Păreri Kandagar

Kandahar

Vindecatul pe 22 Februarie 2010 17:50
A supravieţui, pentru a reveni
Un film foarte superficial. Filmul foarte mult m-a supărat şi dezamăgit. Pretenzii în primul rând, pentru scenariu: neterminat, superficial, mult prea simplu şi banal. Este o temă foarte bolnavă pentru ruşi, putea fi atât de deschisă! Muzica mi-a plăcut.
Despre jocul actorilor rău să spun, pur şi simplu nu am dreptul, cu o astfel de distribuţie strălucită, dar n-au avut loc pentru acţiune. Nici un personaj nu a fost dezvăluit. Chiar am impresia că, nu ne-au arătat totul ce au filmat şi, în unele scene au fost şi alte deznodăminte, pasiuni escaladate, îngrijorări... dar noua, ne-au propus să ne uitam la restul...
Au fost interesante efectele pirotehnice, exploziile. Eu nu pot înţelege de ce filmului i s-a făcut o astfel de publicitate, în opinia mea, pur şi simplu n-ai despre ce să povesteşti.
Sunt sigur că, de fapt, aceasta a fost… citeşte

Vegetarian pe 14 Decembrie 2014 14:49
Pe unele situri scrie ca este facut dupa un caz real si mai ales la sfarsit asa pare . Mai sunt multe filme in lista mea cu filme True Story = Filme inspirate din cazuri reale , dar acesta este si cu

Categoria 50 - 60 de ani = filme cu actori in rol principal intre 50 si 60 de ani = comandant de avion de marfa la 52 ani - Aleksandr Baluev isi asuma riscul sa transporte ilegal munitie pe deasupra Afganistanului si apoi are de suferit batai cu patul pustii , simularea executiei etc , datorita asistentilor lui .
Meseria de Pilot pe un avion comercial din Rusia este pe locu 2 la TOP 10: Cele mai periculoase meserii din lume . Anul trecut, 800 de persoane au murit în accidente aviatice petrecute pe teritoriul Rusiei. Foarte multe avioane sunt vechi şi uzate moral, iar riscul unor defecţiuni în zbor este foarte ridicat.
Avioane - deturnari , accidente… citeşte

Kationak pe 22 Aprilie 2010 16:45
e foarte bun
Filmul e bine realizat plus ca are la baza fapte reale, si acei piloti chiar sunt niste eroi.
YONCA pe 10 Ianuarie 2011 10:39
asa sı? cum ıl vad?nu-mı apare nımıc:(.
mınımum 50 caractere:).:):)

mafia.vip pe 08 Noiembrie 2010 16:58
foarte reusit, atat in film cat siin realitate :D

PS. @crisM: eroismul pilotilor cat si a tuturor rusilor nu este deloc exagerat ;) daca asa s-a intamplat inseamna ca sunt experti in pilotaj (acelasi eroism pe care l-au demonstrat ca il au si in al 2-lea razboi mondial)

crisM pe 22 Februarie 2010 13:54
e bun
E bun filmul. Partea buna a acestui film este ca e bazat pe fapte reale, partea rea - prea exagerat eroismul pilotilor rusi