Păreri Fast & Furious 6

(2013)

Furios și iute 6

cosmin742000 pe 07 Septembrie 2017 08:43
A sasea mizerie din aceasta franciza din tot atatea posibile
danut_iulian pe 04 Aprilie 2017 20:00
Mia placut nerom Cea mai buna contioare de pana acuma!!!
XxRedBullxX pe 23 Februarie 2016 03:01
Fast & Furious 6 (2013)
Un sfârșit spectaculos, filmul a fost la înălțimea serie. Un film de acțiune din seria fast and furious, merita văzut.
AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 19:16
Furious 6
Tina_Maria_Valentina pe 09 Septembrie 2015 15:51
Este cel mai bun film din lume,il ador!!!!!!!!!!!!!!
XShadowX pe 25 Ianuarie 2015 18:28
FOARTE BUN
Justin Lin reuseste sa ne uimeasca cu acest Fast & Furious 6 ! Nu credeam ca mai poate diversifica cu ceva insa m-a uimit total : niste cascadorii si masini superbe in acest film si distributia face toti banii - familia FAST & FURIOUS continua sa traiasca si dupa moartea fratelui Paul Walker ( D-zeu sa il odihneasca in pace ) ! astept cu nerabdare Fast & Furious 7 !
CataGeo pe 04 Ianuarie 2015 17:11
Un film de exceptie ca si celelalte serii ! Merita vazut !
B3stMaNxX pe 24 August 2014 11:23
Nu pot spune decat atat,astept anul viitor 7 si acesta este foarte reusit !
omucuvaloare pe 20 August 2014 20:52
narcisson pe 10 Iulie 2014 22:49
''Ride or die, remember?''
E cam greu de descris franciza deja ultra cunoscuta. Este un thriller perfect, captivant si foarte greu de prevazut. Pot sa spun ca mi-a placut foarte mult, nu ma asteptam sa fie atatea rasturnari de situatie; actiune din plin, momente de comedie pentru care trebuie sa ii multumim lui Tyrese Gibson, masini si fete frumoase. Ce-i drept, filmul este destul de fantezist, mai ales o anumita faza de pe pod, aia deja a intrecut limita; in afara de acea faza, totul este placut si in majoritate credibil. Protagonistii si-au jucat excelent rolurile, nu a fost nimeni sa nu se descurce cel putin bine. Astept cu nerabdare cel de-al saptelea film din serie, mai ales pentru aparitia lui Jason Statham. Pana una alta, Fast Six primeste de la mine nota 9-Obligatoriu de vazut.

P.S: Rest in heavenly peace, Paul Walker! Multumim pentru tot ce ai facut pentru cinematografie!

Mihai2508 pe 26 Aprilie 2014 09:23
Superb
Seria aceasta a inceput incet, dar s-a dezvoltat repede si frumos, si sincer vreau sa mearga mai departe, este mare pacat ce s-a intamplat cu Paul Walker, insa filmul merita continuat, mai ales dupa caum s-a terminat aceasta parte. Cat despre film, nu pot spune decat cuvinte de lauda, masini frumoase, adrenalina, actiune din plin, actori unul si unul, exact la ceea ce te astepti cand vezi acest titlu.
Rippa pe 07 Martie 2014 18:14
Aceasta serie,care a rupt norma cu primele 2 parti deja e facuta pt banii din biletele de la cinema...de la liniute si drifturi au ajuns la tarat seifuri de 17 tone pe sosele...:(:(:(:( mare pacat ca au deviat atat de mult de la subiectul principal(care erau cursele si masinile tunate),oricum o sa ma uit pt ca va fi actiune si pt ca vin diesel nu face niciodata roluri slabe ;););)
nick-azh pe 08 Februarie 2014 14:36
Fast & Furious VI
Unul dintre cele mai bune filme din seria Fast & Furious. Filmul conține de toate pentru toți: acțiune la maxim, mașini tari, ca de obicei, umor, cascadorii pe măsură (chiar dacă puțin exagerate, după părerea mea), o poveste captivantă, mulți mușchi pe metru pătrat și, nu în ultimul rând, un final spectaculos, un final care te face să-ți dorești să vezi continuarea, un final care va aduce în distribuția următorului film al seriei, încă un dur al cinematografiei.
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 18:42
Mult sub Fast & Furious 5 ...Sper ca Fast & Furious 7 sa fie mai bun !!!
Lynna305 pe 31 Ianuarie 2014 15:55
Ador seria Fast and Furious. Mi se pare una dintre cele mai bune francize facute. Fast and Furious 6 este superb, te captiveaza din primele 10 minute. Abia astept sa vad 7.
DiCaprio21 pe 18 Ianuarie 2014 22:02
un film exceptional,bestial foarte tare. nu prea ai cuvinte la un asemenea film decat sa vina si urmatoarea parte! obligatoriu de vazut
davidmaniac pe 18 Ianuarie 2014 03:30
Fast % furious 6 este un film ok, mi sa parut mai bun Fast 5, in Fast 6 sunt faze trase de par, mai ales cand sare Vin Diesel dupa Michele Rodriguez de pe o autostrada pe alta sa o salveze, hai sa avem pardon :)) , un singur lucru mai strica filmul ...actrita Michele Rodriguez nu pot sa o sufar pe actrita aia, mi se pare ca joaca penal super penal in filme, mai bine joaca Adela Popescu in telenovele :))
samaccineldenume pe 07 Decembrie 2013 20:40
Plictiseala furioasa 6
Varza filmul , sec de tot , sa nu mai faca sa incheie seria asta odata ca e din ce in ce mai penibila de la film la film . Acum ca a mai murit si Paul mai naspa o sa fie filmul urmator. Punetii capat este o tortura ce a fost si ce a ajuns seria .
zemyndiab pe 06 Decembrie 2013 02:25
Cine s-ar fi gandit ca asta va fi ultimul film al lui Paul Walker.Pacat mare mare pacat.Cred ca partea a 7a a filmului o s-o vedem cu o mare tristete in suflet(cel putin eu). RIP Paul walker.
spiritul pe 27 Octombrie 2013 16:41
Printre putinele filme de actiune care mi-au placut foarte mult! Chiar merita!
mona_florentina pe 24 Octombrie 2013 01:27
sunteti prosti cu totii. in 6 nu apare Jason Statham ... apare in 7..daca erati asa inebuniti dupa filmul asta trebuia sa va dati seama ca Letti o sa se intoarca inapoi in brigada ;)
Pavel.F pe 19 Octombrie 2013 21:21
este un film foarte bun sper sa urmeze si Fast & Furious 7!!!!
Ghemot pe 18 Octombrie 2013 15:19
Cred ca a mai scazut din intensitatea seriei „Fast & Furious 6, dar se prezinta destul de bine.
Mie mi-a placut foarte mult.
Merita vazut!!!

CataUK pe 07 Octombrie 2013 17:09
Ultimul dar si cel mai prost. Il astept pe cel de la anul.
Theodoric pe 06 Octombrie 2013 15:49
Nu e deloc rau.Adrenalina si actiune multa,reintoarcerea unui personaj important,masini tunate si rapide...nu pot zice ca e slab,insa nici cel mai bun din serie.Are o distibutie frumoasa si povestea continua cu viata periculoasa a lui Torreto si Bryan,cu toate ca deja nu simt farmecul primelor parti,tot ramane un film bun....
johnybz pe 29 Septembrie 2013 23:38
Fictiune
Hai ma mai da-l dreacu' de film. Prea mult SF , prea multa actiune de rahat , prea putine masini tunate si gagici. Ce sa zic , praf fata de primele 3 . Tokyo Drift mi s-a parut apogeul. Merge de plictiseala , dar cam atat
Serios acum , ce lungime a avut pista aia de la scena finala ?????? La cat au mers ei trebuia sa aiba minim 30 km si nu cred ca exista asa ceva :))

africanus pe 29 Septembrie 2013 16:47
Dap, intradevar au facut ei ce au facut si au finalizat un super scenariu, efectele iarasi nu au dezamagit, personal sunt multumit de acest al 6-lea film al seriei, sunt curios cu Jason Statham care este treaba, asta ramane de vazut in partea a 7-a...
Amy235 pe 19 Septembrie 2013 01:23
Ce final!!!! Un film foarte bun, a fost senzatie in sala de cinema, chiar a meritat acest film..Merita vazut!
DAMME pe 13 Septembrie 2013 01:40
asta mai lipsea telenovelei Fast & Furious, sa apara si pîrţarul de Jason Statham !!!
anto22 pe 11 Septembrie 2013 22:59
ASasasdfd
Prea tras de par.Ar trebui sa scrie la genul filmului SF ,ca multe faze tin de SF in acest film .Si scenariul mult prea "fortat".In fine,iti incanta ochiul,dar creierul nu prea.
Jigorugu pe 08 Septembrie 2013 21:35
Way too overrated ....
Majoritatea comentarilor&note sunt postate inainte de premierea filmului , care dupa parerea mea e cel mai prost din toate seriile ... are totusi ceva efecte speciale , urmariri in viteza si lupte corp la corp dar cam atat .... in rest un scenariu prost , poveste neatractiva , cascadorii ireale ( saritura de 10 metrii a lui Hobbs direct pe prototipul lui Shaw + bataia de la interogatoriu (unde si daca esti malac ca si the rock , nu poti arunca un tip de 130 de kile in tavan) , numarului de circ jump and catch dintre toreto si letitia etc ) ... acting prost ( ex. cei 2 negrii au numai replici proaste- probabil ei apar in serie pentru a cosmopolitiza filmu la fel si aparitia Ritei Ora ) , multe scene de umplutura , multa actiune/impuscaturi si mai putina minte , un film recomandat persoanelor intre 14-18 ani . Fiecare cu gusturile lui , cei drept , dar ca o comparatie , cu o zi… citeşte
vladimir84 pe 06 Septembrie 2013 19:27
Daca era facut de Marvel sau DC Comics mai ziceam, da altfel nu pot sa-mi explic absurditatile de pe parcursul acestui film. Filmul putea sa se termine usor dupa 90 de minute(era mai bine). Scenele de actiune si efectele speciale iti taie respiratia(unele sunt chiar fenomenale, desi ireale), dar nu este de ajuns pentru un film ca acesta. Sfarsitul n-a fost rau deoarece l-am vazut pe Jason Statham intrand in actiune.
emy_sinaia pe 24 August 2013 18:43
ok
Din nou un film pentru cunoscatori, adica pentru cei care au vazut toate seriile pana acum, plin de actiune, dar si faze trase de par ca cea de pe pod, aproape toti actorii din filmele de actiune, nu te plictisesti deloc, de urmarit neaparat.
l3onard pe 24 August 2013 15:43
Doar BUN
Mi-a placut mult mai mult fast 5.Insa si acesta a fost destul de bun. Toate au ceva aparte, deosebite fata de celelalte filme de actiune. De-abia astept urmatorul film, mai ales ca va aparea si unul dintre actorii mei preferati, Jason Statham!!! Cu siguranta va fi inca un film special care va rupe audientele.
CINEFILUL DE SERVICIU pe 19 August 2013 02:02
Fast & Furious 6 (2013) « Cinefilul de Serviciu
[...] http://www.thefastandthefurious.com/splashpage/ Sites: IMDb  Rotten Tomatoes Metacritic CinemaRX Cinemagia Like&Share Pin ItMai multEmailShare on TumblrPocketDiggPrintLike this:Like Încarc... By [...] citeşte
AnLucian pe 07 August 2013 18:48
Un film cu multă acţiune, care merită văzut. Are vreo câteva scene previzibile, şi chiar dacă e aceeaşi idee de a-l prinde pe baiatul rău, filmul pare diferit. Îl recomand!
Get0dac pe 06 August 2013 17:21
Tipic american...as putea spune, traditional hollywoodian. Are toate sabloanele posibile, personaje pe care le stiam decedate...nu sunt...lupte ce frizeaza supranaturalul, efecte speciale. Un film de vacanta... de duminica....nici mai bun, nici mai prost decat celelalte din serie. Trebuie sa recunosc ca aparitia lui Statham, uimeste si entuziasmeaza fanii genului. Vizionare placuta.
emi4bt pe 30 Iulie 2013 09:56
de vazut
un film de actiune, cu mici picaturi de umor, rasturnari de situatii, si poate cu o continuare
tony_mondyalu pe 29 Iulie 2013 01:49
frumos frumos frumos....a reusit sa ma surprinda foarte placut acest film,foarte multa adrenalina foarte multa actiune, masini bune, replici bune....faze comice...ce sa mai...un film aproape perfect din toate punctele de vedere, il recomand cu drag..nu cred ca va reusii sa va dezamageasca
ghirageorge pe 22 Iulie 2013 10:52
Asteptarea a luat sfarsit.....:D
Bun , deci sa recapitulam....tocmai am vizionat Fast & Furious 6 . Un film interesant cu actori deja celebri, povestea insa a fost trasa de par. Deja o dam dracului...... au inceput sa invie oameni , pierderea memorie? serios? . Acest film a fost foarte slab din punct de vedere al masinilor. V-au placut masinile? Mie nu! Dom a jucat destul de bine dar pisicul a avut o prestatie dezastroasa. Cine e pisicul? Pe numele sau O'connor Brian , regizorul cred ca a fost drogat atunci cand a lansat filmul. Cea mai slaba prestatie a lui Paul Walker din istorie. Pur si simplu a fost un sclav! In rest am ramas surprins de Tyrese Gibson prin rolul lui Roman . Jason Statham a jucat 1 minut si a fost genial:) . Cel mai slab din serie.... deoarece un tanc nu are cum sa aiba viteza aceea si un avion niciodata nu e tinut la sol de 4 sau 5 masini, aparitia lui spiderman -la faza cu saritura- a fost un… citeşte
GALD pe 15 Iulie 2013 21:42
Seria este tot in crestere
Ma bucur sa vad ca o serie de acest gen nu cade - ca de obicei - in disgratie, ci de la film la film aduce tot ce se poate mai nou si mai remarcabil in actiune, efecte, actori, pastrand insa la loc de cinste sentimentele centrale de familie, indiferent cat de dur resimtim scenariul.
Merita vazut!

jokerm pe 13 Iulie 2013 16:45
l-am vazut,ii ok,dar nu se compara cu fast 5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
catasmile17 pe 13 Iulie 2013 00:37
O continuare de exceptie. Superba si aceasta parte. Abia astept urmatorul film.
RexServ pe 10 Iulie 2013 12:15
Filmul e demential are de toate acttiune,masini,arme..e un film ce trebuie vazut totusi parerea mea este ca a fost un pic mai slab decat precedentul
boggi177 pe 07 Iulie 2013 15:21
devine chiar enervant...daca o sa mai apara si Fast&Furious 7 o sa devina sigur un serial de succes...
lucyan2012 pe 07 Iulie 2013 14:52
Unul dintre cele mai bune filme din 2013.
Filmul are de toate actiune, cascadori, masini si fete frumoase
Mattew10 pe 06 Iulie 2013 01:39
Mi s-a parut cel mai reusit film din toata seria ,sa speram ca Fast & Furious 7 va fi cel putin la fel de bun ,tinand cont ca va urma sa faca parte si Jason Statham din distributie.
Thoughts about nothing… pe 12 Iunie 2013 00:33
Furios? Iute? Picant?
You don’t turn your back on family, even when they do. Minunata serie Fast & Furious a ajuns la fimul cu numarul 6. Daca l-am asteptat? Hmm, da si nu. Imi place seria, da. Am vazut fiecare film in parte si, la momentul cu pricina, am fost incantata. Nu pot spune ca am asteptat cu [...] citeşte
je69 pe 06 Iunie 2013 10:35
hmm!
eu cel putin am ramas putin dezamagit,pentru ca 4si 5 mi se par mai bune ca asta!
xerses pe 01 Iunie 2013 20:10
Filmul isi merita toate laudele; este bine realizat....
Go 1 2 3 4 5