Păreri Fast & Furious 6

(2013)

Furios și iute 6

fastSIX pe 29 Mai 2013 19:24
superb
un film nemaipomenit a-si putea spune,povestea este superba facuta in asa fel sa te tina in suspans de la inceputl filmului....genial,il recomand
llullaillaco pe 18 Iunie 2013 21:50
Am vazut filmul. E super. Cu ceva rasturnari de situatie, ca asa este mai interesant.

ArmaniMark007: Ai cam avut dreptate, pentru afirmatia facuta in urma cu mai bine de 1,5 ani.
Seria a 6-a, se termina cu prologul fast and furious 7, unde apare Jason Statham, care-l elimina pe Sung Kang (Han personajul fimlului).

Hachimoto pe 13 Iunie 2013 22:27
Un film de nota 10 .
Merita sa fie filmul anului 2013 . Nu doar pentru ca Dwayne Johnson a jucat si acum si in Fast Five ci pentru ca este un film pur si simplu genial . RESPECT pentru Justin Lin .
mariusvalentin pe 10 Iunie 2013 23:45
Super Filmul , dar pacat a pierdut fata aia :| , acu asteptam 3 ani sa apara si 7 sa vedem poate reinvie fata :))
psihologu pe 03 Iunie 2013 12:18
adrenalina si cascadorii in viteza a 6-a
Fast and Furious 6 a ajuns la al saselea film. Dupa ce producatorii au fost la un pas sa ingroape franciza dupa lansarea celui de-al treilea film si intentionau sa lanseze direct pe DVD urmatoarele parti, iata ca seria cu Vin Diesel continua si acum sa fie un jucator important pentru studiourile americane. Al sasele film este cel mai ostentativ: totul e mai mare, mai exploziv, mai stralucitor si mai exagerat. Dar nu stiu cum si ce se intampla la nivel subliminal, ca te distrezi asa de bine ca ai mai vrea o portie.

Nu stiu ce a mancat Dwayne Johnson cand era mic, dar muschii lui in curand nu vor mai incapea nici pe ecranul IMAX:). Replicile dintre el si Gina Carano, devenita celebra dupa ce Sodebergh a adus-o din ringul de lupta in filmul de actiun Haywire, sunt abolsut delicioase. La fel sunt dialogurile dintre Tyresse Gibson si Ludacris, care efectiv zici ca sunt intr-un… citeşte

lav pe 02 Iunie 2013 13:58
Merita vazut la cinema iar cu exceptia catorva scene care sfideaza legile fizicii si pista de avion mai lunga decat orice autostrada din Romania:))).. chiar e un film incitant, spectaculos si cu rasturnari de situatie...Cred ca e cel mai bun al seriei din anumite puncte de vedere. Sala a fost arhiplina desi era al doilea weekend de la premiera.Mi-a placut mult si umorul subtil in unele scene. A fost perfect pentru o iesire cu prietenii:)
TheBoy pe 01 Iunie 2013 14:42
TheBoy
Am vazut filmul si este printre cele mai bune filme...trebuie vazut.
RazvanLupescu pe 31 Mai 2013 15:47
Excelent!
Foarte bun, mergeti cu incredere la cinema cat mai ruleaza...are exact tot ce ii trebuie. Bravo!
Fast & Furious 6 – mai mult furios decat iute

Regie: Justin Lin
An: 2013

Actori: Vin Diesel, Dwayne Johnson, Luke Evans
Genul: actiune

Am dorit sa merg la Fast & Furious 6, este si va ramane un film cu buget mare care a umplut si va umple mereu salile de cinema. Avem de-a face, in a sasea parte a francizei, cu mai multa violenta decat curse de masini si asta e un minus al noului episod. Voiam si ma asteptam sa retraiesc adrenalina a la Tokyo Drift ... citeşte

delfitexas pe 27 Mai 2013 07:43
Merita drumul către cinema
Am reusit sa vad filmul si acesta nu dezamageste, chiar are parti foarte bune! Acest film uneste tot ce a fost bun a partile anterioare si este un " next level" fata de trecut. Totul este bine pus la punct si organizat. Povestea este una foarte buna, la acest capitul exceleaza, actiunea este bine conturata, dezamageste putin la masinile prezente si la faptul ca anumite masini tre sa apara din cauza sponsorilor(ex: alfa romeo din final) dar una peste alta este un film bun, ce lasa loc de o nesfarsita continuare...
MrRugina pe 25 Mai 2013 17:34
Un film genial pentru genul lui
Tipic american, boom, boom, foc, foc iar boom, boom.

Dar este superb, uneori vrei si altceva..... Un film extraordinar si cel mai important lucru:

Codul lui Dominic Toretto : FAMILIA, el a castigat lupta.

Codul lui Shaw : Singur fara sentimente care te fac vulnerabil, doar alaturi de oameni cu interese, A pierdut lupta.

Recompensa primita 13 27, 1327 (parca acesta era numarul casei..casa lor).

dj_k4t pe 25 Mai 2013 05:19
se merita filmudeja parca ma lasat sa astept 7
cine este dornic sa vizioneze filmul un sfat este prea tare merita vazut la cinema nu acasa varianta cam acuma cat este mimentul:D:D:D:

Comments for Irina pe 23 Mai 2013 14:21
Fast and furious 6
După cum începuse și la ce coloană sonoră avea, în primele minute ale filmului am crezut că, după ce se va termina, o scriu un articol în care o să spun despre Fast and Furious 6 că este super-tare. Din păcate, nu. Filmul se încadrează în categoria celor despre care nu poți avea păreri neutre, ci Continue reading «Fast and furious 6» citeşte
marius..ile pe 11 Mai 2013 13:33
toate au fost tari .....deci asta mai tare
trebuie vazut cum ne-am dorit sa le vedem pe toate

Satanail pe 24 Aprilie 2013 21:34
cred ca o sa fie frumos filmu si mai mult ca sigur o sa rupa si salile de cinema
Kreative. pe 04 Martie 2013 18:14
Un film care merita vazut
Astazi am fost sa vad acest film, pe care il asteptam foarte mult si pot spune ca am plecat multumit de la cinema. Dupa parerea este un film foarte bun, totusi gusturile nu se discuta, deci poate exista persoane carora nu le place acest film sau serie. Ma asteptam sa vad un film bun, mai ales ca, cu astfel de personaje si poveste era greu sa iasa ceva "de rahat". De cum incepe filmul, vezi ceea ce este cel mai particular seriei, si anume pe Vin si Paul conducand. Pe tot parcursul filmului ai parte de actiune si masini. Povestea este bine conturata si intelegi ce vrea sa transmita filmul. Apropo de masini, desigur ca le vedem pe cele cu care deja ne-am obisnuit, un dodge challenger si un nissan-gtr, dar apar multe masini vechi, clasice mai bine spus. Despre actiune, cum am spus, avem parte din plin. De la inceput pana la sfarsit sunt scene care te tin in suspans, multe scene de bataie,… citeşte
AndreBlack pe 30 martie 2013 13:21
Uite aici planurile de viitor al studioului Universal pentru seria Fast & Furious :http://www.cinemagia.ro/stiri/dwayne-johnson-va-beneficia-de-un-spin-off-dupa-fast-and-furious-6-22947/
1ngerashu pe 08 Februarie 2013 21:14
nu inteleg unde vedeti voi Jason Stathan , ca pe lista nu apare...si nici in trailer
jdycj pe 25 martie 2013 17:09
asta şi eu întreb, şi nici în thriller nu lam văzut să joace măcar ceva sa îi vad o secvenţă, dar şi nici pe rihanna nu am ochito
dandi pe 27 mai 2013 16:17
o sa apara in partea 7 dar cei care ati vazut filmul cu siguranta l-ati vazut si in 6 la sfarsit :P
DrAw pe 06 Februarie 2013 11:49
FAN # 1
Cea mai buna franciza actiune-aventura-crima-"CARS" :P
ileaeric pe 04 Februarie 2013 18:44
Sincer acuma ce treba ar avea Jason Statham in filmu asta, eu am vazut fiecare Fast and Furios de 100 de ori.
lobontzik pe 10 Ianuarie 2013 09:51
lay pe 17 Aprilie 2012 16:11
O sa fie frumos intradevar, dar din cate stiu o sa apara si 7 pentru ca nu au scos continuarea filmului Tokyo Drift, si partea a 7-a am inteles ca o sa fie continuarea. Ramane de vazut daca or sa o scoata sau nu, pana atunci asteptam Fast 6.
An0nim pe 04 Martie 2012 19:36
OK
Deci Letty nu a murit ? Cred ca asta va fi ultima parte :(
ceferistu1993 pe 8 noiembrie 2012 01:00
Jason Statham , actor cunoscut datorita filmelor "Crank", "Snatch" si "Transporter", vrea sa-si adauge in palmares si un rol in seria " Fast and Furious ", conform collider.com. Jason Statham s-a asezat la masa negocierilor cu cei de la Universal Studios , care vor sa-l coopteze in " Fast and Furious 6 ". Mai mult decat atat, Universal se gandeste deja si la "Fast and Furious 7" care se va turna in paralel cu partea a sasea. Filmarile ar trebui sa aiba loc anul viitor, pe continentul european. Justin Lin, care a regizat cel mai recent film din serie, a refuzat " Terminator 5 " pentru a se concentra pe filmarile de la "Fast and Furious", franciza care este prioritara pentru Universal Studios.
alyn_92 pe 21 Ianuarie 2012 17:17
Super
La asa o distributie de actori, n-am cuvinte. Toate filmele de pana acum au fost pur si simplu grozave, insa in acesta... Pe langa faptul ca Dwayne Johnson isi continua rolul de politist, revine noul "DK" din Fast & Furios 3, Lucas Black... si daca asta nu ar fi fost indeajuns.. atunci ultimii actori,: Jason Statham si Eva Mendes ...o sa faca furori in film !!! Abia il astept !
Ramane filmul meu favorit !

danucu pe 07 Iulie 2013 08:38
Un film slab, lung, cu un scenariu prost, previzibil. Vin Diesel e un adevarat zburator din filmele istorice chinezesti. Nici Batman nu face ce face Dom; retoric ma intreb: oare Superman ar putea?! A rupt box-office-ul, cam atat. Seria Fast&Furious ar fi trebuit sa se opreasca la primul. Urmeaza si nr. 7, Jason Statham in rol negativ, cel mai probabil fratele lui Shaw (o fi avand acelasi cod de onoare ca Dom: familia). Cum spuneam, previzibil.
VIBERS pe 14 Iunie 2013 21:02
Super actiune si comedie
Cred ca este cel mai bun film din toata seria d.p.d.v al desfasurarii actiunii chiar daca a exagerat cu niste faze care se potriveau mult mai bine intr-un film S.F.Replicile comice a celor 2 negri(Ludacris si Tyrese Gibson )sunt super amuzante iar scenele de lupta mai ales ale lui Vin Diesel si Dwayne Johnson si efectele speciale sunt foarte reusite.
So.aLone pe 27 Mai 2013 23:24
Super !
Foarte frumoasa continuarea,actori cu simtul umorului,mai ales negru ala,actiune cat cuprinde,si in acelasi timp seriozitate maxima,la acest capitol stand foarte bine Dominic,pionul fara de care Fast and..nu ar mai fii acelasi film/serie.Ce nu mi-a placut este finalul..cand Han este ucis de Jason Statman,care in fast seven o sa fie rivalul lui Dom,ceea mi se pare deja cv prea comercial,si prevad ca pan la finalul lu'fast 7 Dom o sa cada la pace cu Jason Statham,fiindca Jason nu poate pierde, si chiar imi pare rau ca Han nu o sa mai fie prezent in Fast 7 (avea el acel cv,care imi placea la el)..si parca prevad ca in Fast 7 o sa moara negru ala lng la limba,si tot asa pana cand echipa lui Toretto nu o sa mai fie cea din fast 4-5 ! Oricum astept se celelalte parti cu sufletu la gura,sa vad daca am dreptate sau nu.
dannnnn pe 29 mai 2013 16:55
Mda.. Frumos spoiler.Mersi ca ne-ai spus finalul.
dannnnn pe 2 iunie 2013 15:21
M-am dus la film, am intrat sa vad comentarile ca sa imi fac o parere. :)Haha.Mai invata putin Limba si literatura romana..
voob pe 27 Mai 2013 21:37
super
unul dintre cele mai bune filme din seria fast and furious. spectacol, actiune si adrenalina
GAMBITT pe 27 Mai 2013 21:17
ACTIUNE MAXIMA
VIN DIESEL SI DWAYNE JOHNSON SI RESTUL ECHIPA AU FACUT UN FILM DE ZILE MARI,ACTIUNE DE NU TE LASA SA RESPIRI.L-AM VAZUT AZI LA CINEMA MERITA CEA MAI BUNA PARTE DIN SERIE SI LA SFARSIT PUTIN DIN FURIOS SI IUTE 7,CU O SURPRIZA NUMAI SA NU IESITI REPEDE DE LA CINEMA ASA CA MERGETI SI O SA VEDETI SI SURPRIZA DISTRACTIE PALCUTA.
larisamaria24 pe 26 Mai 2013 08:17
tare
cu exceptia a vreo doua scene din film care sunt un pic exagerate este un film foarte tare...merita vazut
narcis11k pe 28 mai 2013 15:20
adik aia in care merge la puscarie fara rost.... si aia in care nu lichideaza nimeni pers. negativ atunci cand clar se putea:)
larisamaria24 pe 29 mai 2013 07:37
nu chiar....ma refeream in special la faza de pe pod, cu tancul, cand o prinde pe letty :)
goghi22 pe 24 Mai 2013 02:54
Super tare!
Cred ca este cea mai tare parte de pana acum, mai multa actiune decat de obicei, cateva "curse cu masini" si totusi singurul lucru care mie mi s-a parut putin enervant e pista de decolcare. Cred ca a durat 30 de minute din film sa decoleze si soarta a facut ca sa il opreasca chiar la finalul pistei. Cu exceptia acestui minor lucru totul e in regula.
USCA300 pe 23 Mai 2013 23:42
Super Final
Finalul accestui film te face sa plangi si este epic cel mai tare film ever
BLOGmania pe 23 Mai 2013 09:59
Fast & Furious 6 / Furios și iute 6
[...] o să vă mai rețin (știu că aveți treabă) și o să vă mai spun doar că nu vă recomand acest film nici dacă plănuiți atentat la cerebel, cu implozie [...] citeşte
teddy27 pe 22 Mai 2013 20:43
BUN
Acum am vazut filmul prin Ora... film la Movieplex si pot spune ca e bun. Are faze haioase,actiune,masini multe dar si cateva faze trase rau de par dar trecem peste asta :). E genul la care nu te plictisesti,are de toate.
Mie cel mai mult mi-a placut muzica :)
Nu e o capodopera dar e relaxant si merita vazut la cinema.
Vizionare placuta

Macabru pe 07 Februarie 2013 19:05
S-au indepartat fooooaaarte mult de la ce era Fast & Furious inainte, masini tunate si pline cu NOS, curse ilegale si care are subwooferu' mai mare.. Acum se pune accentul mai mult pe actiune, ceea ce imi convine. Daca o sa fie cel putin la fel de bun ca Fast Five, e nemaipomenit. Faptul ca o vedem pe Letty, e un mare semn de intrebare pentru toti, ceea ce face povestea si mai interesanta. Trebuie sa vedem cum a scapat, sau ce s-a intamplat de fapt. Oricum, e un film care trebuie vazut.
MULDER pe 27 Mai 2013 11:17
RECLAMATIE PROGRAM CINEMA AFISAT DE CINEMAGIA
VA SCRIU AICI PT CA NU AM STIUT UNDE SA VA TRIMIT UN MESAJ OFICIAL IN CARE VREAU SA RAPORTEZ ORARUL CINEMATOGRAFULUI FLORIN PIERSIC DIN CLUJ CARE ESTE AFISAT LA VOI PE PAGINA NU ESTE VALABIL !!!! AM FOST IERI SEARA SI RULA GATSBY IN LOC DE FAST 6 SI TOTI CARE STATEAM LA COADA PT BILETE ASTEPTAM FAST 6 PT CA ASA AM VAZUT PE SITE LA VOI. VA ROG SA II SANCTIONATI CU CEVA PE AIA DE LA CINEMA SCRIETI CEVA DE EI S AANUNTE DIN TIMP SCHIMBARILE SAU SCOATETI JOS PROGRAMUL LOR
cocacolaspecial pe 22 Mai 2013 00:57
Mizerie de film
Fast and Furious...toate filmele de pana acum au fost slabe...actorii se fac de ras cu rolurile din aceasta mizerie...
sill49 pe 22 mai 2013 19:39
Ia vezi ma ca nu e o mizerie cum zici tu, e chiar un film bun
kalamity pe 23 mai 2013 19:04
e o panarama de film. singuru film decent din serie e tokio drift... astealalte o dau in sf mai rau ca star wars
zdraveius pe 07 Iulie 2013 01:35
O petard de film. Dezamagire totala. Pueril si exagerat.
Dintre toate scenele, cel mai mult m-a intrigat cea de la final, cu avionul military. Curiozitatea este sa stiu unde se afla, pe lumea asta, o pista atat de lunga.

VIBERS pe 20 martie 2015 11:52
Pai vezi ca sunt piste de aterizare si de cel putin 6,7 km
jdycj pe 25 Martie 2013 17:19
CAPODOPERĂ
Iaca şi cea de a 6 serie mult aşteptată. Dar am şi eu o întrebare se spunea doar că joacă şi Rihanna, dar eu nici apariţia lui J.S. nu am văzuto. Dacă partea 5 a fost fenomenală atunci 6 cred că va dobîndi recordul. Îmi pare rău pentru unii care au părere proastă pentru acest film care actorii se chinue zi şi noapte ca să le iasă bine rolul. În fine francizele Fast/Furious va romăne pentru mine cel mai reuşit film şi cel mai preferat film din viaţa mea... =** Mult succes în continuare pentru 6 şi 7 să sperăm că va fi şi 8) Mult succes...=** Vă iubesc pe toţi'
user-643509915c3b2 pe 25 Septembrie 2023 19:25
E pur și simplu de căcat......................nota 1
user-64df165ecd4ea pe 24 Septembrie 2023 10:03
Un alt film super mega inutil..........................................
user-64f355eea748b pe 02 Septembrie 2023 20:44
Un film american din franciza F&F slab ca majoritatea...........deci nota 5
user-64dddce0d030c pe 17 August 2023 12:18
Actiunea e singurul lucru msi ok din film scenariul nu este deloc impresionant iar personajul negativ e destul de rau. Nimic bun sincer sa fiu la acest film asa ca este 2.5
forever_young_ pe 17 Noiembrie 2020 23:06
BUN !
actiune ...suspans...actiune ...si iar actiune , in concluzie un film bun oentru amatorii de gen
alexandru_fejer pe 28 Aprilie 2020 23:53
Eu sunt fan filmelor fast and the furious după ce a apărut prima parte. Fan regretatului actor Paul Walker tot de atunci. Am o pagină Facebook cu 52.000 like-uri și un grup Facebook în memoria sa. : Paul Walker Romania pe Facebook. Grup și pagină.
RIP Paul Walker!

user-59cfc5e0991ba pe 13 Octombrie 2019 19:12
Da știu este un film deosebit, primele trei părți probabil, apoi au început să o dea de gard din ce in ce mai tare.
Cu faze trase de par maxim, mai ales că "marele actor" a dat-o de gard ( mașina clar ), sau altfel spus "și-a găsit omu' pomu' " din diverse motive numai de el știute, stoned etc etc etc, ciuperci halucinogene sau naiba știe mai ce.
Penal filmul din ce in ce mai penibil și nu știu ei ce sa mai facă ca sa mai ia un ban.
După primele trei recomand să căutați alta serie de văzut.
Stimă

user-5cef74dee029c pe 13 Octombrie 2019 19:09
De cîte ori îl văd în.mi place foarte mult. merita de văzut sincer o spun să-l vadă filmul .salutari din Grecia Mikonos
carmen_angelus_romila pe 19 Mai 2019 12:22
Asa cum am fost obisnuiti, o alta realizare de succes al seriei "Fast &Furious" ne acapareaza definitiv, atat prin actiune, cat si prin suspans, iar alaturi de mai vechii si consacratii actori, evoluiaza intr-un mod cu totul special, binecunoscutul Jason Statham.
viviana_maftei pe 03 Ianuarie 2019 13:59
Cel mai slab film din aceasta serie după părerea mea. Un film destul de plictisitor. Acțiunea mi s-a părut destul de deplasata. Efectele speciale au dominat mai mult decât acțiunea. Am pierdut aproape 3 ore din viața ca sa văd acest film slab.
ionut_puiu444 pe 06 Octombrie 2018 19:35
Cosmin742000, ești de-a dreptul cretin, bă. Ce rahat de filme îți plac ție? Alea de pe Pornhub ?
andrei_oarga pe 19 Februarie 2018 23:43
Nu le egalează pe celelalte,dar merita vazut,mai ales dacă ți-au plăcut filmele precedente!
Go 1 2 3 4 5