Păreri 2 Guns

(2013)

2 pistoale

Iulix_73 pe 15 Noiembrie 2013 20:05
Bun si ... cam atat .
Un film , in adevaratul sens al cuvantului , bun dar cam atat . Prestatiile actorilor , Denzel Washington si Mark Wahlberg , sunt la inaltime iar singurele elemente negative ar fi scenariul si regia .
Xsky pe 10 Noiembrie 2013 12:17
Slabut
Ca sa fac un rezumat:-Actiune? Da din plin.
-Thriler, chiar deloc cred ca comedia a predominat mai mult .
-Drama?Doamne feresete...
In final daca nu ati vazut Training Day uitativa pentru a va face un reper.
S-a prostit si Denzel intr-un film de toata jena care nu ii prea face cinste doar daca vrei sa te uiti la o comedie a la Mark Wahlberg cu care nea obisnuit in ultimul timp.
E de ajuns sa vizionezi Pain & Gain si iti dai seama ca ai vazut acelasi film doar ca Denzel ii ia locul lui Dwayne Johnson si o face ceva mai bine.Dar este clar ca locul lui nu este in comedii.

AndreBlack pe 08 Noiembrie 2013 22:33
2 Guns
Foarte bun filmul . Am numai cuvinte de lauda pentru el . In primul rand atat Wahlberg cat si Washington au jucat foarte bine , au facut un duo exceptional . ''2 Guns'' are o tensiune maxima in care ramai cu ochii lipiti de ecran . Un minus dau scenariului nu foarte bine scris . In rest ''2 Guns'' e un film ce merita vazut cu multe scene de actiune si efecte vizuale . Eu personal il recomand .
eualex88 pe 07 Noiembrie 2013 10:51
In afara de umorul neasteptat de bun al lui Wahlberg filmul nu impresioneaza cu nimic, parca si Denzel incepe sa se 'plictiseasca' sa salveze filmele cu prestatia lui actoriceasca...
defav pe 03 Noiembrie 2013 22:36
Merita vazut, dar nu va asteptati la o chestie prea serioasa. Actiune e cat cuprinde , faze trase de par , pe alocuri un suspans bun, dar povestea e ireala, hilara sau mai degraba rizibila,mai lipsea sa implice si presedintele SUA si circul era complet .
Cei doi actori merita insa toti banii si filmul nu te plictiseste , totusi fara mari pretentii ,e mai mult entertainment sau o buna reclama la filmele de gen .

sabinalin pe 09 Iulie 2020 09:43
Nu exista actor de cursa lunga care sa aiba parte exclusiv de roluri mari, i se intampla, iata, si lui Denzel, unul dintre cei mai valorosi actori de culoare ai zilelor noastre. Filmul de fata ar fi trebuit sa fie un divertisment sprintar care sa-I creeze privitorului o senzatie placuta la finalul vizionarii. Nu se intampla si de vina as zice ca e in primul rand scenariul searbad, mult prea previzibil si regizorul care-I corect si cam atat. In conditiile date cam tot greul cade pe umerii celor doi protagonisti ce reusesc sa faca divertismentul pasabil doar datorita charismei lor.
user-5cfd3bc7740ca pe 26 August 2019 21:36
Căteaua aia de măsa a sa futut de 741999 de ori , si a fătat un specimen mizerabil .
Cel mai bun comentariu despre acest film este deasupra mea "user-5abfc37da8c16"

B3stMaNxX pe 27 August 2014 21:10
Sunt cateva scene amuzante dar ..merge sa fie vizionat cu familia,duminica etc.
Get0dac pe 11 Noiembrie 2013 09:53
Merita. Superactiune, poante bune, dame si mai bune, munti de dolari aruncati in aer in stil pur hollywoodian. Un mod placut de a iti petrece Duminica. Nu prea ai ce comenta la filmele de ''superactiune'', nu au pretentii de filozofie, arta, psihologie..... Filmele de superactiune sunt bune, sau proaste...marfa sau varza.... E..Asta e un film bun. Recomand.
cosmin742000 pe 20 August 2017 09:57
O catastrofa de film , nici nu avea cum sa fie altfel avand in vedere ca este un thriller de actiune american nou , si cu pseudo-actorul Denzel washington pe deasupra
gbanescu pe 13 Septembrie 2013 20:34
„This is a free market. Not a free world !”
Amandoi joaca foarte bine. Un plus pentru Mark Wahlberg care creste "pe film ce trece". Desi povestea scârțâie (scuzabil, fiind vorba despre o comedie), umorul si dialogurile de nota 10 compenseaza acest handicap.
Replică memorabila a lui Earl (CIA) in dialogul cu seful mafiot Papi Greco: „This is a free market. Not a free world !”

clau_montana pe 22 Octombrie 2013 00:24
Abia astept sa il vad...si sa il adaug la arhiva personala.
Get0dac pe 22 octombrie 2013 01:31
Comentarii de retardat...doare pe cineva in polla ca ,, abia astepti tu sa-l vezi''....mai dai si nota 10...Cand iti spun eu ca esti retardat, nu ma crezi.
cosmin_kedii pe 03 Septembrie 2013 14:33
Mark Wahlberg și Denzel Washington intra în reacție chimică fascinanta și ne prezintă toate etapele de la o relație care poate fi stabilită între cei doi bărbați
mhcx pe 17 octombrie 2013 23:16
Semianalfabet!