Păreri Furious Seven

(2015)

Furios și iute 7

udreaa pe 04 Aprilie 2015 23:54
ce sa mai o capodopera
fantastic,pacat de paul ......................,sper sa mai avem inca o serie
alinapopescu pe 04 Aprilie 2015 22:27
Un film foarte bun
Flavet pe 04 Aprilie 2015 21:18
Filmul este unul destul de reusit dar din punctul meu de vedere parca este mult prea multa actiune si prea putine curse, fata de cum ne-am obisnuit. Efectele speciale abunda la fiecare scena de actiune. Un sfat, cum a mai spus cineva dinaintea mea: nu incercati sa va dati seama unde Paul este inlocuit pentru ca veti pierde esenta filmului. Omagiul adus la final lui Paul este unul foarte frumos, cuvinte alese din partea actorilor iar faza cu drumurile separate (facuta cu subinteles) este una geniala si plina de incarcatura emotionala. R.I.P. Paul Walker.
Petre202 pe 04 Aprilie 2015 21:00
Nu are rost sa descriu acest film.Cel mai bun din aceasta serie.Un must watch. Pacat ca am auzit ca este ultimul
adrian_mihaita pe 04 Aprilie 2015 20:41
Seria Fast and Furious va ramane celebra peste ani. Mai ales dupa aceasta a 7a parte din serie.
Si sper sa se continue seria la cat mai multe.

porime_ana_maria pe 04 Aprilie 2015 09:36
MONUMENTAL!!!
Tocmai ce am vazut filmul si mi se pare extraordinar! SUPER!!
MERITA TOTI BANI! EPIC!

marina_marina88 pe 04 Aprilie 2015 01:47
Super tare!!!!
feri_lacika pe 03 Aprilie 2015 14:18
ma ajuta si pe mine cineva cat este pretul biletului ?
Brian pe 3 aprilie 2015 16:24
depinde de oras/cinema/ora/zi !
ryco0984 pe 4 aprilie 2015 10:38
Minim 15 lei. Daca ai in oras si un cinema clasic o sa gasesti bilet si la 8 lei dar mai ai de asteptat ceva timp, cam o luna.
elena_burlacu pe 02 Aprilie 2015 22:35
Flmul se ruleaza la Cinema Dacia Buzau si vineri ?La ce ora?
Devotament pe 02 Aprilie 2015 03:28
Prostia cauta voluntari...!
Dupa ceca esti agramat...caci doar mi-ai dovedit-o in trecut ,dai si nota unui film ce nu a fost lansat inca si mai dai si copy/paste la un articol Cinemagia ca sa ce?Sa te bagi si tu in seama?De ar durea prostia te-ai tavalii pe jos StefanDo.Poftim aici si continuarea articolului tau (Estimările analiştilor arată că Furios şi iute 7 ar putea debuta în Statele Unite cu încasări de 115 milioane de dolari în primul weekend. Şi în România filmul este aşteptat cu multă nerăbdare, premiera de vineri având toate şansele să întreacă în încasări celălalt mare blockbuster al lunii, The Avengers: Age of Ultron.)...si uite si un link. sa vada lumea cat de "destept" esti.

VIBERS pe 2 aprilie 2015 17:40
A fost avanpremiera miercuri 01.04.15.
ClaudiusM pe 29 aprilie 2015 08:03
Ce sa zic, imi place sa pun la punct semidoctii infumurati. 8-) La ultima expresie selectata am uitat "o"-ul, dar cu clasa a doua, ce ai? Eu nu ma supar daca cineva imi arata greselile gramaticale. Chiar te rog sa-mi explici. :)
tichindelean_andrei pe 16 Februarie 2015 14:21
R.I.P Paul
Cat mai multe dupa filme cu actori accestia. Sper ca dupa 7 sa vad si 8 si 9 si 10....:D
mihai_bmx pe 29 Martie 2014 10:12
Fast and furious 7 cel mai tare film Jason Statham a fost cel mai bun personaj negativ, la final a fost impresionant momentul dedicat lui Paul Walker bun film R.I.P Paul Walker.
luiza-iza pe 01 Ianuarie 2014 22:08
Fast&Furious7 nu v-a mai fii la fel fara Paul!!El era sarea si piperul...R.I.P.
TheSphereOfMovies pe 24 August 2013 16:20
Why?
De ce in lista actorilor care joaca in F&F7 sunt trecuti primii Dwayne,Statham si Paul?Vin Diesel face toti banii.50% din adrenalina filmului este datorata lui...Cel putin dupa parerea mea.
mircea_romanescu pe 1 decembrie 2013 23:06
Vin Diesel e trecut al 2-lea :))
deco20 pe 22 aprilie 2015 01:04
:))) cred k nu puteai domri dim cauza k nu e vin diesel trecut primul :)))
marijuanaandextasycocaina pe 21 Iulie 2013 15:32
Super
Luke Evans a fost extraordinar in Fast Six sunt foarte curios daca Jason Stratham se va ridica la nivelul sau. Sa inteleg ca rolul interpretat de Jason Stratham este Ian Shaw deci fratele lui Owen Shaw si vrea sa il razbune.
anamaria_ioan_scorte pe 22 Aprilie 2015 23:37
SUPER ACTIUNE!
A FOST PE MASURA ASTEPTARILOR, FOARTE FAIN! IL RECOMAD!
UscaPatrick pe 22 Aprilie 2015 14:08
De ce să vezi Fast and Furious 7?
• Are o latură amuzantă foarte dezvoltată, iar intriga este cât se poate de interesantă.
• În rolurile principale sunt Vin Diesel, Paul Walker, Jason Statham, Dwayne Johnson, Ludacris, Kurt Russel și Tyrese Gibson! Iar drăguța de Nathalie Emmanuel (Missandei din Game of Thrones) își face și ea apariția într-un rol tare simpatic.
• Soundtrack-ul este genial!
• Cascadoriile sunt absolut fabuloase și mai nebunești ca niciodată, aș putea chiar să le numesc adevărate SF-uri care te țin cu sufletul la gură.
• Este o adevărată sursă de inspirație pentru iubitorii de mașini.
• Criticii spun că este cea mai bună parte din întreaga serie Fast and Furious.
• Mie mi-a adus aminte de adolescență și de prieteni vechi, având în vedere că The Fast and the Furious, primul film care a deschis celebra serie, a apărut în… citeşte

delfitexas pe 07 Aprilie 2015 08:43
Prea mult...prea ca la tara....
Un film bun, reusit, dar s-a terminat cu un mare hit comercial, ultimul film a pierdut din inocenta titlurilor trecute, parca ma uitam la The Expendables 4!!!
VIBERS pe 7 aprilie 2015 21:19
Da asa este, prea au exagerat si cu luptele corp la corp.
alyn92 pe 03 Aprilie 2015 23:43
Este fara indoiala cel mai bun FILM
Acum am sosit acasa de la Cinema si poate sunt subiectiv sau poate vorbesc din prisma unui fan inrait al serieri F&F dar este cel mai bun film vazut de mine si cred ca ar trebui ca seria sa se opreasca aici. Obligatoriu trebuie vizionat ! O seara buna!
bogdamme pe 11 Februarie 2014 15:59
Vreau sa vad partea a saptea doar pt Djimon Hounsou! Am vazut ca apare si el in distributie.
RexServ pe 11 Iulie 2013 09:00
Filmul se lanseaza pe 11 iulie 2014 din cate am auzit si va fi o contiunuare la tokyo drift...probabil se va numi Fast and furious 7 sau Tokyo Drift 2
Mai avem mult de asteptat si sa speram ca va fi si mai bun decat 6 :)

RaMy_SmIlE pe 16 iulie 2013 00:50
toate partile au fost la fel de bune ,nu trebuie sa facem diferenta intre ele .. parerea mea
beatrizbeata pe 26 iulie 2013 17:55
de'indata ce joaca Jason in film normal ja o ss fie un film super tareeeeee!!!!de abia astept sa apara
Go 1 2 3 4