Păreri Inception

Începutul

yellowtime2009 pe 02 Martie 2011 11:14
inception
inception si shutter island filmele anului 2010 .leonardo dicaprio cel mai bun actor
Ayumi pe 28 Februarie 2011 17:36
Ken Watanabe
Am urmarit cu placere acest film,mai ales,pentru favoritul meu Ken Watanabe.
Din pacate,numele lui nu prea a fost spus atunci cand s-a vorbit despre distributia filmului.

Drew pe 24 Februarie 2011 23:23
Supeer filmul. I l-am recomandat si profesorului meu de Tic. ;))
OrixonT pe 24 Februarie 2011 05:51
Un Film Bun
mie mia placut filmul apai ce parete aveti voi chear nu ma intereseaza.
ral991984 pe 20 Februarie 2011 23:59
inca un film de exceptie al lui cristopher nolan...un plus pentru alegerea lui Dicaprio care si-a dovedit inca o data talentul..dar am si eu o intrebare: in final erau in realitate sau totul se pretrece in subconstientul lui Cobb????
analia0103 pe 20 Februarie 2011 14:55
sooper
Unul dintre cele mai bune filme facute vreodata. Depaseste cu mult cam tot ce s-a facut in ultima vreme. Ideea filmului e foarte buna, actorii joaca destul de bine; actiunea te tine in suspans all the way... foarte bun film.
Kable pe 19 Februarie 2011 22:34
God Damn it !
Cum de a obtinut doar atatea premii, e adevarat ca si celelalte filme arau foarte bune,dar "Inception" intrecea foarte multe filme, chiar daca la inceput il intelegi putin mai greu filmul e o capodopera.
bobby90 pe 19 Februarie 2011 02:21
cipri_speed pe 18 Februarie 2011 14:39
Misto filmul
DiCaprio a facut filmul super frumos oricum el este cel mai bun actor din film s-au cel putin asa mi se pare mie
FuckOffn1 pe 17 Februarie 2011 04:40
filmul este unul extrem de bun. insa are 2 hibe extreme. este adevarat foarte greu de observat dar...

se pare ca acest gen de rol i se potriveste de minune lui dicaprio... il apreciez pentru acest rol... nu la fel ca pentru rolul din shutter island...

recomand... dar nu este un film pentru admiratori de'ai lui hannah montana, justin bieber , sorinel copilu minunat sau acasa tv.

morfil pe 16 Februarie 2011 12:42
E chiar asa de bun ?
LOL - maine ma duc la Cinema Patria sa-l vad... Merita doar 10 lei biletul...
Mihaita75 pe 14 Februarie 2011 21:09
Surprize-surprize!
Tocmai cand ma gandeam ca nu voi mai fi surprins de creatiile s.f., Nolan a tinut sa ma contrazica si faca o surpiza majora publicului amator de inovatii in materie de scenarii... Extrem de placuta! Sigur, filmul are si puncte slabe, cum ar fi uneori supradozajul de adrenalina, dar per total creatia sa este una reusita! E adevarat ca trebuie sa fii atent la multe detalii (ii cred pe cei care au afirmat ca e mai bine sa-l vezi de 2 ori), pentru a nu pierde firul (de fapt cele firele epice), insa apreciez filmele care consuma materie cenusie. Iar Inception reuseste din plin sa te faca sa gandesti!
Di Caprio reuseste un rol foarte bine conturat si, desi e greu de crezut intr-un film s.f., are momente in care reuseste sa transmita mult la nivel psihologic, desi cavalcada de scene de actiune nu i-a prea permis acest lucru.
Finalul era oarecum de asteptat...

youly pe 13 Februarie 2011 21:33
un film extraordinar, foarte bine realizat. mi-a placut si merita vazut de mai multe ori...
veronica210 pe 12 Februarie 2011 23:56
asta da titirez !! :))
.E a doua oara cand il vad pe Leo intr-un film care are tendinta de a te lasa in ceata..Melodia.."Je ne regrette rien" este cea mai mare ironie.. daca am sta sa ne gandim la versuri in raport cu domnul Cobb.. :))
lamationairetia pe 12 Februarie 2011 17:25
Il vei vedea si a 2- oara
De ce il recomand? Pentru ca este un film facut f. bine si desi dureaza destul de mult, nu numai ca nu plictisesti, dar chiar timpul trece repede. Il vei vedea si a 2- oara pentru ca sunt destule subitilitati care-ti scapa la prima vizionare si incerci totusi sa intelegi finalul!Ideea in sine pe care se bazeaza scenariul si care tine de domeniul PSI nu este tocmai accesibila. Este jucat la nivel superlativ , este joc de echipa categoric, dar di Caprio se distinge prin ceva in plus ( de ce nu a fost nominalizat la Oscar????) Coloana sonora m-a impresionat, deasemenea efectele speciale.Cand te hotarasti sa-l vezi ia cateva masuri de protectie: sa fi odihnit, sa ai mintea deschisa , sa nu faci speculatii post vizionare( mai bine il revezi)
Mogin pe 12 Februarie 2011 13:40
The best !
Cred ca peste cateva ore acest film va castiga OSCARUL !
VasyL pe 09 Februarie 2011 02:04
Un Film super !!!!
Merita doua oscaruri : cel mai bun film si cele mai bune efecte speciale !!!
Apocalypto pe 08 Februarie 2011 18:52
Merita!
Un film foarte bun, are suspans, actiune si momente critice exceptionale. Merita vazut
danflorypepsi pe 05 Februarie 2011 23:24
foarte lucrat filmul,pacat ca nu prea a fost premiat
Edwin pe 05 Februarie 2011 11:53
Un film excelent !!
De cand am vazut trailerul,mi-am dat seama ca trebuie sa-l vad.Este un film cu o idee extraordinara.Il recomand tuturor;)
nyuszi pe 03 Februarie 2011 22:47
Meh...
N-a fost un film rau, dar nu mi s-a parut excelent, nici pe departe. Si nici chiar asa de inteligent cum se vrea. Destul de previzibil, ca actiune, si pe alocuri chiar ilogic. Dar Leonardo diCaprio a jucat bine, ca de obicei. Ma bucur ca nu a luat-o pe panta comediilor romantice, care in ultimii ani sunt de toata jena. Rolurile lui sunt memorabile, chiar si atunci cand filmele nu sunt chiar geniale.

Nu mai tin minte ce minte luminata a cinematografiei a spus ca oamenilor nu le prea place sa gandeasca, ci prefera sa aiba impresia ca gandesc. Cinematografia, la urma urmei, e o arta vizuala, nu e stiinta exacta sau filozofie. Poate, evident, avea elemente din acestea din urma, dar nu e nici una, nici alta. E "entertainment". Deci cred ca ar fi cazul sa nu ne mai furam singuri caciula, si sa admitem ca ne-am distrat pe cinste la film, iar daca vrem, intr-adevar, sa fim stimulati… citeşte

sorinreddog pe 03 Februarie 2011 15:23
Unicat!
Nu am mai vazut un film de acest gen pana acum,cred ca toti am vazut originalitatea din el. Dupa o lunga perioada de timp,in sfarsit am vazut un film de calitate,de care sa-ti amintesti toata viata:Inception
CristiN pe 01 Februarie 2011 23:20
Filmul este unul de exceptie cel putin mie mi`a placut . Recomand
www.Vanessa pe 01 Februarie 2011 20:55
...
Ma oftic pentru ca DiCaprio nu a primit nici macar o nominalizare la Oscar pentru rolul din acest film. Dar in schimb filmul mi-a placut foarte mult.
M-Joy pe 31 Ianuarie 2011 23:05
Fara cuvinte, o adevarata capodopera!
Christopher Nolan este un geniu! Are 8 nominalizari la Oscar filmu' si sigur o sa si castige cateva! Unu' il castiga sigur pentru efecte, pentru cel mai bun scenariu original etc. . Actorii, nu mai zic! Leo', joaca exceptional de bine! In plus, trebuie sa fi atent la film ca sa il intelegi! Foarte interesanta ideea! Un vis in alt vis la randu' lui in alt vis! Foarte tare! NOTA 10! :D:D:D:D:D
Zaone pe 31 Ianuarie 2011 19:46
Dpmdv filmul anului 2010..sper sa castige Oscarul pentru cel mai bun film.
raluka17 pe 30 Ianuarie 2011 15:20
capodopera ..
ok pot sa spun k este cel mai antrenant film pe care l-am vazut . Povestea e noua iar actori impecabili . Cred k merita oscarul pt cel mai bun film ,am inteles k e nominalizat doar pt cea mai buna imagine sau ceva de genu :D . Il recomand cu multa placere
Mariusica2010 pe 26 Ianuarie 2011 00:09
Chiar ma faceti curios...
La atatea laude cu filmul asta abia astept sa-l vad si eu! Pacat ca am dat de el asa tarziu...
Dino-Codita pe 25 Ianuarie 2011 17:19
foarte tare film
sincer trebuie sa fie atent la film ca daca pierzi firul de la inceput s-ar putea sa pierzi tot filmul , oricum foarte intelept si foarte interesant
Octavian6 pe 22 Ianuarie 2011 12:36
Inception
Unul dintre cele mai bune filme ale anului.Merita vizionat cu placere.
ElDorado pe 19 Ianuarie 2011 17:36
Bun dar nu "excelent"
Intr-adevar, un film bun, mai ales din punctul de vedere al ideii filmului, insa nu cred ca il pot defini ca un film excelent. Sunt un pic mai pretentios pt asa ceva. Este construit destul de greoi ca si scenariu (si l-am vazut de 2 ori) si tras de par pe alocuri, chiar daca se vrea un film SF. Am citit o parere mai sus cum ca s-ar apropia de Matrix; nici pe departe, Matrix (prima parte ca restul au fost balarii) a fost mult mai bine construit si a avut o idee foarte bine pusa in practica de catre scenaristi, pe cand aici...
Asa ca in concluzie, este un film bun dar nu excelent.

GeorgeFriends pe 17 Ianuarie 2011 02:50
the end
sare din evidenta dar nu e de 10...lipseste ceva la el
alexa099 pe 15 Ianuarie 2011 21:37
Am vazut filmul akm kteva saptm si este ff tare si atat de excelent!dar sincer app n am inteles nmk"D..pai tine tot de psihologie...atat de grea este..mai ales k la anul o sa fac s eu la liceu:)).in fine nu despre asta vorbeam.Mi a placut moolt filmul.Leonardo a progresat asa de mult...de la Titanic din '97 pana la Inception din 2010 a progresat ff mult..este un foartee bun actor!bv Leo!a jucat nemaipomenit.nu am inteles sfarsitul..el knd ajunge aksa la copii lui chiar e adv sau era in vis s murise??kiar asta nu am inteles deloc.poate cnv sa mi spuna?
lamationairetia pe 12 februarie 2011 17:59
IL MAI VEZI ODATA dupa ce faci si ceva psihologie si te mai pui la punct si cu l. romana\ !Puteai sa spui atat de bun, dar NU exista" atat de excelent". De ce omiti vocalele in scris, din neatentie, lene sau ca e "cool"?? Supui cititorul la un efort suplimentar nemeritat.
alexmann pe 15 Ianuarie 2011 00:20
Foarte bun...
Mi-a placut foarte mult acest film, mai ales ideea acestuia, l-as revedea oricand si mai mult ca sigur l-as recomanda multor prieteni :)
barosanu89 pe 12 Ianuarie 2011 10:04
Demential
Este un film care merita vazut si admirat . Sper ca premile sa fie pe masura .Merita
valyshefu pe 10 Ianuarie 2011 14:24
super film...daca esti atent de la inceputul filmului nu trebuie sa il vezi de doua ori ca sa il intelegi....asa am facut eu....super film oricum:X
CRYSSA pe 09 Ianuarie 2011 23:06
Captivant
L-am vazut mai demult la cinema si nici nu mi-am dat seama cand au trecut cele 2 ore.
www.axyy-filme.com pe 09 Ianuarie 2011 13:07
mie unul mi-a placut in mod deosebit filmul dar nu prea mi-a placut sfarsitul :P
mioara84 pe 08 Ianuarie 2011 16:52
filmul
va rog unre pot vedea filmul intrec pe cinemagia fara intreruperi va rog mult sa mi sp multumesc
Milla pe 05 Ianuarie 2011 20:58
Foarte drăguț filmul. Mi-a plăcut că este foarte greu să prevezi cum se va sfârși, însă la cum s-a terminat prevăd și o continuare :)
doinouaplusunu pe 02 Ianuarie 2011 16:46
UN FILM EXTRAORDINAR, 10++++++++++10+++++++++++++++++++++++
mc_chaos pe 01 Ianuarie 2011 11:02
Foarte interesant!
Film foarte bun 10 pentru idee ! Restul... s-a cam spus pe aici.
baubaubutzy pe 26 Decembrie 2010 16:47
.............. frumos .......... FRUMOS
gyony1222 pe 23 Decembrie 2010 00:03
Un film bestial fara dar si poate ma captivat total avem aici un candidat serios la oscaruri
dragne.alex pe 02 Decembrie 2010 19:58
Ideea in sine mi se pare ok.Dar in comparatie cu shutter island lasa de dorit
DownD3ad pe 19 Noiembrie 2010 20:34
un film extraordinar.ideea ingenioasa pusa in evidenta excelent.
ella16 pe 19 Noiembrie 2010 10:56
DA!
Un film foarte bun ... in care Leonardo ne arata din nou calitatile sale de mare actor .
Consumator pe 18 Noiembrie 2010 17:19
Pur si simplu magulitor de exceptional!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
run2esc pe 18 Noiembrie 2010 12:06
Ceva nu se leaga
Ideea este una foarte interesanta si greu de abordat pentru a realiza un film de box office . Bravo lui Nolan pentru regie !
Din ce am inteles eu la finalul filmului este ca Di Caprio este prins in vis si refuza sa faca pasul de a reveni la realitate .
Dupa cum ne este relatat in film , personajele ce apar in vis sunt cele din subconstientul celui ce viseaza primul , adica exista un om al carui vis e sursa si ceilalti se conecteaza la el ; Personajele nu apar din senin si nu pot fi generate de subconstietul lui , ci de cel al persoanei gaza .
Atunci japonezul , de unde a aparut ?

AnnyA06 pe 17 Noiembrie 2010 21:56
Un film foarte bun
E un film foarte buun! Mi-a placut la nebunie. Desi dureaza mult nu e plictisitor.
L-am vazut seara tarziu la cinema, a durat pana pe la 12.30 si chiar daca eram treaza de la ora 6 am rezistat, pentru ca mi-a placut si eram tare curioasa sa vad finalul

Go 1 2 3 ... 8 9 10 11