Păreri John Wick

(2014)

John Wick

6Patronul9 pe 26 Decembrie 2017 12:17
Excelent
Un film excelent si probabil ca cel mai bun de genul asta pe care l-am vazut in ultima vreme.Cu toate ca povestea este una generica,actiunea e de nota 10,motivatia personajului este credibila,lumea in care au loc evenimentele este perfect conturata iar Keanu Reeves face probabil cel mai bun rol al sau dupa Matrix.Nu sunt foarte multe momente de comedie insa cele cateva care exista se integreaza foarte bine si adauga o nota de savoare filmului.Obligatoriu de vazut pentru toti fanii genului,si nu numai.
Dragos.87 pe 18 Iulie 2017 22:28
Filmul este bun pentru ca are un ritm bun datorita coloanei sonore destul de energice.In schimb scenariul este slab dar este regizat foarte bine.Filmul nu duce lipsa de batai si actiune dar imi place ca este echilibrat si te tine conectat pe tot parcursul lui.Merita vizionat,cu siguranta!
Bonaventura pe 25 Februarie 2017 18:24
Multe impuscaturi, poate exagerat de multe si un personaj principal invincibil. Cam tras de par, il vezi o data si apoi il uiti
Mihai2508 pe 27 Ianuarie 2017 23:58
Bun, dar se putea mai bine
Un film la care nu te poti plictisi, dar este plin de clisee. Din pacate este acel gen de film, in care personajul principal poate invinge de unul singur o armata intreaga, legat la maini si la ochi. Filmul este plin de actiune, dar ii lipseste o poveste mult mai bine inchegata si un scenariu mai interesant.
Catalinq pe 22 Ianuarie 2017 11:51
Cum să-ți răzbuni câinele
În urma furtului mașinii personale și omorârea câinelui rămas în amintirea soției, acest film prezintă pașii de urmat pentru a executa o răzbunare corespunzătoare :))
Deceoare pe 25 August 2016 23:48
Pentru copii între 8 ani şi 10 ani
Întradevăr scenariu de ''cacao'' . Nicio legătură cu realitatea . Cred că a fost o parodie . Renumita NYPD , a lipsit cu desăvârşire . Erau toţi în concediu . Populaţia din New York nu a fost deranjată în acest film . Prea multe chestii medicale rupte de realitate . Am vrut să văd dacă au avut dreptate toţi cei care au comentat negativ . Întradevăr o mare porcărie .
margott pe 19 Aprilie 2016 17:49
Sad but true, filmul asta are 7,2, pe imdb, o nota uriasa pentru un film in care Keanu Reeves, cu expresivitatea unui stalp de telegraf, bate mai rau ca batatorul de covoare si omoara mai multi figuranti cat au omorat (in filme, desigur) Jean Claude van Damme, Arnold Schwarzi si Chuck Norris in toata cariera lor la un loc. Daca as fi in locul astora 3 din urma, as fi invidioasa pe Keanu pentru rolurile de indestructibil pe care le impusca in ultima vreme. Sincer, voiam sa-i dau nota 4, dar dupa ce am vazut nota de pe imdb, am ridicat-o putin ca sa nu par snoaba sau vreo hatterita. Dar un 5 tot merita, macar pentru one of my favorites, Willem Defoe, care imbatraneste vizibil si-si iroseste talentul prin productii de cacao. Cu bietul Keanu n-am nimic, mi-e simpatic, doar ca figura aia de catel batut pe care o are in mai toate filmele imi provoaca depresii pe termen lung.
claudiu-daniel-lugoj pe 27 Martie 2016 21:41
Un film reusit dar c-am exagerat dupa parerea mea.Este un film plin de actiune,gloante,razbunare si multe victime.Este un film reusit mai ales carora le plac filmele de actiune,acesta are actiune din plin.Este de urmarit acest film.
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 13:40
John Wick
Grigorealexandru pe 16 Noiembrie 2015 09:11
Un film bun, un actor extraordinar si o coloana sonora de exceptie.
ciprian_ciobotaru pe 20 Octombrie 2015 14:26
este cel mai bun film in care Keanu Reeves a jucat in ultimul timp, amuzant si distractiv
Utube pe 02 August 2015 20:25
Este un film de acţiune, s-ar putea spune chiar de foarte multă acţiune, care îl are în rolul principal pe Keanu Reeves ce interpretează un super-asasin care s-a făcut „băiat cuminte” şi s-a hotărât să se „aşeze” la casa lui, cu nevastă, o maşină şi o vilă superbă, motivul unei astfel de „cuminţiri” fiind foarte asemănător cu cel al eroului interpretat de Clint Eastwood în pelicula „Unforgiven-1992”.

Scenariul filmului se bazează pe o idee foarte veche, chiar mai veche decât cea mai veche meserie din lume, idee care a fost atât de mult exploatată de industria cinematografică încât orice încercare de a mai realiza un film pe această temă necesită o atât de multă cantitate de „originalitate” încât să estompeze chiar şi cea mai vagă bănuială că în film ar fi vorba despre răzbunare, căci despre acest fapt vorba.… citeşte

alex43497 pe 07 Mai 2015 12:24
film facut dupa reteta clasica de filme de actiune cu arme,impuscaturi,batai,pumni si acting oribil.
mariuszmeu pe 12 Martie 2015 23:17
hm
. cum la inceput ia bataie de la vreo,parca ,3 putzoi, care-i omoara si cainele ,ca apoi sa i se "scoale " instinctele si omoara 500 mafioti ?
bloodthirst pe 08 Martie 2015 22:23
Desi filmul lasa de dorit, ma bucur pt Keanu ca ''s-a trezit la viata'' , are toate sansele in viitorul apropiat sa prinda un rol pe masura.
adrianpana pe 06 Martie 2015 21:57
eu cred ca este un film foarte bun. ne arata cam ce fac rusii cu adevarat
DiCaprio21 pe 06 Martie 2015 18:07
un film bun de actiune. insa doar atat nimic mai mult.
omucuvaloare pe 03 Martie 2015 21:18
andystarx pe 26 Februarie 2015 18:57
6/10
Un film de la care aveam ceva asteptari si sincer m-a cam dezamagit ! UN altfel de Keanu Reeves,cum spun unii pe aici ,dar filmul foarte tras de par si mult prea comercial ! SIncer ,daca apare o continuare ,va fi o cata strofa !6 doar pentru prestatia lui Reeves !
mari56x pe 23 Februarie 2015 09:19
Sa zicem ok
Desi e cam previzibil, prestatia si realizarea e buna, insa dupa primele 25 de minute iti cam dai seama ce urmeaza si ca personajul principal da cu toti de pamant ca sa se razbune.
aCeLaSi98 pe 14 Februarie 2015 19:32
Excelent
Este un film foarte bun ! Merita vazut, si nu, nu este un film plin doar de bataie si arme....
mtraianc pe 01 Februarie 2015 20:11
mai bine nu
cu greu am rezistat pana la capat ,,,,,,,,,,,..................................................................................
Dana04 pe 26 Ianuarie 2015 21:19
Imi place de Keanu Reeves, dar acest film mi se pare cam exagerat si tras de par...
mariuslupu1980 pe 14 Ianuarie 2015 00:06
Ma așteptam la mai mult ! Nota 7
sabinalin pe 29 Iunie 2023 20:10
Rusii, dusmanii dintotdeauna ai americanilor. Si in realitate dar si in filme, Hollywoodul exploateaza cu voluptate filonul ori de cate ori are ocazia. Si da-i gafe. Banci intr-o biserica crestina ortodoxa? Se canta ,,Oda bucuriei,, intr-o biserica crestina ortodoxa? Ei, dar si eu carcotas, n-o sa ne impiedicam acum de amanunte. Important e ca John Wick, acest Greuceanu de Hollywood de secol XXI, bate tot, sparge tot, rupe tot si la final ramane in picioare pentru ca mai urmeaza ( cel putin pana acum) inca trei filme in care e erou principal. Daca as mai fi fost adolescent cu siguranta mi-ar fi placut . Pe atunci erau la moda alti Greuceni, de-alde Stallone, Schwarzenneger si Van Damme. Parca mai spectaculosi si un pic mai credibili decat Keanu. Nu-i vorba, a avut si Keanu vremurile lui de glorie cu ,,Matrix,, dar in rol de John Wick i-as fi preferat mai degraba pe Liam Neeson sau Denzel… citeşte
Kuhaylan pe 16 August 2015 21:03
....................................................
XShadowX pe 25 Ianuarie 2015 17:45
super
Chiar azi l-am vazut si pot spune ca este o super actiune si va spun doar un fapt : Keanu Reeves si-a facut 90% din cascadorii in acest film si totusi e ceva ;)
Robert_24 pe 18 martie 2015 05:04
100% e primul lui film in care singur a facut scenariu si cascadoriile , de aceea a fost atat de mult asteptat,lasand la o parte ca filmul e foarte ok insa pacat ca nu are continuare....si chiar daca ar avea desteptul de regizor trebuia sa lase loc de continuare.....dar na lasat deci nu poate urma
LucaM pe 2 aprilie 2015 19:14
A lasat ;) iar Lionsgate se gandeste serios la John Wick 2 .
makomomo pe 24 Ianuarie 2015 19:12
simplu si bun
Filmul nu exceleaza insa este ok si iti ofera o satisfactie violenta destul de draguta :) Poti fi cel mai tare cu niste pistoale la brau si iti poti face singur dreptate...de ce nu, la urma urmei si eu m-am imaginat de multe ori cum i-as desfigura pe cei care fura masini sau omoara animale nevinovate...Keanu joaca excelent ca de obicei si astept mai multe filme pe viitor cu el.
cata_rator pe 25 ianuarie 2015 21:01
[Comentariu şters de moderator]
makomomo pe 2 februarie 2015 11:24
treataza-te, nu ma cobor la nivelul tau...cunosc o "vorba" nu te pune cu prostii ca au mintea odihnita si te sucesc cum vor ei - asa ca renunt, poti jigni si injura cat vrei nu-ti voi mai raspunde...
Beastmaster pe 18 Ianuarie 2015 17:17
foarte bun
e o chestie de gusturi pina la urma, la mine conteaza cel mai mult senzatia pe care ti-o lasa dupa ce-l vezi : esti capabil sa-l mai vezi inca o data? E bun. Vrei sa-l mai vezi o data - e foarte bun. Nu l-ai mai privi vreodata - e prost. Nu simti nevoia sa-l mai vezi vreodata, dar n-o sa cauti telecomanda cind va fi pe HBO ? E mediocru. Mi-a placut si imi place mereu de Bridget Moynahan, aparitie pe mobil de cateva secunde, poate 1 minut :) Imi plac iar Willem Dafoe si John Leguizamo aici. Imi place cum evolueaza jocul lui Keanu Reeves, e pe drumul cel bun, dar mai are ceva cale de batut. Tinara ucigasa nu m-a convins, prea superficiala pentru asemenea slujba. Unii zic ca-s prea multi morti, eu zic ca sint putini comparativ cu durata peliculei, in sensul ca or fi multe crime dar sint concentrate pe spatii inguste lasind mult loc pentru dezvoltarea intrigii si a caracterelor. Pe ansamblu… citeşte
xerses pe 25 Decembrie 2014 21:00
Pentru dinamismul scenelor si pentru credibilitatea cu care au jucat actorii, filmul mi-a castigat atentia.
RazvanAR pe 17 Ianuarie 2015 12:01
Film de actiune bun
Eu spun ca merita vazut, chiar daca motivul razbunarii (ucidere cainelui) este cam fortat. Si faptul ca ii impusca doar in cap, cu foarte mare precizie, mi s-a parut cam exagerat. Per total nu e rau filmul.
tonymaestrul pe 30 Decembrie 2014 19:20
Un film exploziv cu multa actiune si multa adrenalina.... Incepe cu sfarsitul dar este foarte interesant. Finalul e unul destul de happy.....
Beastmaster pe 18 ianuarie 2015 17:19
nu e chiar sfirsitul, urma spargerea la magazinul de Pet-uri si furtul catelului :)
Go 1 2