Păreri 2 Guns

(2013)

2 pistoale

ceferistu1993 pe 15 Aprilie 2013 04:59
Tocmai ce am vazut Traileru ..Deabea astept acest film!Cu doi actori magnifici! Mark si Denzel!Un film plin de actiune dar si ceva comedie prin el!
gi.welther pe 6 august 2013 01:32
nu cred ca exista filme proaste cu Denzel
Dragos.87 pe 31 ianuarie 2021 13:52
Cand va vad ca va dati cu parerea fara sa vedeti un film,imi vine sa vomit...Comenteaza filmul daca l-ai vazut,nu imi spune mie ce astepti si cum astepti sa fie filmul ca de aia se numeste recenzie..sa comentezi filmul dupa ce l-ai vazut
Cote2Dieu pe 31 August 2013 01:04
Ideea e ca filmul m-a amuzant. Deci mi-a placut.. actiune+ umor= combinatia perfecta ! Nu-i inteleg pe cei cu pareri negative. Un film psihologic este un film complex. Un film unde actiunea predomina e altceva.
razsax pe 11 Septembrie 2013 11:38
Nu te plictisesti!
De la un timp Denzel a devenit un obijnuit "undercover". Ma astept sa-l vad in orice film cu gansteri si operatiuni speciale.
Mrs.M pe 21 Octombrie 2013 19:53
Un film bun ,care te binedispune , cel putin pe mine a reusit . Duo-ul asta Denzel si Mark , a fost unul reusit . Replici spumoase , cateva scene de actiune reusite ,un film ce imbina actiune cu , comedia foarte bine.Mark Wahlberg imi place din ce in ce mai mult . Recomand cu incredere acest film daca vreti sa aveti parte de o portie de adrenalina presarata cu umor .
chetta pe 06 Septembrie 2013 14:53
....
Un film care te binedispune....
Merita vazut....denzel si mark se completeaza ff bine...vi l recomand...

CINEFILUL DE SERVICIU pe 02 Septembrie 2013 22:04
2 Guns (2013)
   Mulţumiri InterCom Film pentru invitație. Încep prin a-i mulțumi lui Mark Wahlberg pentru faptul că nu am pierdut inutil aproape 2 ore vizionând filmul. Dacă nu ar fi fost el, cu siguranță filmul nu ar fi strâns încasările pe care le-a strâns și nici nu ar fi beneficiat de aceleași review-uri pe care le-a … Continue reading → citeşte
dhany_81 pe 10 Septembrie 2013 09:10
Super distractiv !!!
Mi-a placut foarte mult fimul. Au ales foarte bine actorii...se potrivesc de minune. Il recomand.
xerses pe 27 August 2013 22:08
Mult dinamism, dialoguri buni si doi actori foarte buni au asigurat succesul filmului.
paul_darius pe 05 August 2013 07:25
Mda.... slab chiar am fost dezamagit de film , ma asteptam la altceva , traileru e bun :))
tomberota pe 7 august 2013 19:08
Vorbesti de parca ai fi vazut filmu....
licinius pe 25 noiembrie 2013 18:36
"ti`-ai naiba de simpatici' , cum vedeti voi filmul in SUA si ne explicati noua , "prostalailor" de romani , ca voi e in America... Puteai sa spui doar atat : BAH EU SUNT IN AMERICA ! si te credeam ... site-uri dedicate filmelor din America nu exista ? sau inca nu ai invatat limba "americana" :D... oricum vad ca nu prea stii bine nici romaneste , dar deh` asa e cand stai printre straini , uiti limba materna...
cezarika21 pe 08 Octombrie 2017 09:41
Carismaticii Denzel și Wahlberg
Actori cu stiluri diferite, Denzel Washington și Mark Wahlberg joacă împreună într-un film ce combină într-un mod plăcut acțiunea și comedia, reușind să transforme unul dintre miile de filme proaste și stereotipe ale Hollywood-ului într-o producție cinematografică vizionabilă. Cei doi interpretează aici doi agenți secreți, care, fără ca vreunul dintre ei să cunoască identitatea celuilalt, efectuează operațiuni sub acoperire pentru două agenții diferite. Jefuiesc o bancă în care cred că se află banii negri ai unui baron al drogurilor și, devenind ținte vii, sunt obligați apoi să colaboreze între ei pentru a-și salva pielea.

„2 Guns” nu aduce nimic nou în sfera filmelor de acțiune, rulând aceeași poveste violentă a luptelor între organele legii și grupările de crimă organizată, cu implicații neprevăzute. Am mai văzut-o de… citeşte

Theodoric pe 26 Decembrie 2013 09:36
Un film foarte bun,cu o distributie excelenta si actiune multa.Am avut suspans cam tot filmul si chiar a fost realist.Si acele faze glumete m-au facut sa rad mult,chiar si cu lacrimi.Mie mi-a placut,un film facut cum trebuie,merita vazut
xzibit pe 08 Decembrie 2013 20:13
Foarte frumos filmul ,chiar neasteptat de bun......
So.aLone pe 30 Aprilie 2013 23:24
Oooo man,oooo man,abia astept lansarea filmului.Denzel si Mark,dupa parerea mea o sa faca un film palpitant,si trailerul imi sustine parerea:)
remus_escape pe 24 Noiembrie 2013 12:44
bun
Foarte bun filmu il recomand cu incredere nu e stil mafiot cum it da impresia
o comedie resusita ce it lasa impresia ca e adevarat ... orcum reusit\

mtraianc pe 20 Noiembrie 2013 21:15
nu adormi la filmul asta ,, deci merita vazut ..........................................................
Infinity pe 17 Noiembrie 2013 01:28
2 Guns (2013)
Cei doi actori carismatici au facut tot filmu'. Buna chimia dintre ei. As vrea sa-i mai vad lucrand impreuna. Nici actiunea n-a fost rea. Mi-a mai placut si dialogul pe care l-au avut la indemana. La celelalte capitole se putea mai bine. 7.
eddyy1508 pe 11 Noiembrie 2013 22:05
La prima vedere pare un film de actiune de duzina. Si chiar e. Dar un lucru il face deosebit. E singurul film pe care l-am vazut care a introdus ideea, dupa parerea mea, foarte reala, ca CIA e implicata in traficul international de droguri si isi ia tainul din banii murdari din aceasta "piata". Si e destul de logic daca ne gandim cat de vaste si puternice sunt marile carteluri de droguri sud-americane. N-aveau cum sa ajunga la asemenea nivel fara ajutor, iar "afacerile" vor continua la nesfarsit cu sacrificii ale unor retele mai mici, ale unor "capi" deveniti incomozi, etc. pentru a prosti opinia publica, ca lupta impotriva drogurilor exista cu adevarat .
dido pe 10 Noiembrie 2013 18:35
Fantastic!
Acesta ar fi genul la care s-ar incadra acest film,in care singurul deliciu sunt cei doi protagonisti si replicile schimbate...Actiune multa,impuscaturi si mai multe,realism ioc...dar nu conteaza scopul este atins,ne-am distrat,nu?
Fredwreck pe 08 Decembrie 2013 10:52
Foarte bun filmul, imbina perfect actiunea si comedia.
tonymaestrul pe 02 Decembrie 2013 17:58
O actiune comica plina de suspans care te tine in priza pe toata durata filmului. Sfarsitul este criminal ( la propriu ) . Merita vazut .
GALD pe 18 Noiembrie 2013 20:56
De neuitat
Bine ca a scapat Wahlberg de ultimele urme ale dezonoarei actoricesti din Pain & Gain si s-a vindecat prin purgatoriul lui Dezel W.
Un film remarcabil ce te tine in tensiune si provoaca buna dispozitie intr-un ritm de desfasurare de cea mai buna calitate.
Nu trebuie pierdut

Sorin87 pe 14 Noiembrie 2013 09:13
2 Guns
Super actiune cu Mark Wahlberg si Denzel Washington, o combinatie perfecta intr-un film de actiune, mi-a placut filmul foarte mult.nota 10
jbur23 pe 13 Noiembrie 2013 01:38
Super filmul ...ai tot ceti trebuie in acest film ...il recomand
mistgun pe 03 Noiembrie 2013 19:47
DDS
Deci filmul asta e penal, rau de tot, "crima cu premeditare" am ras la el mai ceva ca la o comedie autentica, :))) sa nu mai mentionez de faza cand erau, ei doi intr-o parcare si se certau ce model de masina sa fure. =)))
Obligatoriu de vazut ;)

Beastmaster pe 06 Octombrie 2013 14:29
DISTRACTIV
un film care te va binedispune, nu stiu ce cauta la Gen film - drama si thriller.. E mai degraba comedie :) Mentiune speciala Denzel Washington (daca mai era nevoie) si Edward James Olmos cel din Battlestar Galactica daca va mai amintiti.
vladimir84 pe 12 Septembrie 2013 00:53
Foarte, foarte bun! Actiune de ce mai buna calitate impletita cu un umor de actualitate din partea unor actori talentati(Denzel Washington si Mark Wahlberg) care se potrivesc de minune in acest film. Ar trebui sa mai auzim de ei si in alte filme in viitorul apropiat. De vazut la cinema.
delfitexas pe 30 August 2013 16:06
Marky Mark...
Mark W. este bun in acest film, creste usor usor de la "step by step"...Danzel este in nota obisnuita si filmul nu este rau, merita chiar un drum la cinema, daca nu ai asteptari mari filmul nu dezamageste, chiar este incantator pe alocuri.
anonymous.6229028630c4f pe 21 Octombrie 2013 20:07
Ciprian_2007_tl pe 12 ianuarie 2016 21:52
Nota ta e 8, dar de ce ii dai 7 stelute? :)))
user-63b2b36cc78dd pe 02 Februarie 2023 22:57
Un film bun .Denzel și Mark își fac treaba foarte bine .Nota 8
Dragos.87 pe 31 Ianuarie 2021 16:02
Filmul începe foarte bine, îți menține un interes major pe toată durata lui..Rasturnarile de situație reușesc să te țină în suspans mai ales acțiunea foarte bine construită..Ritmul filmului e mereu constant si nu te poti plictisi,în orice moment te astepti la ceva să se întâmple, pentru că acțiunea cere asta..Denzel Washington și Marck Wallberg au o prestație de mare clasă..Nu trebuie ratat..!
Vegetarian pe 13 Iulie 2020 04:19
la 54 ani Denzel Washington agent CIA impreuna cu Mark Wahlberg la 42 ani
Vegetarian pe 13 iulie 2020 04:22
Sã nu râzi de cineva , sã nu plângi pe cineva , sa nu detesti pe cineva , sã nu admiri pe cineva , ci sã întelegi . Ne definim in functie de deciziile luate . Viata este suma alegerilor noastre . Oamenii adevarati fac alegeri bune . Majoritatea oamenilor gasesc placere in munca lor , in familie si in speranta ca generatiile urmatoare vor intelege mai mult .
sabinalin pe 09 Iulie 2020 09:43
Nu exista actor de cursa lunga care sa aiba parte exclusiv de roluri mari, i se intampla, iata, si lui Denzel, unul dintre cei mai valorosi actori de culoare ai zilelor noastre. Filmul de fata ar fi trebuit sa fie un divertisment sprintar care sa-I creeze privitorului o senzatie placuta la finalul vizionarii. Nu se intampla si de vina as zice ca e in primul rand scenariul searbad, mult prea previzibil si regizorul care-I corect si cam atat. In conditiile date cam tot greul cade pe umerii celor doi protagonisti ce reusesc sa faca divertismentul pasabil doar datorita charismei lor.
El_KaPpa pe 02 Iunie 2020 23:36
5,6/10
Un film facut dupa un tipar deja mult prea uzat. Poate ar fi fost chiar un film distractiv daca nu ar fi venit dupa 29573 de filme asemanatoare. Noroc cu Denzel si Wahlberg ca il mentin pe o linie de plutire.
user-5abfc37da8c16 pe 14 Aprilie 2018 19:21
e unul Cosmin 742000 care comenteaza aici mereu contra curentului...pt el toate filmele sunt varza..Denzel Washington , de exemplu , e un pseudo actor ...etc !...băi cretinule , fraier coclit , cine te crezi tu ?...esti doar un kaka maka cu aere de cunoscator...esti un zero barat , un nimeni in drum...scuteste ne de comentariile tale de rahat ce esti.. stai in cercul tau de husen si lake ...hai sictir !
klute pe 31 Decembrie 2015 11:17
Cel mai merit al filmului este că nu te pune pe fugă și, dacă chiar ai chef să pierzi aproape două ore, poți să o faci într-un mod relativ plăcut.
edinaa pe 04 Mai 2015 21:07
Un film cu un inceput excelent, cu un sfarsit pe masura dar miezul actiunii a lasat de dorit.
georgel1976 pe 21 Septembrie 2014 16:25
un film de actiune cu "actiune". cu 2 actori care sunt facuti pentru filmele de actiune. merita vazut.
iulian94 pe 18 Iulie 2014 19:30
Un film de actiune bun, amuzant pe alocuri si distractiv.
Razvan600 pe 03 Februarie 2014 19:20
Un thriller bine pus in scena care se aventureaza pe taramul celor mai bune filme americane din anii '90. Merita vazut
Lucarelli pe 29 Decembrie 2013 14:45
Nu-l rata!
Un film ce te deconecteaza de la grijile cotidiene! Actori buni, actiune, scenariul interesant, happy-end, deci ... nu-l rata!
gabryel_eduard pe 25 Decembrie 2013 00:14
e un film ddestul de bun dar si putin plictisitor,dar merita vazut
mihaelatb pe 26 Noiembrie 2013 22:55
Un film de aventuri din seria de filme mediocre facute in ultimii ani. Parea partea a doua sau a treia, la filme ca How I Spent My Summer Vacation sau The Last Stand . Nu vorbesc de scenariu, ci de „linia melodica” .
Cred ca s-a vrut ceva gen Die Hard: With a Vengeance, dar Mark Wahlberg, nu are sarmul lui Bruce Willis, iar Denzel Washington, a facut unul din cele mai slabe roluri ale sale (la concurenta cu cel din Unstoppable )

Iulix_73 pe 15 Noiembrie 2013 20:05
Bun si ... cam atat .
Un film , in adevaratul sens al cuvantului , bun dar cam atat . Prestatiile actorilor , Denzel Washington si Mark Wahlberg , sunt la inaltime iar singurele elemente negative ar fi scenariul si regia .
Xsky pe 10 Noiembrie 2013 12:17
Slabut
Ca sa fac un rezumat:-Actiune? Da din plin.
-Thriler, chiar deloc cred ca comedia a predominat mai mult .
-Drama?Doamne feresete...
In final daca nu ati vazut Training Day uitativa pentru a va face un reper.
S-a prostit si Denzel intr-un film de toata jena care nu ii prea face cinste doar daca vrei sa te uiti la o comedie a la Mark Wahlberg cu care nea obisnuit in ultimul timp.
E de ajuns sa vizionezi Pain & Gain si iti dai seama ca ai vazut acelasi film doar ca Denzel ii ia locul lui Dwayne Johnson si o face ceva mai bine.Dar este clar ca locul lui nu este in comedii.

AndreBlack pe 08 Noiembrie 2013 22:33
2 Guns
Foarte bun filmul . Am numai cuvinte de lauda pentru el . In primul rand atat Wahlberg cat si Washington au jucat foarte bine , au facut un duo exceptional . ''2 Guns'' are o tensiune maxima in care ramai cu ochii lipiti de ecran . Un minus dau scenariului nu foarte bine scris . In rest ''2 Guns'' e un film ce merita vazut cu multe scene de actiune si efecte vizuale . Eu personal il recomand .
eualex88 pe 07 Noiembrie 2013 10:51
In afara de umorul neasteptat de bun al lui Wahlberg filmul nu impresioneaza cu nimic, parca si Denzel incepe sa se 'plictiseasca' sa salveze filmele cu prestatia lui actoriceasca...
defav pe 03 Noiembrie 2013 22:36
Merita vazut, dar nu va asteptati la o chestie prea serioasa. Actiune e cat cuprinde , faze trase de par , pe alocuri un suspans bun, dar povestea e ireala, hilara sau mai degraba rizibila,mai lipsea sa implice si presedintele SUA si circul era complet .
Cei doi actori merita insa toti banii si filmul nu te plictiseste , totusi fara mari pretentii ,e mai mult entertainment sau o buna reclama la filmele de gen .

user-5cfd3bc7740ca pe 26 August 2019 21:36
Căteaua aia de măsa a sa futut de 741999 de ori , si a fătat un specimen mizerabil .
Cel mai bun comentariu despre acest film este deasupra mea "user-5abfc37da8c16"

danut_iulian pe 10 Noiembrie 2017 22:29
Un film foarte bun mia palcut mult nu doar pentru actiune dar si pentru coedie.
Mia palcut mult pentru un film care nu este de coemdie sunt multe faze comice si amuzante plus ca actiunea este foarte buan.

cosmin742000 pe 20 August 2017 09:57
O catastrofa de film , nici nu avea cum sa fie altfel avand in vedere ca este un thriller de actiune american nou , si cu pseudo-actorul Denzel washington pe deasupra