Păreri Avatar

Avatar

Caktus pe 23 Aprilie 2020 19:12
Un film foarte bun.
Nu inteleg ce aveti cu el. Chiar daca filmul nu e foarte complex, interpretarea nu e de 10 si nici scenariul nu e exceptional, asta nu inseamna ca este un film slab.
Indiferent cum ar fi, ramane un film bun.

Interpretare: 8/10
Scenariu: 8/10
Coloana sonora: 8/10
Final: 9/10

8/10

user-5e6b99b9b460d pe 21 Mai 2020 20:17
E un user mai jos care spune că l-a văzut de 60 de ori.
Doamne ajuta!

forever_young_ pe 28 Decembrie 2020 15:13
FOARTE BUN !
Un film care se vede si revede cu placere de cate ori ai chef ...chiar daca nu iti place genul tot merita sa-l vezi ....
ionut_nelu2004 pe 29 Decembrie 2020 04:13
Avatar" ce putem sa le oferim noi? coca cola light si blugi, nu au nevoe". Povestea are un sinbure de adevăr, istoria tarilor care au cucerit, jefuit, colonizat. in foame de bani sunt in stare sa distruga casa"pamant, pandora" Poate sau mai mult ca sigur acele popoare erau mult mai fericite inainte sa apara " binevoitori" dupa ce fura tot iti ofera la schimb "educatie& democratie" si te învăța ca furtul e "rău" ????. pe mine unul la anumite scene imi curgeu un pic ochi????. Scenele cu ei in jurul copaculu cand faceau rugaciuni&rencarnare lui "avatar" sunt inspirate din filmul "Baraka" si acest fim merita văzut, restul legat de Sf si imagini le-au comentatat si alți nota 10
Costim pe 31 Decembrie 2020 22:59
Un lucru care trebuie precizat neapărat e faptul că , deși este un film SF, ilustrează foarte bine cât de distrugători sunt oamenii, pentru că noi (oamenii) suntem niște ființe care își distrug planeta din nepăsare amestecată cu dorința de a face bani și în acest film se observă că după ce ne-am epuizat-o complet pe a noastră, plecăm pe alta ca să o distrugem. De asemenea, se abordează și tema omului copleșit de lumea coruptă și nepăsătoare, începutul filmului îl ilustrează pe Jake Sully pe Terra, o lumă sufocată de poluare și aglomerație, în care banii sunt ceea ce te ridică în sus și te ajută să îți cumperi până și dreptul de a trăi normal, personajul este ulterior trimis pe o planetă unde tehnologia este încă ceva nou și a căror localnici luptă pentru ceea ce le-a oferit Creatorul lor (în cazul rasei Na'vi, Eywa), în timp ce… citeşte
RobertHD pe 08 Mai 2021 12:10
bun......de tot
NordicCreature01 pe 22 Septembrie 2021 15:32
Imi pare rau, dar nu mi se pare cine stie ce... dintre filmele lui James, mult mai bun este Titanicul! Cu Avatar asta e cam jale.
CDumi pe 12 Septembrie 2022 05:05
Un film de notă maximă. Păcat că nu se poate da mai mult de nota 10. Cu toate că am o virstă mai ... veche, văzind pină azi ff multe filme, sint pur și simplu impresionat de acest film deosebit. Totul la superlativ.
Păcat că există retardaţi care critică prost ca niște primitivi in loc să se abţină. Dacă nu inţeleg acest gen de filme să nu mai critice a pagubă. Sinteţi voi mai isteţi decit cei care decernează premii de genul Oscar ? Precis nu. Vă uitaţi ca măgarul la poartă nouă, nu pricepeţi nimic dar criticaţi de zor fără argumente. Nu a zis nimeni că e film pt preșcolari cu desene animate.

DjDoryn pe 16 Septembrie 2022 20:14
Nu înțeleg!!!
Adică.. Avanpremieră!?????
Acest film, a fost deja la cinema!!
Chiar și la posturile TV!!
NU este nou!!!

user-632aefeb832d9 pe 21 Septembrie 2022 14:10
Film de oscar sincer! Asta este părerea mea! Are multe efecte speciale, multă tehnologie în spatele ecranului.
gabonew pe 22 Septembrie 2022 14:44
A luat deja 13 premii oscar, se rulează iar prima parte pentru cei pe care nu au văzut să facă legătura cu partea a doua in premiera pe 16 decembrie, cred că v am lămurit. Merită văzut fără incerditudine, e spendid filmul
Go 1 2 3 ... 14 15 16