor. Referitor la text, nu stiu cine l-a scris, dar a avut efectul scontat. Am ras cu gura pana la urechi de la inceput si pana la final. De asemenea foarte bine a jucat MAMAIE (Mirela Nicolau), si text si mimica, tot. Forzza FCSB, MAMAIE! Letitia Vladescu (Sorana), iarasi, are o scena in care ma uitam cate cuvinte scoate in cateva secunde pe gura. Apoi imaginea e de calitate, cadrele sunt frumoase, iar muzica aleasa pe spranceana, ca in reclama la ROM. Buna si ideea sa faci un film de comedie in romana, engleza, spaniola si franceza. Cum zicea Bila in film: Bai, gata cu injuraturile ca e prea mult de tradus. O intrebare ma macina insa: Cate duble ati tras la scena cu lingurita cu mujdei? Ce a lipsit… citeşte
Webbos pe 9 martie 2020 17:29
Sper sa apara partea a 2-a , oricum box-office-ul cred ca e all-time high pt Romania.
user-5e50eef9b7a66 pe 22 Februarie 2020 11:07
Am ras cu lacrimi! Bravo! Un film romanesc de calitate care întrece toate filmele românești de pana acum. Comedie, acțiune, dragoste, prietenie, profesionalism. Bravo băieți!
salieri84 pe 7 aprilie 2020 11:06
Sa inteleg ca ai ras in premiera....
sorident pe 7 mai 2020 03:12
Si eu am ras! Bine, dupa ce am terminat de ras a inceput filmul si cam asta a fost...
mariokempes pe 05 Aprilie 2020 16:47
Văzut ieri pe Netflix. O MIZERIE ABSOLUTĂ. Nu credeam că poate fi atât de slab. Nu slab, o mizerie jenantă. Cum de a jucat Florinel Piersic în cancerul ăsta? Cu cât l-or fi plătit? Cel mai prost film românesc văzut în viața mea. În afară de imagine și de scenele din Miami filmul este special făcut pentru oligofreni din naștere. Sper ca împuțicenia asta de așa zis film să fie ultimul din cariera celor doi " actori" principali.
lazar_claudiu_nicolae pe 14 aprilie 2020 22:10
Am vazut Netflix si filmul bun nota 8
user-5e50d6ced1d7f pe 22 Februarie 2020 09:23
Super film ! Merită văzut. Nu comentați dosr din ce vedeți în trailer !
user-5e87328ea0fc0 pe 03 Aprilie 2020 15:59
Nota 8.1 din 10 pentru filmul asta de rahat? Fără supărare un film prost precum asta nu am mai văzut de mult!. Jalnic frate, jalnic!.
user-5e52551ebbfb9 pe 23 Februarie 2020 12:35
Sala a fost plină, din care după mine am râs toți, filmul a fost unul genial si din cele 98 de minute din film am râs pe puțin jumătate din el, ținând cont că e o producție din românia e un film foarte bun, probabil daca e subtritrat in alta limba nu o sa fie asa "funny" dar pentru românii e super.
user-5b9ac879e0aa5 pe 08 Martie 2020 04:55
Filmul binedispune prin glume de santier si multe penisuri. Daca mama ta viziona telenovele cand erai mic e si mai amuzant. Daca traducerea mot a mot a expresie "sa moara mama" din engleza in romana te amuza atunci trebuie sa cumperi bilet. Depinde ce intelegi prin ideea de film si ce cauti in functie de starea de spirit din momentul achizitionarii biletului. E amuzant pe alocuri dar starneste si sentimentul de jena cand o sala plina de fripturiste impreuna cu prietenele lor chat-iste sau cu bombardierii de langa ele rad la simplul auz al cuvantului de pe urma carora ele supravietuiesc. A il cataloga ca pe "cel mai" film romanesc, a-l pune langa BD e o insulta adusa cinematigrafiei romanesti care si asa e vai de capul ei. Scenariul este extrem de subtire, chiar jenant. Bucile, extrem de atragatoare de altfel si cadrele superbe cu orasul Miami nu salveaza jocul actoricesc extrem de slab… citeşte
1900toamna pe 2 aprilie 2020 15:16
Nici ca se putea o descriere mai buna a filmului ????????.
1900toamna pe 2 aprilie 2020 15:18
Erau 3 thumbs up, vad ca site-ul nu permite emoticoane și au apărut semne de întrebare.
user-5e5acb833ac6f pe 29 Februarie 2020 22:39
Cel mai prost film pe care l-am vazut, glume de doi lei, actiune zero, actori amatori fara nici un talent. Imi vreau ora si jumatate inapoi... Il recomand totusi fanilor Antena 1.
proxxy pe 01 Martie 2020 22:46
Slab
Un film slab, fara logica, fara umor de calitate (sala radea la fiecare cuvant obscen). Pierdere de timp.
robert_spatarelu pe 26 Februarie 2020 09:24
O mizerie....dacă ăștia sunt actori....
La câtă lume a mers și le a plăcut e clar....ne merităm soarta

CatalinConst pe 26 februarie 2020 15:07
Sa inteleg ca ai mers si nu ti-a placut?
brutalistic pe 26 Februarie 2020 00:46
inca un jeg
avalansa de clone in comentarii si rating, aici dar si pe imdb. nu e prima data cand observ la productiile astea de rahat, penibil
xerses pe 10 Aprilie 2020 14:21
Un film prostesc; interpretare proasta, scenariu slab, regie slaba.
andreea.bubu pe 04 Aprilie 2020 16:36
Cred ca mai de graba ma amuza un film horror decât ăsta. Din punctul meu de vedere mediocru este mult spus. Nu recomand, este o mare pierdere de timp.
mlp_mlp pe 03 Aprilie 2020 23:01
Trebuie sa fii oligofren sa crezi ca asta poate fi numit film! Penibil și jenant ...
viorelchelu pe 03 Aprilie 2020 19:11
Jalnic ,cum sa termini un asemena film ? Acu depinde de IQ fiecăruia
user-5e86505585a31 pe 02 Aprilie 2020 23:53
Din pacate o dezamagire...mult marketing pt o producție mediocra.
pcoutnow pe 02 Aprilie 2020 19:12
Slab, da vazut pe Netflix si ma felicit ca nu am platit bilet pentru asa ceva! Dupa cum zicea cineva mai devreme: l-ati vazut pe Netflix deci nu e voie sa iti dai cu parerea! Ei bine, filmul e slab, banal si previzibil de prost. Acum e pe Netflix, deci nu o sa va para rau decat dupa timpul petrecut in fata tv-ului.
bambarec pe 02 Aprilie 2020 17:54
Bravo, ati reusit, mai prost de atat nu cred ca poate cineva in viitorul apropiat sa realizeze alt film.
paul_constantin_bita pe 02 Aprilie 2020 14:38
o mizerie
de ce are aceasta mizerie nota asa mare? Oare pentru ca, asa cum spunea cineva f frumos pe IMDB unul dintre participantii din film (NU SE POT NUMI ACTORI) e youtuber si si-a rugat toti cunoscutii sa lase feedback pozitiv? e UN GUNOI!! un retardat mindal ar putea sa produca ceva mult mai bun
user-5e51b66b11b3e pe 23 Februarie 2020 01:22
unii spun ca “in sala nu s a ras deloc, au fost doar câteva chicoteli” nu îmi pot da seama in ce sala de cinema au fost, cea in care am fost ~ 80-85% plină cu toții râdeam in hohote, filmul are peste 90min din care am ras 40. Am ieșit din sala bine dispus și vesel fără pic de oboseala având in vedere c am fost la ultima ecranizare pe 22feb.
papillon01 pe 20 Februarie 2020 20:50
o comedie foarte tare...merita văzută...codin si dima se regasesc in roluri :)
user-5e10ddfc403e7 pe 22 Februarie 2020 21:33
Au reusit sa faca o sala intreaga sa rada ceea ce spune tot,O comedie f buna,Bv baieti ????????
user-5c69c94032dda pe 21 Februarie 2020 12:51
SUPER TARE ,Chiar nu ma așteptăm sa mi placa așa mult !
user-5e86577e010a1 pe 03 Aprilie 2020 00:25
Execrabil, penibil, jalnic. Nu pot să-l numesc film. Pare că s-au scremut doi puștani de clasa patra să fie haioși...și nu le-a ieșit...
dansora pe 03 Aprilie 2020 00:03
Dezastru
Am pierdut cu brio o oră și jumătate din viață. Mai bine mă uitam pe tavan. Nu se leagă nimic cu nimic, gesturi forțate, clișee pe post de glume, prestație de toată jena.
Nu recomand sub nicio forma

AlexVelce pe 24 Februarie 2020 00:39
AlexVelce
Foarte ok filmul, era sceptic dar am mers si m-am simtit bine, am ras si chiar n-am ce reprosez, cei care critica inainte sa vada filmul sunt niste dobitoci.
user-5e85d3f64f3e9 pe 02 Aprilie 2020 15:04
Doamne ferește! A fost o pierdere de vreme.. Poate dacă erau alți actori... Dar nici asa nu este de vazut. Nu va pierdeți vremea cu asa ceva.. Nu știu ce sa spun despre acest film.. Nu îmi găsesc cuvintele.. Atât de prost este realizat... ????‍♀️????‍♀️????‍♀️
sas33 pe 10 Aprilie 2020 02:26
Monument de prostie pentru inculti
Am zis ia sa vad si eu ce "capodopera" e. Din primul minut am fost scarbit. Asta-i nivelul "comediei" .
user-5e8e092433e52 pe 08 Aprilie 2020 20:27
O laba de film pentru incultii din ziua de azi! Rusine sa va fie!
salieri84 pe 07 Aprilie 2020 11:13
Nu vreau sa creez dispute pe tema filmului, dar sincer, e atat de scremut, incat am cautat pe tot parcursul derularii acestuia, sa-mi desfat macar privirea cu ceva: neavand insa cu ce si datorita faptului ca anul acesta am spus PA concediului, am admirat cu balele la gura peisajele apetisante ale mandrului Miami. Aaaa,nu am spus nimic despre film? Scuze, crezusem ca tocmai ce am vizionat un documentar despre tot ceea ce inseamna kitsch.
xewoer pe 06 Aprilie 2020 09:34
Un videoclip de o ora jumate..
Imi pare rau, dar daca aceasta "capodopera" este pe locul 1 in Romania, inseamna ca industria cinematografica e dusa total pe apa sambetei.

Daca ar fi sa rezum intreaga experienta cu vizionarea ar fi urmatoarea: Miami Bici este doar un sketch de pe Instagram de o ora si jumatate. Aproape toate asteptarile de la o comedie ieftina se incadreaza in acest pur si simplu "videoclip".

Intregul storyline este extrem de vag si monoton. 2 spalatori de masini vor sa faca bani, merg la "Albanezu'", individ care facea bani din a vinde la suprapret tigari de 1 leu copiilor din gimnaziu si scolilor industriale care le spune ca vor merge in America sa faca cascavalul. Intreaga "aventura" din America se rezuma la a fi sclavii unui drug dealer care le spune sa livreze droguri intr-o vaza de flori si sa se bata ocazional. Intreaga actiune a fost asa de plictisitoare, incat pe la… citeşte

alexandru_pascariu pe 01 Aprilie 2020 19:07
Vomitiv
o laba de film pentru puberii din ziua de azi. o jignire adusa cinematografiei romanesti
MariusCiprian87 pe 01 Aprilie 2020 22:36
Știți la ce ne pricepem noi cel mai bine, să părem ceea ce nu suntem băi fraților! Într-un final am zis să nu rad o pungă de pop corn cu cașcaval fără vreun film de comedie... și uite așa am văzut mega mediatizatul, ultra promovatul și super "capodopera" românească "miami bici", o abureala de vreo 2 ore, o caterincă dezumflată care nu o mai găsești nici dacă te întorci în timp prin cartierele Bucureștiului de acum 20 de ani... ce-am ajuns să promovăm băi nene...o miștocăreala de cea mai ieftină speță care a venit cu un singur plus, gagici latine, panorame superbe și... cam atât din păcate și spun din păcate, pt că mă asteptam ca un băiat inteligent ca Maticiuc să accepte o regie si un scenariu mai smart, mai actual, nu o idee fumată demult, iar de la Jesus aveam o mie de pretenții, dar se pare că și cei mai buni greșesc uneori... păcat de… citeşte
user-5c4f097076e53 pe 01 Aprilie 2020 22:35
Un film prost..fara logica, fara umor , fara suspans. O mare pierdere de timp. Nu stiu cum sunt persoane carora le-a placut aceasta mizerie..cred ca nu au vazut filme bune la viata lor.
olimpiu_hornaru pe 01 Aprilie 2020 19:19
slab.
foarte slab.
plictisitor.
glume expirate.
slab.

Daniel_Magureanu pe 29 Februarie 2020 22:48
Miami Bici, un film foarte, foarte slab. Au dreptate baietii care l-au parodiat. Razi cu lacrimi cand ii vezi https://youtu.be/y8hSjAKzRR4
user-5e5acb833ac6f pe 29 Februarie 2020 22:39
Etanol pe 06 Aprilie 2020 16:55
Sunet foarte slab si filmul la fel
Am astetpat aprope 40 de minute sa gasesc o faza in care sa pot schita un rambet, totul fad, lipsit de haz, poate la care nici macar un oligofren nu poate rade, si Maticiuc care strica tot filmul...,noroc cu Florin Piersic Jr.care a jucat , slab e putin spus . cCelo cu un singur neuron s-ar putea sa le placa pentru ca e oricum nu inteleg nimic se vor bucura ca nu au subtitrare :)

P.S: m-am oprit la jumatatea filmului e greu sa stiti, va rog sa va uitati e carantina ce dracu!!!!!!

stochitamarius pe 09 Martie 2020 23:53
Auzi l si pe asta..sa ti cu romanii..aici nu e vba de tinut ci de cum e filmul..e un rahat de film si punct.daca sti macar 0,0001 % ceva despre cinematografie,iti dai seama ce panarama de film e asta..nota 1 cu indulgenta.
iondomolu pe 25 Februarie 2020 15:13
ION
cam porcos poante de clasa a V a uneori prea porcos.....inutil ...