Păreri Crank: High Voltage

Crank: Tensiune maximă

Gloria pe 24 Aprilie 2009 10:14
Verdict
Dacă unii fani ai originalului Crank au aşteptat cu sufletul la gură şi continuarea, iată că eroul filmului, Chelios, care parea să fi murit la sfârşitul primei părţi, se întoarce... cu o inimă nouă. Membrii unei bande îi culeg corpul, îl pun pe masa de operaţie pentru a-i fura organele, dar eroul scapă, după ce inima i s-a înlocuit cu una artificială. Pe care trebuie s-o menţină în funcţiune prin alimentarea la curent electric.
Din păcate e prima oară când Statham e la limita penibilului, după rolul energic din seria “Transporter”, sau din thrillerul “Bank Job”. Nu e numai vina lui: imaginea este într-atât de nereuşită, încât de-abia poţi să îl vezi clar. Şi nu are nici replici, nici nu e ironic, ori spiritual. Crank 2 sfârşeşte prin a fi un film de acţiune sordid şi ieftin, cu un Jason Statham care arată pur şi simplu jalnic.

Lucian333 pe 20 mai 2009 13:54
Spoiler. Pentru asta un sincer d.p.m
djufx88 pe 1 septembrie 2012 21:41
asa si este, e un film penibil, cum sa iti placa asa ceva? 5 e mult prea mult. asta e adevarul, asa janlnic nu a fost jason statham niciodata. cine spune ca asta a fost film bun, sau ii ia apararea nu are habar de filme. si daca tot v-a placut asa mult mizeria asta, dece nu ati scis un sinopis k lumea? nu are nici un Dumnezeu, primul a fost film in primul rand, asa ca e clar ca e de 1000 de ori mai fain. asta e o mizerie, fara nici un farmec.
shooter pe 24 Aprilie 2009 09:28
prost la superlativ
probabil nu o sa conving pe nimeni sa nu-l vada deoarece prima parte a fost destul de buna dar asta e sub orice critica.marturisesc ca Jason Statham chiar imi place (in general) dar in filmul asta nu a putut face mai mult. regie si scenariu ZERO. va rog nu priviti idiotenia asta .
valigeo96 pe 31 august 2009 13:13
.............Shooter tu esti in general cam tampitel,dar...chiar daca imi vine sa vars cand o spun AI DREPTATE IN PRIVINTA ASTA.MA ROOOG,nici primul nu a fost ceva SUUPEEERR,daar in comparatie cu asta...
bboy.junio pe 16 iunie 2011 22:40
Of ! Doamne......... Pentru tine sunt valabile comentariile mele de mai jos Shooter. Daca esti curios sa vezi cum esti , gate the Page down !
backgammontibi pe 25 Aprilie 2009 08:21
nerecomandat celor sub 18 ani?????? eu nu-l recomand celor PESTE 14 ani. in primul rand au uitat sa specifice ca-i o comedie de 2 bani. imi pare rau ca am dat bani sa-l vad...
Dinamo_1948 pe 22 Martie 2009 18:07
jason statham e cel mai tare actor;) deabia astept filmul asta
CosminHorrorMaster pe 16 iunie 2011 21:23
de acord cu tine
pavelinio pe 05 Aprilie 2009 14:52
foarte tare, la fel de incitant ca prima parte ! deabia ajteptam sa apara !
ERwyn1991 pe 04 Mai 2009 23:01
NASPA
Nu pot sa spun decat k e un film NASPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
alin_06 pe 21 aprilie 2010 21:47
Daca e naspa dute si te uita la Hannah Montana
iliketosmoke_atat pe 3 februarie 2015 12:38
Asta a fost cel mai tare film printre acesti ani chiar daca unii nu isi dau seama .
issey pe 22 Martie 2009 03:22
:)) caterink de film....abia astept sa`l vad...Jason Statham is my HERO....Superman& BATMAN SUCK`S
Jason Statham pe 26 Martie 2009 11:58
crank 2.....
abia astept sa il vad.....sper sa fie mai tare ca primul
danyel_c2001 pe 26 Aprilie 2009 13:55
tampit film
se vede ca aia de afara au luato razna.nici nu sti ce drac de film e.ma uitam si vedeam cand desene animate cand film cand..pierdere de timp
alin_06 pe 21 aprilie 2010 21:48
Daca nu-ti place filmul dute si te uita la Scooby Doo
bboy.junio pe 16 iunie 2011 22:39
Corect ! filmul nu e grozav, dar nu poti sa zici cai tampit, mai Prince Of Persia! Si daca tu zici ca cei din afara au luato razna,atunci ce crezi tu despre ai nostri ! Ca sunt cei mai tari regizori din lume ?!? si ca fac cele mai bune filme(sau ca fac filme bune) ?!?. =)) Dute si te ineaca baiete :)) noi suntem hartia igienica a EU, din toate pct. de vedere. Poate nu toti dar TU sigur esti :)). @alin_06: mai lasa desenele animate si baga ceva nou.
bebelaur pe 26 Aprilie 2009 00:32
pacat
am fost foarte surprins sa vad cat de prost a fost regizat ...au fost si unele faza comice in el,da in cea mai mare parte a fost o mare porcarie....dezamagit total
Inoxovi pe 26 aprilie 2009 23:42
Ma asteptam la ceva mai bun ... trebuia mai multa comedie si ma iputina actiune , o sa fie si partea a 3 caci s-a terminat foarte vag ..el arde ...
bizonul pe 19 noiembrie 2014 07:31
A intrat o mica "raza de soare" prin National tv., iar voi trageti "obloanele". Pai chiar nu v-ati saturat de Mica Mireasa si Destine Implinite ? Cand sunt atatea filme idioate, (ca cele enumerate de ex.) lasati acest film fara comentarii impotriva, este un film care se poate vedea seara de la ora 20.00 fara probleme. Un cinefil il apreciaza si face parte din filmele bune. Poate ptr. marii critici , ptr.. cei consacrati, filmul este potrivit, dar voi ... nu aveti aceasta calitate si nu mai vorbiti prostii. Vreti prostii ? Mutati programul la Pro Cinema , adica Anti Cinema, ptr. ca doar idiotenii gasesti, nicidecum un film , culminand cu Tanti Florica . Daca este Pentru Cinema atunci de ce mama naibi nu gasim pe aici cinematografie, filme de lung metraj, filme vechi , sau de actulitate, filme de pe HBO, etc. nu doar seriale idioate . Auzi "Tanti Florica" lui F. Calinescu, dar de ce nu niste mizerii cu Tociu si Palade, tot niste travestiti libidinosi, sau niste tiganii cu Jean Paler, ca multa minte ne mai trebuie pe aici prin aceste canale de tv.
aa211 pe 04 Aprilie 2009 22:20
Exceptional
Foarte tare filmul . Foarte tare scenariul . Foarte tare actorul .
Abea asteot sa apara filumul partea a 2 a .

dark56 pe 30 decembrie 2009 22:13
asta ii partea a doua
djufx88 pe 12 septembrie 2012 20:23
daca asta ti se pare tare, atunci numa cinefil nu te poti numi
SoKaT pe 19 Martie 2009 22:35
de abia il astept ... si primul crank a fost foarte frumos :X
Viva pe 19 martie 2009 23:01
nebunie rau filmu'!!mai ales Jason statham
atreddie pe 09 Aprilie 2009 19:31
Nu-mi dau seama cum n-a murit avand in vedere ca statea de vorba la telefon in timp ce pica din aer fara parasuta =) in fine abea astept sa apara. Mi-a placut foarte mult si primul si Jason Statham e foarte tare :)
nightclaw3r pe 12 Aprilie 2009 11:45
super tare prima parte sper ca si acesta sa fie tot asa.....
Inoxovi pe 09 Aprilie 2009 15:04
Astept filmul...crank 2... cred ca o sa fie mai ceva ca crank1 oricum misto film vil recomand.As da mai multe voturi daca as putea
cezarika21 pe 13 Noiembrie 2014 07:51
O nouă cursă contracronometru a cheliosului Chelios
Filmul ”Crank" (2006) s-a încheiat indecis cu căderea dintr-un elicopter a lui Chevy Chelios (interpretat de cheliosul Jason Statham), asasinul profesionist căruia i se injectase o otravă care-i oprea inima atunci când viteza de circulaţie a sângelui scădea. Lăsat în suspans, publicul a cerut o continuare, iar ”Crank: High Voltage” a reluat acțiunea din momentul ruperii primului film, schimbând oarecum datele problemei. Cheliosul trebuie să reia cursa contracronometru după ce i-a fost înlocuită inima cu un dispozitiv activat de baterii ce necesită o alimentare periodică.

Stilul filmului este identic cu cel al primului ”Crank”, așa că periplul cheliosului prin cartierele stăpânite de bandele minoritarilor asiatici sau latino-americani se lasă cu măcel, iar pe drumul spre climax se intersectează și cu o grevă a actorilor de filme porno… citeşte

artistu1991 pe 08 Mai 2009 13:31
incredibil
pacat de actor k e super !! dar filmul e dezastru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
valigeo96 pe 31 august 2009 13:16
.............Da e bun actorul dar filmul!!!
al3xfzr pe 05 Februarie 2009 18:26
ma asteptam la un momentdat la o continuare avand in vedere k in ultima secventza jason a clipit...deci nu murise...d'abia astept s'apara:)
brebe85 pe 27 Aprilie 2009 13:57
Jalnic
Cel mai idiot film pe care l-am vazut in ultima vreme. Este pentru prima oara cand vad oameni care ies din sala in mijlocul filmului
valigeo96 pe 31 august 2009 13:20
............Da exact e o tampenie primul hai sa zici ca a fost mai bunicel dar astaaa...
mowgly pe 21 Aprilie 2009 22:00
pacat de prima parte care a fost super. asta e VARZA
irismetal pe 23 aprilie 2009 09:26
Unde sunt castigatorii invitatiilor????
DoubleT pe 25 Aprilie 2009 13:13
FILM = BATAIE DE JOC
Desi sunt capabil sa inteleg punctele de vedere ale oricui, nu-mi dau seama ce a putut fi in capul regizorului la aceasta continuare a filmului Crank, care dupa parerea mea a fost un film destul de bun. Cat despre Crank: Tensiune maxima, sunt sigur ca este unul din cele mai proaste filme care au aparul anul acesta. Va las sa va convingeti singuri, dar sfatul meu este sa alegeti un alt film pe care sa dati banii.
RomaniaMare pe 13 aprilie 2010 17:20
Spoiler! Ma asteptam la ceva mai tare.Un film de nota 4!
alin_06 pe 21 aprilie 2010 21:49
Daca nu va place filmul uitati-va la Hannah Montana
Wonka pe 18 Aprilie 2009 16:18
O prostie totala, acest film este facut doar pentru bani, nimic mai mult
valigeo96 pe 31 august 2009 13:15
.............Da exact,astia au facut continuarea numai pentru a ne starce de bani ca pe bureti,pentru simplul fapt ca primul a fost bunicel(nici macar)dar asta a fooossttt V A R Z A-VARZA
claurmvl78 pe 20 Mai 2009 00:56
haios
e in stilul consacrat de primul "Crank" doar ca mai haios,pe alocuri e chiar parodie,e bun daca iti place stilul daca nu o sa-ti displaca total.....oricum e mai slab decat primul...oare cum o sa fie al treilea....asteptam!
Razvan_EL pe 04 Mai 2009 22:08
sf da bun...
prima parte a fost aproximativ reala cu lumea noastra dar tot in domeniul viitorului ....a doua parte sf mai mult dar.... filmele merita vazute fff tari
valigeo96 pe 31 august 2009 13:24
..............Nu te supara RAZVANEL dar,esti cam prostanac
baciulik pe 23 August 2009 23:09
praf
praf praf praf, nu merita decat dak chiar nu ai ce sa vezi, gloante multe actiune proasta ...
Mr.Green pe 26 Iulie 2009 14:15
:))
Si uite cum lumea nu-si da seama (e si greu tare) ca High Voltage este o comedie sarcastica, o satira la adresa filmelor de actiune hollywoodiene. pentru cei ce inteleg acest gen de umor e mai mult decat ok
valigeo96 pe 31 august 2009 13:22
..........Baaaaiii green,de comedie te faci tu pe site si in societate dar revenid la verde (green)culoarea aceea o are creierasul tau nu?
mongolarix pe 27 Aprilie 2009 17:09
prostia omeneasca
Aicia la filme cum e crank 2 doi intervine prostia omeneasca mai ales la romanii!! de ce nu vreti sa intelegeti ca filmul asta de acea a fost regizat sa fie o batjocura ce nu intelegeti e comedie/parodie nu nici film de actiune nu e nici film de oscar !!! de ce nu va limitati la ce ati vazut pe ecran!! felul in care e filmat (din fuga)!! poantele si batjocura chiar isi au rostul in film !! dak vreti sa vedeti un film serios ,...mergeti la gran torino!! pur si simplu nu pot intelege oameni astia!!! a ajuns la limita penibilului si nustiu ce!! pai chiar asta a si dorit regizoru!!! wake up people!!!
eps pe 27 aprilie 2009 17:29
Cel mai pertinent comentariu de pe pagina asta. People, nu trebuie sa cautati filozofie in Crank. Este realizat intr-un anumit fel si trebuie privit ca atare. Evident ca nu e realist si este exagerat, dar asta era si ideea.
mongolarix pe 2 ianuarie 2011 23:53
valigeo96 Axeazati commentul stupid daca tot iti rupi mana in tastatura spre film si inceteaza sa te referi la capacitatile mele intelectuale! si apropo una din caracteristicile ''Prostiei omenesti' e sa nu vezi dincolo de aparente
mike1923 pe 31 Mai 2009 20:35
pacat de prima parte..
doamne...m am uitat 15 minute si am inchis imediat filmu...si l am asteptat atat de mult...o tampenie...pacat de prima parte care a fost tare rau
lolosu pe 13 Iulie 2009 23:41
varza!!
rar tii se da sa vz un asemenea masacru de film!!jalnic,execrabil,anost, intr un cuvant PARASUTA DE FILM!!
ooo333 pe 28 iulie 2009 11:24
ca ai spus tu : bla-bla-bla dupa daca nu iti place dute uitatea la otv si ajutal pe dan diaconescu so gaseasca pe elodia !
Screamo pe 1 august 2009 22:28
eu cred ca fiecare parere e binevenita. doar pentru ca nu iti place un film asta nu inseamna ca trebuie sa te duci sa te uiti la otv. in fine. sunt de acord cu faptul ca filmul a fost dezamagitor. finalul, aiurea rau de tot.
ooo333 pe 29 Aprilie 2009 16:03
super cool voi ziceti cai prostie da o fost tare !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Klara pe 18 Iulie 2009 22:03
dezastru total! Nici prima parte n-a fost vre-o capodopera dar a fost destul de original si chiar a avut momente de tensiune si adrenalina. In schimb aceasta continuare este penibila. Jason Statham e un actor bun si nu ar trebui sa accepte sa joace in astfel de filme.
Dezamargitor film....

Asu026 pe 20 Aprilie 2009 18:43
je
super!!!!!!!! .......................................................................................................................................................................................
yOyO_poOpzZ pe 27 Aprilie 2009 22:30
sa zicem ca a fost interesant.. am asteptat sa vad cum se termina k in rest :-j fatza de primul a fost praf :|
este posibil sa apara j al 3 lea.. ink nu am vazut ce s`a intamplat q moshu de 100 de ani :)) sau ce avea chinezu` in cutie de fapt :)) Dak o sa il fak sper sa fie mai bun k asta.. k altfel.. :-j
sau probabil le place sa mearga in pierdere :-??
oriqm partida de la hipodrom e cea mai thare faza din film :)

marcusARCUS pe 23 Aprilie 2009 18:25
Baaaaa
De ce e IM-18?!M-am cam saturat de IM-18 lor!(CNC)Vreau si io sa vad un film si nu pot sa-l vad ca am 15 sau 18 ani!Apropo filmul cre ca o sa fie tare....
LunchBox pe 24 Iunie 2009 16:31
E un film destul de bun, dupa parerea mea, dar nu extraordinar, desi eram nerabdatoare sa apara. M-am amuzat la unele faze, insa mi-a atras atentia doar pentru ca este cu Jason Statham (pentru ca stiu ca e un actor bun care joaca in filme bune, de obicei). Daca n-aveti altceva de facut, incercati-l.
deea9595 pe 18 Iunie 2011 16:38
ma asteptam la mai mult avand in vedere ca prima parte chiar mi-a placut...
insa in afara de jocul actorilor si soundtrack, e un film dezamagitor:(

Andrey9211 pe 20 noiembrie 2011 03:01
in mare parte de acord cu tine singurul review mai decent de pe aici !
MsTasty pe 07 Aprilie 2010 00:55
d-mne cat am putut sa rad!!! sper sa apara si partea a 3 a!
deedha pe 10 August 2009 10:57
:x
mi-a placut super mult si ma bucur k au lasat loc si de un crank 3 :D
ligiya pe 10 Iunie 2009 14:46
super
waw filmul e super.. lam vazut deja:X... are foare multa actinue in el:)...
FilmeDownload pe 30 Aprilie 2009 19:54
Descarca filmul de mai jos

Filmul contine Subtitrare

bboy.junio pe 16 Iunie 2011 22:42
Bun, NU FOARTE BUN!
Merge ! E cel mai tare film pe care-l stiu cu hiperactivi ! :)) Daca iti plac filmele cu drogati,iepurasi si etc. Uitate !

P.S.: Mi-e mia placut t!

JackyAlex pe 29 Iunie 2009 19:27
dak nu juca Jason Statham puteam spune k e unul din cele mai proaste filme pe care l`am vazut dupa parerea mea...dar el mai salveaza putin filmu`
GODZILA pe 05 Iunie 2009 20:15
Acest film(oare?)este un mare kk..3,14 su actorul se declaseaza mult jucand in acest film,pacat.Nu merita nici nota 0 barat,dar fiind obligat ii dau 1
valigeo96 pe 31 august 2009 13:23
............Exact a fost PRAF SI PULBERE DE EL atat cu actorul 0,1 numai pentru actor!
hungry_for_movies pe 10 Mai 2009 18:44
nuj...pacat de actor....n'am vazut filmul dar am auzit ca e groaznic
Brasilfx pe 01 Mai 2009 10:22
In 25 de ani am iesit din sala inainte de terminarea filmului de trei ori : Paradisul in direct si Jurnalul lui B Jones . Acum am rezistat vreo 30 de minute . Cum poate sa va placa "faza de la hipodrom " ? Cei doi cad "din greseala " peste balustrada si in faza urmatoare deja sunt la vreo 15 metri distanta in chiar mijlocul pistei . Apoi cateva secunde mai tarziu , tanti isi arunca bikini in public pe fata unui spectator aflat la vreo 20 de metri de ei . Ce performanta !
Daca prima parte am mai inteles-o ca avea nevoie de miscare pt adrenalina , aceasta a doua parte e penibila . Ca inginer , nu inteleg de ce "atata miscare" in conditiile in care bateria se consuma la efort . Am mers la film pt actor dar ...
Nu insistati cu "parodie" ca parodie e Paul Barl Mall Cop , , Scary Movie , etc .

mongolarix pe 2 mai 2009 12:53
tu chiar crezi k noi nu am observat chestia cu hipodromu si cu chiloti!! mai omule !! raspuns: la fel ca la ceilalti........de ce nu tratezi filmu asta ca atare!! nu mai cauta sa-i bagi de vina!! dak ar fi sa luam toate filmele amanunt cu amanunt .....am descoperi greseli mai mari decat asta care ai spus o tu!!!!!!!
Betivu pe 06 Decembrie 2008 09:07
parca murise Chev, sau asa am crezut noi ?!
marcusARCUS pe 15 aprilie 2009 16:24
Chiar ca esti beat!
Andrey9211 pe 20 noiembrie 2011 03:00
=))ahaha
rotila pe 04 Iulie 2009 03:27
asa o porcarie mai rar in cinematografie un cuvant se potriveste cu filmul: CACAT
Vegetarian pe 13 Noiembrie 2014 03:26
Categoria 40 - 50 de ani = filme cu actori in rol principal intre 40 si 50 de ani = Jason Statham la 42 de ani trebuie să înfrunte un cap al mafiei chinezeşti care i-a furat inima devenită aproape indestructibilă şi i-a înlocuit-o cu un dispozitiv activat de baterii , porneşte într-o nouă cursă contracronometru pentru a-şi recupera inima şi pentru a se răzbuna pe mafiot ..

Mare parte din film se deesfasoare in exterior in multe locuri ..Captivant dar prea multe batai si urmariri ..
Amuzante secventele din genericu de final si secventa de la psiholoaga ..

Acest film a fost difuzat online la National tv in 25 mar 15 , 11 noe 2014 . Putine filme sunt difuzate gratuit pe net de catre televiziuni si reluate dupa mai multe luni sau ani ..

Salata_de_Vinete_cu_Ardei_Copt pe 3 decembrie 2014 02:53
Sunt de acord
www. pe 01 Februarie 2009 03:37
ce bine ca na murit, bataie pt curent acuma in plina criza financiara, bine ca neau dat rusii gaze naturale ca ramaneam fara energie, faine faza in film,ceva in still G.Richie(Snatch),ironie cat cuprinde si faze amuzante de numa numa
FoxHound pe 16 Iunie 2011 22:46
M-a dezamagit !
Primu (Crank) mia placut la nebunie, a fost un film foarte reusit, as fi vrut sa spun acelasi lucru si despre Crank: High Voltage, da nu pot, pentru ca m-a dezamagit destul de mult, dar are si cateva parti bune :).7 cu indulgenta :(.
Andrey9211 pe 20 noiembrie 2011 03:02
'ma' se scrie cu cratima 'm-a' !!in rest un review ok
FoxHound pe 20 noiembrie 2011 18:10
mersi pentru atentie,m-am corectat :D