Păreri Equilibrium

(2002)

Echilibru

Alexx pe 05 Iunie 2005 18:26
un film foarte periculos de bine gandit
pssst pe 22 Aprilie 2004 15:09
BAI TATA DACA E ASA DE BUN SAU ASA DE INFIORATOR DE PROST DE CE MAMA DRK NU A VENIT PE ECRANE???
nookie pe 05 Martie 2004 09:11
La prima vizionare filmul este "eye-catching", imaginea este frumos lucrata, actorii sunt OK (mai ales Bale). In ciuda ideii destul de explorate in filme precedente, scenele de lupta compenseaza cu brio simplitatea scenariului. Stilul acesta de lupta intitulat "gun-kata" e una din cele mai reusite idei de la matrix incoace; nu cred ca e mai bun ca matrix, diua scene bine realizate nu fac un film intreg.
as mai scrie mai multe dar trebuie sa ma spal pe cap...

StefanCionca pe 25 Februarie 2012 15:54
Nerecomandat iubitorilor SF
Trebuie sa recunosc ca dupa ce am vazut ce nota are filmul si ce comentarii pozitive m-am gafit: in sfarsit un SF de exceptie. Din pacate m-a dezamagit destul de mult, prea multe scene cu batai in care Bale executa tot. Ideea a fost foarte buna din pacate s-a vazut efectul Matrix la Maxim in el. Pacat putea sa iasa un film bun din ideea asta. Per total un film mediocru, nota mea e 6.
Nu inteleg comentariile de gen un final neasteptat, era clar din primele scene cine o sa castige!
Nu-l recomand iubitorilor de gen SF!

FuckOffn1 pe 11 Februarie 2011 02:47
un alt sf bazat pe intuirea armei ce va sta la baza celui de-al 3-lea WW.

povestea in sine este captivanta, CB este bun pe tot parcursul filmului, desi eu as fi pariat cu Hugh J. in locul lui.

atat in rest filmul este o mare porcarie in materie de efecte speciale/vizuale. pe tot parcursul lui am avut impresia ca toata actiunea se desfasoara intr-o singura camera, parca ar fi o animatie de proasta factura.

avand in vedere categoria din care face parte filmul primeste nota de trecere, doar datorita moralei, si prestatiei lui CB. aaa da si pentru L v B.

5. nu recomand.

bovoro pe 27 Iulie 2012 10:02
Catralioane de mortaciuni, cam la asta se reduce filmul. Un Matrix cu buget ceva mai mic. Un rahat de film, pe scurt.
matrixrevolution pe 16 august 2013 21:51
Si mai scurt: esti prost!
bovoro pe 18 august 2013 10:27
acum imi pare rau ca a trebuit sa raspund unui cretin ca tine. promit ca n-o sa ma mai deranjez pentru atata lucru
Go 1 2 3