Păreri March of the Wooden Soldiers

(1934)

Marșul soldățeilor de lemn

arnoldroland pe 26 Aprilie 2011 09:07
L-am vazut ieri si, pot spune ca s-a muncit pe branci, nu cred ca vezi prea multe din filmele care ies dupa ploaie sa aiba o actiune complexa, bine realizata, acum nu se mai da interesul sa fie lumea incantata de ceea ce vede, ci doar de a se scoate bani pe seama filmelor fara pic de esenta a comediei. De aceea, apreciez si dau nota maxima!
mtraianc pe 24 Noiembrie 2010 00:43
de fapt ,,babes in toyland ,,
am revazut cu placere in varianta colorata ,, comedie cu multa muzica // laurel + hardy ,, nemuritori ,,
ciprian34 pe 11 Iunie 2012 11:20
Cel mai celebru cuplu de comedie din istoria cinematografiei
alex_il_fenomeno pe 02 Ianuarie 2012 18:54
un film de comedie uimitor , in stilul inconfundabililor Stan Laurel si Oliver Hardy . se vede ca a fost un film pretentios , prin acel taram si acele costume atat de expresive , valoroase in acele vremuri , valoroase si astazi . muzica a fost o surpriza , oferind un cadru atat de ambiant filmului , iar pana si personajele negative parca nu sunt atat de rele in acest film ... este o comedioara placuta , care si in ziua de azi amuza si mentine atentia captiva pana la final . un film de neratat !
cosmin_kedii pe 20 August 2013 11:26
Efectele cu marșul soldaților din lem a fost destul de uimitore pentru anul in care a fost facut
cetateanu pe 24 Septembrie 2010 16:55
Un film de comedie care ii are in prim plan pe actorii Stan Laurel si Oliver Hardy creatori personajelor celebre Stan si Bran.
carmen_angelus_romila pe 04 Octombrie 2018 09:00
Cu mult suflet si bunatate pentru fiintele dragi lor, Stan si Bran sunt capabili de orice pentru a le oferi acestora independenta siconditii decente de trai, intr-un filmulet ceva mai lung de aceasta data.
kasmyn pe 07 Ianuarie 2016 16:57
CAPODOPERA
varianta color e si mai reusita!!UN FILM NEMURITOR!!