Păreri Away

(2020)

Departe

stefanandreea pe 08 Septembrie 2020 00:57
Mi-a plăcut mult, o dramă destul de reușită, am experimentat multe emoții de toate felurile pe parcursul serialului.
petricaciobanu pe 29 Septembrie 2023 00:05
Film de-o banalitate ieșită din comun
În episodul 5 plânge mama și fiica de zici c-au pierdut tot, degeaba, nici ele nu știu de ce plâng. Cum se face o dramă din banalități fără să știi de ce atât tumult sufletesc. Acțiune de 2 bai, plânsete bocete regrete, poate femeile să înțeleagă cât de cât fiorul filmului, pe mine mă lasă rece. Nu e sf e un fel de rahat mare, împopoțonat și șlefuit. Evident că trebuie să apară lesbiene, copii handicapați, negrii, bețivi toate categoriile, nimeni nu trebuie uitat. I-am dat 3 stele dar cred că și așa sunt prea multe.
Domolul pe 22 Septembrie 2020 21:56
Se mai fac filme? Iată că da. Nu mă întrebați vă rog cum s-au făcut filmările la Away că nu vreau să discut iarăși despre virus , tocmai pentru că am terminat o discuție despre acest subiect, a câta oare, și mă simt deja obosit de această temă, ca de obicei.
Cei cărora le face rău expunerea la “lefțoisme" să nu vadă filmul ăsta. Cam sunt ceva elemente democrate sau dacă vorbim de Europa, elemente de stânga sau cum am spune noi ăștia din est, mici comunisme nevinovat aruncate prin scenariu. Să vi le spun mai departe. Echipa de cosmonauți este eterogenă ( bărbați dar și femei, albi dar și un negru, caucazieni dar și un asiatic) globalizarea , uniformizare echipei, este crescută (2 americani, un chinez, un indian, un rus, se vorbește engleza dar și toate aceste limbi în original), Avem și lgbt printre echipajul navei, iar în… citeşte