Păreri Blow

(2001)

Visul alb

denisa_liza pe 09 Martie 2014 17:08
m-a impresionat filmul,o poveste interesanta, ma bucur ca a jucat si penelope!
alyn.alyn pe 10 Februarie 2014 02:30
Un film excelent , recomand cu caldura! personal l-am vizionat de mai multe ori si nu m-am plctisit nici macar o singura data.
AdriAdrianna98 pe 13 Ianuarie 2014 16:25
Capodopera
Mi s-a parut un film emotionant. Prezinta foarte bine o poveste de viata a unui om care n-a stiut sa se opreasca cand a fost cazul. Johnny joaca exceptional ce de obicei, nici nu aveam asteptari mai putine decat sa fie perfect. Pur si simplu rolul de tata ii vine ca o manusa, parerea mea . :) foarte bun, 10 .
Ammelie pe 10 Mai 2010 13:04
Blow
Un film ok, din punctul meu de vedere. Corect realizat, bine jucat, dar totusi nimic cu adevarat special. Apreciez, desigur, faptul ca filmul se bazeaza pe o poveste reala, iar povestea in sine este impresionanta. Totusi, parca prea usor 'servite' lectiile de viata!
Per total, filmul mi-a placut, si am trecut peste socul de a-l vedea pe Johnny Depp cu burta si pe Penelope blonda. :) 7/10

Fygo pe 07 Mai 2010 21:46
Genul de film la care dupa ce-l vezi, te lasa mut si-ti improspateaza unele principii.
baietelutmb pe 13 Iulie 2009 15:03
un film despre viata..... despre tot ceea ce trebuie sa pretuim
andystarx pe 26 Ianuarie 2016 15:43
Pentru un film biografic,nu a fost rau ! Nici nu m-a impresionat foarte tare,dar Depp a facut un rol bunicel !Oricum am aflat inca o poveste adevarata, despre un celebru traficant de droguri !
delaSpecii47 pe 12 Septembrie 2013 10:34
Blow
Cel mai bun film pentru mine. Cel putin ultima jumatate de ora te rupe..
adinabelet pe 03 Septembrie 2013 13:01
foarte impresionant unde poate sa duca nebunia drogurilor si ft bine jucat de johnny si penelope. super super!
iulian94 pe 26 Iulie 2013 18:31
Un film obligatoriu de vazut in care Johnny Deep joaca execelent in rolul unui traficant de cocaina.
xerses pe 05 Iunie 2013 14:52
Este un film bine realizat ce reuseste sa te tina captiv in fotoliu de la prima pana la ultima secventa.
Andrei XSpider pe 13 Februarie 2006 23:29
Un film foarte bun care merita vazut. Este cam lung, dar finalul impresionant reuseste cu succes sa acopere acest lips
zeno.marin pe 05 Aprilie 2012 23:59
Un film evitabil
Nu prea imi plac mie filmele in care o voce de fundal imi povesteste ce se petrece prin film. Parca m-as uita la un documentar...
Muzica buna (pe la inceputul filmului), pe fundalul unei povesti interesante, reala daca e sa cred ce scrie la inceput. Sau sa fi fos muzica pe fundalul filmului?...

Nu conteaza prea mult. Scenariul nu e tocmai nou, dar... ceva mai interesant dupa un timp dupa care iarasi se dilueaza, tinand pasul cu unda purtatoare a muzicii, tot mai melodramatica si mai plicticoasa la randul ei.

Povesti cu drug-lords cu parinti cinstiti dar extrem de saraci am mai vazut, asaca iata un deja-vu tip "the rise an fall", care ma face sa ma intreb daca nu cumva trebuie sa inventam o noua categorie de film...

Decorurile nu prea aduceau a anii 70, parintii un pic cam tineri, la fel de tineri si la varsta suficient de maturului Johny… citeşte

deco20 pe 3 iulie 2012 00:13
nu prea sunt te acord cu tine yaaawn
cosmin742000 pe 28 Februarie 2013 14:38
Dupa un caz real sau nu , nu conteaza , tot o ciudatenie a iesit avand in vedere ca joaca Johnny Depp
blanka23 pe 24 Iunie 2011 23:22
eu nu stiu ce v-a placut asa mult :)) sunteti foarte fascinati cand vine vorba de droguri
deco20 pe 3 iulie 2012 00:18
logic ca ti s-a parut o prostie din moment ce ai avatar cu "wanted".e mai misto un film in care se curbeaza glontul decat un film cu si despre droguri ;)
Margarit Angelescu pe 27 Februarie 2002 00:00
superb film. un mare om distrus de femei. nu sunt misogin, dar devin treptat, treptat...
Go 1 2