Păreri Jumanji: Welcome to the Jungle

(2017)

Jumanji: Aventură în junglă

alex_antonovici pe 15 Ianuarie 2016 15:19
Nu era necesar
Nu cred,de fapt sunt sigur ca nu trebuia sa faca un remake la un asa film.Cu siguranta nu va iesi cine stie ce de capul lui.
kaarthur pe 27 Decembrie 2017 09:57
Slab
Nu prea merita vazut la cinema. Este un film de Duminica pentru micile ecrane. Umor putin, actiune putina, plictisitor, iar narativ este slab. Nu merita!
deco20 pe 13 Mai 2016 23:55
NUUUUUUU
NU stiu de ce am impresia ca va fi o petarda de film...cand originalul este excelent dc sa incerci sa il refaci ? aaa...lipsa de idei
Phantom_sub pe 9 decembrie 2017 13:53
Nu il reface, e o continuare.
stefanuta88 pe 27 Decembrie 2017 09:40
un film care te prinde inca de la inceput,actiune combinata cu mult umor ,actori care se potrivesc manusa pt rolurile din film, o poveste de aventura pt copilul din noi.
900adytza pe 02 Ianuarie 2018 19:02
Pot sa spun dupa vizionare ca, este un film mediocru. Cel mai bine il vedeti acasa decat sa dati banii aiurea...
spartacus pe 04 Ianuarie 2018 19:49
Ceea ce m-am temut că se va întâmpla s-a întâmplat. Am așteptat cu nerăbdare primul trailer al acestei ”urmări” a succesului din 1995, dar m-a dezamăgit, însă tot am sperat că vizionarea filmului poate că mă va face să mă răzgândesc. Din păcate, nu s-a întâmplat astfel, iar temerea mea de la vizionarea trailerului s-a adeverit: ”urmarea” este execrabilă, la fel ca ideea ce stă la baza scenariului. Păcat de actori, păcat de idee, păcat de film, și-au mai bătut joc de încă o ”icoană cinematografică”. Părerea mea.
Dhragosh pe 15 Decembrie 2017 00:00
Actiune Aventura Peisaje si Comedie
Desi nu am vazut prima parte, pot spune ca a fost un film frumos, cu o poveste interesanta, captivanta si cu umor pe alocuri.
Recomand 7.5/10

Costirik pe 04 Ianuarie 2018 23:12
Scenariul e apa de ploaie, dar distributia face toti banii.
FunnyX pe 10 Ianuarie 2018 23:52
Recomand
Un film bun, care reuseste sa te scoata din lumea civilizata si sa te plimbe printr-o jungla fantastica, intr-un joc a carui continuare eu unul o asteptam de multa vreme. Inspirate transformarile adolescenti-avataruri: amuzante si foarte bine gandite! :)) La fel si distributia skilurilor! Mi-a placut finalul, cand s-au reintalnit cu pilotul.
Imagini superbe, multe momente de umor bun, ceva suspans, sacrificiu in numele dragostei ( :) ), etc etc.

eugenstancioiu pe 06 Ianuarie 2018 18:26
Filmul Jumnji nu a fost și nu va fi niciodată o "icoana cinematografică " așa cum a scris un "cinefil"Este un film...simplu,subțire in care ai voie sa si râzi.
Ghemot pe 01 Ianuarie 2018 22:43
Nu excelează, dar merita văzut intr-o seara de Weekend, când ai chef de o comedie!
Phantom_sub pe 07 Ianuarie 2018 18:29
Mişto
Mi-a plăcut. Nu am râs cu hohote, dar mi-a plăcut chimia dintre personaje, interacţionarea lor cu mediul jocului, acţiunea, povestea, chiar m-au emoţionat unele scene. Nu mi-am putut lua ochii de la cracii şi ochii lui Karen Gillian ( fan doctor who până la sezonul 7, inclusiv) Aia chiar a fost o mişcare bună, să o "dezvelească", pentru a atrage publicul masculin. Şi The Rock pentru doamne/domnişoare.
AmphitriteMermaid pe 05 Ianuarie 2018 17:39
Filmul e foarte interesant. De mult nu am mai vazut un film care sa reuneasca asa de bine aventura, dragoste si comedie. Actorii au fost geniali. Mi-au dat lacrimile de la atata ras. Recomand!!
stricted pe 03 Ianuarie 2018 11:02
Dacă vrei un film cu glume cel puțin decente și care să te răpească din orice griji îți făceai până acum, „Jumanji: Welcome to the Jungle” ar putea fi exact ce căutai.
nico_nicolle pe 05 Ianuarie 2018 23:23
f relaxant
un film simplu dar perfect pt atunci cand vrei un reset..actorii au jucat f bine iar punerea in scena a fost facuta cu cap..mie chiar mi-a placut..sala plina ..s-a ras f mult
xerses pe 01 Ianuarie 2018 17:16
Pentru o zi de week-end, asigura cu siguranta momentele necesare de deconectare....
ZerooCool pe 04 Ianuarie 2018 20:47
7 stele
Un film bunicel dar nu acel ceva sa-ti taie respiratia si sa te puna pe ganduri , actiunea este foarte previzibila , merita vizionat daca nu aveti ceva mai bun de facut in aceste zile friguroase de ianuarie, stand frumos in fotoliu rontaind ceva , in nici-un caz nu se merita deranjul al viziona la cinema !
GabrielaSirbu pe 5 ianuarie 2018 15:19
"...nu se merita deranjul al viziona la cinema!" CORECT= A-L VIZIONA...
Luk__ pe 31 Decembrie 2017 23:44
Genial
Foarte buna povestea. De asemenea actorii joaca foarte bine. Un film care merita vazut cu familia, prietenii. Nota 9 din partea mea.
MadalinGheorghe01 pe 28 Decembrie 2017 22:12
De ce e deja votat cand premiera in Romania e pe 29?
cmpunk2012 pe 27 Decembrie 2017 16:09
merge
nu am vazut originalul, dar asta mi-a placut. unele parti sunt inutile, finalul e cringe rau si baietii s-au gandit sa reinventeze fizica spre final. inteleg ca schema lor e ca sunt intr-un joc, dar hai ma rock, sa nu urcam pante verticale cu motorul in viteza. majoritatea glumelor sunt ok. sa zicem ca ar merita sa il vezi la cinema pentru cadrele cu jungla si scenele de actiune care nu sunt chiar cele mai bune dar isi fac treaba
raluca_september pe 02 Ianuarie 2018 16:43
Slab
Doar daca nu aveti nimic de facut si va plictisiti crunt
YulianHD pe 3 ianuarie 2018 03:10
Daca dumneata nu intelegi umorul subtil pe care Kevin Hart ti-l pune pe tava , in legatura cu "mandibula" acestuia atunci da , este un film plictisitor !
bloodthirst pe 5 ianuarie 2018 22:57
Fac ce vreau dar stiu ce fac! Nu mi-a placut asa cum ti-a placut tie? Iarta-ma! Data viitoare o sa fim pe aceeasi lungime de unda!
woodstar pe 29 Decembrie 2017 14:05
Noul Jumanji este distractiv iar chimia dintre personaje reuseste sa eclipseze intr-o mica masura defectele filmului.
Bun venit in jungla lui Jake Kasdan. Regizorul ne aduce multa distractie, efecte vizuale de calitate dar din pacate, povestea scartaie. Jumanji: Welcome to the Jungle este un sequel de sine statator, neanticipat al filmului din 1995 ce il are in prim plan pe Robin Williams. In original, caracterele sunt blocate intr-un board game, in timp ce in sequel, acestea sunt blocate intr-un joc video, un joc video construit cu o nota de umor, o multime de efecte speciale si o actiune bazata pe un quest.

Jumanji incearca, si reuseste din cand in cand sa recreeze spiritul jocurilor video, fiind o aventura amuzanta dar unele scene iti dau impresia ca sunt adaugate doar ca sa treaca filmul. As putea spune ca este un Raiders of the Lost Ark al saracilor.

Noua varianta a lui Jumanji il are in prim plan pe Dwayne Johnson, liderul unui grup de 4 persoane, 5 cand se alatura si… citeşte

peter_ennis pe 30 Iunie 2017 01:43
Nu si nu
Doamne ce basina de film o sa fie...cum sunt toate remake urile defapt.Asta mai are si combinatia aia de actori retarzi ca dwayne care sa fim seriosi ... baa in afara de muschi nu ai ce sa vezi la el ca actor cu atitudinea aia de homosexual arogant.
YulianHD pe 1 iulie 2017 01:07
Esti ratat rau , desi nimeni nu poate atinge epicul Jumanji care ne-a marcat copilaria multora de aici vazandu-l pe ProTV, acest film are mari sperante in a ajunge la maretia originalului. Si btw , sunt mult remake-uri mai bune decat originalele : SCARFACE FIIND FRUNTASUL LISTEI !! Pe langa : The Departed , Dawn Of The Dead , Ocean's Eleven , materia ta in cunoasterea filmelor este 0.
vladalmond pe 22 octombrie 2017 02:28
Da, pentru că tu îi compari pe Brian de Palma, Martin Scorsese, Steven Soderbergh și chiar pe Zack Snyder cu Jake Kasdan, care regizează acest remake și până acum a făcut capodopere precum Bad Teacher și Sex Tape... Să nu mai zic de The Rock, Nick Jonas, Kevin Hart, care joacă numai în roluri de Oscar.
mihai_chindris pe 21 Ianuarie 2018 00:01
call out its name
Wow! Chiar mi-a placut! Te prinde in poveste inca de la inceput si te poarta in "aventura" palpitanta a personajelor. Recomand!
valentin_mvm_u_bota pe 20 Ianuarie 2018 14:19
Asa si asa
Dupa parerea mea ,primul film Jumanji ,a fost mult mai bun,decat acesta.
Au fost niste glume ,nu foarte stralucite ,incat sa ma faca sa a amuz copios, povestea cam grabita , personajul negativ , nu m-a impresionat foarte mult , cum am si precizat mai sus ,primul Jumanji a fost cu mult peste acest "esec".
Este doar parerea mea si nu vr sa deranjez persoanele carora chiar le-a placut acest film.

user-5a55e1a447e94 pe 20 Ianuarie 2018 13:40
Un film bun... sf + actiune + comedie + romance... mi a placut mult.. te binedispune
Octaz pe 18 Ianuarie 2018 00:15
Recunosc ca nu am avut mari asteptari de la acest Jumanji, insa iata ca se mai intampla sa raman si placut surprins!
Sebianele pe 17 Ianuarie 2018 20:57
Nu l-ai vazut ?
Daca nu l-ai vazut filmul este foarte important sa nu il pierzi !
zudu pe 12 Ianuarie 2018 00:40
Un film ca si alte filme realizate acum 10 20 de ani, mergand pe aceeasi tema, insa actualizat la zilele noastre, privind personajele, efecte speciale si tema actiunii! Insa nu este neaoarat ceva rau
The rock ca de obicei joaca ff bine si arata ca ii sta bine si jucand un rol mai comic, nu neaparat cel cu care suntem obisnuiti! Nota 8 din partea mea

GabrielaSirbu pe 03 Ianuarie 2018 12:11
Jumanji din 1995 este pe listuta mea de filme preferate DAR ma bucur ca l-am vazut si pe asta, eu zic sa-l vedeti.
jokeru28 pe 21 Ianuarie 2018 23:18
Eu nu am vazut prima parte.Insa nu ma asteptam sa fie asa asa comic pe alocuri.Am fost superincantat sa il vad si in 3D si cu iubita langa mine ! Nota 9 din partea mea.Ca 10 ii dau iubitei mele ;)
Vizionarulmeu pe 08 Decembrie 2017 22:42
Ma ajutati va rog de ce nu pot sa vad filmele. Mam si inregistrat?
VIBERS pe 27 decembrie 2017 20:12
Pai ca sa mearga trebuie sa pui si o cratima.....
dragosalexandru123 pe 14 Ianuarie 2018 12:29
pierdere de timp si bani!
Nu merita vazut la cinema... in comparatie cu originalul e apa de ploaie... nota mea e 2 pentru ca nu exceleaza nici actorii, nu are nici un scenariu bine inchegat.
serban_ionescu pe 02 Ianuarie 2018 22:20
Un film CU ADEVARAT DOAR "pentru cei cu o...gandire si trairi spirituale FOARTE PROFUNDE", se pare ca este "DOAR pentru cei FOARTE AVANSATI SPIRITUAL si CU O FOARTE INALTA PREGATIRE CULTURALA" !!!