Păreri Tinker Tailor Soldier Spy

(2011)

Un spion care știa prea multe

razsax pe 18 Ianuarie 2012 06:44
Recital actoricesc!
Scoala engleza, arata , din nou ca, si cate valori scoate. Un scenariu exceptional si un joc actoricesc impecabil ne pun pe ecran o adevarata capodopera a genului "spy".
codrut1 pe 10 Ianuarie 2012 16:53
Porcarie...cu majuscule
O mare porcarie...static...fara continut artistic....cu multe referinte la personaje introverite...care prin atitudinea lor amplifica plictiseala si frustrarea regizorala....un scenariu creat special pentru oameni fara o directie concreta in imaginatie....in fine.....un esec al filmografiei engleze...care este laudata fara nici un temei de literatura de specialitate....vis-a-vis de acest film.....esec domnilor...ESEC !!!!!!!!!!!!!
moshu54 pe 12 ianuarie 2012 22:39
Codrut este numele , si 1 este virsta ta exprimata in ani ?
Crisstyan25 pe 27 aprilie 2013 06:49
S-au gasit toti "desteptii siteului" sa comeneze parerea lui Codrut, dar sunt atat de obuzi incat nu pot veni cu argumente ci se comporta ca animalele si sar la gatul omului care are o parere diferita. Mi-ar fi rusine sa fiu in locul lor! Momentan imi e doar scarba ca suntem contemporani!
Spaghete pe 16 Ianuarie 2012 15:24
Foarte putini au curajul sa spuna ca e un film la care nu merita sa te duci. Si de aceea subscriu aproape in totalitate la cele spuse de Codrut.
Stiu...nu e un film cu "shpioni" gen "geims bond" si nici nu ma asteptam la asa ceva, insa e un film extrem de plictisitor, indraznesc sa spun ca este prost gandit , lipsit de dinamism(a nu se intelege ca ma dau in vant dupa impuscaturi, catwoman-uri, cafturii si urmari cu masini bengoase). Ce m-a enervat teribil au fost prim-planurile total nearticulate care pur si simplu nu exprimau nimic fluid.
Desi o pleiada de nume sonore precum Gary Oldman(preferatul meu), Colin Firth, Mark Strong sau Tom Hardy te indeamna sa-l vezi garantand interpretari de exceptie, filmul per total fiind practic fara sare si piper, lipsit de consecventa, aneantizand talentul actorilor. Cu riscul sa-mi atrag oprobiul public spun despre "Tinker, Tailor,… citeşte

alex2812 pe 27 Noiembrie 2011 00:24
excelent film, cu un scenariu inteligent, pe care tocmai l-am vazut la festivalul Dakino. iar Gary Oldman se descurca foarte bine in rolul sau; il consider un candidat serios la premiile Academiei pentru cel mai bun actor principal (cu siguranta o sa ia premiul Bafta, fiind britanic).
alex2812 pe 12 ianuarie 2012 21:12
codrut1 iti respect parerea, ai tot dreptul sa critici filmul daca nu ti-a placut. in schimb pentru mine chiar e un film bun, cu un scenariu inteligent, e genul de film facut mai mult pentru critici. despre The Tree of life ce parere ai?
Giulestina85 pe 4 februarie 2012 14:02
cat adevar !bv fato te felicit pt tot ce ai zis chiar daca nu te cunosc !dar asa e in general romanul !facem din tantar armasar !
nyuszi pe 16 Ianuarie 2012 18:55
Nu-i dau nota pentru ca nu am rezistat pana la capat. Dupa vreo jumatate de ora de plictiseala profunda, l-am oprit si am decis sa ma uit la "Albert Nobbs" (care mi-a placut).

Filmul m-a dezamagit pe doua fronturi. In primul rand, are o distributie de exceptie, dar parca erau cu totii ori drogati, ori teribil de plictisiti in timpul filmarilor. N-au jucat prost, asta ar fi fost aproape imposibil, dar mi s-a parut ca parca un pic in scarba. Ma rog… Pe de alta parte, imi place Le Carre ca scriitor. Nu-mi dau seama cum au reusit sa faca un film atata de lent si de neinteresant dintr-un roman de-al lui.

Maghiara le-a fost atroce in schimb. Afara de unul dintre actori care in mod clar era de origine maghiara, restul au fost de neinteles. Nu ca ar conta, dar e singurul lucru care mi-a atras atentia in film. Asta si freza imposibila a lui Benedict Cumberbatch.
citeşte

After_Eight pe 13 februarie 2012 20:59
Suzy, pe mine m-ai convins. Doar pentru poza de la avatar, asl pls !!! :)))
Spaghete pe 21 februarie 2012 19:22
:))
l.u.v pe 22 Ianuarie 2012 21:06
Impecabil, un regal..
Un film enigmatic, adanc, impresionant.
Impecabile sunt scenariul, regia si jocul actorilor.
Un regal pentru mintea fiecaruia.
Trebuie vazut de doua, poate trei ori si abia dupa asta o sa constatati ca toate "piesele"filmului se aseaza cuminte la locul lor ca intr-un puzzle!
Un scenariu uluitor, alaturi de niste actori superbi, Gary Oldman, Colin Firth..
De mult nu m-a mai miscat asa de tare un film, chiar daca aici este vorba despre un film cu spionaj, despre barbatie, camaraderie, colegialitate si prietenie, toate inselate la un moment dat!
Ultimul film pe care l-am vazut de 6/7 ori cu multi ani in urma si la care plangeam efectiv de fiecare data a fost 'Once upon a time in America', cu De Niro, facut cam cu aceleasi ingrediente.
Nu as fi crezut, dar si la filmul asta cu spioni si servicii secrete aveam lacrimi mari in ochi, la sfarsit..
citeşte

After_Eight pe 13 februarie 2012 21:02
tipule, eu as zice sa incerci mai intai cu Diazepame. Sau niste tehnici yoghine de respiratie. :)))
dido pe 10 martie 2013 13:36

Regie: Tomas Alfredson
An: 2011

Actori: Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy
Genul: thriller

Apas play. Porneste trailer-ul. Gary Oldman. Hm. Ceva drama politica in anii ’70. Ar putea fi interesant. John Hurt? Ok. Spionaj. Mark Strong. Ciarán Hinds. Toby Jones. Tom Hardy? Ce e asta si unde ma inscriu?
Asta era acum cateva luni cand am auzit pentru prima data de Tinker Tailor Soldier Spy (titlu pe care cu siguranta il vom vedea prescurtat TTSS pe diverse bloguri si ... citeşte

After_Eight pe 13 februarie 2012 20:05
lol, intr-adevar spioni diferiti de Bond si Bourne in sensul de aaa....plictisitori, pensionari, actiune, de fapt... ce actiune ? :)))
SimpaticSiAmabil pe 08 Februarie 2012 01:58
Cine stie...cunoaste
Fara nici un fel de rautate filmu depaseste un anumit IQ in al intelege pe deplin ! Deci e peste media multora! Multi vor spune ca e o porcarie, putini sunt cei care il vor revedea de 2-3 ori !
Anoldnickel pe 26 august 2020 21:11
3x si de fiecare data cu aceeasi placere
MooviMan pe 29 Ianuarie 2012 14:05
Slab
Plictisitor cu 2 propozitii spuse o data la 10 minute...sincer, de mult nu am mai vazut asa un film plictisitor. Nu sunt nici fanul filmelor James Bond in care nu se opresc din impuscaturi si urmariri cu masina, dar nici asa...La jumatatea filmului am renuntat ca nu mai puteam, ma plictisisem ingrozitor...Gusturile nu se discuta :)
xerses pe 10 Februarie 2012 18:48
Mi-a fost destul de greu sa pot urmari acest film pana la capat.Cred ca acest gen de filme nu se incadreaza in cele favorite pentru mine.
AliceT pe 05 Februarie 2012 15:40
Va felicit pentru ca ati rezistat 30 minute.Eu doar 10 minute.Am sperat intr-o nastere a "ceva".Orice.Dar degeaba.Nu e pentru mine.
Gabbella pe 17 februarie 2012 11:15
Bine zis:)
red84 pe 10 Februarie 2012 03:52
Ma dezamagiti dragi compatrioti
Cum a spus "simpaticsiamabil" acesta nu este un film pentru oricine.
Cred ca am gasit descrierea cea mai buna pentru el: e ca si cum te-ai uita la un meci de sah, daca-ti place jocul atunci este un film foarte interesant, daca nu o sa te uiti ca curca-n lemne si te vei plictisi dupa 30 de minute.
Puteam sa vad filmu pe net cu luni in urma dar am ales sa-l vad la cinema in avampremiera pentru ca stiam ca asta va fi reactia romanului "e plictisitor rau frate" si m-am gandit ca macar sa vanda 4 bilete (eu si un grup de prieteni).
Ceea ce cred ca nu intelegeti este faptul ca filmul s-a vrut a fi asa, "plictisitor" cum ziceti voi, pentru ca este un film real, asta inseamna spionajul- jocuri de culise si multa, multa rabdare, nu impuscaturi, alergaturi cu masina si alte cele.
In acele momente "plictisitoare" ai timp sa te gandesti cum sunt afectate vietile oamenilor de… citeşte

Giulestina85 pe 14 Ianuarie 2012 12:37
pt .Codrut
baietas lasa-ne !daca nici asta nu e un film bun atunci care ?poate Twilight nu?lasa oamenii mari sa comenteze despre filme tu du-te si uita-te la desene !
codrut1 pe 20 ianuarie 2012 17:43
Eu va las stimate domn(sau poate.....domnisoara?)......... Dar oare va lasa si sentimentul interior sa faceti afirmatii pe care nu le credeti? Mi-ar placea sa mai fiu baietas,dar din pacate evolutia imi creaza feste si incetisor mai imbatranesc si eu... Vis-a-vis de desene .....hmmmmmm......de cate ori nu v-ati dorit si dumneavoastra sa le revedeti? Sau ati ajuns la un asa grad de cultura???? si nu le mai suportati? Hmmmmm....dupa atitudinea cuvintelor se pare ca ati involuat spiritual si nu invers..... O seara faina ca pe la noi prin Romania va doresc..... Toate cele bune si "succesuri" pe plan intelectual.... Cu respect Baietasul Codrut1
Beastmaster pe 28 iunie 2013 21:23
asta-i comentariu despre film bey Tina? Romanca de doi bani care nu a iesit niciodata nici pina in Bulgaria. Nu sufli o vorba despre film dar ataci parerea unei persoane, asta-i stilul romancei ordinare. Unde ai vazut asemenea actiuni pe saiturile din strainatate de pe care te inspiri ? Romanca nu vrea capra, vrea doar sa o omoare pe a vecinului , fiindca daca ar avea una ar trebui sa iasa cu ea pe islaz sa o pasca, mai bine lipsa.
Curierul pe 04 Februarie 2012 13:39
1h:15min. Atat am rezistat,iar din ce vad prin comentarii am fost destul de rabdator. Deja dupa 30min. am inceput sa ma cam intreb daca-l opresc sau nu. Povestea -din cate am urmarit- este buna, dar cum e facut, regizat, asta deloc. Cum au spus si altii, este pur si simplu plictisitor, adormit. Am vazut ca este nomilazat la vreo trei premii; e adevarat ca are o coloana sonora foarte buna, aici merita. Dar in rest nimic......de neurmarit! Am acordat nota 5! Si totusi, voi ce ziceti?
Gabbella pe 17 februarie 2012 11:15
Eu l-am opit dupa 30 de minute, nu am rezistat mai mult.
craciunioan pe 02 Februarie 2012 08:46
Obositor ?
Nu găsesc un cuvânt potrivit pentru ca am l-am văzut și cred ca este un eșec..... dacă nu ai citit nici o carte despre servicii secrete mai ai o scuza . Îngrozitor de slab .
smiley3abe pe 18 Septembrie 2011 21:12
La noi cand apare? Daca imi ziceti ca are aceeasi soarta ca The Tree of Life, atunci romania e cea mai de ***** tara.
Sorin87 pe 16 Ianuarie 2012 15:02
Tinker, Tailor, Soldier, Spy
A durat ceva pana sa imi dau seama ce e cu fimul :)) ori eram eu obosit ?! ori filmul e foarte intortochiat ?! oricum am inteles cate ceva pana la final.Nota 10
tache84 pe 17 Decembrie 2011 23:41
tache
sper sa fie un super film...sper sa castige oscarul pentru cel mai bun film
Spaghete pe 16 ianuarie 2012 13:05
...speri mata...dar speri degeaba
Giulestina85 pe 6 februarie 2012 20:16
e un film bun dar sincer nu de Oscar !ar fi o nedreptate sa nu castige The Help oscarul !am vazut toate filmele nominalizate la Oscar iar The Help e favoritul meu !poate si War Horse ar merita datorita povestii
Stephen2D pe 11 Februarie 2016 23:36
Atenție la cei care spun că nu le-a plăcut. Poate sunt spioni KGB.

sabinalin pe 05 Septembrie 2012 10:59
Si vreme e ca sa tradezi...
"Tradare sa fie daca o cer enteresele partidului, dar s-o stin si noi". Caragiale trateaza subiectul in cheie comica, John le Carre prefera registrul grav. E vremea pentru un thriller filmat in cel mai pur stil british, foarte departe insa de filmele cu James Bond. N-avem mai nimic spectaculos, dar practic in aceasta lipsa de "actiune cu multa adrenalina" e atuul principal al peliculei. E nevoie de rabdare, de multa atentie la detalii, de oarece condescendenta in fata unui scenariu uneori excesiv de complicat. Nu-l mai vazusem de ceva vreme pe Gary Oldman, m-a imprsionat tocmai lipsa de ostentatie cu care si-a compus personajul, lucru valabil si pentru Colin Firth. Cei doi actori se subordoneaza intregului pentru ca vedeta principala ramane povestea.
alex_il_fenomeno pe 21 Mai 2012 16:53
nu este deloc un film rau , fiind unul extrem de imprevizibil , atat datorita actorilor din rolurile principale ( inegalabilii Gary Oldman si Colin Firth ) , dar si a firului narativ atat de surprinzator in numeroase momente , care fac actiunea destul de tensionata . dupa prima impuscatura te astepti sa urmaresti o pelicula plina de astfel de momente , insa ramai surprins de cat de mult se insista pe aceste momente , fiind destul de rare insa analizate minutios ... poate ca daca esti un fan al acestor filme s-ar putea sa il consideri capodopera , insa asa mie nu mi se pare nimic mai mult decat un film original si placut .
psihologu pe 28 Februarie 2012 10:38
sah cu spioni
Constructia e stufoasa si alambicata. Tablourile separate printre care Alfredson face un slalom inainte si inapoi in timp sunt asemanatoare unor piese de puzzle pe care te straduiesti sa le invarti si sa le imbini pana spre final. Suntem in anii ’70, in plin Razboi Rece, iar ipoteza unei cartite sovietice la varful spionajului britanic alerteaza zona politica. George Smiley, un agent retras din activitate, e chemat sa afle daca cineva face un joc dublu la nivel inalt. Smiley strange informatiile si tese lent, dar sigur, o plasa abila in care momeste cartita. Pana la un punct el si spectatorul par in aceeasi situatie, asteptand sa vada care dintre cei 4 posibili vizati pica: Carpaciul, Croitorul, Soldatul sau Spionul?

Alfredson esentializeaza cateva detalii din viata retrasa si taciturna a tipologiei spionului, iar Gary Oldman il aduce pe Smiley intr-o cheie naturala. Si… citeşte

Dragoselman pe 22 Februarie 2012 17:16
E tare
L-am vazut la cinematograf , mi-a placut si asta in primul rand pentru ca nu seamana cu nicio productie hollywoodiana plina de impuscaturi si urmariri trase de par, sau glumitele de serviciu. Filmul e mai greu de digerat pentru cine s-a obisnuit cu genul descris anterior sau il vizioneaza pe un laptop, versiunea filmata in sala, dar are o intriga bine construita, este foarte veridic, reda extraordinar atmosfera anilor 70, actorii joaca excelent. In concluzie merita vazut.
Gabbella pe 12 Februarie 2012 18:56
Mizerie
Rareori dau peste filme care sunt slabe si din pacate ieri am incercat sa vizionez acest film si am rezistat doar 30 de minute pana sa il inchid si sa il sterg din laptop. Poate cei care au avut rabdarea necesara sa il urmareasca pe tot au desoperit momente mai bune din film, dar primele 30 de minute pe care le-am vizionat nu m-au atras deloc. Filmul a fost static, nu s-a intamplat nimic, nu se intelegea nimic din film, ce este cu acele persoanje...Deobicei filmele britanice sunt bune, dar din pacate acesta nu a reusit sa ma captiveze deloc...
Ammelie pe 30 Ianuarie 2012 15:33
Tinker Tailor Soldier Spy (2011)
Un film cu pretentii si potential. Dar - marele dar - prea monoton si lent pentru cei obisnuiti cu spioni ca Bond sau Bourne. Ma includ si pe mine aici. E adevarat, povestea este ceva mai ampla si cu mai mult accent pe personaje decat pe actiune - dar nu a reusit sa ma captiveze. Am apreciat jocul actoricesc, dar cu siguranta nu voi mai revedea acest film. 6/10
Infinity pe 15 Ianuarie 2014 02:48
Tinker Tailor Soldier Spy (2011)
Multi considera acest film prost si plictisitor. Eu il consider un film bun de spionaj, un thriller psihologic. Intr-adevar, este greu pe alocuri. Te chinui sa-l intelegi, sa intelegi care de partea cui e s.a.m.d. Scenariul mi-a placut. Destul de complicat. Pentru cei interesati de conspiratii, spionaj, servicii secrete etc., il recomand. Unul dintre cele mai "grele" filme pe care le-am vazut. De remarcat distributia, dar si prestatia a catorva actori. 7.
Ghemot pe 20 Mai 2013 16:05
Un film destul de bun, dar nu impresionant si plictisitor!
Katalyn89 pe 15 Mai 2013 03:57
Foarte slab
daca vrei un somnifer bun, bea un pahar cu apa si uitete la filmul asta si vei adormi cel mult in 20 min
essul pe 10 Ianuarie 2013 04:44
Essul
@codrut1 - Din cauza celor ca tine era sa fac greseala de a nu viziona acest film, care de altfel este o capodopera cinematografica.Te-as ruga ca pe viitor sa te abtii in a scrie recenzii la filme pe care nu le intelegi si sa te limitezi la aria ta de cunoastere!!!
flopozippo pe 02 Ianuarie 2013 19:45
Am rezistat pana la sfarsit, doar ca sa pot sa spun ca mi-am pierdut vremea. Sunt atatea filme de spionaj si contraspionaj ce merita vizionate, oare de ce m-am oprit chiar la asta?
naski2000 pe 10 Noiembrie 2012 18:37
Dupa ce m-am documentat bine despre film, am tras un fotoliu, mi-am adus ceva de rontait si m-am asezat comod in fata televizorului. Dar probabil ca a fost mai mult decat comod intrucat am adormit si cand m-am trezit deja era minutul 60
al filmului. Nu am inteles nimic din el pana atunci.......imi pare rau, e peste capacitatile mele de intelegere......

MNarcis pe 24 Octombrie 2012 18:26
Un film care la inceput nu pare (dar hei, aparentele sunt inselatoare) insa care se dovedeste a fi un film destul de greu de urmarit (deznodamantul si mai ales finalul inteligent si complex te cam lasa paf). Un film care merita vazut insa cand ai chef de un film bun, provocator, antrenant, inteligent, (in nici un caz cand esti prea obosit, pt ca s-ar putea sa ti se para plictisitor sau un film mai putin bun)..........un film care merita vazut!
MrHolmes pe 14 Octombrie 2012 13:21
razboiul rece, agenti dublii
filmul este bun, adica daca va asteptati la actiune si masini si urmariri, mai bine uitati-va la altceva "expendabil". SI imi place cum joaca cel care il interpreteaza pe Peter, Benedict Cumberbatch.
LavyBogdy pe 27 Septembrie 2012 09:18
Un film profund cu momente inteligente, pasiv dar complex, si cu un soundtrack uimitor.
Costirik pe 22 Mai 2012 01:17
A rulat si in Romania:))) e un film prea inteligent pentru taranii nostri...........
cosmin_kedii pe 24 Februarie 2012 12:40
Acest film clasic de spionaj a fost uimitor ca cineva care lucreaza in acest domeniu.Gary Oldman este minunat.
GabrielaSirbu pe 22 Februarie 2012 15:02
Daca nu-ti place genul asta de film, cu si despre spioni, asta nu inseamna ca esti prost, sau daca-ti place ca esti neaparat destept, nici vorba, este doar o chestiune de gusturi. Eu am citit destul de multe carti si am vazut multe filme de gen si unele mi-au placut iar altele nu.
Filmul de fata nu e rau, e bine jucat dar nu mi s-a parut nemaipomenit, au fost altele cu mult mai bune.
Merita totusi vazut =6 spre 7 stelute.

sabinalin pe 22 februarie 2012 16:59
Initial erau asteptari mari, ulterior am observat ca aceia care l-au vazut s-au cam dezumflat... Distributia e totusi spectaculoasa. Sper sa-l vad cat mai repede, sunt curios cum joaca Gary Oldman si Colin Firth!
the_andreea pe 7 martie 2012 08:19
Cei care l-au vazut si s-au dezumflat sunt cei care se asteptau la un fiml clasic de actiune. Mie mi-a placut filmul, atmosfera este impecabila, jocul actorilor excelent. Este lent, da, dar asta nu e o problema pentru adevaratii cinefili,dimpotriva!
Xsky pe 19 Februarie 2012 23:17
Dezastru
Anul asta a fost cam dezastru in afara de filmul lui spelberg si anume war horse la oscar sunt numa filme dezastroase si acesta este clar unul dintre ele.In concluzie despre acest film pot sa afirm un singur cuvant si anume Dezastru.
the_andreea pe 7 martie 2012 08:25
Nimic surprinzator de la cineva indragostit de filmul Grown ups. Din fericire nu o sa avem asemenea porcarii de filme nominalizate vreodata nici macar la Oscar, care oricum nu premiaza neaparat cele mai bune filme. Nu mai bine te uiti tu doar la comedii si gata, ca am vazut ca sunt singurele carora le dai note mari.
Xsky pe 10 martie 2012 23:48
si apropo citeste cu atentie comentariu deoarece am scris de war horse care este singurul care dupa mn merita nominalizarea si nu are nici o treaba cu comedia deci....
Raddu pe 03 Februarie 2012 11:13
Bunicel.
Daca ai rabdarea sa treci de prima ora , poate deveni chiar intereseant. Are o prapastie imensa intre primele 60 de min si urmatoarele 60 de min , o prapastie la fel de mare ca cea intre povestea originala si cele colaterale. Realizarea are multe , foarte multe scapari. Totusi aduce un timp si-un spatiu original , precum si un deznodamant dragutz. Primeste de la mine nota 6 si calificativul Bunicel. Nu cred ca merita mai mult !
MikeNight pe 08 Februarie 2012 18:52
Spionaj, Contraspionaj, Est vs Vest ... un film bun.
liana10 pe 27 Iulie 2022 00:52
Cine este goanga? Goanga este Tom Hardy greu de recunoscut în rolul unui spion îndragostit. Cine este cârtița? Am ghicit-o din prima.
raresbarbu.xyz pe 15 Noiembrie 2021 15:19
Comentariu publicat in articolul "7 filme impresionante adaptate după cărți în ultimii 10 ani"

În timpul Războiului Rece, spionul veteran George Smiley este forțat să renunțe la pensionare pentru a scoate la suprafață un agent Sovietic infiltrat în Serviciile Secrete Britanice.

Romanul lui John le Carre este o dramă de spionaj întortocheată, pe care scenariștii Bridget O’Connor și Peter Straughan o descâlcesc cu măiestrie în filmul regizat de suedezul Tomas Alfredson.

Filmul a câștigat premiul pentru Cel mai bun scenariu adaptat oferit de către Academia Britanică de Film.

user-5fe11d12cc81c pe 22 Decembrie 2020 00:12
Un film genial, daca ai rabdare si mai mult de 2 neuroni functionali. Nume grele, joc actoricesc de Oscar, totul la superlativ. De neratat in aceasta viata.
user-5ba3b576bcdfc pe 27 August 2020 19:57
Cosmin 74200, imbecil hidrogenat cu creier lichefiat ce ești, care afirmi despre fiecare film ca este "O mizerie americană", acest film nu este american Idiotule.
spartacus pe 20 Decembrie 2018 18:01
Azi l-am văzut si eu, am tot amânat, si trebuie să vă spun că am fost dezamăgit de scenariu. Am apreciat distribuția - fenomenală. Filmul ”curge” extrem de greoi, trebuie să fii mereu atent, dar chiar și așa filmul nu te atrage decât dacă ești fan înrăit al filmelor de spionaj întortocheate.
lili22 pe 05 Martie 2018 00:30
Foarte slab filmul,confuz,plictisitor.Il uiti repede.Colin Firth a jucat un mic rol .Nu putea sa refuze sau ce.Iti trebuie multa rabdare.
cosmin742000 pe 06 Decembrie 2017 12:55
Un thriller american foarte slab , previzibil , deci nimic nou
Mitza_MvP pe 26 Noiembrie 2016 23:13
Un film cu un mesaj puternic,care pune in prim plan adevaratul spionaj si efectele pe care acesta le are asupra celor implicati...
kdo_cristi pe 04 Ianuarie 2013 01:56
operatia a fost un succes, pacientul insa a murit :)
povestea e f misto, dar... trebuie sa treci de primele 30 de minute:
- primele 3 minute - cea mai neatractiva coloana sonora
- primele 10 minute - cu greu am reusit sa-mi adun mintile si sa ma prind care-i care si cum ii cheama
- restul pana la 30 de minute - f iritante amintirile bruste din trecut, un trecut la distanta de ~ 1-2 ani (deci haine la fel, aspect actori la fel, etc... intr-un context cand abia incepi sa te prinzi ce-i cu ei)
Sa zicem ca a avut o abordare cam abrupta la inceput.

Si da, nu are prea multa dinamica. Cine gusta jocuri de strategie insa s-ar putea sa aiba anduranta necesara :)

ganj1968 pe 23 Februarie 2012 09:24
L-am vazut in sfarsit pana la capat.Nu mi s-a parut extraordinar de super bun.Interpretarea a fost la inaltimea actorilor,in rest, actiunea cam lipseste,tinand cont ca este vorba de un film care presupune mai multa actiune.Un film care poate fi vazut de iubitorii genului.