Păreri Avatar

Avatar

Willy4k pe 25 Mai 2010 14:41
Cu tot respectul pentru munca depusa in vederea realizarii acestui film, pentru ca sunt convinsa ca a fost din belsug, insa acesta nu poate fi incadrat la capodopere asa cum se astepta. Este un film reusit, insa nu exceptional.
Probabil parerea mea este influentata si de faptul ca nu am reusit sa vad filmul la cinema si m am multumit cu vizionarea lui acasa.
In varianta 3 D, rezultatul probabil ar fi fost altul.

robertsandu pe 09 Iunie 2012 09:40
Nu foarte bogat pe dinăuntru... dar majestic vizual
Am citit multe comentarii negative la acest film și pot spune că nu le susțin. Cred cu tărie că fiecare film trebuie judecat doar pentru ceea ce este și nu criticat peste măsură pentru ceea ce-i lipsește. Este unul dintre motivele pentru care găsesc Harry Potter și Piatra Filosofală a fi un film family minunat, motiv pentru care l-am și notat cu 10. Nu mă număr printre cei care, doar pentru că un film nu se aliniază perfect la gusturile lor, trebuie notat cu 1, 2 sau 3.

Acestea fiind spuse, Avatar nu este genul de peliculă care surprinde prin poveste, prin personaje (asta dacă putem vorbi despre personaje în adevăratul sens al cuvântului) sau prin originalitatea scenariului. Sunt destule clișee în el, cum bine au subliniat alții pe acest site. Cred că producția lui James Cameron vine cu o poveste decentă și peste medie de entertaining. Ca să… citeşte

alexsovaiala pe 21 Iunie 2011 17:25
Uau filmul l-am vazut in 2009 si mi s-a parut prost dar l-am mai revazut si zilele trecute si mi s-a parut mai prost chiar si decat shutter island 1
Vorador pe 26 Mai 2011 00:10
Un Pocahontas 3D
Mult prea mult zgomot pentru un film atat de mic,o copie dupa Dances with Wolves sau Pocahontos.Filmul nu exceleaza decat in ceea ce priveste efectele speciale,dar dialogurile sunt slabe si nu-ti ramane in minte nici o replica care sa devina celebra(inainte aveam ,,Hasta la vista baby'' acum este ,,Welcome to Pandora''),iar in incercarea lui Cameron de a dramatiza filmul prin acele scene de slow-motion combinat pe fundal cu aceea melodie sinistra(dizgratioasa pentru mine) m-a facut sa-mi astup urechile si sa ma uit in alta parte deoarece simteam ca penibilul e maxim in acele scene.Poti face un film care sa-ti dea lacrimile si fara aceste scene.
Imi pare rau fiindca am avut mari asteptari de la acest film dar m-a dezamgit, si cel mai trist este ca multi critici il numesc o capodopera,iar in multe topuri despre filme intodeauna este inclus,asa este si pe acest site unde observ ca… citeşte

robertsandu pe 31 iulie 2012 22:35
Avatar este o capodoperă a noului mileniu. Păcat că mulți se plâng de ce duce lipsă filmul și caută asemănări copilărești cu alte producții, în loc să-l respecte pentru ceea ce este.
JohnnyFranco pe 24 Decembrie 2010 09:59
oricum
nu prea mi-a placut cele 3 Oscaruri primite sunt oricum primite pentru efecte speciale nu a fost nimic de capul filmului
ovi_23 pe 21 Septembrie 2010 16:20
Este un film care chiar pot sa spun este o capodopera. Este super sa il vezi pe Samsung Imax. Nu vei regreta daca mergi sa il vezi :)
filipa pe 11 Iunie 2010 22:00
scenariu dezamagitor
Personal m-a dezamagit la capitolul scenariu....Efecte si regie de nota 10, insa scenariul foarte simplist, ca sa nu spun stupid.
-Wizz- pe 09 Iunie 2010 15:11
mda,pentru mine este doar un film bun!nu ma pasioneaza genul asta de filme
up pe 10 Ianuarie 2010 17:10
e un film bun
e un film bun,cu multa actiune filmul e pentru tineri ..dacaa aduci un batran la avatar iese din sala terminat
adynuzyk pe 30 Decembrie 2009 16:14
avatar
l-am vazut este bestial! james cameron e un artist!!! a fost cel mai tare film vazut din viata mea (am doar 10 ani) si ma mai duc azi odata la el
innascumpica pe 14 iulie 2010 17:34
bravo !
MNarcis pe 30 Octombrie 2011 23:06
L-am vazut din curiozitate pt ca am auzit numai lucruri bune si plus atatea nominalizari la oscar si la sfarsit........''TEAPA''.......''o capodopera de prostie'' (cel putin pt gustul meu), mi-a trebuit 2 zile ca sa-l pot vedea cap coada, (si nu din cauza ca are 165 de minute) mi-a trebuit doua zile pt ca este un film ''impresionant'' de slab, (ok recunosc este foarte bun la efecte speciale insa pt mn efectele speciale nu fac doi bani) iar capitolul care ma intereseaza pe mn la un film (scenariu si mesaj transmis)......pai se reflecta in nota cat de bune au fost. Un film care il recomand doar copiilor sau fanilor efectelor speciale!
MaiorRO pe 21 Septembrie 2011 21:11
Incredibil
Este al doilea cel mai tare film SF vazut de mine:) si mia placut,dar mai mergeau ceva efecte
DancingVampire pe 16 Aprilie 2011 20:40
venim de pe pandora
am impresia că am căzut de pe altă planetă (probabil Pandora), căci mă simt printre puţinele persoane care spun că nu au rămas prea impresionate de film. ok, efectele au fost foarte tari, dar filmul devine atât de plictisitor şi previzibil că te duci naiba. mă rog, asta a fost părerea mea.
Sergiu.Lobont pe 17 Octombrie 2010 02:29
Delectare vizuala si auditiva e acest film. E un spectacol al culorilor, din punctul asta de vedere, un film cum apare odata la 10 ani. Ca se putea sa aiba un scenariu mai bun... ca una... ca alta, astea nu sunt tinute minte. In istorie ramane faptul ca e filmul cu cele mai mari incasari si va ramane acolo pana ce il va devansa unul... si eu zic ca va trece ceva timp pana atunci.
blackpussycat pe 19 Septembrie 2010 00:27
frumos
un film de exceptie nici nu se pune problema sa nu il vezi
Salih pe 11 Martie 2010 17:58
Banal
Bine facut (ca orice produs scump).
Povestea in sine este una banala, un popor (rasa, civilizatie) lupta cu un altul mai putin evoluat sa ii ia (cucereasca, fure) resursele. Povestea de dragoste la fel, pe marginea razboiului. Interesant ca personajele bastinase sunt inerpretate de actori de culoare. Este plin de clisee, dar asta il face pe Cameron genial.

cata24 pe 25 Ianuarie 2010 19:17
e cel mai tae film eu cred ca va dobora titanicul in incasari va recomand sa il vedeti si dati si la mn un click pls oricum sa nu mai scrie toti cocalari aia de nu stiu ce e ala un film si s-au gasit sa lase comm acum ca da tata bani pe net,la munca bah!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!taranilor
marian_007bond pe 5 iulie 2010 17:25
Planeta e imputita defapt de vorbele tale bovoro
bovoro pe 25 iulie 2010 22:41
Si iar Bond....Marian Bond...Un tanar pitecantrop, fara prea multa minte, dar extrem de vigilent si obsedat de postarile mele. Mare idiot!
M251 pe 19 Ianuarie 2010 10:07
Asa si asa
Sincer ma asteptam la mult mai mult. De acord, peisajele sunt exceptional facute, efectele speciale si ideea de o lume cu fiinte interconectate "nervos" este faina, dar scenariul in sine este "fumat" de prea multe filme pana la aparatia lui. De ce nu un "bad end"? Iar avem "happy end"? Deja s-au facut atatea filme incat dupa primele 20 de minute stiai ce-o sa se intample. El pleaca la Na'Vi in sat, se indragosteste, isi uita "chemarea" militara si ...happy end. Come on...atat avem din partea unui film cu super mega buget? The Fog este un film cu final original. Cand l-am vazut prima data in 2005, dupa ce-a aparut, sincer am ramas impresionat de finalul original, dramatic si plin de sentimente de frustrare. Nu spun ca a fost un SF extraordinar, dar a fost un film psihologic si cu un final cum greu te gandeai ca va fi. The Cannion a copiat finalul, in 2009, dar filmul este mult mai slab… citeşte
veveak pe 2 noiembrie 2011 00:22
Eu o spun clar, nu inteleg ce tot venerati toti Avatar, mie mi s-a parut un film normal, nimic iesit din tipar...
sabinalin pe 18 Ianuarie 2010 20:37
Efecte,efecte,efecte...
Deja Globul de aur,aproape sigur si Oscarul. Cameron e tare,mai intai "Titanic",acum SF 3D cu mesaj ecologic. O noua tendinta in cinematograf. Efecte cu gramada,emotie putina. Scenariu tezist-ecologic rupt din "Winettou",parabola usor antiimperialista. Actori corecti plus Sigorney Weaver in amintirea "Alien". De preferat totusi "Star Wars" sau "Lord of Rings" ca "Matrix" n-am vazut. A se servi cu pop-corn si Coca Cola!
www. pe 18 ianuarie 2010 20:51
nu conteaza ce poveste spui conteaza cum o spui.
Kyara pe 22 Decembrie 2009 12:42
Avatar:)
Pai.Filmu per total a fost bun.Efectele speciale sunt excelente,peisaje mirifice,idei originale,decor superb,sunete incredibile.Insa a avut cateva faze care nu prea erau la locu` lor..Adica faza de final..cand moare Jake si vine aia si ii pune masca si reinvie miraculos.Sau moartea colonelului.Pai la inceput zice ca au niste super-mega sageti care te omoara in nu stiu cate secunde si la final ala nu mai murea:)~Trecand peste micile detalii,parerea mea e ca Avatar e un film superb,insa sunt sigura ca se putea si mai bine:D
Avatar:Must See!Un film superb:)~

mihaelas3012 pe 22 decembrie 2009 12:54
"cand vine aia si ii pune masca si reinvie miraculos"..doar lesinase-dar nu murise
Adyyyy10 pe 27 decembrie 2009 18:38
Kyara, sagetile erau letale dupa 20 de secunde. Cat despre scena cand invie Jakesully :D, la inceputul filmului era precizat ca daca stau afara 20 sau 30 de secunde fara masca lesina, iar dupa 4 minute mor. Cred ca ar merita revazut ca sa poti fi mai atenta si la micile detalii care ti-au scapat.
varvarlinx pe 23 Martie 2010 01:33
"Avatar unul dintre cele mai bune filme!" -> O gluma proasta!!!
Vai, vai, vai, pur si simplu nu-mi vine sa cred! :| Cum poate ma sa fie filmul asta considerat "unul dintre cele mai bune filme din istoria cinematografiei"? Eu sincer nu pot sa concep acest lucru, nu am cum, ma chinui, imi bat capu cu pumnii si tot nu reusesc! De vreo 4 luni aud Avatar in sus, Avatar in jos, toata lumea vorbea de acest film ca fiind perla cinematografiei, de parca ar fi din alta galaxie, nici aia acum 2000 de ani nu cred ca au vorbit de Invierea Mantuitorului cum vorbeste populatia din zilele noastre despre acest film, si am zis hai ma sa vad si eu marea minune! Si, ca sa vezi, acest film este...nu mai are rost sa comentez despre el, nu mai vreau sa aud de el! Dar ca sa vezi, de parca nu era de ajuns, a mai obtinut si nu stiu cate premii, mai lipsea sa-i dea la regizor premiul Nobel ca a "reinventat cinematografia" cu acest film! Pai de Inglourious Basterds ce sa mai… citeşte
vlad4s pe 30 Decembrie 2009 22:44
AVATAR
De data asta nu o sa fac review deoarece nu mai are rost sa va bat la cap cu prostiile mele deci o sa fiu scurt!
Filmul este SUPERB!Este GENIAL!O POVESTE DE DRAGOSTE FARA SFARSIT!
N - AM CUVINTE!
Este un film care te lasa cu gura cascata si cu emotiile in sus!
FRAIERI CEI CARE ZIC CA E NASPA SAU CARE NU - I VAD!
James Cameron a realizat ceva incredibil.Acum nush dak l - a intrecut pe titanic(dak stie cineva sa ma anunte) si chiar e un film deosebit

bovoro pe 16 ianuarie 2010 00:44
Ce bine o fi sa stai cu emotia-n sus, sa te scobesti in nas si sa bagi mucu' in gura cascata, asa cum faci tu! Chiar nu ne mai bate la cap cu prostiile tale si fii deosebit de scurt.
rosacanina pe 18 ianuarie 2010 19:34
:)))))))))))) vai bovoro in ce hal am ajuns pe acest site!ne huleste toata lumea!Te injura lumea, te face cu oua si cu otet pentru k ai dreptul sa-ti spui parerea!Eu nu mai lupt cu nimeni aici pentru k asta se asteapta!Nu mai dau satisfactie la nimeni! AICI SE FACE MAI MULT CRITICA LA ADRESA PERSOANELOR SI NU A FILMELOR MAI ALES DAK AI SI FOTOGRAFIE!
decathlon pe 30 Decembrie 2009 01:07
filmul e bun.........................................
Octaz pe 09 Martie 2010 15:14
Primul film vizionat in 3D mi'a ajuns pana la suflet . Mi'a placut extrem de mult, inainte nu imi dadeam seama de ce castiga atat de multi bani si de ce e atat de laudat si dorit . Acum stiu si recunosc acelasi lucru , si nu imi pot da seama cum a pierdut Oscarul in fata contracandidatului , un Oscar pe care il merita din plin la toate categoriile.Pot spune serios k e unul sau poate cel mai bun film din 2009 pe care l'am vazut. O sa il revad de multe ori .
izzah_22 pe 02 Februarie 2010 17:53
avatar
Superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr film merita vazut,super misto il ador
Brian pe 2 februarie 2010 18:19
fain filmul
doulfe pe 02 Ianuarie 2010 05:46
Pocahontas?!
atat in Pocahontas, cat si in Avatar, avem de-a face cu:

* invadatorii care vor ceva din pamantul celor invadaţi (P: aur, A: Unobtainium)
* o poveste de dragoste intre reprezentantul invadatorilor si fata capeteniei bastinasilor
* razboinicul ce trebuia sa-i fie sot acestei fete, dar care pierde in fata noului venit (P: Kocoum, A: Tsu’Tey)
* conexiunile spirituale ale celor invadati cu natura (copaci, animale, in ambele filme existand un copac mai cu mot, spiritual zice-se – P: the Spirit tree, A: Grandmother Willow)

myha3la_86 pe 31 Decembrie 2009 01:17
superb, ma asteptam sa fie un film bun dar nu credeam ca o sa fie asa de reusit. Merita vazut...... 3D, bineinteles.
mi7an pe 23 Decembrie 2009 23:51
mind-blowing movie!!!
... asa cum multe persoane spun, gusturile nu se discuta! ...perfect de acord! personal pot spune ca sunt destul de multe filme extraordinare, de diverse genuri: Godfather, Shawshank Redemption, Braveheart, Lord of the Rings, Apocalypto, The Prestige, Dark Knight (etc)... am dat cateva exemple subiective... si cand spun asta ma refer la faptul ca cei mai multi apreciaza un film dupa criterii strict personale. este foarte greu sa apreciezi un film care nu ti-a placut si asta pentru ca este mult mai usor sa critici atunci cand nu esti obiectiv! poate ca AVATAR nu este "cel mai" la toate capitolele dar cu siguranta este CEL MAI COMPLEX film ever!!!
Cambyses pe 25 decembrie 2009 00:36
Nu este cel mai complex sau poate suntem din ce in ce mai putini cei care ne dori ca in film actorii si sa joace scenariul daca nu e original macar sa fie bun etc etc :) Vizual vorbind e cu mult inaintea altor filme si probabil va mai ramane cativa ani asa
misubeje pe 20 Decembrie 2009 22:48
Am sa ma limitez la a spune doar atat: filmul este o bijuterie a cinematografiei. Merita vazut. ;-)
alexavo pe 20 Decembrie 2009 17:17
SUPERB
SUPERB ... din toate punctele de vedere
daca nu-l vezi la I-MAX mai bine nu-l vezi
spre deosebire de toate filmele 3D de pana acum in care "ieseau" din ecran 2 flori si o stanca, filmul asta practic "STA pe tine" de la inceput pana la sfarsit
superb ... trebuie vazut neaparat
abia astept sa-l revad tot la I-MAX

g3.giani pe 22 decembrie 2009 18:06
Filmul nu abunda in efecte 3D!
serghei_romanu pe 4 ianuarie 2010 17:43
alexavo Cum adica daca nu-l vezi la IMAX mai bine nu-l vezi?Inseamna ca de fapt filmul nu e deloc bun, cu alte cuvinte ai spus ca doar efectele merita vizionate.
scrawl pe 19 Decembrie 2009 22:37
foarte bun!
Bineinteles...gandirea romanului....ati sarit o gramada la porcaria aia de twilight care nici film nu il pot numi...mai degraba il compar cu un serial tv...iar la filmul asta....care vreau sa spun ca a fost extraordinar de bun....si nu ma refer exclusiv la efecte speciale...faceti voi un film mai bun daca nu va convine.am fost azi la cinema pro....si vreau sa spun ca am vazut o gramada de filme pana acum...de la bune la proaste....dar nu am vazut sa se ridice toata sala in picioare si sa aplaude la sfarsit de ani buni...la iesire auzeam pe mai multi spunand acelasi lucru in diferite feluri...ca s-a terminat prea repede...in momentul in care un film asa lung(aproape 3 ore)...pare ca e foarte scurt...e clar ca e foarte bun!!!multi nu il inteleg...stiu asta...si rezultatul e inevitabil....e prost domne...asa ziceti...si daca ma uit putin la voi ce filme aveti in favorite....deja mi se… citeşte
Cambyses pe 25 decembrie 2009 01:37
e bine ca ti se acreste ca vin sarbatorile si ai nevoie de muraturi ca sa te dregi pentru ca ai zis de filme la preferate filme de duzina in ceea ce priveste gustul general al cinefilului ca Unleashed sau Ong Bak 2 si tu critici New Moon? pai i-ai dat 4 eu am notat filmul respectiv cu 1 deja ma faci curios E logic celor care le place actiunea filmul e de pus pe rana restul care mai si gandim cu mintea nu doar levitam si plutim si levitam ca insule de pe Pandora care mai aveau si apa sunt curios unde era izvorul in fine filmul merita mai multa consideratie dar de obicei ca la orice film mai de succes mai virulenti in limbaj sunteti cei care aparati filmul decat cei care atacam dupa caz va da de mancare filmul sau ce :) hai ca atat am avut de zis a si :P
CommonSense pe 25 decembrie 2009 19:55
Am vazut si eu in sfarsit mult laudatul Avatar. Departe de a fi o capodopera dupa mine. Mult sub LOTR, de exemplu, la multe capitole. Subtire si povestea si superficial per ansamblu. da exceleaza la capitolul efecte si recunosc ca personajele alea create pe calculator au trairi :) Poate fi un film grozav si pentru cei care se intalnesc prima data cu unele idei (fumate in alte opere de anticipatie). Merita vazut, dar nu cred ca merita toate superlativele cu care se arunca in stanga si in dreapta.
razvinnn pe 19 Decembrie 2009 21:24
avatar
cel mai bun film vazut vreodata.merita vazut.bravo
cristi85 pe 18 Decembrie 2009 22:46
Bestial
L-am vazut la Samsung IMAX la AFI Palace Cotroceni. E bestial filmul. E pur si simplu incredibil ce au reusit sa faca. Si mai ales pe IMAX se vede super. Nota 20. Cred ca ma mai uit la el de 3 ori :D
mwBoy pe 18 Decembrie 2009 21:07
Abia m-am intors de la film si nu pot sune ca nu este o Capodopera. Eu l-am vazut 3D cea ce inseamna f oarte mult.Personajele, Povestea m-au cuprins dinadins si timp de 165 de minute nu mi-am luat privirea din loc. Merita acest film vazut( in special in cinematografe)
Ghostyyy17 pe 26 August 2009 17:00
best Sf 2009
Am fost la Preview la Movieplex si mi s-a parut super filmul, din punctul meu de vedere ma asteptam ca Terminator3, GI- JOE sau Transformers 2 sa fie best SF 2009 dar se pare ca Avatar si Distric 9 vin tare din spate. Urmeaza acum sa vedem cat de bune sunt.
par4zi7u pe 28 august 2009 15:23
terminator 4 te corectez :)
gaby1 pe 18 noiembrie 2009 18:25
njj
Rau pe 05 Ianuarie 2010 01:26
Super !!
Atat de original si de fain , fara cuvinte . Bv celui care s-a gandit la un asa film...
alinatampa pe 21 Decembrie 2009 09:11
CEL MAI BUN SF
Merita toti banii, impresionant, intrece asteptarile
Mores pe 21 Octombrie 2010 10:28
Daca il vezi 3D il vei supraaprecia datorita efectelor excelent realizate, daca il vezi acasa pe calculator si mai este si o varianta cam atunci il vei subaprecia pentru ca nu te vei bucura de ceea ce are filmul mai bun.7
Ammelie pe 09 Martie 2010 13:17
Avatar
Marketing agresiv, asteptari mari, reactii contradictorii. Mie, filmul in sine mi s-a parut entertaining. Departe de a il numi bun insa, si foarte departe de a-mi spune ceva nou. Mesaj supra-evaluat, realizare buna spre foarte buna, ambalat foarte a-la The American Way. 7/10
Ovidiu239 pe 28 Ianuarie 2013 22:06
Un fenomen
"Avatar" - O capodopera vizuala
Filmul a provocat o adevarata isterie atunci cand a aparut generand incasari record, fara precedent si efecte vizuale absolut uluitoare! James Cameron, cu fiecare ocazie confirma ca e un titan cand vine vorba de regie, si iata ca nu dezamageste nici acum. Revazand acest film la ceva ani de la lansare, peisajele si efectele sunt de vis, si nici in ziua de azi nu au putut fi depasite. E clar ca din punct de vedere al efectelor, Avatar e de departe cel mai bun film pe care l-am vazut, si desi am mai vazut filmul tot ramaneam uluit de imaginile fantastice pe care le vedeam si regretul e cu atat mai mare ca nu l-am vazut la cinema in 3D. Probabil ca urmatorul film ce il va depasi pe asta la acest capitol va fi Avatar 2.
Cele mai mari incasari si in opinia mea cele mai bune efecte vizuale din toate timpurile, Avatar pare filmul perfect. Unii critici… citeşte

AndreBlack pe 05 Ianuarie 2013 18:59
Un adevarat film pot spune . James Cameron a facut numai filme foarte bune ! Sper sa o tina tot asa !
ailimafame pe 17 Martie 2012 11:13
10/10
initial, idea filmului mi se parea o prostie dar dupa ce l-am vazut pot spune ca e unul din cele mai bune SF-uri vazute de mine.
10/10 la toate capitolele

MaryoRe pe 07 Februarie 2012 08:58
Eu consider ca James Cameron a vrut sa exprime in acest film legatura dintre NATURA si OAMENI...modul in care ar trebuii sa convietuiasca impreuna si arata ceea ce se intampla in caz ca aceasta legatura nu este respectata...(razboiul) ca o forma de a arata urmarile nerespectarii acestei legaturi.
Qube86 pe 01 Decembrie 2011 13:27
Un film foarte bun...Efectele speciale de nota 10,distributia OK si povestea originala (parerea mea) fac din ''Avatar'' un film de colectie...Unul dintre putinele filme pe care le revad cu placere de fiecare data...Merita vazut de catre fanii genului si de cei care apreciaza un film bun...
nikkolle pe 04 Noiembrie 2011 22:41
CEL MAI FRUMOS FILM
Acesta e cel mai frumos film dupa TITANIC pe care l-am vazut ! Bravo asteptam mai multe filme de genu.
dickstone pe 26 Iulie 2011 12:20
NOTA 10
un film SF foarte fascinant si interesant... se vede mana lui james cameron care e un regizor excelent... se vad peisaje superbe si efecte speciale pe masura.... nota 10 din toata inima
Anamarria pe 17 Iunie 2011 18:57
Vad ca majoritatea a votat filmul ca fiind o capodopera, insa eu nu am fost deloc multumita de el. M-s plictisit si nu mi-a placut absolut deloc. Sunt multe alte filme care il depasesc pe asta. Intr-adevar ideea cu lumea fictiva este buna,dar atat.
paradox_utopic pe 30 Martie 2011 22:35
povestea indienilor din America
povestea indienilor din america....in varianta tehnologicata....
dragossshadow pe 03 Noiembrie 2010 21:04
Avatar nu mai are nevoie de o alta descriere. Aproape fiecare om de pe Pamant l-a vazut. Fie ca la IMAX, 3D sau 2D. Este un film extraordinar, o capodopera si este foarte incitant faptul ca va fi trilogie.
dido pe 05 Septembrie 2010 22:03
Film vizual.
Am notat filmul cu ,,obligatoriu de vazut" nu pentru ca ar fi o capodopera ci doar pentru faptul ca trebuie vazut asa... pentru cultura generala,pentru a putea participa la o eventuala discutie in cercul de prieteni,pentru a nu fi pe dinafara...Nu va face parte dintre favoritele mele,mie mi s-a parut asemeni unui joc video despre colonizarea continentului american,cu indieni albastri,cu vraci si razboinici si repet probabil vazut in 3D poate fi deosebit,nu stiu...Per total nu este un film memorabil!
Go 1 2 3 4 ... 14 15 16