Păreri Colombiana

(2011)

Columbiana

robbiex2 pe 24 Noiembrie 2011 11:55
Colombiana, hot or not ??
Un film placut vizionabil pentru orice barbat amator de actiune si nu numai :)) Desi sunt o gramada de filme de acest gen..in care femeia detine toata puterea si face pe dura, parca nu ne saturam de acest gen.Zoe Saldana, isi demonstreaza talentele de mare actor si nu numai.
Mi`a placut rasturnarea situatiei, in care simpla tehnologia poate invinge orice simpla intimitate.
Un film clasic, cu o actrita frumoasa si talentata dar cu o actiune intalnita in mai toate filmele..coruptie, razbunare si crime la secunda :)

emy_sinaia pe 15 Octombrie 2011 00:01
buna rau
filmul nu da pe dinafara cu actiunea iar pe alocuri e chiar plictisitor, dar una peste alta merita vazut, zoe saldana e chiar buna rau, subiectul filmului e foarte comun cu alte productii.
mtraianc pe 12 Octombrie 2011 14:26
in lipsa de altceva
cu greu am rezistat pina la sfirsit , mai bine cautati alt film
gabi_999 pe 23 octombrie 2011 00:41
alta data, cauta altul.......
florik pe 17 Septembrie 2011 10:06
frate e un film tare cel putin mie unu mi.a placut mult....il recomand si altora...in timpul lor liber sau cand pot ei
k-rissa pe 12 Septembrie 2011 14:01
dragut pentru amatorii genului, mi-a placut cat de cat, chiar daca zoe saldana nu se numara printre preferatele mele..
javrek pe 13 Mai 2011 12:33
tari ambele trailere...sa vedem filmul...mai e mult pana in septembrie
ioanaa_ioana pe 01 Ianuarie 2023 20:00
Este un film valoros, aproape documentar, aproape real.
Il privesc ca pe o dovada a unei lumi care exista langa noi si se apropie încet ,încet.
Daca il privesc ca pe un film inseamna ca ma fac ca nu inteleg cum merg lucrurile pe Terra.
Filmul asta ma face sa ma uit doar la romantice si comedii si sa concluzionez ca viata este o idioata care pretinde ca o duce bine.
Nota 8.

GiulianoDirt pe 13 Februarie 2022 20:22
Cosmin742 Blackmore, ești atât de prost că nu meriți nici scuipat în gură.
stricted pe 26 Decembrie 2021 13:53
Bun... .
user-5e3e92f1c0e2d pe 07 Martie 2021 19:28
blackmore alias cosmin742000..un cacat cu stropuli-mi-as pula in inima ta de jeg penal..bha mizerie, crapa dreaq din proprie initiativa scarba ordinara..faci umbra aiurea labare..cct de caine raios
forever_young_ pe 17 Noiembrie 2020 20:00
BUNICEL !
un film de actiune relativ bun ce poarta amprenta lui Luc Besson ...
user-5fb2ed2f746aa pe 16 Noiembrie 2020 23:38
Columbiana..un film bun l-am urmarit cu mare placere...superba actrita.

Merita vazut..

valy1005 pe 16 Noiembrie 2020 22:39
Este un film bun... Îl recomand.......................
blackmore pe 15 Aprilie 2020 19:17
O basina cu stropi.................................................
Claudio14 pe 03 Noiembrie 2018 23:55
Pierdere de timp, nu recomand nici celui mai aprig dusman :))
Iulidesprefilme pe 24 Aprilie 2017 16:01
O poveste terifiantă...Povestea incredibilă a celei numită Cataleya - Orhideea...
burchelliviu pe 27 Martie 2016 01:09
Un film bun , captivant.Merita vazut.Are acel gen numit "actiune" din toate punctele de vedere.
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 19:17
Colombiana
DiCaprio21 pe 25 Mai 2015 15:17
e un film captivant.te tine cu sufletul la gura pana la finalul acestuia. merita vazut
andystarx pe 09 Aprilie 2015 01:48
7/10
Un film bunicel de actiune,cam tras de par pe alocuri,dar mi-a placut mai ales Zoe Saldana,o noua Halley Berry a hoolyodooului,un film de vazut macar o data !
kakapiciu pe 25 Septembrie 2014 22:04
Unul dintre cele mai bune filme ale lui Zoe Saldana .
cosmin742000 pe 22 Aprilie 2017 08:38
Un film jenat , penibil , nici nu e de mirarre avand in vedere genul , tara si distributia
pisicuta1 pe 04 Noiembrie 2012 22:52
un film bun
desi este asemanator cu celelalte,merita vazut,Zoe,joaca f bine!

Dar_kvampire pe 29 Octombrie 2012 10:18
Filmu e destul de bun actiune foarte buna iar actrita nu mai zic a fost bestiala 10
Mihai2508 pe 25 Octombrie 2012 12:41
Un film plin de actiune, cu o poveste care reuseste sa te tina in priza.
Cristi.V pe 05 Septembrie 2012 08:23
Un film excepțional de prost..... Daca nu l-as fi văzut n-as fi spus cai asa varza!!!
maria-manuela pe 29 Aprilie 2012 13:11
Filmul este ok, insa ma asteptam la mai mult in momentul in care am vazut trailerul.
sarge pe 11 Aprilie 2012 18:56
Un film ce devine interesant dupa primele 15 min de plictiseala.
anonymous.6229028630c4f pe 05 Aprilie 2012 17:08
AndreBlack pe 30 Decembrie 2012 23:08
Foarte fain filmul . Ma tinut in priza pe tot parcursul filmului . Il recomand si daca nu l-ati vazut pana acum vizionati-l nu veti regreta !
nikkolle pe 07 Septembrie 2012 18:17
Mie una mi-a placut :P! Ai parte de tot ce vrei ;)) incepe cu drama urmeaza actiune , actiune si iar actiune :))) apoi putin amor :)) si in final un thriller si iar drama na :P! Asa ca e obligatoriu de vazut ;)!
gabriel0 pe 15 Martie 2012 22:56
Un film foarte bun
am vazut filmul pe calculator,este destul de fain,Zoe Saldana a jucat bine,nota 9
alex_il_fenomeno pe 01 Martie 2012 16:25
nu este nimic nou sub soare , chiar si daca protagonistul acestei pelicule , personajul insetat de razbunare este ... o EA . Zoe Saldana si-a interpretat rolul impecabil intr-un film bine constituit , unul care are un subiect placut , cu o doza numai buna de dramatism dar multe scene pline de adrenalina care te captiveaza . este bine sa urmaresti filmul fara nicio asteptare monumentala , doar din curiozitate , pentru ca asa se va dovedi o pelicula placuta , una tipic comerciala , dar care da randamentul scontat . de urmarit cu incredere , pentru ca este un film ce merita privit o data .
cosmin_kedii pe 27 Februarie 2012 18:15
Film bun, Zoe a fost foarte buna ca personaj principal. Bine făcut şi foarte distractiv
movie_addict pe 16 Februarie 2012 15:05
fata ii frumoasa
cam in toate commenturile scrie k "fata ii frumoasa" asa ca m-am mai uitat o data la film, de data aceasta mult mai atent in background dar nu am vazut-o pe fata asta frumoasa
claudiu-daniel-lugoj pe 07 Februarie 2012 19:28
Un film bun ce merita vazut.Este vorba despre o fata care se razbuna pe niste mafioti din trecutul ei,deoarece acei mafioti i-a omorit familia cind ea avea zece ani.Acum find mare si invatind de la unchiul ei arta de a fi un asasin incepe,incet cu incet sa omoare cite unul din mafioti,pina la ultimul care find capul lor.Un film reusit cu o actrita talentata dar si foarte frumoasa.Nimeni alta decit Zoe Saldana,cea care a jucat in filmul de mare succes AVATAR.
Costy_Craiova_fan pe 13 februarie 2012 12:27
Tu ai auzit vreodata de SPOILER???Exact asta faci tu,inceteaza sa mai povestesti filmele in comentariile tale !
Da-Luck pe 07 Septembrie 2011 12:11
trailer extraordinar , film asa si asa , fact ce mi-a lasat un gust amar despre film
florin36ani pe 02 Septembrie 2011 15:27
un film autentic de actiune , chiar daca ideea filmului e inspirata din alte filme, recent fiind Hanna.
Bârfitoarea.ro pe 28 August 2011 14:36
Zoe Saldana promoveaza “Colombiana”
Daca la inceputul saptamanii luase parte la lansarea mondiala de la Miami, actrita americana Zoe Saldana (33 de ani) a participat zilele trecute si la premiera de la Los Angeles a filmului de actiune “Colombiana”, productie in care detine rolul principal.… Citeste in continuare citeşte
al3x94d pe 07 Ianuarie 2012 16:08
CAPODOPERA
filmu e superb nu mai mancati unii cacat;)................................................
ilynca pe 30 Mai 2011 05:58
Trailerul pare interesant, dar filmul are sanse sa fie oarecum de duzina. Subiectul copilului caruia ii sunt ucisi parintii si odata ajuns la maturitate porneste sa se razbune, a fost abordat de prea multe ori si n-am vazut nici un film care sa fie bun. Sa speram ca nu va fi inca un film de duzina.
Han_Solo pe 16 august 2011 14:12
Luc Besson scenarist...poate o fi ceva de el.
ciobotaru pe 11 Ianuarie 2012 21:49
doamneee ce film prost , e prost pentru ca e extrem de exagerat
Wolfzor pe 08 Octombrie 2011 12:33
Cum
Cum e zice in engleza la film? Cum e zice in engleza la film?Cum e zice in engleza la film?Cum e zice in engleza la film?Cum e zice in engleza la film?Cum e zice in engleza la film?Cum e zice in engleza la film?Cum e zice in engleza la film?Cum e zice in engleza la film?Cum e zice in engleza la film?Cum e zice in engleza la film?
Haures pe 28 Septembrie 2011 18:17
Este un film de actiune cu o poveste simpla de rasbunare, dar Zoe Saldana aka Neytiri din Avatar se potriveste cu scenariul de fata rea din suburbiile columbiene.
Colombiana – sau ce nu te omoara te intareste
[Titlu in limba romana: Columbiana]

Regie: Olivier Megaton
An: 2011

Actori: Zoe Saldana, Michael Vartan, Cliff Curtis
Genul: actiune, drama

Inainte de a ajunge la vizionarea lui Colombiana nu intrasem pe net sa vad referinte despre el, altfel as fi stiut ca scenariul este semnat Luc Besson si de asemenea ca protagonista principala a filmului este Zoe Saldana (Neytiri din Avatar). Cu o asemenea combinatie actor – scenarist suntem evident martorii unui film pe care eu il apreciez de la ... citeşte

Go 1 2