Păreri Avatar

ciprian ciobotaru pe 29 Aprilie 2007 14:49
este regizat de james cameron deci are din prima un atu,o sa iasa ceva bun fara nici o indoiala asteptam cu sufletul la gura insa nu-i pot da un calificativ deocamdata
K.g pe 16 Aprilie 2008 11:26
cred k va avea un succes destul de bun
claudiu-daniel pe 14 Martie 2009 15:11
cu siguranta va fi un film reusit daca e regizat de james cameron vrem cit mai multe sf-uri regizate de el.
valigeo96 pe 19 decembrie 2009 10:01
..........Ce e mai rarut e mai bunut nu cred ca vrei sa ajungem la Avatar 6 (gen Saw care va continua pana la 8 si asa au distrus IDEEA buna a filmului,DOAR BUNA!atentie si ar fi trebuit sa se opreasca la SAW 4 cand mai aveau de remediat dar...asta a fost...)deci trebuie sa se opreasca macar la AVATAR 2 daca vor sa il continuie...TOTUSI NU AR STRICA O CONTINUARE NUMAI UNA! NU 10! ASADAR FILMUL AVATAR M-A IMPRESIONAT EXTREM DE MULT,in orice caz.
radio10 pe 1 februarie 2010 13:40
vezi cum ai arata daca ai fi jucat in AVATAR Creaza-ti avatarul http://radio10.ro/blog/?p=492
Cupidon_White pe 20 Martie 2009 16:32
Avand in vedere ca bugetul filmului este de +300mil.$ este cazul sa fie nemaipomenit
Bogdan88 pe 9 iunie 2009 15:24
S i'ai dat 3 stele ...??!!!!
Wonka pe 4 iulie 2009 22:09
O sa'si retraga el/ea cuvintele , o sa vedeti
mu_zz_i pe 28 Mai 2009 20:43
Defapt pana la data de 28 mai 2009 bugetul este de 230 milioane de dolari... primul trailer o sa fie lansat atunci cand in cinema-uri va rula Transformers 2, trailer ce va avea 2:41 minute... are ce arata... cineva de curand mi-a spus ca dl Cameron afirmase cu multi ani in urma ca nu va mai realiza un film doar daca este sigur ca acel film va depasi Titanicul. Pai mai avem de asteptat nitica timp.
nicu30 pe 09 Iunie 2009 16:51
sper sa nu fie doar o poveste de dragoste dintre un om paralizat bagat intr-un avatar si o extraterestra care din dragoste sa puna bete in roate progresului omenirii...sper sa nu fie asa :(
LunchBox pe 20 Iunie 2009 16:31
Dupa cate vad din poze si descrieri, imi dau seama ca va fi o experienta unica si, cu siguranta, va fi o capodopera. Fara nicio indoiala. Abia astept sa apara.
cristixxxlog pe 28 ianuarie 2010 00:39
da' de ce dai rating maxim pentru ceva ce nu a aparut inca????de ce e lumea atat de imbecila??? greu de inteles...da si tu un punctaj la jumatate sa nu influenteze nota. mare e gradina Dumnezeule
Katalin02 pe 9 mai 2010 13:49
cristixxxlog sti cum se spune. Prostia e cel mai molipsitor lucru. Nu te mai enerva aiurea pentru toti, nu are rost, asa au fost creati majoritatea oamenilor sa fie imbecili.
valen1in pe 20 Iunie 2009 18:05
18 Decembrie 2009
mai traim pana atunci? :)) abia astept, era misto daca-l facea 3D
scrawl pe 26 iunie 2009 00:34
ai citit numele alternativ? : AKA * Avatar: An IMAX 3D Experience
s3bastian pe 24 Iunie 2009 23:38
nu va inteleg
nu stiu cum puteti da calificative si stele unui film la care nici macar traileru nu a aparut...multe filme s-or asteptat a fi niste capodopere si au reusit cu greu sa prinda mediocritatea
Bogdan88 pe 29 iunie 2009 13:03
................................... Da ' tu de ce i'ai dat o steluta???? Nici eu nu pot sa cred ca exista asemenea specimene asa ca tine!!!!
bizonul pe 1 decembrie 2014 07:20
La Tom si Jerry sau Tanti Florica lui F, Calinescu, la idiotenia de pe acelasi program tv., Masterchef sau de ce nu , la Tociu si Palade sau la liftele lui Maruta.
Kristen_14 pe 31 Iulie 2009 22:03
abia astept sa vina filmul.....cred ca va avea un succes total !!!!!!!!!!!!!!! :):):)
Laura-020796 pe 13 August 2009 23:14
Avatar
Filmul o sa fie o capodopera fara indoiala. ........:D
ooo333 pe 14 august 2009 15:09
helo nu lai vazut ( inca ) asa ca nai de unde sa sti !
robertpacinoo pe 8 februarie 2013 19:23
Shreek daca noi asta care spunem ca nu ne place filmul asta si nu il consideram capodopera au IQ 75 inseamna ca al tau ar trebui sa fie cu minus. Daca nu sti nimic despre cinematografie si consideri ca prostia asta de film e o capodopera nu stiu dupa ce te bagi tu in seama. Uita-te ce sciru criticii de specialitate despre el in afara de efect nimic original ca si in orice film a lu James C. Vorbesti de cultura da cultura cinematografica nu ai deloc. James C e un regizor bun pentru fetitele de 13 ani si bunicile lor, respectabil pentru ceea ce face dar nici de cum un geniu al cinematografiei. Avatar nu a revolutionat niciodata cinematografia si nici nu o va face.
komodo pe 14 August 2009 17:00
Penibil
De ce comentati un film inainte de a se fi lansat? Am vazut ca s-au adunat 170 de voturi....pentru ce sunt vorurile alea?! pentru scenariu?....pentru regizor?... pentru actorii ale caror prestatie in acest film nici nu ati urmarit-o? Cine stie,poate chiar va fi un film bun, o capodopera, dar nu ar fi nici primul film care sa dezamageasca .
snorky03 pe 4 decembrie 2009 20:36
pt trailer votam ;) (cel putin eu)
SNOWMAN34 pe 5 august 2010 11:41
Sfx, Sfx, Sfx. Efecte, Efecte, Efecte... Cameron a deceptionat, Avatar nu are incarcatura emotional-umana a Titanicului, si nici noutatea genului (a ceea ce a fost pentru anii 80 Terminator). Pe scurt, un 3D cu incasari mari, de vazut o data.
bloodthirst pe 14 August 2009 21:20
Ce nu am inteles: este un film de animatie?
MS!

maddy92 pe 13 septembrie 2009 00:29
nuu
Andrei47 pe 15 August 2009 18:08
Avatar
Filmele marca 'James Cameron' nu au dezamagit niciodata ,putine si bune nu multe si proaste.
2Pirates2 pe 15 ianuarie 2010 18:37
da avatar e un film oarecare oameni buni peste cateva luni din cate stiu eu o sa apara alt film gen Razboiul Stelelor si atunci o sa reactionati la fel ca acum tare as vrea sa stiu care e cel mai bun film din lume din toata istoria filmelor
moongoose pe 4 februarie 2011 03:32
"alt film gen Razboiul stelelor" :)))). star wars si star trek inca ne influenteaza civilizatia, asa sefeuri cum au fost ele..poate o sa o faca si avatar acelasi lucru. PS: cumpara-ti si tu o tastatura cu semne de punctuatie!
CosmyNarutO pe 21 August 2009 09:54
Eu cred k osa fie un film foarte tare care o sa bata recordurile la nr de view-uri.
b6l6b6n_cost3l pe 21 August 2009 12:33
:))
ce revoltati sunt copii astia,este film sf deci putem da o nota pe care o credem de cuviinta pentru acest "film",daca vroiai sa nu dam note atunci trebuia bagat la desene animate nu filme sf,cand ai sa intelegi ce este ala film sf atunci o sa fii si tu dezamagit de acest film,District 9 bate "filmul" asta de departe,daca bagau filmarea asta la desene animate atunci merita o nota buna dar cat timp este pus la filme este o dezamagire.
Wonka pe 21 august 2009 13:19
esti cam frustrat , asteapta filmul si dupa dati cu parerea , get a life
roxaroxi pe 1 ianuarie 2010 07:36
district 9.:))...cred ca glumesti....inceputul ii un rahat,cuprinsul 50\50, noroc cu finalul ca a mai salvat ceva din "film".asa ca ciocu mic ca te bagi la artifici daca compari avatar cu desenele animate pe care le urmaresti tu seara inainte de nani-nani.
Ruben pe 24 August 2009 02:15
Fain...!
eu zic ca va fi un film foarte bun de mult nu am mai vazut un sf atat de interesant....:P
onebunie pe 24 August 2009 18:43
frumos la prima vedere
din ce am vazut in trailer mia placut...sper sa nu fie dezamagitor :)
Gumitza pe 12 aprilie 2011 15:06
da si eu asha m`am gandit atata publicitate thrilere peste thrilere dar dupa ce l`am vazut asteptarile nu au fost chiar asa de rasplatite . Dupa cata publicitatea avut vroiam sa cumpar CD(dar faceam o mare greseala)
icb1 pe 9 decembrie 2012 05:39
Un film SF excepțional, deschizător de drumuri în 3D și concepție. Cu mare succes la casa de bilete în toată Lumea.
Ghostyyy17 pe 26 August 2009 17:00
best Sf 2009
Am fost la Preview la Movieplex si mi s-a parut super filmul, din punctul meu de vedere ma asteptam ca Terminator3, GI- JOE sau Transformers 2 sa fie best SF 2009 dar se pare ca Avatar si Distric 9 vin tare din spate. Urmeaza acum sa vedem cat de bune sunt.
par4zi7u pe 28 august 2009 15:23
terminator 4 te corectez :)
gaby1 pe 18 noiembrie 2009 18:25
njj
SithB pe 26 August 2009 18:06
Am fost la acel preview la Movieplex si pot sa zic ca nu mi-a parut rau deloc.Tehnica 3D este cu mult peste altele(Ice Age 3,Calatorie spre centrul pamantului etc.) si chiar iti da senzatia ca ai fi mereu in mijlocul a tot ce se intampla.Am asteptari extrem de mari de la acest film si chiar daca povestea nu va fi ceva de nemaivazut, experienta din sala sunt convins ca va merita.Astept cu nerabdare luna decembrie si eventual deschiderea mall-ului Cotroceni pentru IMAX.
catalin_duta pe 17 decembrie 2009 16:11
Tehnica, frate, e aceeasi. Felul in care e folosita difera!
SithB pe 15 aprilie 2015 10:30
Incearca sa te documentezi mai bine
valigeo96 pe 30 August 2009 16:06
AVATAR
O capodopera,James Cameron creeaza o alta lume pentru public.O lume greu de imaginat,UIMITOARE,un film d 5 stele CATEGORIC.Minutele din film trec ca niste secunde si iti doresti sa ramai in acea lume.Te captiveaza si daca esti genul care se obisnuieste repede cu personajele este perfect deoarece la un moment dat iesi de pe planeta Terra si ajungi pe Pandora unde muntii plutesc si animalele au 6 picioare.O data ce intrii in acea lume,ti se pare ca acolo esti de fapt si esti martor vizual al intamplarilor nu numai public pentru film.Efectele speciale sunt EXTRAORDINARE,lasandu-te cu un gol in stomac cand vei vedea inceperea genericului filmului (LA SFARSIT) vei pleca nedumerit din sala de cinema cu gandul la experienta traita si vei realiza ca a fost doar un film.Chiar inainte sa incepi sa PATRUNZI DIN CE IN CE MAI MULT IN ATMOSFERA imprietenindu-te imaginar cu populatia na'vi si… citeşte
marylin01 pe 7 februarie 2010 19:49
Subscriu! Singurul defect al flmului: TINTE PREA PUTIN Nici nu stii cand trec cele 3 ore.
chiba_florin pe 30 decembrie 2010 15:03
Bine spus!!!
Andreea18 pe 04 Septembrie 2009 23:09
Avatar
Doar daca te uit in dreptu' la regizor iti dai seama ca o sa fie o capodopera. Vreau cu nerabdare sa vad acest film.....dar pana in decembrie mai e:((.....
zatyy pe 07 Septembrie 2009 14:03
filmul asta are cam tot ce ii trebuie pentru a sparge toate barierile : efecte vizuale , povesste,....pana chiar si posterul este interesant si parca te imbina sa te duci sa-ti iei bilet pentru al vedea sau mai usor il iei de pe odc (la o calitate mai proasta intradevar)...astept sa vad filmul dar sincer nu cred ca se va ridica la nivelul lui Titanic dar ramane de vazut :)
claudiu7boss pe 08 Septembrie 2009 11:53
18.12
Cred ca cele mai bune filme ale anului care nu fac parte dintr-o franciza sunt Watchmen Avatar si 2012 Avatarul e si cel mai scump din istorie si ar putea sa bata Titanicul la incasari mai ales ca sa facut multa publicitate si introduce o combinatie exceptionala de efecte si mai ales este in 3D s-ar putea sa fie o capodopera si cel mai bun film din toate timpurile dar totusi sa asteptam
Cambyses pe 25 decembrie 2009 02:35
Cred ca daca taceai filozof ramaneai desi tu ai scris nu ai grait nimic tu de pe 8 septembrie scrii cuvantul capodopera bate incasari etc cine mama naibii va da voua tastura pe mana si cu ce scop? Auzi la el cele mai de succes filme bla bla bla care NU sunt franciza ...Watchmen asa bun acum sa lamurim punctul 1 Watchmen e bazat pe cea mai de succes franciza de benzi desenate am ichis citatul si capitolul tot ai tot ce vrei de la carti de colorat desene animate jocuri video aparute inainte de filme in fine dar tu la fel ca multi altii care considerati filmul capodopera stiti meserie nu gluma
maddy92 pe 13 Septembrie 2009 00:27
vreau sa vad filmu .. e super .. e cel mai asteptat film al anului
ramonaf pe 02 Octombrie 2009 02:24
interesant...
Am vazut trailerul in premiera la Hollywood multiplex si mi s-a parut foarte foarte bun!De regizor nu mai vorbesc ca este genial!
LucianOn pe 5 decembrie 2009 20:51
Skilton, daca zici sa nu dam note aiurea dc dai 3 ??? Nici macar Titanic sau The Lord of The Rings nu pot avea nota 10 din cauza unor cretinei care sunt total pe langa cu filmele si dau note aiurea. :| (Mesaj editat de moderator pentru limbaj jignitor)
dc.deea pe 19 decembrie 2009 14:46
N-o lua in nume de rau dar nu poti comenta un film inainte sa-l vezi..si mai ales sa dai note,chiar daca esti un mare cunoscator de filme;)
justandy pe 04 Octombrie 2009 12:16
ura, o sa fie 3D
era si cazul sa mai apara si vreun film cu efecte speciale in 3D ca parca au fost prea multe desene animate
lostinlove78 pe 22 decembrie 2009 16:28
dupa 3 zile in care sala cinema ului a fost plina am reusit sa il vad si eu normal nu 3D ca acolo inca e casa inchisa...sper sa il vad si de Craciun 3D :p bun filmul
Michiru pe 19 Octombrie 2009 19:28
Si eu am vazut trailer-ul in cinema dar vreau sa spun ca si fara trailer mi-a atras atentia numai cu afisul. Poate sunt superficiala dar pt unii nu e nevoie sa vada trailerul ca sa doreasca sa vada un film . Un regizor sau un afis poate spune totul poate nu spune nimic. Eu de abia astept sa il vad sunt sigura ca banii vor merita.
Alexandru87 pe 27 octombrie 2009 09:08
Ciudat dar cele mai interesante si memorabile filme pe care le.am vazut au avut niste afise banale! La produsele slabe bagam mult in ambalaj si reclama, sa dea bine:)
claudiu-daniel-lugoj pe 3 februarie 2010 16:58
se poate spune si asa,dar nu intodeauna alexandru87.
silviu1985 pe 29 Octombrie 2009 22:49
promite mult
cum am mai postat acest comm il mia postez o data + catvea modificari
vai pana apare mai este 1 luna si...
este o superproductie...
dar culmea urmareste acelais tipar... AMERICANI vor... mai mult decat au ei... exact k is in vietman ......trist, dar asta este omul.. vrea intotdeauna ce este al altuia....
si dupa aceea ne miram de ce avem atatea pb pe cap...razboaie, boli, cutremure,tsunami... pamantul nu ne mai suporta....

sper sa nu strice povestea cu iubirea...( filmele indiene sunt cele pentru cei ce vor lacrimi ca aia nu poate fi cu ala....)
de J.C. ce pot spune este un super regizor, a regizat unele dintre cel ami mari capodopere cinematografice Terminator, Titanic( ink detine recordul mondial ca film independent si detine recordul mondial in materie de OSCAR inpreuna cu BenHur un film vechi de 50 ani)cum s-a mai spus era 3D a inceput… citeşte

Cambyses pe 25 decembrie 2009 02:30
tu de Lords of the rings Return of the king ai auzit?!? ca si record de Oascar capodopera Terminator e un plagiat dar lasa ca e bine merge asa
raresu pe 30 Octombrie 2009 11:51
sper sa prinda avatar-ul asta dar nu asa de mult ca district 9
Davy.Jones pe 01 Noiembrie 2009 19:28
cred ca va fi un film foarte reusit. nota am dat-o pentru trailer, urmand sa vad si filmul. cred ca face parte din categoria filmelor care nu merita sa le vezi decat la cinema sau bluray...asteptam :)
Cambyses pe 25 decembrie 2009 02:28
experience it in 3 d tie ce iti spune ca merge si bluray?!?
kisrokker pe 02 Noiembrie 2009 23:19
filmul anului
Va fi cu siguranta filmul anului iar cine are posibilitatea sa-l vada la cinema imax 3d experience sa nu rateze cu siguranta acest film va fi unul din locomotivele unei noi revoltii in cinematograf, abia astept sa-l vad.
Armadis pe 06 Noiembrie 2009 23:48
nu pot inca sa spun daca va fi un film bun...din trailer arata foarte bine, dar pt asta sunt trailerele...arata bine si vreau sa il vad la IMAX... cel mai mult vreau sa vad daca bate Titanicul la incasari. Daca da...atunci este clar cine este cel mai bun regizor
Cambyses pe 25 decembrie 2009 02:27
da iti zic eu cine ar putea fi Spielberg Scorsese si ar mai fi unul dar e mort si nu are rost sa il introduc in discutie profit nu egal arta
gaby1 pe 18 Noiembrie 2009 18:27
film
bai silviu1985 ia veziti ma de treaba ta ce cauti tu pe cinemagia nush dak nu te pricepi la filme lasa-ne ba baiatule in pace.
Cambyses pe 25 decembrie 2009 02:26
da ochelarii jos si coboara aroganta din copac ca noi oamenii am cobarat ca si specie de mult de acolo
ipdg pe 18 Noiembrie 2009 21:19
interesqant
aveti idee in care cinemateca va rula filmul (evident in bucuresti) dar vreau s ii stiu numele...plz
bogdi_07_yo pe 17 decembrie 2009 21:07
Evident in Bucuresti ?! de ce?
shadowofnight pe 21 Noiembrie 2009 19:31
mai putin de o luna...
sper sa fie fain...
desi nah, e un SF 3D ce va tine 166 de minute, asa ca probabil o sa imi placa:D

stefania_filip pe 22 Noiembrie 2009 23:16
Pare un film interesant,cam tot ce iese de pe mana lui James Cameron e numit "succes",insa nu inteleg cum putem sa dam note flmului daca nici macar nu l-am vazut?pe ce baza?a trailer-ului?..
cristianbalcan pe 24 Noiembrie 2009 06:31
deci
eu sunt unul caruia ii plac filmele mult dar cred ca este datoria oricui sa dea un vot bun acestui film duar vazand treilerul sau cred ca este o revolutie a animatiei si dau un vot treilerului astept cu nerabdare filmul:((:)
cyrilgeorge pe 27 Noiembrie 2009 22:54
Bilet
Salutare ! Stie careva de pe aici incepand cu ce data se pot face rezervari?!
razvanoid pe 30 noiembrie 2009 08:23
In unele cinematografe se poate rezerva biletul de pe acum.
Morning7tar pe 28 Noiembrie 2009 19:26
filmul va fi extraordinar si desi toate filmele pe care le-am vazut in ultimi2 ani au fost pe pc pe asta cred ca o sa-l vad in cinema
Cambyses pe 25 decembrie 2009 02:24
mda alt target de consumism esti tu asa v-au atras printre altele nu ca sunteti dependeti de filme dar stiati ca asta e 3 d si cum sa il vezi tu acasa asa ca dupa 2 ani de furt itelectual in loc sa te convinga cu forta sa dai bani dai tu singur si pentru ca vor fi mai multe filme de acum de genul ori dai banul ori te uiti degeaba la film pe calculator :))
claudiu-daniel-lugoj pe 3 februarie 2010 17:03
dar daca in anumite orase nu mai sunt cinematografe noi cinefili ce sa facem?ne adaptam situatiei.Pina sa se inchida si ultimul cinematograf de la mine din oras eram in fiecare saptamina la cite un film,acum ca sa inchis ce sa fac,daca mia intrat in singe filmul,descarc si ma uit la calculator nu am ce face.
JoeSmOe pe 02 Decembrie 2009 21:17
Cinema ftw(for the win)
astept sa inceapa rezervarile!!!sper ca nu va dezamagi!din trailer nu poti spune neaparat cat de reusit este filmul! Vizionare placuta tuturor!!!
snorky03 pe 04 Decembrie 2009 17:14
dupa trailer se poate spune ca este capodopera. sa speram ca asa va fi. asa credeam si despre"2012" ca e capodopera dupa trailer dar cand am vazut filmul a fost de'a draptul jalnic. "Avatar" cred ca va fi filmul anului. xD
ts_ionut pe 04 Decembrie 2009 20:33
pot sa spun ca astept mult mai nerabdator Avatar decat am asteptat 2012....trailerul spune deja multe lucruri despre modul in care a fost regizat filmul...cred ca va fi un film mult mai apreciat decat abordarea sf lumii din 2012....
gokuhdbz1 pe 04 Decembrie 2009 23:46
imax avatar
si ziua multa asteptata a venit, astazi mi-am cumparat biletele la avatar 3d an imax experience us only no more as putea contrazice imdb-ul suprem, pt ca pe 18 decembrie o sa l vad in .ro, pe langa biletele puse in vanzare pe site ul cinemacity, si cei de la starplex si the light le-au pus in vanzare, starplex chiar din 27 noiembrie, pretul e 30 ron chiar pt avanpremiera 3d de joi noapte de la 23:50, pt miercuri 23 decembrie sala este apropae plina deja, ei ar fii prima mea alegere urmati de cei de la the light tot pt 3d obisnuit si datorita biletelor mai ieftine, dar cine mai vrea sa vada 3d obisnuit cand are imax :)
Wonka pe 5 decembrie 2009 13:30
cu ce sa contrazici imdb-ul ? /:)
MissBlossom01 pe 6 februarie 2010 22:37
hmmm .."imax avatar" eu de exemplu am fost si la IMAX si la "real 3D" sa vad avatar..si vreau sa zic ca real 3d mi s-a parut de o mie de ori mai bun..in primul rand pt ca mi s-a parut ca se vedea mai bine[da poate asta a fost din cauza ca am stat pe alt rand,desi mai in spate] si in al doilea rand pt ca la mall cotroceni m`au enervat ca nu se vedea subtitrarea bine..adica nu era facuta pentru 3d,deci se vedea dubla.nu e nimic,inteleg si engleza evident :)..dar mai bine era cu subtitrare.
skilton pe 05 Decembrie 2009 02:38
clar ca nu putem sti ce-i cu filmul pana nu il vedem!
decat sa dam note aiurea mai bine am astepta intai sa il vedem....

LucianOn pe 05 Decembrie 2009 20:45
Filmul este f bun si abia astept sa apara.Din pacate sunt si retarzi ca nicu si ca bloodthirst care sunt prea inapti sa inteleaga ceva dintr-un trailer.....
salbaticutza pe 08 Decembrie 2009 14:56
bla bla:p
abia astept sa vad filmu suna bine titlu si am cv ureche muzicala.... o sa imi placa....sau ce putin asa cred:D
Cambyses pe 25 decembrie 2009 02:19
e bine ca aflu inca ceva nou filmele se pot vedea cu urechea :))) glumeam
SimpaticSiAmabil pe 08 Decembrie 2009 20:59
dubiii
NU stiu cum o sa fie filmu sper sa fie o experienta destul de frumoasa la IMAX avand in vedere sutele de milioane care s-au bagat in acest film si efectele speciale care se presupune ca ar detrona transofrmers INSA jocul este o mare porcarie! nu sunt asa convins ca storyu filmului si universul aparte va prinde asa bine ca harry potter sau lord of the rings!
Cambyses pe 25 decembrie 2009 02:18
si mie mi se pare o porcarie ca nickul tau sa fie simpaticsi amabil si tu sa furi de pe net munca altuia :))) din cate stiu pe 8 decemrie jocul nu era disponibil in Romania
SimpaticSiAmabil pe 18 ianuarie 2010 13:16
e vorba de demo papadio, care a aparut din noiembrie! iar nicku nu are nici o relevanta cu caterinca pe care tu nu o intelegi! remember Florin Calinescu? dar e frumos la oras! se gaseste asfalte si consignati! -1 pt tine! ai vb sa te afli in treaba!
gattuso91 pe 10 Decembrie 2009 14:17
senzational
Filmul deja l-am vazut , cu toate ca in cinematografe nu a fost inca difuzat si pot sa spun ca ..... este bun , nu am ce zice decat sa-l vdeti. recomand celor carora le place un film senzational de actiune , nici nu zici ca fetzele alora au fost facute pe calculator
dumi777 pe 14 decembrie 2009 13:05
am si eu o curiozitate :)) cum ai vazut tu "avatar" pe 10 decembrie?:)
Cambyses pe 25 decembrie 2009 02:17
pe tine cu cat te-au platit sa minti ca sigur nu te*a luat nimeni in serios ca ai vazut tu filmul
Elysian pe 11 Decembrie 2009 16:16
Aida of the trees
Astazi din pura intamplare am vazut un desene animat la TV " Aida degli alberi-Aida of the trees" iar personajele , cel putin aborigenii seamana foarte bine cu Na' vi. Regatul Arboreea are paduri interminabile iar locuitorii traiesc in copaci este atacat si bineinteles se infiripa si o poveste de dragoste intre printesa Arboreei si un soldat din tabara adversa. Pare cunoscut nu?
Poate ca mi s-a parut mie dar are foarte multe in comun desenele asta cu Avatar , cel putin aspectul arboreenilor se aseamana aproape perfect( sunt albastri, au coada, au respect fata de natura).

Viorel pe 29 decembrie 2009 19:22
Asa am crezut si eu!