Păreri The Human Centipede

Siamezii

alynayana pe 26 Mai 2010 22:54
Mie personal nu pot sa zic ca mi-a displacut. Adica intradevar, ideea filmului este bolnava si te apuca starea de greata doar imaginandu-ti cum ar fi sa fi tu in postura respectiva si sa imparti un sistem digestiv cu inca alti doi oameni, insa cred ca totul porneste de la creier. Sunt filme mult mai sangeros sau infricosator redate decat acesta, doar ca aici regizorul si scenaristii au facut asa fel incat ideea iti patrunde in creier si te face sa-ti induci de unul singur anumite stari.
Desigur, sunt si scene dure, in care vezi chinul, durerea si disperarea pe fata victimelor si nu ai cum sa nu ramai impresionat.
Cred ca actorul principal, cel care joaca rolul doctorului a interpretat genial. M-a facut sa-l urasc si numai cand ii vad poza am un sentiment ciudat si nu-l pot scoate pe actorul in sine din pielea acelui personaj psihopat.
Mi se pare un film original, nu… citeşte

Chelbos pe 16 iunie 2011 23:14
e clar: mai bine ma uit la tom si jery decat sa vad filmul asta
daddyxtc pe 30 noiembrie 2011 23:36
foarte buna si obiectiva parerea ta despre acest film. Sunt intr-u totul de acord cu tine.
lilliam pe 08 Mai 2010 17:40
scarbos film.ce idee idioata,doar uitandu-ma la trailer mi s-a facut greata
andreea7214 pe 31 martie 2012 17:00
Inseamna ca o sa te bucuri cand iti spun ca va avea si continuari...:))
DOOM pe 2 noiembrie 2013 23:54
complet de acord cu tine lilliam ... eu unu nu prea am putut sa vad nici SAW-urile (n-am vazut absolut nici unul (nici o parte) intreg!), daramite porcaria asta pot sa zica ce vor alti, da' dupa mine tre-sa fii un pic ciudat sa vezi un astefl de film, ba chiar bolnav sa-ti mai si placa! imi plac si mie filmele de groaza, chiar e unu din genurile preferate! dar nu sadice/psihopate/...! n-am probleme cu rauri de sange si ... chestii ... doar cu aberatii de-stea psihopate
andreiu7z pe 03 Iunie 2010 11:14
BESTIAL
Un film bestial. Ideea e geniala. Nu cred ca unul dintre voi s-ar fi gandit la un asemenea scenariu. Si normal ca nu are sa satisfaca gusturile tuturor, insa pentru pasionatii de horror/gore este ok. In concluzie, gusturile nu se discuta.
anhya pe 22 octombrie 2010 11:31
si tu esti bolnav
ValentinaV pe 26 iunie 2016 17:06
Pai, nu ne-am fi gandit la asa ceva pentru ca inca nu suntem chiar atat de bolnavi :))
deea9595 pe 02 Iunie 2010 15:54
mi s-a facut greata numai cand am vazut trailerul:((
nici daca as fi platita nu m-as uita la film!!!!

b3lla pe 2 iunie 2010 21:01
de acord =))
YulianHD pe 6 noiembrie 2016 11:27
Ştii , aici dau notă cei care au văzut filmu , nu orice pokemon care s-a uitat la 2 minute din trailer .
oxi pe 12 Mai 2010 21:04
mi se pare cel mai stupid film pe care l`am vazut vreodata
naruto_d13 pe 10 octombrie 2011 12:23
rectific e sadic
arnoldroland pe 18 Martie 2011 22:41
Un film de-a dreptul socant, nu extrem de scarbos, dar, totusi, sadic! Oricum, a fost un horror ce m-a tinut cu sufletul la gura in fiecare moment, astept cu nerabdare partea a 2-a!!!!!!!!!!!!!!!
Altair19 pe 13 iulie 2011 00:53
nota 10...bv.... e capodopera filmul nu???? aa si poate imi zici si mie unde e horrorul in filmul asta :|
MrSacou pe 8 februarie 2013 00:15
Reivan, tu parca ai 12 ani.Lasa omu sa vada ce vrea....voi surogatii plini de clisee ma speriati mai mult decat filmu asta.
mmitrut pe 01 Iunie 2010 15:34
Extraordinar de prost
Regizorul e mai nebun decat chirurgul. Si actorii ca au acceptat rolurile incat sa poata fi facut filmul. L-as vedea daca as avea pe cineva cu cine sa il vad si sa radem...ca altfel mi s-ar face greata, doar trailerul este idiot, dapai filmul.
-aix- pe 09 Iulie 2010 01:52
un film pentru cei cu stomacul tare !! in momentul in care asiaticul isi facea nevoile nu stiam ce sa fac : sa rad sau sa imi aduc ligheanul din baie . clar, filmul e bolnav rau de tot
ne_deea pe 14 august 2011 23:01
=)) iti zic eu ce am facut:in prima faza : "Yakkk!Ce scarbos!!!" si in a -II-a am inceput sa rad mai mult de reactia mea.Adica m-am uitat la filmul asta in ziua cu premiera mea la scoala si mi-a stricat toata ziua =))
victor_stefan37 pe 27 Februarie 2011 18:16
trebuie sa fii bolnav mental sa faci un film asa:|
armenache pe 02 August 2010 13:42
Ideea este originala, bine gandita din punct de vedere medical! Actorii au jucat exceptional, mai ales doctorul Hiter! Se merita de vazut!
Sergiu.Lobont pe 04 Ianuarie 2011 21:52
Daca reusesti cumva sa faci abstractie de scenele bolnave nu ramane absolut nimic din filmul respectiv. Am mai vazut filme care se doreau a fi socante insa mai aveau si un scenariu pe langa toate ciopartzirile respective. Actorii, probabil culesi de pe strada cu exceptia lui Dieter Laser care cum necum a mai dres-o. Nu aveam nici o problema cu scenele scarboase daca filmul avea cat de cat scenariu, de altfel Cannibal Holocaust e un film si mai socant dar macar are si un inteles. Asta e facut doar sa intoarca stomacul pe dos celor slabi de inger.
ne_deea pe 14 august 2011 22:59
doar celor slabi de inger?! Sa fim seriosi cred ca i s-a facut putina grata tuturor...
Elisavet pe 11 Iunie 2011 18:58
Un film tras de par,bolnav si foarte scarbos!Dislike...
mvpsebi pe 04 Iulie 2010 12:57
Un film nebun!
O idee macabra, traznita, insa interesanta din punctul meu de vedere (poate ca sunt dus si eu putin) si nici filmul in sine nu e chiar atat de scarbos pe cat se spune. Nu i-am dat o nota mai mare datorita actorilor, sunt de mana a 15-a, absolut dezastruosi, mai ales doctorul, nici nu stiam ce sa fac cand il vedeam, sa rad sau sa plang. Un final bun, care te lasa sa-ti imaginezi ce s-ar putea intampla in partea a doua, insa eu habar n-am, tocmai de aceea cred ca voi vedea si continuarea.
Sile007 pe 26 Mai 2010 20:54
boring
L-am vazut pana la sfarsit :) si chiar am reusit sa mananc la acest film fara sa mi se faca rau,nu a fost atat de socant precum am auzit.Filmul este "bolnav" insa
Fensi pe 17 Iunie 2010 12:09
este cel mai scarbos film pe care l-am vazut.nu am mai putut sa ma uit la mancare o saptamana dupa ce m-am uitat la el.nu vi-l recomand:|
Fensi pe 1 octombrie 2010 22:26
Bah baiatule citeste dreacu mai cu atentie ca eu nu am zis ca filmul ala e de groaza.am zis doar ca e foarte scarbos.daca asta e parerea mea care e problema ta?
NephThys pe 19 Mai 2010 19:23
Mi`a fost suficient sa vad traileru`ca sa constat ca acesta este unul din filmele care clar nu le voi vedea. Ideea este total scarboasa. Nu stiu ce a fost in capu`celui care a conceput pelicula... Aberant este faptul ca va exista a partea a doua O_o
blastpit pe 19 Octombrie 2011 20:43
Am luat popcorn la filmu asta...si a trebuit sa-l pun deoparte...am crezut ca e vorba de o mutatie la un om...si poza ma facut sa ma uit...dar am ramas socat de ideea oribila din el...original cum o fi nu merita...sincer nu merita...
Manusa pe 23 Noiembrie 2011 22:52
Cum spun si altii.....nu ii de vazut acest film si pe mine m-a apucat ameteala :) cand m-am uitat la trailer si nici nu am sa ma uit la film, pare scarbos rau
alex_il_fenomeno pe 10 Iunie 2011 20:02
un film socant ! atunci cand nu credeam ca mai exista filme care ma pot soca puternic a aparut acest film , care si-a imprimat adanc amprenta ! apreciez originalitatea filmului , dar , totusi , ce minte bolnava putea sa faca o asa poveste ?
rodriguez pe 09 Iunie 2011 08:33
cei care va uitati la astfel d tampenii,nu uitati k d asta se intampla atatea nebunii si lucruri oribile,pentru k un nebun vine cu o idee pe care altii o indragesc si o aplica! Cand un produs nu se cere,el nu se mai fabrica! Cand voi ve-ti inceta sa va mai uitati la asemenea porcarii care trag societatea in jos,atunci genul horror va disparea!!!
dido pe 03 Iulie 2010 12:05
Infiorator!
Am incercat dar nu am putut sa vad asa un film!M-a dus cu gandul la experientele nazistilor asupra detinutilor din lagare...Cred ca cei care l-au conceput au reminiscente nostalgice din acele vremuri,fereasca cel de sus de asa imagini!
cristi88 pe 10 decembrie 2010 01:45
robotzel, nu exista nicaieri istoric si stiintific dovada ca nazistii faceau asa ceva in lagare. Nu le iau apararea, doar te corectez pe tine
nelly-kiss pe 04 Decembrie 2010 22:10
scarbos
doamne ce scarbos e filmul yacsss nu ma mai uit la asa ceva in viata mea naspa foarte naspa
Madalina.andra92 pe 17 August 2013 12:07
10 pentru prima parte..celei de-a 2-a i-as da un calificativ maxim pentru dezgust...
Mr.Halloween pe 20 septembrie 2015 01:45
Cred ca esti singura fata de pe site care a dat nota maxima :)))
MikkaelWolfganger pe 25 Mai 2013 15:31
Un horror aproape destept.
Nici nu stiu cum si pentru ce sa il notez.

Nu stiu de ce vi se pare atat de scarbos si sadic.Pana la urma atat eu, cat si voi am vazut horror-uri mult mai dure si mai dezgustatoare in continut decat acesta.Sunt convins de asta.

Anyway.Daca ar fi sa notez filmul pentru idee i-as da 10 si i-as pune si coronita de premiant pe cap ,dar daca ar fi sa ii notez originalitatea per ansamblu, cu greu i-as da o nota de trecere.Bine, bine vi cu o idee foarte tare si foarte originala si tu ce faci?Jumatate de film o consacri cliseelor horror.Nu, asa nu ceva nu se cade.Noroc ca Sase asta a mai dres busuiocul spre final, nu indeajuns incat sa il iert pentru toate cliseele alea obositoare.

Trecem la acting.Laser m-a facut sa ii caut numele pe wikipedia si imdb.Atat de binisor a jucat.Se vede ca are o droaie de experienta in spate si, chiar daca mie nu mi s-a… citeşte

RE4life pe 19 Noiembrie 2011 01:32
Am fost nebun pt ca am vrut sa vad acest film,acum dupa ce l-am vazut ,pot spune cu adevarat ca sunt nebun !
karenin08 pe 10 Iulie 2012 01:54
Exagerat!
Un film dezgustator,oribil si foarte slab.Daca esti un soi de maniac care adora filmele "scarboase" te invit sa-l vizionezi!
cosmin_kedii pe 18 Martie 2012 20:00
cel mai prost film din toate filmele urmarite de mine ,,daca si asta se mai numeste film io ma fac popa
margott pe 18 Iunie 2011 13:21
In lipsa unei baze stiintifice, filmul ramane doar o aiureala. Cat despre distributie, e de ajuns sa vezi pe ecran figura lui Dieter Laser ca sa incadrezi filmul asta la genul horror.
mc_chaos pe 03 Aprilie 2011 22:13
Sincer au fost momente cand chair am ras cu pofta. Acum s-ar putea sa fiu clasat drept un dezaxat dar umorul meu e mai special :)). Ideea este intr-adevar originala, eu unul cel putin n-am mai intalnit-o si asta e lucru mare! Filmul nu mi se pare prea bine facut, actorii slabi cu exceptia lui Dieter Laser care zici ca special s-a nascut pentru rolul asta. Horror in nici un caz nu e poate doar comedie neagra :)). Daca esti amator de filme cat mai ciudate merita totusi vazut!
nuttyyy pe 26 Decembrie 2010 18:23
interesant
idea pusa in discutie este absolut macabra,realizarea filmului ramanand totusi de partea decentei(in ideea ca imaginile puteai fi mult mai explicite).Seninatatea doctorului (interpretat foarte bine de altfel) cu care coboara omul la stadiul de insecta e cutremuratoare.
Sunt curioasa de o posibila continuare.

iCantFindAlinA pe 12 Decembrie 2010 07:03
nu e asa scarbos cum tot se plang unii pe aici pe mine m-au trecut fiori de fiecare data cand se plimba ''centipede-ul'' pe acolo doar atat..astept a2a parte sa vad ce se intampla cu el :|
lyvyutz pe 30 Mai 2010 14:49
:D
abia astept sa.l vad. cred ca va fi super tare. :X:X:X:X:X:X
anhya pe 22 octombrie 2010 11:31
esti bolnav
user-5eb7169a3c631 pe 05 Februarie 2023 03:51
Pe mizeria asta de site se pot vedea file sau doar dai review??
Horatiucrisan pe 17 Decembrie 2022 21:43
Un horror destul de slab deși vine cu o idee oarecum originala. Singurul lucru care mi-a plăcut e interpretarea memorabila a doctorului psihopat.
Pantaleon pe 06 Ianuarie 2018 12:45
Idee interesanta, realizare defectuoasa
Am urmarit cu interes, recunosc, acest film, mai ales ca l-am gasit pe o lista a filmelor de VAZUT O SINGURA DATA. Curiozitatea m-a impins si m-am uitat. Nu sunt un pudic sau un snob. Mi-au placut Hostel, The Hills Have Eyes, Haute Tension etc. , sunt fan Tarantino, imi plac filmele horror de calitate. Da, ideea m-a incitat, dar realizarea mi s-a parut cel putin defectuoasa. Spre final devine enervant, abia astepti sa se termine dracu odata ca sa vezi ce se intampla cu amaratii aia. Memorabila figura actorului din rolul doctorului, parca facut pentru un asemenea gen de film. Cred ca un regizor bun scotea mai mult dintr-o asemenea idee. Intr-adevar, de vazut o data. Atat.
corina_constantin pe 29 Iulie 2016 22:37
BONLAV FILM
Un fillm pur si simplu scarbos ieftin slab tras de par,o pierdere de timp.
andrei_oarga pe 04 Aprilie 2016 20:55
Un film slab,cu un final prost,idee originala dar scarboasa,regie proasta,prestatii slabe,nu-l recomand nimanui,nota 2 cu indulgenta!
Mr.Halloween pe 20 Septembrie 2015 01:31
N-am avut dificultati in timpul vizionarii!
Nu e un film rau. Acum depinde si de cel/cea care il priveste. Daca sunteti mai slabi de inger n-o sa rezistati.
Miiku pe 20 August 2014 20:36
Toata lumea i-a dat nota proasta numa uitandu-se la trailer. Wtf? Daca esti slab la stomac nhu te mai uita si treci peste, da trebuie sa vii si sa dai nota proasta doar pentru ca ti se pare tie scarbos. Mda..
Sebastian96 pe 17 Ianuarie 2014 20:44
Sunt un fan al filmelor de genul acesta.Există filme mult mai controversate decăt acesta cu un nivel mai mare de violenţă,sex,incest,homosexualitate etc.Acest film dovedeşte cât de bolnava poate fi mintea umană.Recunosc că,doctorul a jucat impecabil(părere personală).Rolul lui chiar mi-a stârnit un pic groază.Unii nu vor aprecia acest film,unii îl vor aprecia,dar genul acesta de film este foarte rar si merită văzut măcar de către fanii horror-ului.
diasme pe 22 Noiembrie 2013 22:04
Va marturisesc ca e primul film la care nu am putut sa ma uit pana la sfarsit! Am putut sa ma uit doar pana la momentul la care a inceput "operatiunea" propriu-zisa si asta pentru ca am tot sperat sa nu existe un astfel de "inceput", apoi am schimbat canalul si am revenit dupa vreo 10 minute ca sa mai apuc sa vad o secventa si mai horror, secventa din cusca. Si acum mi-e greata cand ma gandesc la filmul asta desi au trecut aproape 24 de ore de cand am incercat sa-l vad. Si acum mai am in minte unele secvente. Totusi am o curiozitate, macar plateste psihopatul ala pentru ce a facut?
Miiku pe 20 august 2014 20:37
Moare la final. :))
diasme pe 23 august 2014 10:22
Multumesc, intre timp aflasem deja! :D
nycusor01 pe 21 Noiembrie 2013 13:23
Un film de nota 3
Hai sa analizam obiectiv acest film. 1-scenariul este extrem de slab,lacune imense de logica atat in gandirea personajelor cat si a filmului. 2-ideea de horror nu se vede aproape deloc exceptand momentul in care te uiti la psihopatul neamt.Acest film este foarte slab,va spun sincer ca pe parcursul filmului in loc de groaza mi-a provocat ras
maria11 pe 05 Noiembrie 2013 00:52
Fiecare are propria lui parere. Opinia mea este ca este un film prost. N-am vazut altul mai slab ca acesta. Probabil pt ca nu mi-a placut nici tema/ actiunea.
Nikolle007 pe 18 Iulie 2013 23:26
Din lipsa de timp, apar idei pt scenarii noi
Nu am vizualizat filmul in intregime, insa am citit pe wiki + trailerul.
Asadar, nu zic, unora poate le place, dar ca si comentariu ,as dori sa precizez ca acesta este un film nu horror, ci bolnav, sau gretos(nu am vomitat, dar nici bine nu mi-a cazut). Din lipsa de ocupatie, apare un film aiurit. Mai bine ma joc cu pisica timp de 90 de minute :))) decat sa le irosesc cu un film penibil

peminemacheamaioana pe 10 Aprilie 2013 00:27
nu stiu. motivul e bun, e destul de rece cat sa iti placa si e simplu si foarte ok.
hannibal1948 pe 08 Februarie 2013 15:18
Un film diabolic foarte interesant merita vazut!!!
Deffence pe 02 Noiembrie 2012 16:56
OHHHH
Cred ca sunt singurul care m-am uitat la filmul asta. Eu, regizorul si echipa de actori a filmului:-s
Srdjan pe 22 Octombrie 2012 21:38
Un film socant pur si simplu, dar nu asa socant incat sa nu-l urmaresc pana la capat. Toata chestia cu oamenii ghinionisti a fost bolnava. Doctorul nu m-a linistit nici el
wwwwzzzyyx pe 04 Septembrie 2012 23:41
este un film reusit
am vazut foarte multe filme de groaza si toate erau normale,dar asta ma socat deci e primul si cred ca si ultimul film anormal care se va face vreodata.este foarte fain si chiar nu mam asteptat la asa film.il recomand celor care adora filmele cu doctori
buttercup03 pe 15 Iulie 2012 22:34
:-j
Daca apare un film ca toate celelalte , spuneti ca e banal , ca nu are nimic special . Cand apare un film ca acesta , iesit din comun , tot nu sunteti multumiti . Mereu veti comenta ... niciodata nu va place nimic :| .. Intr-adevar este scarbos , dar ar trebui apreciat doar pentru simplu fapt ca este mai special decat restul filmelor ..