Păreri Baramui Fighter

(2004)

Luptător în bătaia vântului

Manusa pe 24 Martie 2011 22:52
Un film incredibil de bun
Incredibil acest film. M-a impresionat si m-a emotionat in acelasi timp, dorinta si ambitia lui Baedal sunt imense. Este un film reusit si care m-a tinut cu sufletul la gura pe toata durata lui. Ceea ce a facut el este de necrezut , cel mai bun luptator din lume.....a invins toti maestri. Merita vazut!
Sylvester77 pe 21 noiembrie 2018 21:01
Sinopsis eronat, ce nu trebuia aprobat.
CyberDRS pe 11 Ianuarie 2012 22:54
Acest film este o capodopera am ramas fara cuvinte .
cosmin_kedii pe 08 Martie 2013 12:08
scenele de luptă și coregrafia sunt explozive și o interpretare foarte bună a tuturor actorilor. Acesta este un film puternic, care al recomand tuturor fanilor filmelor de arte marțiale
alfonso1 pe 14 August 2016 09:26
Recomand tuturor fanilor filmelor de arte marțiale
Si nu numai fanilor. Filmul este f.bun, nu este nimic exagerat in scenele de bataie ,sabia taie si strapunge,iar pumnul si piciorul lovesc. Filmele chinezesti au partea lor de farmec cu zborul prin aer ,dar tot mai bun este un film in care este redata realitatea si tehnica artelor martiale, ca in acest film.Eu prefer sa vad efectul dupa un pumn si nu exagerarea falsa a incasarii a zeci si sute de lovituri,iar in acest film toate personajele sufera la loviri,inclusiv eroul nu iese din lupte imaculat, ba din contra.
Muzica bunicica,filmarea buna,jocul actorilor f.bun,plus ca este inspirat din fapte reale.

ryvalss pe 11 Iunie 2012 23:45
Acest film te pune pe ganduri ce poate sa faca ambitia dintr-un om , pe mine unu ma fascinat ideea filmului
adi_ramses pe 13 Mai 2010 01:01
Va recomand
filmul e foarte bun, mi-a placut mult. e vorba despre puterea unui om de a se ridica si as realiza scopul in viata cu suferinte si sacrificii enorme
sannyuu pe 08 Septembrie 2015 09:48
imi place
fain filmul, mi-a plăcut dar urâsc kyokushin karate, e prea dur, zice și wikipedia "Este declarat cel mai dur stil de karate." te face doar să devii violent! :))