Păreri The Human Centipede

Siamezii

lilliam pe 08 Mai 2010 17:40
scarbos film.ce idee idioata,doar uitandu-ma la trailer mi s-a facut greata
andreea7214 pe 31 martie 2012 17:00
Inseamna ca o sa te bucuri cand iti spun ca va avea si continuari...:))
DOOM pe 2 noiembrie 2013 23:54
complet de acord cu tine lilliam ... eu unu nu prea am putut sa vad nici SAW-urile (n-am vazut absolut nici unul (nici o parte) intreg!), daramite porcaria asta pot sa zica ce vor alti, da' dupa mine tre-sa fii un pic ciudat sa vezi un astefl de film, ba chiar bolnav sa-ti mai si placa! imi plac si mie filmele de groaza, chiar e unu din genurile preferate! dar nu sadice/psihopate/...! n-am probleme cu rauri de sange si ... chestii ... doar cu aberatii de-stea psihopate
oxi pe 12 Mai 2010 21:04
mi se pare cel mai stupid film pe care l`am vazut vreodata
naruto_d13 pe 10 octombrie 2011 12:23
rectific e sadic
b3lla pe 19 Mai 2010 10:35
no comment
no comment............no comment..............no comment........ii las pe cei carora le-a placut sa comenteze..=))
enjoy.life pe 19 mai 2010 22:58
daca nu e cu vampiri.. degeaba. nu?
b3lla pe 2 iunie 2010 21:26
s-o lasam balta. nu mi-am facut cont pe acest site ca sa ma cert cu lumea!
NephThys pe 19 Mai 2010 19:23
Mi`a fost suficient sa vad traileru`ca sa constat ca acesta este unul din filmele care clar nu le voi vedea. Ideea este total scarboasa. Nu stiu ce a fost in capu`celui care a conceput pelicula... Aberant este faptul ca va exista a partea a doua O_o
Sile007 pe 26 Mai 2010 20:54
boring
L-am vazut pana la sfarsit :) si chiar am reusit sa mananc la acest film fara sa mi se faca rau,nu a fost atat de socant precum am auzit.Filmul este "bolnav" insa
alynayana pe 26 Mai 2010 22:54
Mie personal nu pot sa zic ca mi-a displacut. Adica intradevar, ideea filmului este bolnava si te apuca starea de greata doar imaginandu-ti cum ar fi sa fi tu in postura respectiva si sa imparti un sistem digestiv cu inca alti doi oameni, insa cred ca totul porneste de la creier. Sunt filme mult mai sangeros sau infricosator redate decat acesta, doar ca aici regizorul si scenaristii au facut asa fel incat ideea iti patrunde in creier si te face sa-ti induci de unul singur anumite stari.
Desigur, sunt si scene dure, in care vezi chinul, durerea si disperarea pe fata victimelor si nu ai cum sa nu ramai impresionat.
Cred ca actorul principal, cel care joaca rolul doctorului a interpretat genial. M-a facut sa-l urasc si numai cand ii vad poza am un sentiment ciudat si nu-l pot scoate pe actorul in sine din pielea acelui personaj psihopat.
Mi se pare un film original, nu… citeşte

Chelbos pe 16 iunie 2011 23:14
e clar: mai bine ma uit la tom si jery decat sa vad filmul asta
daddyxtc pe 30 noiembrie 2011 23:36
foarte buna si obiectiva parerea ta despre acest film. Sunt intr-u totul de acord cu tine.
enjoy.life pe 27 Mai 2010 01:16
Their flesh is his fantasy.
Dovada ca un buget redus inseamna in cele mai multe cazuri un film prost. Chiar daca planul crearii unui centipied uman este adevarat din punct de vedere chirurgical, numai o minte bolnava poate face asa un film. Si nu este, asa cum se spune, cel mai socant film de groaza. Cred ca este doar o strategie de marketing. S-au gandit ca poate prinde la public, cum a fost si cazul Paranormal Activity, despre care se spunea ca este cel mai inspaimantator, doar ca acesta chiar iti dadea ceva fiori. Nu recomand!
lyvyutz pe 30 Mai 2010 14:49
:D
abia astept sa.l vad. cred ca va fi super tare. :X:X:X:X:X:X
anhya pe 22 octombrie 2010 11:31
esti bolnav
mmitrut pe 01 Iunie 2010 15:34
Extraordinar de prost
Regizorul e mai nebun decat chirurgul. Si actorii ca au acceptat rolurile incat sa poata fi facut filmul. L-as vedea daca as avea pe cineva cu cine sa il vad si sa radem...ca altfel mi s-ar face greata, doar trailerul este idiot, dapai filmul.
deea9595 pe 02 Iunie 2010 15:54
mi s-a facut greata numai cand am vazut trailerul:((
nici daca as fi platita nu m-as uita la film!!!!

b3lla pe 2 iunie 2010 21:01
de acord =))
YulianHD pe 6 noiembrie 2016 11:27
Ştii , aici dau notă cei care au văzut filmu , nu orice pokemon care s-a uitat la 2 minute din trailer .
andreiu7z pe 03 Iunie 2010 11:14
BESTIAL
Un film bestial. Ideea e geniala. Nu cred ca unul dintre voi s-ar fi gandit la un asemenea scenariu. Si normal ca nu are sa satisfaca gusturile tuturor, insa pentru pasionatii de horror/gore este ok. In concluzie, gusturile nu se discuta.
anhya pe 22 octombrie 2010 11:31
si tu esti bolnav
ValentinaV pe 26 iunie 2016 17:06
Pai, nu ne-am fi gandit la asa ceva pentru ca inca nu suntem chiar atat de bolnavi :))
AndreeutzaDragutza pe 11 Iunie 2010 21:31
ideea e oiginala dar nu mi-a placut... f scarbos .imi pare rau ca mi=am pierdut vremea uitandu-ma la el
Fensi pe 17 Iunie 2010 12:09
este cel mai scarbos film pe care l-am vazut.nu am mai putut sa ma uit la mancare o saptamana dupa ce m-am uitat la el.nu vi-l recomand:|
Fensi pe 1 octombrie 2010 22:26
Bah baiatule citeste dreacu mai cu atentie ca eu nu am zis ca filmul ala e de groaza.am zis doar ca e foarte scarbos.daca asta e parerea mea care e problema ta?
dido pe 03 Iulie 2010 12:05
Infiorator!
Am incercat dar nu am putut sa vad asa un film!M-a dus cu gandul la experientele nazistilor asupra detinutilor din lagare...Cred ca cei care l-au conceput au reminiscente nostalgice din acele vremuri,fereasca cel de sus de asa imagini!
cristi88 pe 10 decembrie 2010 01:45
robotzel, nu exista nicaieri istoric si stiintific dovada ca nazistii faceau asa ceva in lagare. Nu le iau apararea, doar te corectez pe tine
mvpsebi pe 04 Iulie 2010 12:57
Un film nebun!
O idee macabra, traznita, insa interesanta din punctul meu de vedere (poate ca sunt dus si eu putin) si nici filmul in sine nu e chiar atat de scarbos pe cat se spune. Nu i-am dat o nota mai mare datorita actorilor, sunt de mana a 15-a, absolut dezastruosi, mai ales doctorul, nici nu stiam ce sa fac cand il vedeam, sa rad sau sa plang. Un final bun, care te lasa sa-ti imaginezi ce s-ar putea intampla in partea a doua, insa eu habar n-am, tocmai de aceea cred ca voi vedea si continuarea.
-aix- pe 09 Iulie 2010 01:52
un film pentru cei cu stomacul tare !! in momentul in care asiaticul isi facea nevoile nu stiam ce sa fac : sa rad sau sa imi aduc ligheanul din baie . clar, filmul e bolnav rau de tot
ne_deea pe 14 august 2011 23:01
=)) iti zic eu ce am facut:in prima faza : "Yakkk!Ce scarbos!!!" si in a -II-a am inceput sa rad mai mult de reactia mea.Adica m-am uitat la filmul asta in ziua cu premiera mea la scoala si mi-a stricat toata ziua =))
armenache pe 02 August 2010 13:42
Ideea este originala, bine gandita din punct de vedere medical! Actorii au jucat exceptional, mai ales doctorul Hiter! Se merita de vazut!
cristi88 pe 29 Noiembrie 2010 00:59
sunteti maxim de cocalari
filmu exceleaza prin brutalitate si imoralitate, este o pervertire a carnii umane ( dupa cum a spus si regizorul) Ptr hipsterii si digimonii care aprecieaza numai final destination si twilight, e firesc sa nu inteleaga ce transmite, adica un mesaj pentru esenta omului, ca pana la urma nu este decat o bucata de carne si centipedul uman reprezinta injosirea suprema cu nimic deosebita de o bomba dintr-un avion american care sfarteca o familie de ''insurgeti''' sau un om calcat de o masina si redus la o simpla bucata de carne
3myable pe 4 decembrie 2010 21:59
ai dreptate,dar deja te crezi prea inteligent
ionutderbedeul pe 17 martie 2011 12:13
wow, English my love ! :)))))))))))))))
3myable pe 04 Decembrie 2010 21:57
panarama de film. da mi a placut!
Mr.Halloween pe 20 septembrie 2015 01:48
LOL
nelly-kiss pe 04 Decembrie 2010 22:10
scarbos
doamne ce scarbos e filmul yacsss nu ma mai uit la asa ceva in viata mea naspa foarte naspa
princess_peach pe 08 Decembrie 2010 19:47
Mah...filmu asa...nu e raw...E scarbos...dar eu n'am probleme de'astea...
iCantFindAlinA pe 12 Decembrie 2010 07:03
nu e asa scarbos cum tot se plang unii pe aici pe mine m-au trecut fiori de fiecare data cand se plimba ''centipede-ul'' pe acolo doar atat..astept a2a parte sa vad ce se intampla cu el :|
nuttyyy pe 26 Decembrie 2010 18:23
interesant
idea pusa in discutie este absolut macabra,realizarea filmului ramanand totusi de partea decentei(in ideea ca imaginile puteai fi mult mai explicite).Seninatatea doctorului (interpretat foarte bine de altfel) cu care coboara omul la stadiul de insecta e cutremuratoare.
Sunt curioasa de o posibila continuare.

Sergiu.Lobont pe 04 Ianuarie 2011 21:52
Daca reusesti cumva sa faci abstractie de scenele bolnave nu ramane absolut nimic din filmul respectiv. Am mai vazut filme care se doreau a fi socante insa mai aveau si un scenariu pe langa toate ciopartzirile respective. Actorii, probabil culesi de pe strada cu exceptia lui Dieter Laser care cum necum a mai dres-o. Nu aveam nici o problema cu scenele scarboase daca filmul avea cat de cat scenariu, de altfel Cannibal Holocaust e un film si mai socant dar macar are si un inteles. Asta e facut doar sa intoarca stomacul pe dos celor slabi de inger.
ne_deea pe 14 august 2011 22:59
doar celor slabi de inger?! Sa fim seriosi cred ca i s-a facut putina grata tuturor...
j0hanna pe 22 Ianuarie 2011 01:29
Grotesc, dar sa apreciem unicitatea..
Un film ce merita vazut o data-n viata.DOAR O DATA-N VIATA (nici nu cred ca se poate mai mult) Vizionare placuta,,,:D
crisalisa pe 21 Februarie 2011 12:22
mi-a placut foarte mult...ideea-i originala si, daca te gandesti, este posibil sa fie real si in viata de zi cu zi....pana faci septicemie....Abia astept sa apara partea a doua....SUPER!
victor_stefan37 pe 27 Februarie 2011 18:16
trebuie sa fii bolnav mental sa faci un film asa:|
luciivan pe 27 Februarie 2011 22:42
ilmul mi-a placut! Nu este considerat un film chiar cel mai horror sau te sperie in dr..i! E un film cam PATETIC, ideea filmului dezvoltat dintr-o imaginatie bolnava!
Dar filmul te tine in suspans, nu este regretabil!
Oricum si filmele cu low buget pot iesi filme bune, meritat de vizionat! Dar sa aiba o idee DEOSEBITA, sa se diferentieze de alte filme, un montaj si incadrare cat de acceptabila!
Chestia este ca acest film are o idee cam...patetica!
Eu il recomand vizionabil pt celor care le plac filmele horror sau putine iesite din comun, celor sensibili(care se considera), NU

apple.crisp pe 01 Martie 2011 19:42
ideea filmului desi "bolnava" a fost una noua , nu ca toate filmele din ultima vreme numai filme despre blesteme si zombii etc ... nu a fost nimic scarbos din cele vizionate si nu gandite( cum ar fi daca as fi eu) ... tot ceea ce spuneti ca ar fi scarbos e in subconstientul vostru si va provocati voi scarba ..in fine filmul ca sa fi fost mai bun in primul rand trebuia sa aiba actori mai buni : cele 2 domnisoare jucau mai mult decat execrabil =)) cand erau in padure practic radeam si nu eram intr-o tensiune de vai doamne ce o sa se intample
arnoldroland pe 18 Martie 2011 22:41
Un film de-a dreptul socant, nu extrem de scarbos, dar, totusi, sadic! Oricum, a fost un horror ce m-a tinut cu sufletul la gura in fiecare moment, astept cu nerabdare partea a 2-a!!!!!!!!!!!!!!!
Altair19 pe 13 iulie 2011 00:53
nota 10...bv.... e capodopera filmul nu???? aa si poate imi zici si mie unde e horrorul in filmul asta :|
MrSacou pe 8 februarie 2013 00:15
Reivan, tu parca ai 12 ani.Lasa omu sa vada ce vrea....voi surogatii plini de clisee ma speriati mai mult decat filmu asta.
Radu1711 pe 27 Martie 2011 22:57
radu1711
filmul mi-a placut, are un final destul de nasol dar ideea filmului este originala
Crynick pe 03 Aprilie 2011 00:25
filmul are unele momente bune,dar am vazut multe clisee specifice filmelor americane.apreciez originalitatea si finalul lui neprevizibil.dar in rest,nu prea exceleaza.nici prestatia actorilor nu mi s-a parut una foarte buna.
mc_chaos pe 03 Aprilie 2011 22:13
Sincer au fost momente cand chair am ras cu pofta. Acum s-ar putea sa fiu clasat drept un dezaxat dar umorul meu e mai special :)). Ideea este intr-adevar originala, eu unul cel putin n-am mai intalnit-o si asta e lucru mare! Filmul nu mi se pare prea bine facut, actorii slabi cu exceptia lui Dieter Laser care zici ca special s-a nascut pentru rolul asta. Horror in nici un caz nu e poate doar comedie neagra :)). Daca esti amator de filme cat mai ciudate merita totusi vazut!
xerses pe 18 Aprilie 2011 15:25
socant film de urmarit.Pentru fanii genului acesta va ramane ca un film deosebit in filmoteca proprie.
rodriguez pe 09 Iunie 2011 08:33
cei care va uitati la astfel d tampenii,nu uitati k d asta se intampla atatea nebunii si lucruri oribile,pentru k un nebun vine cu o idee pe care altii o indragesc si o aplica! Cand un produs nu se cere,el nu se mai fabrica! Cand voi ve-ti inceta sa va mai uitati la asemenea porcarii care trag societatea in jos,atunci genul horror va disparea!!!
alex_il_fenomeno pe 10 Iunie 2011 20:02
un film socant ! atunci cand nu credeam ca mai exista filme care ma pot soca puternic a aparut acest film , care si-a imprimat adanc amprenta ! apreciez originalitatea filmului , dar , totusi , ce minte bolnava putea sa faca o asa poveste ?
Elisavet pe 11 Iunie 2011 18:58
Un film tras de par,bolnav si foarte scarbos!Dislike...
Sorin87 pe 15 Iunie 2011 11:10
The Human Centipede
The Human Centipede este un horror neobisnuit si original prin ideea filmului astept sa vad o continuare
margott pe 18 Iunie 2011 13:21
In lipsa unei baze stiintifice, filmul ramane doar o aiureala. Cat despre distributie, e de ajuns sa vezi pe ecran figura lui Dieter Laser ca sa incadrezi filmul asta la genul horror.
lariss14 pe 26 Iunie 2011 21:13
Bunicel
Sincera sa fiu, credeam ca o sa ma scarbeasca profund acest film, deoarece marea majoritate de comentarii spun ca este foarte scarbos. Nu m-a scarbit deloc. La acest film apreciez foarte mult originalitatea scenariului. Nimeni nu a mai abordat o asemenea tema, ceea ce este bine, fiind ceva nou. Nu pot sa spun ca a fost un film stralucit, ideea in sine este buna, insa pe mine nu prea m-a atras, asa sa ma captiveze cum fac alte filme, pe durata vizionarii. Dar cum am spus am apreciat mult tema filmului. Cred ca voi vedea si continuarea tinand cont ca in titlu spune "Prima secventa" adica cei 3... probabil continuarea va cuprinde mai multe victime... Vom vedea. Scuzati romanul.
Hype pe 02 August 2011 00:09
Ma,mie mi-a placut.
Astept o continuare,ca filmu' te cam lasa cu ochii-n soare !!

blastpit pe 19 Octombrie 2011 20:43
Am luat popcorn la filmu asta...si a trebuit sa-l pun deoparte...am crezut ca e vorba de o mutatie la un om...si poza ma facut sa ma uit...dar am ramas socat de ideea oribila din el...original cum o fi nu merita...sincer nu merita...
adi_ramses pe 16 Noiembrie 2011 22:28
bun
Frate de ce va uitati daca nu va place genul? in trailer ne arata exact ce fel de film e si sinopsisul ne spune, nu inteleg de ce va uitati la film daca nu va place genul asta de filme? eu cred ca e bun pt categoria lui
DARK333REM pe 19 Noiembrie 2011 01:00
Centipede (First Sequence)
Un film foarte socant X_X.Vi-l recomand cu : MARE DRAG :)
RE4life pe 19 Noiembrie 2011 01:32
Am fost nebun pt ca am vrut sa vad acest film,acum dupa ce l-am vazut ,pot spune cu adevarat ca sunt nebun !
Hannibal88 pe 22 Noiembrie 2011 16:22
Dr. Dieter
Facand abstractie de imaginea plastica pe care o reda genul horror, putem spune ca, in general, un horror e salvat datorita ideilor sau ideilor pe care le promoveaza, cum e cazul acestui film.
Indraznesc sa spun ca scenariul e original, filmul este turnat profesional, casting-ul e potrivit.
Acum evident nu o sa-mi pierd vremea sa explic fundamentele ( sau teoria daca vreti ) acestui gen de film, dar daca pentru un moment a-ti compara ( lasand la o parte ipocrizia umana ), vazand pe viu sau nu, dar stiind ca sunt adevarate, " culisele " atrocitatilor comise, in perioadele istorice de neliniste ( ex. razboaie mondiale, torturi nepublice facute asupra oamenilor certati cu legea, de catre organismele internationale etc. ), sau din prezent, auzind de la televizor, masacrele comise de nu stiu ce psihopat din nu stiu ce tara.
Cred ca vati prins ce vreau sa zic.
P.S.: Sa… citeşte

Manusa pe 23 Noiembrie 2011 22:52
Cum spun si altii.....nu ii de vazut acest film si pe mine m-a apucat ameteala :) cand m-am uitat la trailer si nici nu am sa ma uit la film, pare scarbos rau
dayenutza pe 28 Noiembrie 2011 20:50
chiar ca mai bine nu
cand am vazut filmul 2 zile mia fost greata nici nu am putut sa dorm :)))))) chiar ca filmul asta este soc cum am auzit si inainte sal vad
daddyxtc pe 30 Noiembrie 2011 23:46
original
Scenariul original, insa destul de macabru. Tre'sa ai 'sange' sa vezi filme de aceasta categorie. Vezi si 'Martyrs', alt film destul de dur .
Doctorul f nimerit pt acest rol. Dea'dreptul malefic.
Recomand persoanelor care se pretind sensibile, sa evite acest film.

kr1st1badboy97 pe 27 Ianuarie 2012 15:38
sickest8-X
cel mai groaznic film din istorie, si nu in sensul rau. ideea este originala, dar bolnava! scenele explicite amplificau starea de teama (sau dezgust), suspansul... filmul le va placea amatorilor genului:D