Păreri Furious Seven

(2015)

Furios și iute 7

crysteamyhay pe 21 Iunie 2013 11:17
F&F7
Dupa succesul fast & furios 6 repede sau gandit la proectului al celui de al 7-lea film ,, abia astept sa vad cum o sa se manifeste aces film :) pana atunci mai e mult :)
amytzzu pe 26 iunie 2013 11:04
stiu naspa ca apare in 2014,septembrie nu pot sa astept atat :((
crysteamyhay pe 27 iunie 2013 23:58
Trece greu cand astepti ceva,
niko18 pe 09 Aprilie 2015 22:12
CEL MAI BUN FAST AND FURIOUS DE PANA ACUM!!!!!!! merita vazut la cinema !
Ciurila_Emanuel pe 1 mai 2015 18:49
Poti sa-l vezi si online ! ;)
elektron99 pe 7 ianuarie 2016 11:43
user-643509915c3b2 pe 25 Septembrie 2023 19:26
Nota 1 e pur și simplu de căcat.....................
user-643509915c3b2 pe 25 Septembrie 2023 19:26
Nota 1 e pur și simplu de căcat....................
user-64df165ecd4ea pe 24 Septembrie 2023 10:07
Sincer nu mă aștemptam să fie atât dar atât tare. Actoria lui Vin diesel a fost ok și scenariu a fost alt ceva. Dar scena cu Paul Walker de la șfârșit m-a făcut să plâng atât de puternic deși sunt băiat filmul ăsta a făcut-o și a fost singurul de până acum. Nota 10 na-m cum cel mai bun.
user-5a4fa455d46a9 pe 10 Septembrie 2023 21:17
Îmi plac filmele de acțiune,dar ăsta e slăbuț rău ca realizare. În plus,mă întreb cum a fost lansat așa de târziu (2015),când unul dintre eroii principali ( Paul Walker)e deja mort(2013).Regret că am rezistat până la jumătatea filmului,pierzând timp prețios.
TitoJacksana pe 11 Septembrie 2021 04:01
Sincer, aici trebuia sa se incheie seria fast and furious, era finalul perfect mai ales ca era ultimul film al lui Paul Walker, din pacate
anonimflamingogreen pe 16 Ianuarie 2021 17:01
Foarte fain filmul!!!! Deși la sfârșit se simte tare lipsa lui Paul Walker!!!! ????. Era prea tânăr și frumos ca să moară atât de devreme!!!! R. I. P. Paul Walker !!! ♥️
viviana_maftei pe 03 Ianuarie 2019 14:08
Un film bunicel. Se putea și mai bine de atât. Acțiunea cam deplasata, coloana sonora destul de execrabila cu excepția piesei "See you again", efectele speciale parca s-au înmulțit in acest film. Mi-au plăcut foarte mult mașinile și mai ales finalul, un omagiu adus lui Paul Walker. După părerea mea, acest film trebuia sa fie ultimul din serie. Următoarele filme din seria aceasta fără el nu mai au niciun farmec.
R.I.P Paul!

andrei_oarga pe 21 Februarie 2018 13:27
In opinia mea e cel mai bun din toata seria,de la regie buna,interpretari bune si coloana sonora reusita,un film ce merita vazut!
sammy_samman pe 01 Aprilie 2017 19:03
De la primul film al francizei, aparut in 2001, “Fast and Furious” s-a transformat, a crescut, s-a luat prea in serios pentru ca apoi sa-si revina, a schimbat regia si a cooptat personaje noi, s-a reinventat, a devenit ironic, amuzant, sfidand legile fizicii si limitele imaginatiei. Am iubit “Fast and Furious” pentru masini, pentru cursele nebune care faceau sa sporeasca bataile inimii si l-am iubit si mai mult cand pe langa motoare in flacari, au aparut povesti de iubire, lupte corp la corp si actiune vie.

“Fast and Furious 7” a reprezentat insa o dubla provocare pentru actori, regizori, scenaristi si producatori. Creativitatea, inventivitatea, dedicarea tuturor celor implicati au fost puse la grea incercare de disparitia prematura, in timpul filmarilor, a lui Paul Walker – Brian O’Conner. Echipa pierdea un membru de baza, insa, dupa socul initial, cei… citeşte

MackOne pe 01 Septembrie 2016 19:59
Ai vazut bai Paulica ca nu e ca-n filme? Ai mers cu o masina un pic mai repejor si ai dat coltu'. Cum puteti voi sa spuneti ca asta e un film bun, nu mai zic ca unii il catalogheaza drept capodopera? Paul Walker a murit intr-un accident de masina banal iar in film ne arata busituri la 100 de km la ora si aia nici macar o zgarietura nu au. E film bun pentru fanboys, daca nu mierlea Paul nu mai era filmul asa apreciat. Nu recomand celor ce stiu ce vor de la un film. Pentru ceilalti e un masterpiece.
andystarx pe 02 Februarie 2016 21:56
Melodia si actiunea sunt bune,dar este un film plin de cascadorii ! Mult mai bun Nfs,dar fata de primele parti ,1 si 2,pe care le-am urmarit din serie,este un progres in bine ,la restul nu ma pot pronunta,ca nu le-am urmarit !
AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 19:16
Furious Seven
4lex pe 22 August 2015 14:57
Romanii o sa il aprecieze , ca na , masini ,arme si batai .
Pot sa zic ca 5 si 6 sunt mai bune decat asta . L-am vazut in cinema , e un film chair bun , dar nu merita hypeul pe care toata lumea il produce . Daca nu mierlea Walker , asta era alt film film F&F , prea overrated in opinia mea . 7/10
Sorin87 pe 27 Iulie 2015 21:20
Mi-a placut filmul, in special actiunea si mai ales ca a fost ultimul film a lui Paul Walker
Bayard pe 11 Iulie 2015 13:16
Furious 7 a devenit deja unul din cele mai mari filme din istorie e pe 3 sau 4 la incasari, dar cum stim toti, asta nu inseamna neaparat si calitate buna (ahem Transformers). Din punct de vedere al actiunii este impecabil, spectaculos, la scenariu insa cam scartaie, pe alocuri e chiar ridicol daca te gandesti ce se intampla. Pana la urma nu vedem un film cu supereroi :). Bineinteles, avem si mult product placement.... inclusiv la scena din zgarie-nori.

Totusi, filmul este cu adevarat special din cauza lui Paul Walker... asta e cu adevarat suspansul, ce planuiesc pt personajul lui?? Practic au trebuit sa refaca tot filmul dupa accident, initial am fi avut o cu totul alta poveste.... In multe scene au folosit pe cei 2 frati ai lui si mult CGI (eu nu mi-am dat seama unde e el si unde ei, poate doar in vreo 2 scene). Si folosesc suspansul asta la maxim, sunt multe momente in… citeşte

Mihai2508 pe 10 Iulie 2015 16:50
Pe masura asteptarilor
Un film reusit, care respecta traditia Fast & Furios, si reuneste majoritatea actorilor din intreaga serie. Acest film este un omagiu adus lui Paul Walker. Are suficienta actiune, si faze ce te tin cu respiratia la gura, merita vazut, mai ales daca esti fan al filmelor, sau iti plac masinile tunate.
claudiu-daniel-lugoj pe 17 Iunie 2015 23:09
Un film foarte bun,unde cascadoriile sunt la ordinea zilei.Dar si ca actiune este foarte bun.Pacat ca la sfirsitul acestui film actorii isi iau ramas bun de la Paul( Brian).O are daca se va mai face o parte fa avea farmec fara el?Pacat ca sa intimplat ce sa intimplat.Eu daca eram ergizor ai inscenam moartea in fil si asa se putea lua ramas bun de la el.Dar ei au decis sa asi ieie ramas bun de la el prin alta forma.Acum parerile sunt impartite despre cum trebia sa asi ieie ramas bun de la el.Una peste alta este un film bun care merita vizionat.
Stefanzy pe 16 Iunie 2015 18:52
Un film foarte fain. Printre toate filmele tipice de actiune F&F mi-a iesit totdeauna in evidenta. Recunosc ca aceasta parte a avut parte de un hype imens, ceea ce ar putea sa imi fi schimbat radical opinia despre acest film.
Ceea ce conteaza este ca seria s-a terminat bine si Paul Walker a fost onorat in acest film. Un final demn de aceasta serie.

PaulSenpai pe 10 Iunie 2015 14:44
Franciza care incearca sa numere mai sus decat Star Wars
Actiune, actiune, actiunea si ceva premisa in care Jason Statham vroia sa-si razbune fratele din filmul anterior prin a ii omora pe Vin Diesel si echipa lui. Povestea se intortocheata mai ceva ca si un ghem de lana cand Vin Diesel si echipa sa intorc foaia pentru a devina din vanati, vanatori. Toate astea in timp ce Statham le calca pe urme. Deci cine vaneaza pe cine?
Nici nu mai conteaza pentru ca avem masini rapide si cascadori ce lar face chiar si pe Evel Knievel sa se rasuceasca in mormant. Da marea majoritate, daca nu chiar toate scenele de actiune sunt over the top, dar la ce va asteptati de la o astfel de franchiza? Trebuie sa ridice si ei cumva stafeta de la film la film.
Una peste alta este un film bun de actiune si merita vazut la un cinema sau acasa inconjurat de un full surround home cinema system.

GALD pe 09 Iunie 2015 07:28
Neverosimil
La cata presiune ceaza o serie asteptata, iata ca se ajunge sa fie folositi actori de acelasi rang si gen, precum si actiuni ce bat orice posibila realitate, schimband parca genul filmului in SF. Sper ca s-a terminat seria, ca alfel ajungeam probabil si la horror, sau chiar la comedie - daca aparea cumva si Chuck Norris. Singura realitate este epitaful emotionant de final pentru amintirea lui Paul.
andrei_madroane pe 29 Mai 2015 13:01
oare e ultimul acum ca paul nu mai e ?
va fii si 8??

pceli2007 pe 23 Mai 2015 00:09
Un film prost, cu replici de 2 bani, cu acțiuni care sfidează orice logica de bun simț ( nu e încadrat la SF-uri), un film exagerat de zgomotos, forțat și pe alocuri penibil.
online_filme pe 11 Mai 2015 11:48
filme bune
filme online gratis online subtitrat http://filmeonline.to
tatucu_alin pe 10 Mai 2015 13:43
Abia astept sa-l vad.Am incredere in James Wan ca a facut un film bun.
emy_sinaia pe 03 Mai 2015 23:59
Dom, cars don't fly...
Sunt un fan declarat al seriilor de pana acum dar acest film este chiar exagerat in contraste si fictiune, asa ca am retinut cel putin 7 faze trase de par care pe mine m-au dezamagit : 1. Parasutarea masinilor din avion,
2. Prima ciocnire cu masinile dintre Dom si Shaw fara ca ei sa aiba vreo zgarietura, 3. Cand Brian alearga pe o parte a autobuzului gata sa cada in prapastie si se prinde in saritura de masina lui Letty, 4. Reclama cu insistenta la bere, 5. Bataia cu Leti in rochie, 6. Ridicarea cu mainile de catre Dom a masinii printului iordanian, 7. Sariturile cu masina dintr-un turn de stica in altul si alte maruntisuri...

dizzy.seven pe 02 Mai 2015 15:44
Scopul NU scuza mijloacele
Ca prezenta de spirit Brian lipseste cu desavarsire. Pare extrem de retras, parca isi jeleste propria moarte si stie ca urmeaza sa se retraga. Nici un miliard de euro nu putea crea pe calculator felul sau de-a fi, sclipirea din ochi si emotiile pe care le transmitea. Inca de la inceput mi-am dat seama ca scenariul cu al doilea copil a fost introdus ca sa intareasca retragerea sa la final alaturi de familie.
Nu stiu cum arata scenariul initial, insa cel actual lasa mult de dorit, si nu ma refer aici la scoaterea din scena a lui Brian. Big Shaw pare un robot care apare peste tot de nicaieri, impusca si dispare, roaga asistentele sa aiba grija de fratele sau dar apoi arunca bombe la iesirea din spital... ??? nici el nu stie ce vrea. Este impuscat dar nu si nimerit :))) se prabuseste o cladire peste el dar dupa apare la inchisoare fara nici macar o zgarietura.
La fel si… citeşte

VIBERS pe 27 mai 2015 02:25
Ai foarte mare dreptate dar din pacate banii scuza mijloacele.Daca era facut mai realistic si incerca sa il scoata din film pe Brian intr-un alt mod, filmul aveam mult mai mult de castigat.Ca sa nu mai vorbesc de cascadoriile facute de The Rock si Jason Statham.Din pacate banul primeaza, si nu ideea de a face un film despre care sa ne amintim cu placere si peste 20, 30 de ani.Trebuiesc imbinate cumva si efectele astea cu actiunea cu logica cu scenariu cu emotie cu umor incat sa iasa un film de povestit nepotilor.
Ciurila_Emanuel pe 01 Mai 2015 18:47
The best !
Cel mai bun film din seria Fast and Furios, din toate punctele de vedere !
P.S Dumnezeu sa-l odihneasca pe Paul Walker !

Claudynho pe 28 Aprilie 2015 19:40
Un film frumos , plin de actiune si suspans . Merita vazut !
sweetylollypop pe 27 Aprilie 2015 16:22
Genial....
Unul dintre cele mai bune filme ale anului. Merita vazut.
Octaz pe 25 Aprilie 2015 00:35
Fara indoiala acest "Fast and Furious 7" a fost unul din cele mai sensibile aparitii din istorie. Tragica intamplare care a lovit lumea filmului in 2013 avea sa relanseze aceasta franciza, insa la alti parametrii. Sunt foarte curios cum ar fi fost executat scneariul initial pentru ca in afara poate de ultima scena, toata actiunea s'a desfasurat fara sa existe vreo trimitere la ceea ce s'a intamplat cu Paul in viata reala . Multi au spus ca finalul iti va smulge cateva lacrimi! Intr'adevar ultimele scene au fost destul de emotionante dar nu suficient de intense pentru a plange! Ca si actiune si cascadorii vreau sa apreciez luptele corp la corp ale lui Jason Statham impotriva lui The Rock si mai apoi a lui Vin Diesel, in care am observat din nou executii din wrestling ( mai ales din partea lui Rocky ) Atu'ul acestui film mi s'a parut a fi de departe Jason Statham pe care eu l am remarcat… citeşte
narcis15 pe 23 Aprilie 2015 01:20
foarte bun
Te-ai saturat de stresul de la serviciu? Salariul nu iti ajunge sa faci tot ce iti doresti? Vrei sa castigi mai mult si sa nu te mai stresezi? Esti serios si dornic de a invata lucruri noi? Pentru mai multe detalii trimite un mail cu subiectul “vreau detalii” la adresa: narcis_15d@yahoo.com
nicolae_lupsa pe 18 Aprilie 2015 11:22
În viaţă, pentru lucrurile pe care merită să-ţi dai osteneala să le doreşti, merită să-ţi dai osteneala să şi lupţi. Asta scrie celebrul Colin Turner în cartea ”Născut pentru succes”. Căutăm urgent colaboratori part-time care vor să câștige bani în timpul liber, într-un proiect unic la nivel mondial. Oferim contract de comision. Pentru mai multe detalii, trimiteți mesajul PROIECT la adresa de email:nicolae.lupsa@clicknet.ro
cetateanu pe 15 Aprilie 2015 15:48
Daca notam filmul obiectiv ar fi trebuit sa ii acord 8 stele, daca acordam stelutele din punct de vedere emotional erau 10 stelute, in concluzie am dat 9 stelute.
gholmieh_maria pe 15 Aprilie 2015 10:59
Un film foarte grozav ceea ce merita sa- l vadă si alții. Mai ales in memoria actorului Paul Walker care a jucat in toate seriile furios si iute.FOARTE TARE FILMUL
xerses pe 14 Aprilie 2015 16:13
Da, un film grozav, cu atat de multe scene palpitante, incat nu ai vrea sa se mai termine.
virgil_poenaru pe 13 Aprilie 2015 20:40
mirific
SUPERB NU MAI ARE NEVOIE DE NICI UN COMENTARIU NOTA 10
lalautza pe 10 Aprilie 2015 23:56
Super film ! Merita vazut,mai ales pt ca este in memoria lui Paul...
bogdz pe 10 Aprilie 2015 16:04
Actiune pura...
Filmul este actiune pura.Practic nu ai timp sa respiri.A zis cineva mai sus ca sunt scene exagerate.As spune ca sunt scene super-exagerate.Dar per total iese un film spectaculos.James Wan dovedeste ca nu este doar un maestru horror ci si al filmelor de actiune.Efectele aplicate fratilor lui Walker sunt insesizabile.Nu-ti dai seama cand e el si cand nu.E de preferabil sa-l vedeti la cinema,18-20 lei chiar nu e o suma mare.Cei care aveti doape in urechi,nu va faceti griji,dupa acest film nu o sa mai aveti nici o problema.
toroknorbert pe 09 Aprilie 2015 12:43
Bilet
Cineva îmi zice cât îi biletul la arta 3D pentrul fast % furious 7 ?
dragomir_alina pe 09 Aprilie 2015 04:33
Super tare
Ce pot sa mai spun ... Peste asteptari de reusit. Il recomand !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
valy_barbu pe 08 Aprilie 2015 23:15
Un final perfect ! Ma asteptam ca , Brian sa moara ,dar am fost placut surprins de desfasurarea filmului . Din punctul meu de vedere unul dintre cele mai bune din serie , poate ca este si la "cald" ,dar nota mea este 9 . Presimt ca va fi unul dintre filmele anului . RIP Paul Walker !
DeadSea07 pe 08 Aprilie 2015 19:47
Asteptam cu mult entuziasm vizionarea acestui film si ma bucur nespus ca am ocazia sa scriu atat de repede despre acest film. Seria Fast and Furious a explodat cu adevarat odata cu lansarea uimitorului Fast Five. Acela alaturi de continuarea de acum doi ani au dus actiunea la un nou nivel. Momente pline de adrenalina, tensiune care atinge cote maxime, cascadorii imposibile si niste personaje noi foarte ok... acestea ar fi noile plusuri care au ridicat valoarea acestei serii. Iar aceste detalii se regasc din abundenta si in Furious VII. Un alt aspect pe care eu il consider foarte important pentru aceasta franciza este Justin Lin. De cand acesta sa instalat la bordul francizei lucruriile s-au indreptat spre directia cea buna. Tokyo Drift pot spune ca a fost ceva particular, insa odata ce regizorul a reusit sa aduca inapoi in actiune numele consacrate, totul a fost perfect. Plus noile nume… citeşte
Infinity pe 08 Aprilie 2015 18:14
Fast and Furious 7 (2015)
Filmul urmeaza cam aceeasi "reteta" pe care a urmat-o si cel de acum 2 ani. Si anume: umor, actiune din plin, efecte spectaculoase si scene exagerate si cam ireale. Aici, scenariul mi s-a parut de duzina in unele momente. Nu avea niciun sens, nicio logica. Au introdus personaje noi, "masinarii" noi si la un moment dat, parca ma uitam la un film clasic de actiune. In fine... Poate ca nu e cel mai bun din serie, dar cred ca e cel mai spectaculos. Scenele de actiune, asa cum sunt ele (reale sau ireale), incanta ochiu' si iti injecteaza adrenalina in corp, umorul isi face si el simtita prezenta in multe momente, iar actorii, asa cum ne-am obisnuit, carismatici. Insa, cel mai frumos moment din film il constituie omagiul extrem de emotionant adus lui Paul Walker. Un omagiu care pentru fanii acestei francize si pentru fanii lui Paul Walker te lasa cu lacrimi in ochi.
alexia_kovacs pe 08 Aprilie 2015 13:22
Foarte frumos filmul, iar omagiul facut pentru Paul, WOW! merita vazut
anamaria_pop pe 08 Aprilie 2015 02:20
frumos filmul si frumos omagiul de la sfarsit adus lui paul ...merita vazut
Lynna305 pe 06 Aprilie 2015 17:44
Extraordinar
Singura data cand mi s-a mai intamplat sa fiu atat de impresionata a fost dupa ce am vazut The Dark Knight. Nu are rost sa comenez prea mult , pentru ca nu sunt prea coerenta acum. Pur si simplu extraordinar. Nu cred ca mai exista vreun dubiu cum ca nu va trece de 1 miliard de dolari.
Finalul a fost modul perfact de a il omagia pe Paul. Nu am putut sa imi mai abtin lacrimile cand Dom si Paul si-au despartit drumurile ( iar eu nu am plans in viata mea la vreun un film, pentru ca sunt greu de ''atins''). RIP Paul. Vei ramane mereu in inimile noastre si iti multumim pentru filmele extraordinare pe care ni le-ai lasat.

mariuslupu1980 pe 05 Aprilie 2015 23:59
Nota 10!!! Cel mai bun din serie ... Jason Staham o interpretare de senzatie, își lasa amprenta foarte mult in acest film ... Bv bv ... Sper sa mai vedem filme cu atâtea staruri, un Must Watch
Ra7van28 pe 05 Aprilie 2015 20:57
Merita vizionat